АЛО СРБЕНДЕ

U potpuno se slazem da je vojska jedno od osnovnih instrumenata drzave.Mozda bi ovo pitanje mogli da formulisemo drugacije.Da li nam je potrebna ovakva vojska?Da li nam je potrebna toliko brojna ,slabo opremljena i ne motivisana vojska.Da li nam je potrebana tolika kolicina odbrambenih snaga i u redovima vojske i milicije.
Da li ce nas vojska u ovom stanju moci odbraniti i od nas samih a kamoli od nekoga sa strane (ne atakujem na pripadnike vojske njima svaka cast kad su jos uspeli da sacuvaju strpljenje cekajuci neka bolja vremena, vec govorim o tehnici naoruzanju i slicnim stvarcicama koje karekterisu vojsku).
Svi smo mi prosli kroz skolu i svi znamo sta su nas tamo ucili i u istoriji i u drugi naukama,ali da li je Srbiji zaista potrebno to sto se sada naziva Vojska?
Da li vam je ikada palo na pamet da tu vojsku cine ljudi koji imaju svoje porodice i gaje nase potomke.Da oni ne zive od imena vojske nego od novca.Da bi zeleli da rade u normalnim uslovima a ne cekajuci na poneki polet ili na to sta ce da padne sa neba.
Nemamo pare za lekove za hronicne bolesnika ,u bolnice se ide samo ako u dzepu imate dovoljno da kupite konac i igle da vas pokrpe.
Ne radi se samo da li neko voli ili ne da sluzi vojni rok vec da li mi to mozemo da finansiski izdrzimo.
Srbiji verovatno treba ili bolje receno neophodna je vojska ali mozda neka profesionalna koja ce nam manje opterecivati budzet.
 
Mislim da Srbiji, pored ovakve vlasti koja se svima uvlači i koja sve naše vojskovodje i ljude koji su se borili za interese srpskog naroda šalje kod Karle vojska nije ni potrebna. Naime, ovi čini mi se ne bi bili u stanju da kažu bilo kojoj grupaciji NE ako bi zatražila deo teritorije, tako da za Vojsku i ne bi bilo posla.
 
Mislim da Srbiji, pored ovakve vlasti koja se svima uvlači i koja sve naše vojskovodje i ljude koji su se borili za interese srpskog naroda šalje kod Karle vojska nije ni potrebna. Naime, ovi čini mi se ne bi bili u stanju da kažu bilo kojoj grupaciji NE ako bi zatražila deo teritorije, tako da za Vojsku i ne bi bilo posla.


totalno tacno,tadic je unistio vojsku svojim "reformama",ma sve su to isti kreteni bre
 
Pre svega sve Vas pozdravljam,
zeleo bih sve da Vas pitam isto pitanje:


Da li je Vama bitnije da Srbija ima profesionalnu vojsku ili ovu kakvu trenutno ima( naziv zaista ne znam da joj dam posto vise ne znam ni kako nam se zemlja zove a to najvise i boli)?
Dokle cemo vise da zivimo u onoj Titovoj recenici: (otprilike ide ovako) zivi mirno kao da 100 godina nece biti rata a budi spreman kao da ce sutra izbiti rat!!
Pa zar nije malo dosta svega ovoga?
I ratova,ubijanja,otimanja i branjenja teritorija...
Iskreno ,mi vise ne mozemo dostojno ni da se odbranimo --- nemamo tu tehnologiju i suvise smo mali.
To se sve lepo pokazalo za vreme bombardovanja--
svi smo nesto cekali i ocekivali
a ono s-300 ,s-400 i ko zna jos koji s-ovi
nema ih -nikada ih nije ni bilo-
Neizmerno mi je zao tih nasih heroja i njihovih porodica koji su ginuli na nebu nadajuci se i verujuci da mogu da nas odbrane.

Naravno,da sam za to da se zastite ljudski zivoti ali za to su nam dovoljne i specijalne prof.jedinice kako iz vojske tako i iz policije.

Sto se tice kulta zastave i himne -tu se potpuno slazem.Treba da bude "Boze pravde" i trobojka sa srpskim grbom i nista drugo!!!
Ali nemojmo da zaboravimo i na nesto jos vaznije IME DRZAVE(SRBIJA) i naravno osecaj pripadnosti istoj.
Dok se te elementarne ne rese,zbog cega mislite da ce
bilo ko ici svojevoljno na robiju(trenutno ime za vojsku).
Mnoge bogatije zemlje su uvele profesionalnu vojsku zato sto im je bilo suvise skupo da izdrzavaju narodnu armiju-a zasto ne bi ni mi?
Verujem u svest nase omladine da ce se u sledecih nekoliko godina ili cak i meseci zauvek UKINUTI sluzenje vojnog roka i da ce narod konacno poceti da se bori protiv pravog neprijatelja nase Srbije - BELE KUGE!


