All-Star team - Svetsko prvenstvo 2010. u Južnoj Africi

G: Nojer, Muslera, Kasiljas

O: Lam, Pike, Van Bronkorst, Ramos, Matijsen, Da Silva, Lugano

S: Ćavi, Snajder, Švajnštajger, Miler, Honda, Iniesta, Roben, Riveros, Anan

N: Vilja, Forlan, Iguain, Đan


Ukratko: Nojer - Lam, Pike, Matijsen, Van Bornkorst - Ćavi, Snajder, Švajnštajger, Miler - Vilja, Forlan ...

Trebalo bi da je Gijan ;)
 

Što je smiješno? Od Olića je prošle godine samo Messi bio efikasniji. U poluzavršnici LP postigao je 3 pogotka. Iskusan je i i klupski i reprezentativno nastupa za velesilu. S druge strane, Modrić je bio najbolji mladi igrač EP 2008. Koga bi stavio na mjestima gdje bih ja Olića i Modrića, prosvijetli me. Tko ima da je na tim pozicijama bolji od te dvojice?
 
Reprezentacija Zemlje po meni bi bila...

Forlán - Olić
Xavi - Modrić - Messi - Rooney
Maicon - Lahm - Puyol - Ramos
Casillas
* izbornik: del Bosque

Formacija ti je ubilo se. Mislio sam da i pored svih gluosti koje si izjavljvao bar nesto znas o fudbalu i o zivotu, ali si sad to totalno demantovao.
Cetiri spica :hahaha: i tri desna beka :hahaha:, cudo nisi stavio jos i Lusija na gol i umesto Cavija Klosea, to bi bio pun pogodak :hahaha:
To je bilo sto se tice formacije, a sto se tice sastava ekipe svaki komentar bi bio suvisan.
 
Što je smiješno? Od Olića je prošle godine samo Messi bio efikasniji. U poluzavršnici LP postigao je 3 pogotka. Iskusan je i i klupski i reprezentativno nastupa za velesilu. S druge strane, Modrić je bio najbolji mladi igrač EP 2008. Koga bi stavio na mjestima gdje bih ja Olića i Modrića, prosvijetli me. Tko ima da je na tim pozicijama bolji od te dvojice?

Ima 1000000 špiceva boljih od Olića.Ovo da nastupa za velesilu neću da komentarišem.
Isto tako ima 1000000 igrača boljih od Modrića na toj poziciji.Ne kažem da nisu dobri,ali nisu najbolji.A takođe sam 100% siguran da Messi i Runi igraju u sredini.:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Što je smiješno? Od Olića je prošle godine samo Messi bio efikasniji. U poluzavršnici LP postigao je 3 pogotka. Iskusan je i i klupski i reprezentativno nastupa za velesilu. S druge strane, Modrić je bio najbolji mladi igrač EP 2008. Koga bi stavio na mjestima gdje bih ja Olića i Modrića, prosvijetli me. Tko ima da je na tim pozicijama bolji od te dvojice?

Duhovito za velesilu! Samo me zanima sta je ta velesila ikad osvojila da bi mogla tako da se naziva?

Umesto Olica: Drogba, Tores, Anri, Eto, Milito, Tevez, Aguero, Ronaldo, Vilja, Kaka, Benzema, Adebajor, Robinjo, Ibrahimovic, Klose...

Umesto Modrica: Iniesta, Ozil, Miler, Dzerard, Lampard, Maskerano, Svajnstajger, Balak, Snajder, Fabregas, Kambiaso, Maluda...
 
Duhovito za velesilu! Samo me zanima sta je ta velesila ikad osvojila da bi mogla tako da se naziva?

Umesto Olica: Drogba, Tores, Anri, Eto, Milito, Tevez, Aguero, Ronaldo, Vilja, Kaka, Benzema, Adebajor, Robinjo, Ibrahimovic, Klose...

Umesto Modrica: Iniesta, Ozil, Miler, Dzerard, Lampard, Maskerano, Svajnstajger, Balak, Snajder, Fabregas, Kambiaso, Maluda...

