Ахмадинеџад поручио Хезболаху да заврши с Израелом

Evo pogledajte dokumentarac Seselj u posjeti Iraku 2001 sastao se sa Sadamom Huseinom i Husein osudjuje Amerikance i daje bezrezrvnu podrsku Srpskom narodu u borbi protiv Americkog imperijalizma
http://www.vseselj.com/index.php?a=1035

Problem je samo sto je tog istog Huseina Amerika dovela na vlast i svi oni nikako da se nauce da Amerika ne zna za prijatelje.

Inace, Husein je sebi presudio kad je hteo da prodaju naftu za evre.
 
koji Arapi,imas arape koji su ameicke marionete i oni uglavnom vladaju Arapskim zemljama jedine dve slobodne Arapske zemlje su Sirija i Libija,Gadafi nas podrzava,Sadam Husein dok je vladao Irakom nas je podrzavao itd

Glavna arapska zemlja je saudiska arabija i od nearapskih muslimanske zemlje je Iran.

A Husejn i Gadafi su sekularni arapi kojima je jedino u cilju da pljuju amerima u supu bilo.

Israelu najvise preti Iran. A Iran i Irak su bili neprijatelji. Irak i Saudiska Arabija su bili neprijatelji kad je Sadam hteo da povrati Kuvajt.
 
pa unistenje Izraela bi uzdrmalo i rezime u Arapskim drzvama koji su pod kontrolom Amerike,ameri bi izgubli kontrolu nad prirodnim bogastvom tih zemalja,uvuklo bi Ameriku u jos jedan rat mozda sa mnogo vise krvi nego sto je do sada bilo u Iraku i Afganistanu,vise para za rat,ekonomska kriza,nezadovoljstvo americkog naroda,evropa se oslobadja americkog stiska,raspada se Britanija,raspada se kanada,raspada se Spanija,mozda gradjanski rat u samoj USA itd to sve je moguce

Sve nam ti isprica sta bi se desilo, onako kao Vidoviti Kleopatar, samo ne uspostavi logicnu uzrocno-posledicnu vezu. :think:

Kako bi i zasto unistavanje Izraela uzdrmalo rezime u arapskim drzavama?

Kako su to rezimi u arapskim drzavama pod kontrolom Amerike kad Amerika zavisi od njihove nafte?
 
Pa to je ono sto treba jer Iran dzabe ne nastavlja sa nuklearnom tehnologijom a kako i ne bi kada jedan Izrael posjeduje nuklearno oruzje i oruzje za masovno unistenje.Kako javljaju vijesti Talibani se dobro drze i stvorili su jak otpor protiv NATO Pakta pa stoga mislim da se NATO nece usuditi da napadne Iran tako da Iran moze nastvaiti sa nukleranim procesom sve dokle ne objavi da posjeduje zvanicno nuklearnu bombu.To bi pomoglo dosta muslimanskom narodu u Palestini i uspostavila bi se jedna ravnoteza izmedju Izraela i muslimana u cjelokupnosti.Izrael je izvor zlocina i oni cine zlocine bez premca.Turska se dobro0 [pobunila protiv Izraela i reagirali su na ostar nacin ali Turska kao i obicno ostaje Americki partner iz strateske politike i preostale politike iz doba Ataturka.Nije tacno da Tusrci i Arapi i Persijanci mrze naprotiv uvijek iskazuju solidarbnost kada je pitanje Palestinaca na dnevnom redu.
 
To je tacno ali Talibani sada rade posao za Iran jer otpor Talibana ce zavisiti od buduceg otpora Iranaca protiv NATO Pakta ako se usudi da napadne alijansom Iran.Iran je sada zaista uzdrzan sto se tice Talibana i njihovih akcija jer oni cekaju da NATO ode pa da oni dovrse svoje odnose sa Sunitima u globali.Iran je velika drzava i oni procjenjuju NATO sto moze uciniti protiv Irana i svakim danom se pripremaju za eventualnu odbranu.Ovako gledajuci Iran je okpkoljen izmedju Afganistana i Iraka i bije bitku da se ne ostvare Americki ciljevi u Afganistanu a to je jedan racun bez obzira na raskol izmedju Sunita i Siita.Al Kaida izgleda iskoristava ovaj rat u Afganistanu da bi dobila idnosno vratila Afganistan pod svoju upravu.Sve u svemu Al Kaida nije Iran i Iranci imaju svoju politiku koja ima svoj racun dugorocno.
 