Puno Vas pozdravljam
 
Pozdrav i tebi u EU. Celokupno vidjenje stvari je potpuno istinito. Mnogo se ovde divani o bivshim, sadashnjim i mogucim buducim nedacama. Ljudi kao mi(da ne kazem - sitna riba) moze samo divaniti. Dok god se dozvoljava ovakvo nasilje nad drzavom, zastavom, himnom, ali shto je najgore nad nama gradjanima od strane legitimno izabrane vlasti(recimo :? ) stvari nece daleko odmaci. Za poslednjih 5 godina od kada nema Bobana shta je novo. NEMA RATOVA. To je super, ali nedovoljno da bi ljudi ziveli nego zivotarili. Znam da ceo proces promena traje i boli, ali NISHTA konkretno nije uradjeno. Ako treba svake godine raspisivati izbore na svim nivoima dok god se ne nadju ljudi sposobni da ucine znacajniji pomak za sve nas. Ja sam mashinac pa ne poznajem pravne regulative, ali bilo COOL kada bi postojale regulative koje bi primoravale da se u odredjenom roku ispune makar deo predizbornih obecanja. Ma nema MAKAR DEO, sve moraju ispuniti ili voZdra, slobodni ste, cao...biramo nove. I tako redom. Ne bi to puno koshtalo! Odredio bi se fond sa kojim se raspolaze, pa zar oni da troshe krsha kesha poreskih obveznika na kojekave mitinge gde obecavaju, a nishta zatim ne delaju. Nece moci.
Raspisao sam se i stoga se izvinjavam. Sve vas pozdravljam.
CIAO! 8)
 
CIKA-GAD-I-UZICE-GRAD:
SONY:
Anonymous:
Jeli patrioto. Zasto se zoves SONY a ne Elektronska Industrija NIS.
Dok je vojska valjala, u nju se islo. Danas? Je*ala nas ovakva vojska.
Videću te koga ćeš da moliš da sačuva granice i tvoj život kada dodje do s*anja mamu ti j*bem papučarsku zbog takvih kao ti i odosmo u k*rac mamicu ti :evil:

SONY ti nerazumes smisao vojske jer si sigurno glaso za demokrate ! !
VOJSKA SLUZI DA ODBRANI GRANICE ZEMLJE I NJENU TERITORIJU, CIVILNO STANOVNISTVO ! Anonymus je u pravu u potpunosti kad su izbili nemiri kad su nam gorele nase najvece svetinje vojska je sedela i gledala preko tv sta se desava. Zato treba svi da odkazu poslusnost vojsci i da posalju premijera i vladu s puskama u rukama da zive na kosovu i metohiji ! ! e to treba da urade ljudi, pa bih onda videli da li bi nasa vojska dosla i bila na kosovu ili bih sedela i debilisala po kasarnama ! !

Jedan od vecih problema koji sam primetio da se javlja kod srba jeste veca briga za svetinjama(crkve, manastiri, groblja, ognjista...) nego za narodom, ljudima. Teshko je kad se dira neshto shto je staro koliko i ameri(i vishe, ohoho), ali to ne bi smela biti prva(nekada i jedina) briga. Ljudi ginu, ne mogu se zameniti zivoti pojedinaca, a objekat se moze sagraditi. Dao bih ceo Sombor samo da niko od ljudi ne nastrada u njemu.
CIAO! 8)
P.S. I sam si rekao da je ljudski faktor presudan. :wink:
 
Anonymous:
CIKA-GAD-I-UZICE-GRAD:
SONY:
Anonymous:
Jeli patrioto. Zasto se zoves SONY a ne Elektronska Industrija NIS.
Dok je vojska valjala, u nju se islo. Danas? Je*ala nas ovakva vojska.
Videću te koga ćeš da moliš da sačuva granice i tvoj život kada dodje do s*anja mamu ti j*bem papučarsku zbog takvih kao ti i odosmo u k*rac mamicu ti :evil:

SONY ti nerazumes smisao vojske jer si sigurno glaso za demokrate ! !
VOJSKA SLUZI DA ODBRANI GRANICE ZEMLJE I NJENU TERITORIJU, CIVILNO STANOVNISTVO ! Anonymus je u pravu u potpunosti kad su izbili nemiri kad su nam gorele nase najvece svetinje vojska je sedela i gledala preko tv sta se desava. Zato treba svi da odkazu poslusnost vojsci i da posalju premijera i vladu s puskama u rukama da zive na kosovu i metohiji ! ! e to treba da urade ljudi, pa bih onda videli da li bi nasa vojska dosla i bila na kosovu ili bih sedela i debilisala po kasarnama ! !