* EP 1960. - srebro: 4/18 igrača rođenih u Hrvatskoj
* EP 1968. - srebro: 5/22
* SP 1998. - bronca

Eto ti. Samo su SP i EP važna natjecanja u nogometu, te je malo država imalo priliku osvajat medalje na njima. Jugoslavija/Hrvatska su imale velike uspjehe u mlađim kategorijama (juniorsko SP 1987. osvojeno gotovo samo s hrvatskim igračima) itd.
 
* EP 1960. - srebro: 4/18 igrača rođenih u Hrvatskoj
* EP 1968. - srebro: 5/22
* SP 1998. - bronca

Eto ti. Samo su SP i EP važna natjecanja u nogometu, te je malo država imalo priliku osvajat medalje na njima. Jugoslavija/Hrvatska su imale velike uspjehe u mlađim kategorijama (juniorsko SP 1987. osvojeno gotovo samo s hrvatskim igračima) itd.

Cekaj bre malo demagogu mali. 1960, 1968 je postojala Jugoslovenska drzava a ne Hrvatska. Sad ti sebi pripisujes rezultate koje je osvojila Jugoslavija a kada mi pomenemo te rezultate onda Srbija postoji od 2006 godine i ti rezultati se ne vaze. Koji si ti demagog *ebo te ko te napravi.
 
Cekaj bre malo demagogu mali. 1960, 1968 je postojala Jugoslovenska drzava a ne Hrvatska. Sad ti sebi pripisujes rezultate koje je osvojila Jugoslavija a kada mi pomenemo te rezultate onda Srbija postoji od 2006 godine i ti rezultati se ne vaze. Koji si ti demagog *ebo te ko te napravi.

Ti su ishodi dio povijesti hrvatskog športa, ali ne i povijesti hrvatskog reprezentativnog športa. Zato kažem da je tu nastupila Jugoslavija, a vi kažete da je nastupila Srbija.
 
* EP 1960. - srebro: 4/18 igrača rođenih u Hrvatskoj
* EP 1968. - srebro: 5/22
* SP 1998. - bronca

Eto ti. Samo su SP i EP važna natjecanja u nogometu, te je malo država imalo priliku osvajat medalje na njima. Jugoslavija/Hrvatska su imale velike uspjehe u mlađim kategorijama (juniorsko SP 1987. osvojeno gotovo samo s hrvatskim igračima) itd.

Sastav mlade reprezentacije koja ucestvovala na SP 1987 u Cileu, podeljena po nacionalnosti igraca:

SRB (7)

Dragoje Leković
Slavoljub Janković
Zoran Mijucić
Milan Pavlović
Gordan Petrić
Pero Škorić
Dejan Antonić

MNE (2)

Branko Brnović
Predrag Mijatović

BIH (1)

Tomislav Piplica

CRO (6)

Dubravko Pavličić
Robert Jarni
Zvonimir Boban
Davor Šuker
Igor Štimac
Robert Prosinečki

? (2) - Verovatno Srbi ili Crnogorci; Hrvati sigurno nisu

Slavisa Đurković
Ranko Žirojević

Bice da to prvenstvo nisu osvojili gotovo samo hrvatski igraci, zar ne? Inace, sve ovo se moze proveriti na Internetu, ne govorim nista napamet.
BTW, nemate vi pravo da se hvalite rezultatima i medaljama jugoslovenskog sporta, pa makar celu ekipu cinili iskljucivo Hrvati (sto smo sada videli da nije slucaj). FIFA je naznacila Srbiju kao naslednicu Jugoslavije, pa, ako iko moze da prisvaja jugoslovenske sportske uspehe, to moze samo i iskljucivo Srbija.
 
