Anonimni alkoholicar

Ja sam zendeli i ja sam alkoholicar.
Nisam,zezam se,ali bih mogla da budem,lako se tu covjek oklizne i pretjera i od jedne casice za opuštanje predje na 2,3,5 pa lagano do litre.
Imate li razumijevanje za ljude koji posrnu? Pruzite li ruku da se izvuku ili ih gurate još dublje?
Mogu malo da zamutim mozak, ali nikada ne gubim kontrolu, ne volim da sam budala kakvom pijanci od sebe prave.
Alkoholizam je bolest i lekari treba da se bave lečenjem tog nesrećnog sveta.
Ja nemam želje i ne daj bože da mi je neko blizak alkoholičar.
To su strašne stvari.
Ne znam šta bih radila.
 
Ja sam Zadovoljna domaćica, i predebela sam.
I kao takva, imam razumevanja za alkoholičare, kockare i narkomane.
Moj stariji sin je uvek bio najmršaviji u svojoj generaciji. Sedeći posao koji radi i bezvoljnost za bilo kakvom vrstom rekreacije doveli su do toga da ima 10kg viška. Od mršavka, postao je debeljko.
U poslednjih mesec dana igrom slučaja je bio dva puta kod kuće, sa razmakom od dve nedelje, i ja sam primetila da je smršao. Pitala ga šta se dešava, on mi rekao da je izbacio pekaru, grickalice, sokove i slatkiše. Slatkiše! On koji čim završi obrok pita šta ima slatko da se jede.
Rekao mi je da od kako je otišao od nas, te dve nedelje u Beogradu nije pojeo ništa slatko. :zeek: Za mesec dana ima 5kg manje.
Pružila sam mu ruku tako što sam poštovala vreme kada su mu obroci, da jede tada, a ne kada mi ostali, što nisam pravila nikakva testa ni kolače dok je bio tu.
Put do pakla je popločan najboljim namerama. Pošto retko dolazi kući, mesila sam i pravila kolače, njemu da ugodim. A u stvari sam doprinosila njegovoj gojaznosti. A ni on se nije opirao, jer voli sve to.
Lako je pružiti ruku onom ko hoće da je prihvati.
Pružila bih ruku svakom zavisniku, ali retki su oni koji bi je prihvatili.
 
Nedavno kupih 1l votke i popih ga za 3 noci, sam, to dodje po 11 casica ali sam pio iz casa za viski pa je to bilo neke 3-4 case koje sadrze po 3-4 casice. :) Nisam se nesto napio od toga a nije mi ni bilo potrebno vise, to mi je bilo taman da se lagano napijem, operem zube i legnem...fino zaspim.

Ali nakon toga me kopka da je to mnogo, 11 pica za noc i tako 3 dana zaredom...nemam nikakav mamurluk, nista me ne boli. Preko dana se hranim zdravo koliko je moguce i pijem dosta tecnosti tj. vode.

To je bilo rekreativno ali citajuci i istrazivajuci po internetu, to su ogromne kolicine koje ucine da ja pauziram, napravim pauzu i testiram sebe da li postoji zavisnost.

Zavisnosti nema, prije par godina sam isto tako napravio pauzu da vidim mogu li, 7 mjeseci nisam pio nista alkoholno a isao sam i na jednu svadbu pa je bilo tesko izdrzati onda kad te svi nagovaraju da popijes nesto...ali uspio sam i to, nedugo nakon toga sam opet poceo da 'pijem'.

Ne znam, alkohol je nekako svuda oko mene, cini mi se nema kuce u koju nisam otisao sa ljudi nisu navaljivali da se popije po koja rakija ili slicno, a posao mi je takav da kad radim, svako 3 dana upoznajem novu porodicu - idem kod njih kuci i radim par dana.

Kod ujaka, tetka, kuma, druga, alkohol je svuda.

Isto kao da zivis na selu i drzis stoku, spremate, susite i obradjujete meso i sir a ti oces da postanes vegan, pa ne ide.
 