Jedan od vecih problema koji sam primetio da se javlja kod srba jeste veca briga za svetinjama(crkve, manastiri, groblja, ognjista...) nego za narodom, ljudima. Teshko je kad se dira neshto shto je staro koliko i ameri(i vishe, ohoho), ali to ne bi smela biti prva(nekada i jedina) briga. Ljudi ginu, ne mogu se zameniti zivoti pojedinaca, a objekat se moze sagraditi. Dao bih ceo Sombor samo da niko od ljudi ne nastrada u njemu.
CIAO! 8)
P.S. I sam si rekao da je ljudski faktor presudan. :wink:

Ovo bejah JA. :D
 
CIKA-GAD-I-UZICE-GRAD:
VOJSKA SLUZI DA ODBRANI GRANICE ZEMLJE I NJENU TERITORIJU, CIVILNO STANOVNISTVO ! Anonymus je u pravu u potpunosti kad su izbili nemiri kad su nam gorele nase najvece svetinje vojska je sedela i gledala preko tv sta se desava. Zato treba svi da odkazu poslusnost vojsci i da posalju premijera i vladu s puskama u rukama da zive na kosovu i metohiji ! ! e to treba da urade ljudi, pa bih onda videli da li bi nasa vojska dosla i bila na kosovu ili bih sedela i debilisala po kasarnama ! !

Alo da li si ti normalan !!! Pretpostavljam da pricas o 17.martu jer tako? Jer ti zaboravljas da kosovo vise NIJE u nadleznosti vojske SCG? Zaboravljas koliko se vojske stacioniralo na granici sa kosovom i neprekidno je trazena dozvola za ulaz nasih snaga na kosovo nije ni slucajno "vojska sedela i gledala preko tv sta se desava". A sta bi bilo da smo upali bez dozvole iz Brisela? Nastao bi haos prvo sto ne bi mnogo zastitili narod jer se sve zavrsilo u roku od 48 sati, a drugo mnogo gore sto bi nas ceo svet napao kako ne postujemo ni jedan dogovor(konkretno rezoluciju 1244) i automatski bi svi dosadsnji pregovori unazadili 5 godina. A i ne razumem kako neko moze da poveruje u ta radikalska *ranja..
 
@Candyman

Objekat se moze ponovo sagraditi :?: :!: Manastir iz 11. veka moze ponovo sagraditi :!: :?: Pa ti "objekti" su i odrzali ovaj narod 500 godina da nije bilo njih ti bi se danas zvao Halil ali ako ti mislis da je to u redu onda samo napred sta ce nam crkve i manastiri.
I najvise me nervira kad na televizije cujem kosmet a ne kosovo i metohija! To sto siptari govore kosmet je iz samo jednog razloga:
Metohija znaci sveta zemlja,svetinja odnosno tu se nalaze manastiri i crkve koji su svetinja, i sto siptari pokusavaju da se to zaboravi jos i mogu da razumem ali sto ovi nasi, videli od njih pa i oni retko kad kazu metohija, to ne mogu da razumem...
 
UrosWasHere:
@Candyman

Objekat se moze ponovo sagraditi :!: Manastir iz 11. veka moze ponovo sagraditi :!: :?: Pa ti "objekti" su i odrzali ovaj narod 500 godina da nije bilo njih ti bi se danas zvao Halil ali ako ti mislis da je to u redu onda samo napred sta ce nam crkve i manastiri.
I najvise me nervira kad na televizije cujem kosmet a ne kosovo i metohija! To sto siptari govore kosmet je iz samo jednog razloga:
Metohija znaci sveta zemlja,svetinja odnosno tu se nalaze manastiri i crkve koji su svetinja, i sto siptari pokusavaju da se to zaboravi jos i mogu da razumem ali sto ovi nasi, videli od njih pa i oni retko kad kazu metohija, to ne mogu da razumem...

Shta je sa ljudima??? :? :? :?
Zabole me i za sve mostove i sl., sve njih bi dao da niko ne nastrada.

