Američka viza

...mozda za utehu, na nekom forumu bilo...čoveka su odbili naravno nije bio zadovoljan...sacekao desetak dana i rešio ponovo ali u glavi je imao da će ga verovatno opet odbiti
tamo je rekao da nije zadovoljan odbijenicom, zašto je on sumljiv a ostali nisu... nešto tako,i dobio vizu:D
 
Da li neko moze da mi kaze koje su moje sanse za dobijanje turisticke vize? nizam zaposlen, ostao mi jos diplomski da zavrsim fax, imam auto na moje ime, supruga stan na svoje ime i imamo dete, oni su mi najveca garancija da cu se vratiti, i pare na racunu imam oko 5000e. hvala unapred!!!
 
Zdravo, imam nedoumicu, pa mi je potrebna pomoć :)
Popunila sam obrazac DS 160, u njemu sam navela da putujem sa cerkom (koja ima 4 godine). Dalje nisam imala nikakva pitanja koja se odnose na nju. Da li i za nju popunjavam aplikaciju posebno, pa zajedno zakazujem razgovor, ili kakva je procedura oko apliciranja kada putujes sa maloletnim detetom? :rtfm:
 
Pozdrav svima...juce smo ja i suprug odbijeni za turisticku vizu za Ameriku...ja imam firmu koja radi godinu i po dana,moj suprug radi u 10 godina u istoj firmi (ozbiljna firma)imamo stan (koji je na ime njegove majke) splav,auto i kombi...imamo i poziv za vencanje kod moje drugarice u los andjelesu koja tamo zivi,tamo je i rodjena.bili smo na prvom salteru predali papire,dali otiske prstiju sacekali i konacno intervju...na salteru gospodja koja nas je bukvalno pitala tri pitanja,dali smo odgovore (kratke) jer nas je prekidala na pola recenice,nije nam trazila nikakve dokumente...posle 30 sekundi nas je odbila..ja bih ponovo aplicirala sto pre je moguce dok mi jos vazi poziv za vencanje ali se plasim da bi bilo bacanje para,jer nemam sta da promenim u mojim dokumentima. Molim svakog za savet koji je bio u slicnoj situaciji ili poznaje nekog ko jeste...Hvala!!!
 
Da li neko moze da mi kaze koje su moje sanse za dobijanje turisticke vize? nizam zaposlen, ostao mi jos diplomski da zavrsim fax, imam auto na moje ime, supruga stan na svoje ime i imamo dete, oni su mi najveca garancija da cu se vratiti, i pare na racunu imam oko 5000e. hvala unapred!!!

Po meni imate lepe sanse , jer imate dete , msm ne znam koja je to veca garancija od deteta ali opet ladno moze da te odbije a da ne trepne ....

Idete kod nekoga u USA ili zakazujete hotel cisto turisticki?
 
Poslednja izmena:
Ponekad pomislim da dobijanje vize zavisi samo od dobre volje sluzbenika...

- - - - - - - - - -

Pozdrav svima...juce smo ja i suprug odbijeni za turisticku vizu za Ameriku...ja imam firmu koja radi godinu i po dana,moj suprug radi u 10 godina u istoj firmi (ozbiljna firma)imamo stan (koji je na ime njegove majke) splav,auto i kombi...imamo i poziv za vencanje kod moje drugarice u los andjelesu koja tamo zivi,tamo je i rodjena.bili smo na prvom salteru predali papire,dali otiske prstiju sacekali i konacno intervju...na salteru gospodja koja nas je bukvalno pitala tri pitanja,dali smo odgovore (kratke) jer nas je prekidala na pola recenice,nije nam trazila nikakve dokumente...posle 30 sekundi nas je odbila..ja bih ponovo aplicirala sto pre je moguce dok mi jos vazi poziv za vencanje ali se plasim da bi bilo bacanje para,jer nemam sta da promenim u mojim dokumentima. Molim svakog za savet koji je bio u slicnoj situaciji ili poznaje nekog ko jeste...Hvala!!!
Jeste li pominjali drugaricu?
 
Ponekad pomislim da dobijanje vize zavisi samo od dobre volje sluzbenika...

- - - - - - - - - -

Jeste li pominjali drugaricu?