Ja sam Zadovoljna domaćica, i predebela sam.
I kao takva, imam razumevanja za alkoholičare, kockare i narkomane.
Moj stariji sin je uvek bio najmršaviji u svojoj generaciji. Sedeći posao koji radi i bezvoljnost za bilo kakvom vrstom rekreacije doveli su do toga da ima 10kg viška. Od mršavka, postao je debeljko.
U poslednjih mesec dana igrom slučaja je bio dva puta kod kuće, sa razmakom od dve nedelje, i ja sam primetila da je smršao. Pitala ga šta se dešava, on mi rekao da je izbacio pekaru, grickalice, sokove i slatkiše. Slatkiše! On koji čim završi obrok pita šta ima slatko da se jede.
Rekao mi je da od kako je otišao od nas, te dve nedelje u Beogradu nije pojeo ništa slatko. :zeek: Za mesec dana ima 5kg manje.
Pružila sam mu ruku tako što sam poštovala vreme kada su mu obroci, da jede tada, a ne kada mi ostali, što nisam pravila nikakva testa ni kolače dok je bio tu.
Put do pakla je popločan najboljim namerama. Pošto retko dolazi kući, mesila sam i pravila kolače, njemu da ugodim. A u stvari sam doprinosila njegovoj gojaznosti. A ni on se nije opirao, jer voli sve to.
Lako je pružiti ruku onom ko hoće da je prihvati.
Pružila bih ruku svakom zavisniku, ali retki su oni koji bi je prihvatili.
Nikada ne osuđujem gojazne ljude.
Gojazni nikoga ne ugrožavaju za razliku od narkomana, kockara i alkoholičara.
 
Nedavno kupih 1l votke i popih ga za 3 noci, sam, to dodje po 11 casica ali sam pio iz casa za viski pa je to bilo neke 3-4 case koje sadrze po 3-4 casice. :) Nisam se nesto napio od toga a nije mi ni bilo potrebno vise, to mi je bilo taman da se lagano napijem, operem zube i legnem...fino zaspim.

Ali nakon toga me kopka da je to mnogo, 11 pica za noc i tako 3 dana zaredom...nemam nikakav mamurluk, nista me ne boli. Preko dana se hranim zdravo koliko je moguce i pijem dosta tecnosti tj. vode.

To je bilo rekreativno ali citajuci i istrazivajuci po internetu, to su ogromne kolicine koje ucine da ja pauziram, napravim pauzu i testiram sebe da li postoji zavisnost.

Zavisnosti nema, prije par godina sam isto tako napravio pauzu da vidim mogu li, 7 mjeseci nisam pio nista alkoholno a isao sam i na jednu svadbu pa je bilo tesko izdrzati onda kad te svi nagovaraju da popijes nesto...ali uspio sam i to, nedugo nakon toga sam opet poceo da 'pijem'.

Ne znam, alkohol je nekako svuda oko mene, cini mi se nema kuce u koju nisam otisao sa ljudi nisu navaljivali da se popije po koja rakija ili slicno, a posao mi je takav da kad radim, svako 3 dana upoznajem novu porodicu - idem kod njih kuci i radim par dana.

Kod ujaka, tetka, kuma, druga, alkohol je svuda.

Isto kao da zivis na selu i drzis stoku, spremate, susite i obradjujete meso i sir a ti oces da postanes vegan, pa ne ide.
Nemoj nikada, ali nikada da piješ na poslu.
Čovek mnogo vremena provede u radu, a ako puno radi, počeće i puno da pije. Neprimetno, lagano, postaće alkoholičar.
Tu mudrost sam čula od jednog starog zanatlije.
 
Nemoj nikada, ali nikada da piješ na poslu.
Čovek mnogo vremena provede u radu, a ako puno radi, počeće i puno da pije. Neprimetno, lagano, postaće alkoholičar.
Tu mudrost sam čula od jednog starog zanatlije.
Sta je to alkoholicar? Osoba koja krizira kad nema alkohola? Pa kad uzme alkohol onda se vrati u normalu ili ni tada nije u normali nego u krivi...kad ljudi tako pricaju, ponekad u glavi stvorim sliku nekog pijanice koji se toliko napio da ne moze da prica, pao je na pod i ne moze ni da se ustane a obavezno je obucen kao beskucnik, nije se kupao mjesecima, sve mu je izbucano i prljavo, nema zube...iz americkih filmova.
 
