АЉО, МОНТЕНЕГРИНА И ЦРНОПОТУРЧЕ

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Srboljub-BGD:
Помаже Бог, МИНИ ЏО !

Знам да Ти је много стало до свог "надимка", њиме се заиста много што-шта објашњава, но зар не би било добро да га бар мало посрбиш и прозовеш се на пр. МАЛИ ЂОКИЦА. Зар стварно толико мрзиш нас Србе да чак и "надимак" мораш да американизираш како би се лакше увукао тамо, ма знаш, бре, где да Ти не цртам !?

Нека Ти Господ помогне и врати Ти изгубљену храброст, част, достојанство и србољубље !

Крстан Ђ. Ковјенић
Pa kude li si, Krstane, prijatelju moji iz hiljadu bitaka!!!! Sa,o opušteno i ne jedi se previše. :D
 
jomini:
Pa kude li si, Krstane, prijatelju moji iz hiljadu bitaka!!!! Sa,o opušteno i ne jedi se previše. :D

180px-IranianRevolution1.jpg

A ja baš lup'o gornju glavu da se ne čita možda HOMEINI?
 
SKLONIO SAM KRSTALjUSU OCA SVOGA RODjENOGA

Braco Srbi i sestre Srpkinje,

Pisuci na ovom srpskom forumu pre nepun mesec napisah i prilog pod naslovom: "Gen Srbina i Crnogorca u meni" (vidi na: http://www2.serbiancafe.com/lat/diskusije/mesg/15/008888502.html?1162808861 )u kojem "KRSTALjUSA" OCA MOGA RODjENOGA bi "lajt-motiv" celog priloga. Evo, drage moje i uvazena braco, srcоliki, suzom oroseni i uzdahom popraceni, delic opisa te moje relikvije:


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Reci mog davno na nebesa vaznetog oca DjURDjA, PERAN, KOVJENIC-a koje davno izgovori, ali se u moje srce usidrise i nema te sile koja mi to moze iz duse iscupati, najbolje tu ISTOST, BRATSKOST i JEDINORODNOST pokazuju i dokazuju :

"KO GODj VIDjE OVU MOJU KRSTALJUSU I OVAJ K`O DjURDjEVSKO JANJE VELIKI BRK NIKADA ME NECE PITATI KO SAM I STA SAM VEC CE SAMO KONSTATOVATI - CRNOGORAC, JES` BOGOMI, ALI KAD PROGOVORIM, ILI UZ GUSLE OCU DA PROCISTIM GRLO NEMA TOGA KO NECE RECI - VIDjU SRBIN ! KRSTALJUSA I BRK JESU CRNOGORAC NA MENI, A SVE DRUGO DUSA, UM I RAZUM JESU I BICE - SRBIN U MENI. DA NIJE TAKO, OCA IM J.E.B.E.M, OVIJE (AM)BROZ KOMUNJARE BI ME VEC DAVNO SLOMILE, OBOGALJILE I DOKUSURILE. SVE SU MI UZELI, SVE OTELI I SVE OPOGANILI, JESU VALA OCA IM OCINSKOG, ALI OVO VODjE, OVOG CRNOGORCA NA MENI I SRBINA U MENI NIKO MI NIKADA NECE OTETI I OSKRNAVITI !"

Kao sto vec i napisah ta krstljusa oca moga bi moja relikvija koju vec vise od trideset godina drzah na pocasnom mestu u domu svome ispred ikone Svetog Vasilija Ostroskog, ne znam tacno ali cuh da ju je moj pokojni otac licno oslikao robijajuci u komunjarskom kazamatu na Golom otoku, Svetog arhidjakona i prvomucenika STEFANA, oduvek bese nasa krsna slava i kandila koje se nikada nije ugasilo. Danas sam sa bolom u srcu, nemirom u dusi i suzama u ocima tu relikviju iz doma svoga tutnuo u najdublje, najtamnije i najnedostojnije mesto u ormaru u koji gotovo nikada ne zavirujem. Verujem da mi moj pokojni otac, poodavno vec na Nebesa vazneseni, zbog toga nece zameriti, jer ovo sto danas cine "crnogorci" (drzavnim pocastima docekuju jednog od najvecih koljaca srpske nejaci, zena i staraca - siptara Agima CEKUA) je zlo, bogohulje i kukavicluk kojega bi se on najvise postideo. Ne znam kako bi on sam licno reagovao, verujem jedino da bi doakao MILjU DUPLjANINU na isti nacin kao sto to ucinu i sa Mujom Malkicem, taj pogani poturica ga je naterao na Goli otok gde je robijao punih pet godina (kao da i sada cujem oceve reci: "Oca mu j.e.b.e.m tek sam ga bio za gusu scepo, a pogan odma oci iskolaci. Fuj, uprljo ruke ni na cemu"). Dace Gospod da SRPSTVO, Hristova Vera i zov Otadzbine oslabi kukavicluk, demonost i komunjarstvo u srcima sadasnjih "crnogoraca", da im Svevisnji pomoci da osvete i posvete sva zla koja su nama Srbima naneli MILjO-DUPLjANI, poturice i arbanasi koji su opoganili SRPSKU SPARTU, OSKRNAVILI SVESRPSKE SVETINjE i UNEREDILI KOLEVKU SRPSTVA. Tek kada se to desi, Boga molim da to dozivim, KRSTALjUSA OCA MOGA RODjENOGA opet ce dobiti svoje pocasno mesto ispred ikone Sv. Vasilija, Sv. Stefana i Kandila. Do tad svoju muku, bol i sramotu kricu od ljudi kao zmija noge.



