Američka viza

M znači multientry dakle neograničen broj ulazak u toku tih 3 godina.

Ali zapamti jednu stvar, američka ambasada ti ne odlučuje dužinu boravka u USA već Homeland Security (državna bezbednost) prilikom prolaska carine. Ako imaš vizu na tri godine (što je kod nas normalno i svi je dobijaju) na carini mogu da ti dozvole da boraviš i samo 2 nedelje, što je jako čest slučaj, nemoj da te zbuni.

Recimo moj drugar koji je išao na razmenu studenata, iako je imao sve papire i sve uslove na carini su mu dozvolili ulazak samo na 3 nedelje, posle se 5-6 dana lomatao po našim konzulatima tamo u USA da mu produže na godinu dana koliko mu traje razmena, i jedva je dobio...

Tako da pazi šta pričaš na carini kada te pitaju, i uvek daj tačne i proverene informacije gde ćeš a odsedaš, broj hotela itd itd i neće biti problema.
 
... Ali zapamti jednu stvar, američka ambasada ti ne odlučuje dužinu boravka u USA već Homeland Security (državna bezbednost) prilikom prolaska carine. Ako imaš vizu na tri godine (što je kod nas normalno i svi je dobijaju) na carini mogu da ti dozvole da boraviš i samo 2 nedelje, što je jako čest slučaj, nemoj da te zbuni. ...

Postoji razlika izmedju vize i statusa. U ovom primeru: turisticka viza se dobija u ambasadi, a status turiste imas kad udjes u USA i na ulasku u zemlju ce da odrede koliko dugo mozes da imas taj status.
Viza u ambasadi na 3 godine (M) znaci da u naredne 3 godine moze da udje u USA vise puta (multiple entry). Kad udjes u USA, oni ti prilikom prolaska carine odrede koliko mozes da ostanes u USA (koliko dugo ce ti trajati status) - za turiste, mislim da je maksimalno 6 meseci, ali oni mogu da ti dodele i manje. Nakon sto ti taj rok istekne, imas opcije:
1 - da produzis ostanak
2 - da izadjes iz USA i ponovo udjes - onda ce ti opet dodeliti vremenski rok do kad treba da izadjes iz USA (ili da pokrenes papirologiju za produzetak statusa).
 
25.09.2009 sam bio u ambasadu imao sam uplacen aranzman preko jolija za New York i Toronto Ameri me lagano odbili bez objasnjenja,posle toga nisam ni isao u Kanadsku ambasadu.Da li neko moze da mi pomogne kako dobiti turisticku vizu.Unapred hvala.
 
Moras imati stalno zaposlenje i odobrenje poslodavca za 'godisnji odmor' i naravno, moras imati materijalno pokrice za tvoj boravak u USA, dakle, bankovni racun i neku svotu na njemu koja bi bila primerena za pokrivanje troskova boravka. Ukoliko si student, moras dati index na uvid da si redovan student i da dajes ispite. Pored toga, dobro bi bilo da imas dokaz o posedovanju neke imovine u Srbiji i bliskim porodicnim vezama..To su neke najbitnije stvari...Generalno, veliku ulogu igra i to da li ces se dopasti konzulu, mozes imati i sve neophodne papire, a ako sluzbenik ne proceni da ces se vratiti posle odmora, ako mu se na neki nacin ne dopadnes ili pak ako se tog dana probudio nervozan, nista od vize...
 
Znam ja to sve.Imao sam sve papire koje si nabrojao i opet nista.Konzul me cak nista nije ni pitao sto se tice mog putovanja,jednostavno par glupih pitanja sto se tice posla,na kraju je rekao zao mi je i dao mi je neki papir navodno da objasne zbog cega nisam dobio vizu.Cista glupost.Problem je sto sad ne znam sta dalje.
 
Znam ja to sve.Imao sam sve papire koje si nabrojao i opet nista.Konzul me cak nista nije ni pitao sto se tice mog putovanja,jednostavno par glupih pitanja sto se tice posla,na kraju je rekao zao mi je i dao mi je neki papir navodno da objasne zbog cega nisam dobio vizu.Cista glupost.Problem je sto sad ne znam sta dalje.

