Amor Fati

Kako kažu forumaši, slažem se 😁

mada mene to slaganje podseća na slaganje drva i slično. a i reč s lažem ima u sebi lažem 🤔🥴, to me je uvek zbunjivalo.
 
Da si otvorila na Ljisu, imao bih opasku koja se rimuje sa Amor Fati, ovako ništa....

Inače, nemam ni vremena ni volje da gledam klipove da bih komentarisao. Mogu generalno da odgovorim na pitanje - Da, prihvatam i volim svoj život u celosti.
 
ne budućnost, već život kojim živiš.

tipa, rodio si se u siromašnoj zemlji, izgubio rano roditelje, siromašan, umrla žena, izdao te drug itd itd

ali snagu za to može imati samo neko ko je utemeljen u metafizici.

Нпр. Не мора сиротиња ништа духовно да разуме, само да се држи руком за вертикалу верига, а другом да ради, и направиће успех, да ће следећа генерација бити далеко успешнија
 
Iako sam stvarno svasta preziveo, nekako to je to, prihvatio sam i idem kroz zivot.
Srecan sam kako je sve ispalo, i znam da ako bih nesto promenio u proslosti, da to sada verovatno ne bi bilo to.
Dakle, moglo bi se reci da volim svoju sudbinu.

A zar ima drugi izbor? Mislim, sta da padnem u bedak i krenem da je proklinjem, gde bi me to odvelo? U alkoholizam? U neki jos gori porok? Kakvu bih stetu nacinio i sebi i drugima?

Ne. Treba voleti svoj zivot, cak iako je los, jer ljubav je pozitivna emocija, i samo kroz nju se taj los zivot moze promeniti i postati dobar.
 
Zašto? To je ono Bog dao, Bog uzeo. Ili univerzum, kako god. Osnova življenja punim životom bez straha?
Pa, pogledaj statistički oko sebe, ljude koje npr. traže neku vrstu mentalne samopomoći, uglavnom ćeš vidjeti da se vrte u krug, nikako iz njega da izadju, moja mater prva preko dvadeset godina čita raznorazne knjige vezane za psihologiju, nikako da svari, ali zato opet kljukne ujutru po neku anti depra tableticu jbg...
Navedena filozofija je ok, ali dostići takvo stanje, da si pomiren sa nekom lošom ili tragičnom sudbinom odnosno teškim životom kojim nisi zadovoljan, je kao dostići vrh Mont Everesta, ova filozofija amor fati pokazuje vrh te planine kao cilj, ali ajd se sad popni...
 
Ne bih to nazvao ljubav, a još manje mirenje sa sudbinom, život je da se živi, sledeći korak je živeti život po svom, a sledeći preneti na decu svoje dobre strane iz čega proizilazi ne mirenje sa sudbinom.
amor fati i ja tebi...
 
Mislim da se kompletna priča o ovome može svesti na ono da život nije ni fer, nije ni nefer, prosto je takav kakav jeste, da ti karte koje ti da i snalazi se kako znaš i umeš. Neko se rodi prelep u prebogatoj porodici, neko se rodi u Africi i pojedu ga lešinari jer nije imao koru hleba da stavi u usta, pa umre na ulici... Neko dete je u Gazi razneseno projektilom da ne zna ni što, neko će to biti sutra... Prosto shvatiš da je život nešto što se dešava, na mnoge stvari utičeš, na mnoge ne možeš nikako i to je to.

Najbitnije je da se ne ljutiš ako stvari ne ispadnu dobre po tebe jer da je moglo drugačije verovatno bi i bilo drugačije, ovako samo sebi stvaraš loš osećaj u sebi i frustraciju.

Mada, treba doći do tog nivoa ako si npr tip koji nema prebijenog dinara, sa jako lošim fizičkim izgledom, bez devojke, bez neke ekipe prijatelja oko tebe... Mislim, obično ti o pozitivi i prihvatanju života pričaju lepi i uspešni ljudi... Kao da imaju mnogo toga lošeg i da prihvate...
 
Mislim da se kompletna priča o ovome može svesti na ono da život nije ni fer, nije ni nefer, prosto je takav kakav jeste, da ti karte koje ti da i snalazi se kako znaš i umeš. Neko se rodi prelep u prebogatoj porodici, neko se rodi u Africi i pojedu ga lešinari jer nije imao koru hleba da stavi u usta, pa umre na ulici... Neko dete je u Gazi razneseno projektilom da ne zna ni što, neko će to biti sutra... Prosto shvatiš da je život nešto što se dešava, na mnoge stvari utičeš, na mnoge ne možeš nikako i to je to.

Najbitnije je da se ne ljutiš ako stvari ne ispadnu dobre po tebe jer da je moglo drugačije verovatno bi i bilo drugačije, ovako samo sebi stvaraš loš osećaj u sebi i frustraciju.

Mada, treba doći do tog nivoa ako si npr tip koji nema prebijenog dinara, sa jako lošim fizičkim izgledom, bez devojke, bez neke ekipe prijatelja oko tebe... Mislim, obično ti o pozitivi i prihvatanju života pričaju lepi i uspešni ljudi... Kao da imaju mnogo toga lošeg i da prihvate...