CIAO! 8)
 
SONY:
Anonymous:
Jeli patrioto. Zasto se zoves SONY a ne Elektronska Industrija NIS.
Dok je vojska valjala, u nju se islo. Danas? Je*ala nas ovakva vojska.
Videću te koga ćeš da moliš da sačuva granice i tvoj život kada dodje do s*anja mamu ti j*bem papučarsku zbog takvih kao ti i odosmo u k*rac mamicu ti :evil:


Slazem se...

VOJSKA MORA DA BUDE OBAVEZNA, A ONI IDIOTI KOJI SU UVELI SMRDLJIVO CIVILNO SLUZENJE VOJSKE TREBA DA ODGOVARAJU JER SU TIME HTELI I PLANIRALI DA UNISTE VOJSKU.

TOLIKO.
 
urospo:
SONY:
Anonymous:
Jeli patrioto. Zasto se zoves SONY a ne Elektronska Industrija NIS.
Dok je vojska valjala, u nju se islo. Danas? Je*ala nas ovakva vojska.
Videću te koga ćeš da moliš da sačuva granice i tvoj život kada dodje do s*anja mamu ti j*bem papučarsku zbog takvih kao ti i odosmo u k*rac mamicu ti :evil:


Slazem se...

VOJSKA MORA DA BUDE OBAVEZNA, A ONI IDIOTI KOJI SU UVELI SMRDLJIVO CIVILNO SLUZENJE VOJSKE TREBA DA ODGOVARAJU JER SU TIME HTELI I PLANIRALI DA UNISTE VOJSKU.

TOLIKO.

Ne. Ne, nego se tezi osavremenjavanju vojske. Shta cu "ja" kao neka babetina bez motivacije u vojsci, da se vucem po kasarni kao slepo crevo. To je postupak odvajanja zita od kukolja. U vojsku treba zeleti ici, da se tamo pokazash, a ne dao Bog u stvarnom ratu(ako vec ne mora).

CIAO! 8)
 
Candyman:
Anonymous:
CIKA-GAD-I-UZICE-GRAD:
SONY:
Anonymous:
Jeli patrioto. Zasto se zoves SONY a ne Elektronska Industrija NIS.
Dok je vojska valjala, u nju se islo. Danas? Je*ala nas ovakva vojska.
Videću te koga ćeš da moliš da sačuva granice i tvoj život kada dodje do s*anja mamu ti j*bem papučarsku zbog takvih kao ti i odosmo u k*rac mamicu ti :evil:

SONY ti nerazumes smisao vojske jer si sigurno glaso za demokrate ! !
VOJSKA SLUZI DA ODBRANI GRANICE ZEMLJE I NJENU TERITORIJU, CIVILNO STANOVNISTVO ! Anonymus je u pravu u potpunosti kad su izbili nemiri kad su nam gorele nase najvece svetinje vojska je sedela i gledala preko tv sta se desava. Zato treba svi da odkazu poslusnost vojsci i da posalju premijera i vladu s puskama u rukama da zive na kosovu i metohiji ! ! e to treba da urade ljudi, pa bih onda videli da li bi nasa vojska dosla i bila na kosovu ili bih sedela i debilisala po kasarnama ! !

Jedan od vecih problema koji sam primetio da se javlja kod srba jeste veca briga za svetinjama(crkve, manastiri, groblja, ognjista...) nego za narodom, ljudima. Teshko je kad se dira neshto shto je staro koliko i ameri(i vishe, ohoho), ali to ne bi smela biti prva(nekada i jedina) briga. Ljudi ginu, ne mogu se zameniti zivoti pojedinaca, a objekat se moze sagraditi. Dao bih ceo Sombor samo da niko od ljudi ne nastrada u njemu. CIAO! 8)
P.S. I sam si rekao da je ljudski faktor presudan. :wink:

Ovo bejah JA. :D
Govoris kao da su te dve stvari mogu da postoje odvojeno
 
nisu oni krivi sto nisu imali patriocko vasspitanje. a drzava nije im nista pruzila,na vlasti su bili lopovi i mafijasi koji su ovu zemlju upropastili. Narod vise neveruje ni bliznjem svom a kamoli politicaru.Ja trenutno sluzim vojni rok,prijavio sam se dobrovoljno,nije lako,nije ni zivot lak. Vojska te nauci da cenis slobodu a usput upoznas dosta zanimljivih likova. Vojska ne dobija dovoljno novcanih sredstava od drzave pa zato ce da skrate vojni rok.Nekad je bilo biti vojnik i sluziti otadzbini cast a danas kad ides ulicom u vojnoj uniformi ljudi te gledaju i sklanjaju se kao da imas neku zaraznu bolest,zar ne?
 

Back
Top