Ahtisaari: Nema rešenja pregovorima

Alekasandar2:
"Nu, naši Evropskiji prijatelji.. Nu, vi haćete spravodit svoja evropskaja poljitika na Baljkane... Nu, da vidimo skoljka vi plaćate naš gas... Oh, pa to toljka maljenko, mnogo maljenko! Mi morat Podić cenu... harašo? 200%... harašo? Vot, 200%.! Sad mi znać da Mercedes namesto 30,000e buđet koštat 40,000 zbog troškovi proizvodnje, nu, ete vaš probljem...
Nu što eta? Vi ne haćete svaju poljitiku više? Eta harašo! Mi ne mjenjajet cenu, vi mož buđet prodavat Mercedes sa 30,000e!

Otprilike ovo ti j odgovor... ne prodaje Evropa gas Rusiji nego Rusija evropi... To ti je kao narko diler sa svojim džanki prostitutkama... Kakvu samostalnu politiku mogu da vode džanki prostitutke?
Takodje i ruska ekonomija zavisi od prodaje gasa.Ekonomija EU je bolji partner za trgovinu od Kine ili Indije ili nekog slicnog.To je jednostavno toliko veliki biznis da ga niko nece kvariti ni zbog ozbiljnijeg razloga nego sto je mala i nebitna Srbija.
 
serb_pagan:
gas,pa gas..pa nisu evropejci dileje pa da budu toliko zavisni od ruskog gasa..mnogo toga se radi na planu istrazivanja energenata buducnosti..mozda ce rusi moci za nekih desetak godina taj svoj gas nabiti sebi znas vec gde...

rezerve nafte i gasa u Severnom moru iscrpeće se za 20 godina za 10 će prestati ekonomska proizvodnja. bliski istok je u ratu, jedino Rusija ima gas, ili bivše republike, preko Rusije.
Nuklearna energija se izbacuje iz evrope 25 godin ani jedna nuklearna elektrana nij eizgradjena, sve nove eletkrane su na gas... Ruski gas...

Analysis: The Recurring Fear Of Russian Gas Dependency
(Ponovni strah od energetske zavisnosti od Rusije)
http://www.rferl.org/featuresarticle/2006/05/F368D0AF-7D18-4E8A-BAA1-96E62B911813.html

A7DDFE70-B6D8-4996-83D5-800F07EEBF19.gif


"If Moscow lands contracts to supply even half of the West European gas-demand gap now foreseen for the 1990s, an additional pipeline...would be required...and dependence on Soviet gas could approach 50 percent of gas consumption for major West European countries, far in excess of the 30 percent share that we and some West European governments regard as a critical threshold for political risk" the NIE stated.
 
*BILJA*:
I ja kazem, sto da budu dileje, neka se malo stisnu i popricekaju, sad ce ti "energenti buducnosti" :lol:

Pa šta, jedna frupa ima plin 3 sata pa pauza 6 sati, pa tako. Kako smo mogli mi?
I struja, koji će im ceo dan? tri sata dnevno je dosta, uveče da deca pročitaju udžbenik pred spavanje i dosta! I da se gleda 2 dnevkin i kod njih. I da im objasne odtkud in nepravedne i ničim izazvane sankcije koj eim nametnuli Rusi...
 
Alekasandar2:
Pa šta, jedna frupa ima plin 3 sata pa pauza 6 sati, pa tako. Kako smo mogli mi?
I struja, koji će im ceo dan? tri sata dnevno je dosta, uveče da deca pročitaju udžbenik pred spavanje i dosta! I da se gleda 2 dnevkin i kod njih. I da im objasne odtkud in nepravedne i ničim izazvane sankcije koj eim nametnuli Rusi...
Ti si bas resio da me zasmejavas:)
Jos bi mozda mogli izmoliti jedno sat vremena, ako imaju neku emisiju tipa "48 sati svadba" :lol:
Ja bih volela da nama uvedu restrikciju struje od 21 -22 svakim radnim danom, jer drugacije ne znam kako se spasti onog cuda, ili, neka nam uvedu duplu pretplatu, samo neka je(se) nose.. :roll:
 

Back
Top