АКО ОДЕ КОСМЕТ НИШТА ОД УЛАСКА У ЕУ !

Karlito Brigante:
napravljena je po zamisli najjačih članica da one slabije članice predstavljaju izvor sirovina,jeftine radne snage i tržište za one velike-Englesku,Francusku i Nemačku.Dakle ako nećemo da budemo smeće na rubu Evrope,moramo da sve radimo sami.
Potpuno se slažem s ovim,
Nitko ne prima nekog u savez da bi mu nesto ponudio, vec iz osobnog interesa
da uzme iskoristi i vlada
Hrvatska je ispunila jedva 4 tocke uvijeta za ulazak u EU i to dvije djelomicno
i sad najednom spremna je za prikljucenje
Ankete pokazuju da su Hrvati najveci skeptici prema EU (naravno od ovih
zemalja koje su na listi EU)
Nisu puno bolji ni Nizozemci, Česi, Portugalci t.j. uglavnom ove države što postaju minornije
Ne treba se zabrinjavati to je ionako vrlo labilna tvorevina
a raspadat se pocela upravo u srcu EU Francuskoj
 
Srbija treba samo da odugovlaci da ekonomski i vojno jaca , da se drzi Rusije a Kosovo da drzi u stanju pritvora, niks drzavljanstva, niks pasosi, zabrana prelaska preko slobodne teritorije Srbije i onda cekati povoljan istorijski trenutak kad Rusija bude dovoljno jaka da Amerikanci i EU ne sme da mrdne i prdne i organizovati srpsku verziju hrvatske akcije Oluja.

Trenutno borba oko Kosova se vodi izmedju Amerike i Rusije ne zbog Srba i Albanaca vec zbog nafte i gasa.

Rusi zele da prave naftovod i gasovod preko Bugarske, Srbije, Hrvatske do Trsta a Amerikanci takodje zele da prave naftovod/gasovod preko Bugarske, Makedonije, Kosova i Albanije . Ko prvi napravi gasovod/naftovod taj pobedjuje. Amerikanci su vec izbaceni iz posla eksploatacije jer sva naftna i gasna izvorista na Kavkazu vec kontrolisu Rusi i oni tu nemaju nikakve sanse. Ovo im je zadnja sansa da se ogrebu od distribucije , ako ga i tu popuse, a hoce, lagano ce se povuci sa Kosova jer vise na njemu nece imati ama bas nikakav ekonomski interes.

Tada na scenu stupa Srbija koja uz pomoc Rusije oslobadja okupirano Kosovo i Metohiju. EU ce morati da cuti i da se pomiri sa time jer zavisi od Rusije energetski skoro 100%


Glavne bitke 21 veka ce se voditi oko energije. Pogotovo zato sto glavne svetske ekonomije Indija, Kina, EU i Amerika trose 5-10 puta vise energije nego sto mogu da obezbede sa svoje teritorije. Evo Kinezi i Amerikanci vec ratuju oko africke nafte, i Kinezi su zadali opasne udarce Amerikancima u Africi a pre svega u Nigeriji i Angoli. Kina je organizovala neki spostveni MMF i daje beskamatne kredite i bezgarancijske u dolarima , africkim zemljama u zamenu za dozvole eksploatacije africke nafte. Tako da u Africi skoro niko vise ne uzima americke kredite preko MMF-a vec svi uzimaju direktno od Kine. Na taj nacin su Kinezi izbacili americke firme iz mnogo jakih poslova u Africi.

Slicna bitka se trenutno odvija izmedu Rusije i Amerike u vezi eksploatacije kaspijske nafte i gasa, pre svega u Azerbejdzanu i njihove distribucije.