Pa to je ono sto treba jer Iran dzabe ne nastavlja sa nuklearnom tehnologijom a kako i ne bi kada jedan Izrael posjeduje nuklearno oruzje i oruzje za masovno unistenje.Kako javljaju vijesti Talibani se dobro drze i stvorili su jak otpor protiv NATO Pakta pa stoga mislim da se NATO nece usuditi da napadne Iran tako da Iran moze nastvaiti sa nukleranim procesom sve dokle ne objavi da posjeduje zvanicno nuklearnu bombu.To bi pomoglo dosta muslimanskom narodu u Palestini i uspostavila bi se jedna ravnoteza izmedju Izraela i muslimana u cjelokupnosti.Izrael je izvor zlocina i oni cine zlocine bez premca.Turska se dobro0 [pobunila protiv Izraela i reagirali su na ostar nacin ali Turska kao i obicno ostaje Americki partner iz strateske politike i preostale politike iz doba Ataturka.Nije tacno da Tusrci i Arapi i Persijanci mrze naprotiv uvijek iskazuju solidarbnost kada je pitanje Palestinaca na dnevnom redu.


Merhaba.:worth::worth::worth:
 
Sto se tice bosanskih muslimana moje je misljenje da je najbolje da se pridrzavaju Dejtona i tako ocuvaju cjelovitost Bosne i Hercegovine a ako se ne bude moglo mislim da se RS nece moci otcjepiti ovolika kolika je.Bosanski muslimani su u poziciji da budu poslusni medjunarodnoj zajednici, NATO Paktu i Americi jer drugi nacin za ocuvanje Bosne i Hercegovine ne postoji.
 
Danas je predsjednik Obama primio Dalaj Lamu i imao je razumijevanja za njegove zahtjeve oko autonomije Tibeta a Kina smatra da Dalaj Lama je remetioc mira u Kini i da trazi neovisnost Tibeta.Kina je uputila protestnu notu zbog toga sto je Americki predsjednik primio u posjetu Dalaj Lamu tako da povezujem da odnosi Kine i SADa nece biti tako cvrsti i da plan Amerike da pridobije Kinu oko uvodjenja sankcija Iranu ce biti bez rezultata.
 
deo evropskih i americkih jevreja je podrzao vezivanje reci genocid za srpski narod, devedesetih

budale i ne znaju da su samim tim doveli u sumnju genocid nad jevrejima, posto nije uporedivo

nije tito bio glup kad je podrzavao ustanike u alziru i plo, mozda i jeste resenja da se arapi umire

Sta znaci deo americkih jevreja.... :)
Pa i deo srpskih gradjana podrzava nezavisno kosovo (LDP) pa sta ?
Izrael,kao drzava,nikada nije ucinila nama zlo,ni posredno ni neposredno...
Plus sa njima imamo dobru ekonomsku saradnju,i oni su nasi najveci kupci po pitanju oruzja i municije!
 
e vala ja ove ne mogu podržati

salute.jpg


samo nek jevreji to porokaju
 
Муслимани су под контролом и манипулацијом Европе и они ако уђу у скукоб ,напуткани од ЕУ, биће збрисани од стране Израела.

Страшна је ствар да читави вишемилионски народи живе да би затрли један мали народ од 6 милиона људи.
 
Evo pogledajte dokumentarac Seselj u posjeti Iraku 2001 sastao se sa Sadamom Huseinom i Husein osudjuje Amerikance i daje bezrezrvnu podrsku Srpskom narodu u borbi protiv Americkog imperijalizma
http://www.vseselj.com/index.php?a=1035

Није ли Шешељ скупљао добровољце за одлазак у Ирак `90-тих?
За борбу против Садама?
На страни Амера?
 
Mene mnogo vise brinu Saudijci, jer oni za razliku od Jevreja stvarno americku ekonomiju drze u saci i vedre i oblace svetskom politikom.