A sta pise na tom papiru kao objasnjenje zasto nisi dobio vizu?

Sta dalje? Mozes da probas ponovo - ima par njih koji intervjuisu za vizu; mozda ti upadne neko bolje volje, pa ti da vizu.
 
A sta pise na tom papiru kao objasnjenje zasto nisi dobio vizu?
Pise ovako Postovani Sa zaljenjem vas obavestavamo da prema zakonu o useljenju i naturalizaciji SAD-a ne ispunjavate uslove za dobijanje neuseljenucke vize.Da bi viza bila odobrena,podnosioci zahteva moraju tokom razgovora da uvere konzula da ce napustiti SAD-e pre isteka odobrenog perioda za boravak.Podnosioci zahteva moraju imati cvrste drustvene,ekonomske,profesionalne ili porodicne veze izvan SAD-a.Nazalost,vi danas niste pokazali cvrste veze van SAD-a.Niste uspeli da pokazete da su vase nameravane aktivnosti u SAD-u u skladu sa kategorijom vize za koju ste podneli zahtev i da se kvalifikujete za tu vrstu vize.Zbog toga vam viza ne moze biti odobrena. Kratko i jasno to je cista glupost,ja sam imao sve od papira jednostavno bili su tog dana dosta arogantni i maltene niko nije dobio vizu.Dosao sam u nezgodno vreme.
Sta dalje? Mozes da probas ponovo - ima par njih koji intervjuisu za vizu; mozda ti upadne neko bolje volje, pa ti da vizu.

Da li je imao neko iskustva sa agencijom iz Novog Sada,koja navodno sredjuje garancije za Kanadu. Ne znam kako se zove imam samo br.tel.021-427-044.
 
Kazu ti zasto su te odbili: "vi danas niste pokazali cvrste veze van SAD-a"
Nisu videli da imas veze koje ce te "naterati" da se vratis. To moze biti porodica (logika je da ako nemas nekoga ko finansijski zavisi od tebe, onda ne moras da se vratis); to moze biti imovina (opet, ako nemas nepokretne imovine, mogu da smatraju da te nista ne vezuje za Srbiju i da se neces vratiti). Pogotovo mladi ne dobijaju vize, jer konzul smatra da mladi, mogu da rade, pa nece ostati u USA.

Ali sto jes'-jes': Ima ljudi bez toga, pa opet dobiju vizu. Tako da kao sto vec rekoh: Imas opciju da probas ponovo.
 
Zdravo svima imala bih nesto da vas pitam :naime isla bih u te Amerike :) kod tetke koja bi mi poslala garantno pismo i kartu ali me interesuje kakve su mi sanse da dobijem vizu jer nisam student(vise) nemam stalno zaposljenje i nisam u braku a trazila bih turisticku vizu? Sta mislite kakve su mi sanse?
 
Zdravo svima imala bih nesto da vas pitam :naime isla bih u te Amerike kod tetke koja bi mi poslala garantno pismo i kartu ali me interesuje kakve su mi sanse da dobijem vizu jer nisam student(vise) nemam stalno zaposljenje i nisam u braku a trazila bih turisticku vizu? Sta mislite kakve su mi sanse?
 
U Severnoj Americi pre oko nedelju dana pocela je vakcinacija protiv novog tipa gripa. Ogromna je podeljenost misljenja oko toga dali treba biti vakcinisan ili ne. Ovde u Montrealu gde zivim ministar zdravlja Kvebeka je javno odbio da bude vakcinisan kao i njegova porodica.
Mislim da je sa ovom novom vakcinom koja je nabrzinu sklepana nesto ozbiljno nije u redu. Pune su lokalne novine sa detaljima koje nova vakcina sadrzi sa negativnim pojavama koje tek treba da se pojave nakon odredjenog vremena. Pogledajte mnogobrojna videa sa youtube oko ovog problema.
Mislim da ce nasi ljudi koji zive u Severnoj Americi imati puno toga sta da kazu oko ovog problema.
 
nisam puno upucena u sve to ali sigurno znam da se necu vakcinisati..
jedna moja prijateljica radi u bolnici i njima je obavezna vakcinacija...
primila je vakcinu pre 2 nedelje i jos uvek se ne oseca dobro!
jako je slaba,muka joj,stalno joj se spava...

neka hvala,picu ja vitamin c ;-) i izbgavati druzenje sa sumnjivim osobama
 
Ja sam se vakcinisala... Koleginica sa posla je vakcinisala svoje dvoje dece... poznajem jos mnogo ljudi koji su se vakcinisali ili planiraju da se vakcinisu. Moji poznanici koji su se vakcinisali (ukljucujuci i mene): nemaju nus-pojave i osecamo se dobro (hvala Bogu).