Jesmo,pitala nas kad smo poslednji put videli drugaricu,ja rekla istinu,prosle godine jer ona svake godine dolazi u srbiju...a i morali smo...kad smo aplicirali naveli smo da tamo idemo na vencanje...ako bi aplicirala i drugi put,a verovatno hocu, ne bi valjalo da to sad izbegnem...zar ne? i hvala ti :)
 
Po meni imate lepe sanse , jer imate dete , msm ne znam koja je to veca garancija od deteta ali opet ladno moze da te odbije a da ne trepne ....

Idete kod nekoga u USA ili zakazujete hotel cisto turisticki?

Idem kod brata mesec, dva i odmah nazad al smislicu jos sta da kazem gde cu i zasto, vidim da je sve cista sreca tako da mi je ona najpotrebnija :), hvala na odgovoru. pozdrav
 
Ponekad pomislim da dobijanje vize zavisi samo od dobre volje sluzbenika...

- - - - - - - - - -

Jeste li pominjali drugaricu?

jesmo,pitala nas je kad smo se videli poslednji put sa njom i ja sam iskreno odgovorila da smo se videle prosle godine,jer ona svake godine dolazi u srbiju...a i mislim da sam morala jer smo vec u apliciranju rekli (napisali) da idemo na vencanje...
 
Za sve one koji se cude zasto su odbijeni, zato sto ne znam koliko vremena vam je trebalo da shvatite..Zato sto moraju da odbijaju da mi ne bi isunili onu kvotu tehnicke prirode o postotku "odbijenih" koji je potreban da bi nekoj drzavi ukinuli apsolutno vize. E da mi ne bi ispunili taj postotak odnosno uslov, oni(amer. ambasada) odbija ko god im dođe pod ruku...Dakle 5% ljudi će uvek odbiti ko god da dođe po vizu pa makar i najbogatiji....inace bi mi kao drzava ispunili kvotu(uslov) i onda bi morali da nam ukinu potpuno vize. Oni su izmislili to pravilo oni ga naravno i kontrolisu...zato nemojte vise da se cudite kad vas odbiju..(jao sto su mene odbili, jao sto mene, jao sto njega)...pa zato sto smo zeleni naivni zečevi koji u nerešivu zamku upadaju...a uz to i zarađaju po 160 dolara..lep izvor prihoda..bez ikakvih troskova..tako reci prefinjena pljacka..bar pola novca da vrate ali ne...uzimaju sve...tako da OBJASNIO. Prijatno!
 
Sad kad krenu direktni letovi za Ameriku ne znam sta ce biti u vezi viza jer bice jako glupo...imas avion direktno iz Srbije za Ameriku a treba ti viza...to ne ide...mislim da nece moci da budu turisticke vize...jer nema nikakvog smisla...bilo bi nekulturno i nikako se neslaze vize i direktni letovi...sta Vi mislite o tome?
 
Hahaha, nisam odavno pročitao veću glupost od ove koju je Djakson naveo. Car si.
Btw, dobro je za Srbiju što će biti direktni letovi, jer će onda Beograd postati konkurentan Cirihu, Parizu, Londonu i ost. jer će biti veza za letove do Amerike.
 
Ukinuće vize nekad...dotad treba i nije se šaliti sa time...am.viza je sve drugo ali nije šala!Otvaranje dir.letova nam ide na ruku
pa nece biti da ce samo stranci putovati iz Bgd.nego i domacini,prirodna stvar...
 
Sad kad krenu direktni letovi za Ameriku ne znam sta ce biti u vezi viza jer bice jako glupo...imas avion direktno iz Srbije za Ameriku a treba ti viza...to ne ide...mislim da nece moci da budu turisticke vize...jer nema nikakvog smisla...bilo bi nekulturno i nikako se neslaze vize i direktni letovi...sta Vi mislite o tome?


(Ne)postojanje direktnih letova u neku zemlju nema ama baš nikakve veze sa viznim režimom za istu.
 
Cao, uskoro putujem za Ameriku - na master program koji traje dve godine.
Zanima me da li moram da imam povratnu avio kartu, ili smem da uzmem u jednom pravcu? Znam da mi u ambasadi to nece ni pitati, nego ne bih da mi prave problem na aerodromu.

Hvala
 
Cao,

Uskoro putujem za Ameriku na master program koji traje dve godine. Da li moram da imam povratnu kartu ili mogu da uzmem u jednom pravcu? Znam da me ovi u ambasadi nece to pitati, ali ne znam da li ce mi praviti problem na aerodromu ako budem imala kartu u jednom pravcu.

Hvala
 

Back
Top