Ante Markovic

Јесте, али изгледа да су сви и мало презахтевни према народу.

Ја наведох на другој теми, и онај његов чувени говор у Глини из '52. Он звучи помало, заправо и као неки очајнички вапај човека свесног с ким, и чим има посла... :mrgreen:

А, ипак, не може се пренебрећи фактор "елите", као врло битан. Они имају све инструменте у рукама, значи, могу да утичу и усмеравају "масу". :think:

To svakako, sve je mozda i moglo da bude drugacije, ali oni su dobili vlast zahvaljujuci nacionalizmu, Markoviceve reformiste su nacionalisti oduvali na izborima, one sto su u SFRJ bas zbog toga bili u zatvorima, to je pokazalo kakvo je raspolozenje vecine biraca.
 
Takođe,rekoh li već-tad sam bio mlađi i sve je bilo lepše...
Па, није само зато што си био млађи.

Рекох ти малочас, објективно је било много боље, ми смо 'ладно тада имали два аутомобила, само од редовних плата, мајка професор, отац инжењер...
 
Па, није само зато што си био млађи.

Рекох ти малочас, објективно је било много боље, ми смо 'ладно тада имали два аутомобила, само од редовних плата, мајка професор, отац инжењер...
A stanove... stanove je dobijao svako.


Moj dzeparac je sedamdesetih bio veci nego sto mi je bila plata !
 
To svakako, sve je mozda i moglo da bude drugacije, ali oni su dobili vlast zahvaljujuci nacionalizmu, Markoviceve reformiste su nacionalisti oduvali na izborima, one sto su u SFRJ bas zbog toga bili u zatvorima, to je pokazalo kakvo je raspolozenje vecine biraca.


Mislis da nisu bili pripremani ti izbori u medijima i medju ljudima?

Stvorili su sliku da nam neko preti - ko - ne zna se, nekakva iredenta (Slobin izraz) i tako je narod glasao za Slobu, a bar da je sprecio otcerpljenje. A uostalom, i zasto bi? zasto da ga spreci? Nego komunista, a i narod je bio kominista.



У тек изграђеном хотелу "Авала" 1928...
;) :lol:

Pa to.;)
 
Mislis da nisu bili pripremani ti izbori u medijima i medju ljudima?

Stvorili su sliku da nam neko preti - ko - ne zna se, nekakva iredenta (Slobin izraz) i tako je narod glasao za Slobu, a bar da je sprecio otcerpljenje. A uostalom, i zasto bi? zasto da ga spreci? Nego komunista, a i narod je bio kominista.

Pa to.;)

Nemojte biti naivni, razlozi zbog kojih je doslo do rata nisu nastali 91, sve je bilo nastavak onog rata 1941 - 45.

Uzasno zlo su ucinili mediji, u reziji svaki svojih rezima dodatno zapaljujuci narod, ali se narod previse lako i previse brzo primio na to, zasto? Jer je osnova za takav sukob i mrznju vec bila tu, nilkad nije ni nestajala.
 
Nemojte biti naivni, razlozi zbaog kojih je doslo do rata nisu nastali 91, sve je bilo nastavak onog rata 1941 - 45.

Uzasno zlo su ucinili mediji, u reziji svaki svojih rezima dodatno zapaljujuci narod, ali se narod previse lako i previse brzo primio na to, zasto? Jer je osnova za takav sukob i mrznju vec bila tu, nilkad nije ni nestajala.

Ja nikad nikoga nisam mrzela!

Ni moji.
 
Nemojte biti naivni, razlozi zbaog kojih je doslo do rata nisu nastali 91, sve je bilo nastavak onog rata 1941 - 45.

Uzasno zlo su ucinili mediji, u reziji svaki svojih rezima dodatno zapaljujuci narod, ali se narod previse lako i previse brzo primio na to, zasto? Jer je osnova za takav sukob i mrznju vec bila tu, nilkad nije ni nestajala.


Da,ali odakle je poticala mržnja?Iz Srbije nije !
 
Nacionalizam je zver koju je komunizam cvrstim stiskom drzao stisnutu na zemlji nedajuci da mrdne, cim je taj stisak popustio zver je skocila i pocela da kolje sve oko sebe.

To su bili nasi prvi demokratski izbori.
 
Ja nikad nikoga nisam mrzela!

Ni moji.

Sjecam se da sam tamo negdje 1979. ili 1980. godine imao djevojku iz Slovenije sa kojom sam proveo dvadesetak dana Mislim da je bila iz Tolmina.
Kasnije je dosla jedna hrvatica iz Sibenika. I ona je bila moja ljubav narednih 20 dana...mozda citav mjesec.
Makedonka je usla u moj zivot sledece godine isto kao i jedna bosanka....
Naravno...voljeh najvise djevojaka iz Srbije.
 
Sjecam se da sam tamo negdje 1979. ili 1980. godine imao djevojku iz Slovenije sa kojom sam proveo dvadesetak dana Mislim da je bila iz Tolmina.
Kasnije je dosla jedna hrvatica iz Sibenika. I ona je bila moja ljubav narednih 20 dana...mozda citav mjesec.
Makedonka je usla u moj zivot sledece godine isto kao i jedna bosanka....
Naravno...voljeh najvise djevojaka iz Srbije.

Pa dobro, ne mislim u tom smislu, niti sam imala dovoljno godina za tako nesto.

Kazem samo da me je rat potpuno zaprepastio i iznenadio. Mislila sam u pocetku da je to neka glupa sala, neki san, utoliko vise sto je trebalo da tih dana putujem preko Slovenije. Ni na kraj pameti mi nije bilo da ce neko da onemoguci prosperitet i unisti generacije ratom. Ni na kraj!
 

Back
Top