Da li je opasna? Svaki lek nosi neke rizike sa sobom... ja moram da radim i da se krecem medju ljudima. Ne mogu ostati kod kuce dok sezona gripa ne prodje. Citam novine i gledam na TV-u koliko ljudi je umrlo od ovog gripa i kako se brzo siri... Smatram da je manji rizik da dodje do nekih komplikacija zbog vakcinacije; nego sto bi bilo problema ako zakacim tu gripu.
 
...moja matematika kaze da je za sada stopa smrtnosti i komplikacija izazvanih virusom jos uvek manja nego verovatnoca da posle vakcinacije dodje do komplikacija:
Stopa smrtnosti - oko 0.015% (manja nego kod sezonskog gripa)
...zajedno sa teskim komplikacijama izazvanim virusom <1% zarazenih...ako uzmemo u obzir da epidemija u proseku obuhvati izmedju 5-20% stanovnistva...to znaci da su mi sanse da teske komplikacije ili smrt izazvane virusom ne vece od 0.2%
...da zanemarim cinjenicu da su 4/5 zarazenih i pogodjenih komplikacijama (bar u US) osobe starije od 65 godina...neka mi sanse ostanu na 0.2 %

Sanse za blagu reakciju (crvenilo i osip po telu, temperatura, kasalj, bol oko mesta vakcinacije i slicno u trajanju do tri dana) na vakcinaciju je oko 45%.

Sanse za nezeljenu reakciju srednje jacine (visoka temperatura, povracanje, dijareja, disajni problemi i sl. u trajanju od 7-10 dana) je oko 2.5% :)

Sanse za tesku nezeljenu reakciju ( koja zahteva hospitalizaciju i dovodi zivot u opasnost) je <1% :) :)

...da ne zaboravimo da napomenemo da je uspesnost vakcine protiv gripa (ovog novog a i sezonskog uopste) izmedju 30 i 70% :) :) :)

...jos kada napomenemo da prva kolekcija podataka dolazi iz statistike Centra za kontrolu bolesti, a druga koja se tice reakcija na vakcine od samih proizvodjaca vakcina (ciji su testovi i klinicka ispitivanja toliko puta dokazana kao nevalidna i orjentisana na usku, za njih povoljnu grupu ljudi....) sta reci....
Stvarno nisam od odnih zadrtih kontrasa koji se protive svemu novom i nepoznatom ali u ovom slucaju cvrsto stojim na strani nevakcinisanja oslanjajuci se na svoju matematiku...naravno, pratim situaciju i ako se nesto drasticno izmeni, mozda se i moja odluka promeni...do tada...vakcina - NE :)
 
Ovako... Zakazao sam interview za par dana u US ambasadi... Zaposlen sam u banci 4 godine i imam primanja veca od 65000rsd. Devizni depozit mi je oko 12000eur. Da li je moj status dovoljan za dobijanje US vize... TNX
 
Da li mi neko moze reci da li je moguce da vam neko blokira vec postojecu radnu vizu izdatu od ambasade koju imate u pasosu?da li poslodavac koji je radio tu vizu moze u imigracion-u obustaviti tu vizu ako zeli?I dal je to uopste moguce?:worth:
 
Ako se radi o H1 vizi, onda mislim da ima pravo, posto vizu dobijas za konkretan posao u datoj firmi (koja pre toga mora da zavrsi papirologiju da bi ti dobio tu vizu). Ta viza ne vazi za rad u drugoj firmi, tj druga firma mora da prodje proceduru izpocetka da bi imao vazecu vizu.

Mozda neko drugi ima pouzdanije informacije, a najbolje da nadjes na internetu, sve sigurno i pise negde.
 

Back
Top