Sastav mlade reprezentacije koja ucestvovala na SP 1987 u Cileu, podeljena po nacionalnosti igraca:

SRB (7)

Dragoje Leković
Slavoljub Janković
Zoran Mijucić
Milan Pavlović
Gordan Petrić
Pero Škorić
Dejan Antonić

MNE (2)

Branko Brnović
Predrag Mijatović

BIH (1)

Tomislav Piplica

CRO (6)

Dubravko Pavličić
Robert Jarni
Zvonimir Boban
Davor Šuker
Igor Štimac
Robert Prosinečki

? (2) - Verovatno Srbi ili Crnogorci; Hrvati sigurno nisu

Slavisa Đurković
Ranko Žirojević

Bice da to prvenstvo nisu osvojili gotovo samo hrvatski igraci, zar ne? Inace, sve ovo se moze proveriti na Internetu, ne govorim nista napamet.
BTW, nemate vi pravo da se hvalite rezultatima i medaljama jugoslovenskog sporta, pa makar celu ekipu cinili iskljucivo Hrvati (sto smo sada videli da nije slucaj). FIFA je naznacila Srbiju kao naslednicu Jugoslavije, pa, ako iko moze da prisvaja jugoslovenske sportske uspehe, to moze samo i iskljucivo Srbija.

:roll:

Hrvatski su igrači imali najvažniju ulogu. I nacionalnost nema nikakve veze, gleda se tko je rođen u kojoj državi. Ne nastupa se za narod, već za državu. Nitko ne prisvaja uspjehe, nego ih smatra dijelom povijesti hrvatskog športa. Tri su moguća razloga moguće te odluke FIFA: ljudska glupost, kićenje tuđim perjem te sporost administracije FIFA.

* MOO (srpske medalje): http://www.olympic.org/en/content/National-Olympic-Committees/serbia/
 
:roll:

Hrvatski su igrači imali najvažniju ulogu. I nacionalnost nema nikakve veze, gleda se tko je rođen u kojoj državi. Ne nastupa se za narod, već za državu. Nitko ne prisvaja uspjehe, nego ih smatra dijelom povijesti hrvatskog športa. Tri su moguća razloga moguće te odluke FIFA: ljudska glupost, kićenje tuđim perjem te sporost administracije FIFA.

* MOO (srpske medalje): http://www.olympic.org/en/content/National-Olympic-Committees/serbia/

Prvo kazes da nacionalnost nema veze a posle da su hrvatski fudbaleri najvise doprineli osvajanju SP-a. Znaci nisi naveo pojedince, imenom i prezimenom, vec si upotrebio sintagmu "hrvatski igraci". Razumeo bih da si izdvojio Sukera (dao je 6 golova i bio 2. najbolji strelac na turniru), razumeo bih i da si Prosineckog izdvojio (proglasen najboljim igracem), ali ne mozes reci da su SVI hrvatski igraci (bas oni) najvise doprineli tom uspehu. I jos posle tvrdis kako nacionalnost nema nista s tim.
Ljudska glupost bi se pre mogla pripisati tebi (uzevsi u obzir odredjene komentare koje si na ovom forumu izvoleo iskazati), nego organizaciji kao sto je FIFA. Nije Srbija ta koja se otcepila od Jugoslavije vec ste to bili vi. Prvo istupite iz drzavne zajednice, distancirate se i perete ruke od svega sto je ili cak samo lici na jugoslovensko (u pocetku niste hteli da potpisete sporazum CEFTA jer vas je to previse podsecalo na bivsu Jugu) a onda se pitate zasto niste dobili medalje. Srbija je pravna naslednica Jugoslavije (SRJ je naslednica SFRJ, SCG naslednica SRJ a Srbija naslednica SCG), zato ona "nasledjuje" jugoslovenske uspehe i to ne samo u fudbalu, vec i u kosarci, vaterpolu, odbojci. I Rusija je isto tako "nasledila" rezultate Sovjetskog Saveza, kao i Ceska republika rezultate Cehoslovacke, tako da nije u pitanju usamljen slucaj. Nemoj se previse nadati da ce FIFA promeniti ta, vec ustaljena pravila nasledjivanja samo da bi zadovoljila vas ego.
 

Back
Top