--------------------
Krstan Dj. Kovjenic

S verom u Boga, vaskoliko S R P S T V O, ujedinjenje svih zemalja S R P S K I H i RADIKALNO BOLJE sutra za SRBE, MAJKU SRBIJU i sve druge zemlje S R B I N O V E !!!
 
Obersturmfuehrer:
ti ga izgledao odlicno proucavao, proucio i naucio.
da vidimo dokaze o univerzitetu i o profesorovanju.
a ne bi bilo lose i da se provere te tvoje diplome...
Kao prvo, tebi bi trebalo proveriti licnu kartu, imas li godine za polemiku, kao i za nebulaznosti koje iznosis svakoga dana na ovom forumu. Zatim ukoliko nemas, pothitno zaplena racunara, jer deci se nedaje oruzje u ruke, mogu nekoga ubiti, sto bi ti jako voleo!! Vidis ustaso, ovde nisi nikako legitiman da zahtevas neke dokaze o skolovanju bilo koga, to mozes ti u svojoj osnovnoj skolici traziti , ovde ne!!
 
tajna_smotra:
Kao prvo, tebi bi trebalo proveriti licnu kartu, imas li godine za polemiku, kao i za nebulaznosti koje iznosis svakoga dana na ovom forumu. Zatim ukoliko nemas, pothitno zaplena racunara, jer deci se nedaje oruzje u ruke, mogu nekoga ubiti, sto bi ti jako voleo!! Vidis ustaso, ovde nisi nikako legitiman da zahtevas neke dokaze o skolovanju bilo koga, to mozes ti u svojoj osnovnoj skolici traziti , ovde ne!!

vidis sabane, kada se pojave lazovi, koji tvrde da su profesori, teolozi, diplomate i slicno, i te kako se mora proveriti tacnost njihovih tvrdnji u cilju dalje, razumne, rasprave.
 
jomini:
Pa kude li si, Krstane, prijatelju moji iz hiljadu bitaka!!!! Sa,o opušteno i ne jedi se previše. :D

Помаже Бог, брате,

Просто ми је невероватно да из Твојих устију чујем помирљиве речи, али до годе не желим нити да наглашав да их не бих превише разводнио. Заиста, поштовани и уважени господине, ту промену у Твом понашању једноставно морам поздравити. Да, мислим да си и сам то приметио, и сам сам постао попустљивији јер се држим оне хришћанске максиме која нас учи да се величина човекова мери обимношћу његовог опраштања. Жао ми је што се активније не укључујеш у теме где имам своје коментаре, те се надам да то неће трајати предуго и да ћемо се "ћерати још", али не на начин како то некада беше и којега би било најбоље заборавити.

С дужним поштовањем и уважавањем,

Крстан Ђ. Ковјенић
 
Srboljub-BGD:
Помаже Бог, брате,

Просто ми је невероватно да из Твојих устију чујем помирљиве речи, али до годе не желим нити да наглашав да их не бих превише разводнио. Заиста, поштовани и уважени господине, ту промену у Твом понашању једноставно морам поздравити. Да, мислим да си и сам то приметио, и сам сам постао попустљивији јер се држим оне хришћанске максиме која нас учи да се величина човекова мери обимношћу његовог опраштања. Жао ми је што се активније не укључујеш у теме где имам своје коментаре, те се надам да то неће трајати предуго и да ћемо се "ћерати још", али не на начин како то некада беше и којега би било најбоље заборавити.

С дужним поштовањем и уважавањем,

Крстан Ђ. Ковјенић
sto ti je pravi hriscanin...prastati, prastati i prastati
 
adem_ks:
sto ti je pravi hriscanin...prastati, prastati i prastati

Величина човека се једино и може да измери са обимом његовог опраштања. Само они који опраштају знају да ће им и од Господа бити опроштено...

Поздрав,

Крстан Ђ. Ковјенић
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top