Ja sam zendeli i ja sam alkoholicar.
Nisam,zezam se,ali bih mogla da budem,lako se tu covjek oklizne i pretjera i od jedne casice za opuštanje predje na 2,3,5 pa lagano do litre.
Imate li razumijevanje za ljude koji posrnu? Pruzite li ruku da se izvuku ili ih gurate još dublje?
ne pijem alkohol..tj..pijem ali retko i uglavnom vino i po nekad neki fini liker niti sam ikada bila pijana, tako da ne mogu da razumem osobe koje su alkoholicari,
ali ih ne osudjujem jer polazim od toga da svako ima razlog zašto pije i opija se , iako je to sve slabost...imam poznanicu kojoj bez minimum pet piva ne prodje ni jedan dan i uvek je u nekom stanju blage omamljenosti kada ume i da napravi glupost, ..iskreno ne kapiram sve to
 
Sta je to alkoholicar? Osoba koja krizira kad nema alkohola? Pa kad uzme alkohol onda se vrati u normalu ili ni tada nije u normali nego u krivi...kad ljudi tako pricaju, ponekad u glavi stvorim sliku nekog pijanice koji se toliko napio da ne moze da prica, pao je na pod i ne moze ni da se ustane a obavezno je obucen kao beskucnik, nije se kupao mjesecima, sve mu je izbucano i prljavo, nema zube...iz americkih filmova.
Nisam rekla da si ti takav.
Hoću reći da takvi postaju oni koji svakog dana piju.
A ako čovek svakog dana radi, on ne sme svakog dana na poslu da pije.
 
imam poznanicu kojoj bez minimum pet piva ne prodje ni jedan dan i uvek je u nekom stanju blage omamljenosti kada ume i da napravi glupost, ..iskreno ne kapiram sve to
Ne znam, alkohol u sustini djeluje na isti nacin jer je to opijat, pricam o normalnom konzumiranju alkohola kao legalne i siroko dostupne supstance, bez mijesanja sa bilo kakvim drugim stvarima (tabletama, ostalim drogama), alkohol djeluje umirujuce, smirujuce.

Cini da se problemi zaborave, makar trenutno, ja volim da ga nazovem - anestezija mozga. Covjek se opusti, zaboravi na probleme, skrene misli, uziva u tim trenucima dok je opijen.

Najvise mrzim i pokusavam da izbjegnem konzumiranje u jutarnjim satima, preko dana moze nepostedno prije rucka kao aperativ a moze i nakon rucka kao digestiv, ali mi je najmiliji u vecernjim satima kao vrsta terapije - pred spavanje.

Ujutru je novi dan, sve je bistirije i cistije, mozak je resetovan i zivot je ljepsi.
 
ne pijem alkohol..tj..pijem ali retko i uglavnom vino i po nekad neki fini liker niti sam ikada bila pijana,
Nikada u životu nisam bila pijana. Ne znam zašto. Nije me to mamilo. Možda ne volim da nemam kontrolu nad događsjima, ili sam rasla u ono vreme kad devojke nisu toliko pile. Znala sam uz neki dobar ručak uzeti čašu crnog vina ili piva, ali odavno ne. Ne prija mi.
tako da ne mogu da razumem osobe koje su alkoholicari,
Imam drugaricu, njih je tri sestre a brat im je najmlađi. Priča je o tom razumevanju pijanca. Na jednoj slavi kod nje, priča muž od najstarije sestre "Kalis , jel to pošteno kad se nas trojica napijemo (njihovi muževi) one nam kažu stoko, gle kakav si , opet si se napio, a kad se Joca napije (brat), one kažu joj Joca, duša mala , opet se napio, cvrkuću " .Znači brat može, žene ne boli, a muž ne može 😁
ume i da napravi glupost, ..iskreno ne kapiram sve to
Imali smo koleginicu koja kad se napije ne zna šta radi i s kime to radi, užas.

@Primi, nije alkoholičar ko pada i prevrće se, nego svaki onaj koji sebi ne priznaje da pije konstantno, sve pod sloganom, "nisam, mogu da prestanem kad hoću" Pa ajde probaj 10 meseci, ako možeš ok, ako ne možeš, onda je to to.
Jer nijedan zavisnik od bilo čega ne prihvata i ne priznaje da već jeste.
 

Back
Top