Mi Srbi sada treba samo da sedimo, da se drzimo majke Rusije i da ostrimo nozeve i spremamo racun za naplatu. Bice dana za megdana a tada ce Siptari da plate za sve. Oluja ima da bude diznilend sto cemo mi njima da uradimo kada za to kucne pravi cas.
 
nadam se da ste primetili kako u vezi ovog kurcenja britanaca na ruse, nemci, italijani, cesi, poljaci tj svi oni koji zavise od 50-100% od ruskog gasa - mudro cute. Tudja ruka svrab ne cese, kaze nas narod tako da su ovim nacijama mnogo bitnije doznake ruskog gasa u zimskom periodu , jer od toga direktno zavisi zivot njihovih gradjana kao i privredna proizvodnja od nekog tamo kosova, litvanjenka, berezovskog, velike britanije.

EU drzave bi volele da ne zavise od Rusije, al drugde ne mogu dobiti energiju a bez energije njihove privrede staju , staje ekonomski rast i privrede im idu u recesiju. zato su svabama i italijanima pogotovo, mnogo vazniji dobri odnosi sa rusijom nego sa amerikom. jer od rusije direktno ekonomski zavise.
 
Alekasandar3:
Хехехехее Мито, шта кежеш какав је брат Јевреј?
:)

Ахахааааааа.......знао сам да ћеш ти овако да реагујеш, али заборављаш да сам ја увек писао да необично ценим Чивуте који припадају старим београдским породицама - и чак писао да су они много већи Срби од многих говнара који су пореклом Срби. Е, па Леон Којен припада једној таквој породици... мада сам имао много зазора од његовог изненадног појављивања у политици - али својим јавним поступцима и изјавама последњих неколико година заиста је заслужио моје искрено поштовање. 8-)

Чивути у Америци и ЕУ су се драстично променили од тренутка када су добили своју државу Израле - и заиста су максимално негативни што су и доказали више пута када су се петљали у проблема у бившој СФРЈ.
 
Vintage:
Jerry Ropero Mi Srbi sada treba samo da sedimo, da se drzimo majke Rusije i da ostrimo nozeve i spremamo racun za naplatu. Bice dana za megdana a tada ce Siptari da plate za sve. Oluja ima da bude diznilend sto cemo mi njima da uradimo kada za to kucne pravi cas.

Imas razvijenu bujnu mastu...ako samo tako putuj po bespucima galaksije kao atase nebeskoga naroda...


za razliku od vas narkomancina LDP-ovskih mi pravi Srbi imamo plan i program kako da povratimo i oslobodimo nase Kosovo i Metohiju. Putuj decko, i bodi se u venu dok mrdas...
 
Vintage:
Guca je pravo mesto da se ispolji ekspanzijA patriJotizma, svadbarski kupus i mlako pivo uz ostale pogodnosti...
Letos bese ''ko ne razume Gucu ne razume Srbiju''...Ovoga leta vazi ''ko ne poludi na Guci taj nije normalan''...Setiti se trba vencanja Arkana i Cece....
A Kosovo i EU ?to ce posle nacionalnogA mamurluka da dodje ! Repriza ' 90-ih....


a koji je moto vas LDP-ovaca? Ko se ne bode u venu i nije *****/lezbejka - ne razume Evropu?!?!?!
 
a33:
ja zanm o cemu govorim.
evo,reci ovde javno,jesi li na hrvatskom forumu registrovan kao djota?i tamo sijes antisrpske poruke!sram te bilo.
evo,evo link da ljudi vide da si to ti!
p.s.ja ne pricam napameyt,nego samo argumentovano,za razlikui od tebe!
evo linka za svetolikov profil: http://www.index.hr/indexklub/default.aspx?id=4&userid=107072
(ista slika u profilu,iste godine,ista prica,.svetolice,mali je svijet,provaljen si)

Aaaaa, skoro da sam znala, al' su mi uvek bili dosadni 'rvatski...sve 'rvaCko :roll: :evil: :evil:

Isto ko nick PESAK koji su i muje šutnule na svom frm-u, a zna ona koja je, hahah :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top