Ljudi sami sebe koče lošim shvatanjem illi prihvatanjem onoga što im se dešava.

Tako će mnogi da misle , jer se tako propagira, da svi zaslužujemo da nam bude lepo, da imamo porodice, decu, da svi budemo zdravi, i kada nam se desi nešto negativno, pitamo se zašto baš ja, što sam baksuz, i td. Takvo tumačenje života nosi sa sobom teret da sve nekako očekujemo da mora biti najbolje moguće.

Ipak, ako se krene od toga da budemo pripremljeni na sve što dođe, to što si na početku napisao, onda sa kartama koje imamo idemo dalje.

Ja imam drugaricu koja uvek kuka 100 puta više od mene. A objektivno, imala sam barem 10 puta teži život od njenog. Ali odnekud ona smatra da zaslužuje sve naj, i šta god da se desi, ne zove je neko ko joj se sviđa čak i to, ona kaže eto nešto mi ne da, zašto baš ja i slično... Ipak, verujem da se tako deca vaspitavaju od malena, neke devojčice kao male princeze koje samo treba da sačekaju princa, navodim kao primer, i to bude breme za odraslog čoveka.
 
Ljudi sami sebe koče lošim shvatanjem illi prihvatanjem onoga što im se dešava.

Tako će mnogi da misle , jer se tako propagira, da svi zaslužujemo da nam bude lepo, da imamo porodice, decu, da svi budemo zdravi, i kada nam se desi nešto negativno, pitamo se zašto baš ja, što sam baksuz, i td. Takvo tumačenje života nosi sa sobom teret da sve nekako očekujemo da mora biti najbolje moguće.

Ipak, ako se krene od toga da budemo pripremljeni na sve što dođe, to što si na početku napisao, onda sa kartama koje imamo idemo dalje.

Ja imam drugaricu koja uvek kuka 100 puta više od mene. A objektivno, imala sam barem 10 puta teži život od njenog. Ali odnekud ona smatra da zaslužuje sve naj, i šta god da se desi, ne zove je neko ko joj se sviđa čak i to, ona kaže eto nešto mi ne da, zašto baš ja i slično... Ipak, verujem da se tako deca vaspitavaju od malena, neke devojčice kao male princeze koje samo treba da sačekaju princa, navodim kao primer, i to bude breme za odraslog čoveka.

Lane Gutović je jednom rekao parafraziram "ko je meni obećao srećan i lep život po rođenju da bih bio nesrećan sad?"... Što i jeste istina. Prosto imaš opciju da kukaš i imaš opciju da živiš kako možeš, trudiš se... Mada, kao što rekoh, lako je pričati "budi jak i pozitivan" sa aspekta nekoga kome je dobro u životu. Gledam da ne savetujem druge ljude kako da prihvate loše, kad je meni život Bogu hvala odličan.
 
Lane Gutović je jednom rekao parafraziram "ko je meni obećao srećan i lep život po rođenju da bih bio nesrećan sad?"... Što i jeste istina. Prosto imaš opciju da kukaš i imaš opciju da živiš kako možeš, trudiš se... Mada, kao što rekoh, lako je pričati "budi jak i pozitivan" sa aspekta nekoga kome je dobro u životu. Gledam da ne savetujem druge ljude kako da prihvate loše, kad je meni život Bogu hvala odličan.

Dobro je slušati Laneta, imao je dobre i mudre misli.

I to što kažeš da ti je odličan, neko bi na tom mestu kukao što nema još više i bolje. Prokletstvo čoveka.
 
Dobro je slušati Laneta, imao je dobre i mudre misli.

I to što kažeš da ti je odličan, neko bi na tom mestu kukao što nema još više i bolje. Prokletstvo čoveka.

Znaš kako, mene ako pitaš imam i ja listu stvari koju želim i naročito kad gledam milionere sa pola mog mozga, koji su imali bogate roditelje kažem sam sebi eeeee je*ote, kako je tek njima, ali isto tako se setim da sam pre 10 godina molio Boga za ovo što danas imam, pa i za manje. :)
 
Znaš kako, mene ako pitaš imam i ja listu stvari koju želim i naročito kad gledam milionere sa pola mog mozga, koji su imali bogate roditelje kažem sam sebi eeeee je*ote, kako je tek njima, ali isto tako se setim da sam pre 10 godina molio Boga za ovo što danas imam, pa i za manje. :)

Nema dragocenije vrline od zahvalnosti.
 
To mi je u prirodi ali ozbiljno. Međutim, jako je teško prihvatiti baš sva sra..nja koja nam se dešavaju u životu sa grandioznom mirnoćom

Smatram da nije fora u tome da to bude sa mirnoćom.
Imamo mi slamanja, razmišljanja, borbe, ali iz svake izlazimo jači. Bitan je ishod.
To razdvaja borce od kukumača.
 

Back
Top