Pogrešno razmišljaš, totalno je obrnuto. Dvadesetih godina 19. veka kada su posle Prvog svetskog rata Britanija i Francuska medju sobom podelile Bliski istok Amerika je ostala bez “plena”. U to vreme Saudijska Arabija nije postojala a Britanija se oslanjala na male države u Persijskom zalivu i na “Svetu zemlje” duž obale Crvenog mora kojom su vladali Muhamedovi naslednici, Hašemitska dinastija. Amerika je tada izabrala ibn Saud dinastiju i pomogla joj da pokori celo Arabijsko poluostrvo i formira današnju Saudijsku Arabiju. Mohamedovi naslednici, Hašemiti su proterani a Britanija je onda kao utešnu nagradu svojim hašemitskim saveznicima formirala, do tada nepostojeću državu, Jordan kojom Hašemiti i sada vladaju. Prethodno, prvom nasledniku hašemitskog trona i vernom britanskom savezniku, Britanija je podarila kraljevsko mesto u britanskom protektoratu koji se danas zove Irak.

Inače pre stvaranja Saudijske Arabije kao države, formirana je najmlađa sekta u islamu Vehabizam, formirana je pre 200 godina, na samom kraju 18. veka. Njen osnivač je za to vreme učen čovek, sveštenik (imam) Muhamed ibn Abd-al-Vahab po kome sekta i nosi ime. Dinastija koja vlada tom državom svoj savremeni status i kasnije bogatstvo duguje isključivo Americi koja je tu dinastiju dovela na vlast. Ništa Sudijska Arabija pa tako ni Vahabiti ne rade izvan kontrole Amerike.

Ame­rič­ka ge­o­stra­te­gi­ja fi­nan­si­ra i po­dr­ža­va ten­den­ci­je ra­di­kal­nog isla­ma, na taj na­čin uspe­šno usme­ra­va ne­za­do­volj­stva mu­sli­man­skih ma­sa, pre­tva­ra­ju­ći ih u ma­ni­pu­la­tiv­no sred­stvo za ostva­re­nje sop­stve­nih ge­o­sta­te­gij­skih in­te­re­sa, po­seb­no u re­gi­o­nu Bli­skog Is­to­ka.U sa­mim SAD, po­sto­ji ve­li­ki broj spe­ci­ja­li­stič­kih in­sti­tu­ta ko­ji se ba­ve isla­mom i nje­go­vim unu­tra­šnjim pro­tiv­reč­no­sti­ma, so­ci­jal­nim i po­li­tič­kim pri­li­ka­ma.Ni­je ma­li broj vi­so­kih mu­sli­man­skih do­sto­jan­stve­ni­ka ško­lo­van na pre­sti­žnim in­sti­tu­ti­ma u SAD i Ve­li­koj Bri­ta­ni­ji. Ni­je bez zna­ča­ja ni po­da­tak da se se­di­šte naj­ra­di­kal­ni­jih po­li­tič­ko-re­li­gi­o­znih gru­pa­ci­ja i nji­ho­vih li­de­ra na­la­ze upra­vo u ovim ze­mlja­ma, što omo­gu­ća­va kon­tro­lu i usme­ra­va­nje de­lo­va­nja ova­kvih gru­pa­ci­ja od stra­ne ame­rič­ke i bri­tan­ske taj­ne slu­žbe. Za­pad­ne ban­ke i fi­nan­sij­ska tr­ži­šta osnov­ni su iz­vo­ri fi­nan­si­ra­nja ra­di­kal­nog isla­mi­zma. Na taj na­čin, za­pad­ne slu­žbe u si­tu­a­ci­ji su da ma­ni­pu­li­šu ova­kvim gru­pa­ci­ja­ma i ko­ri­ste ih za ostva­re­nje svo­jih in­te­re­sa u re­gi­o­ni­ma u ko­ji­ma de­lu­ju.Radikalni islam se koristi i ra­di ra­za­ra­nja tra­di­ci­o­nal­nog isla­ma. Uko­li­ko se ana­li­zi­ra­ju voj­ne ak­ci­je za­pad­nih si­la po­sled­njih de­ce­ni­ja uoča­va se je­dan pa­ra­doks: ve­ći­na voj­nih in­ter­ven­ci­ja bi­la je usme­re­na pro­tiv re­ži­ma u islam­skom sve­tu ko­ji po svom ka­rak­te­ru ni­su bi­li fun­da­men­ta­li­stič­ki. Do­bar pri­mer je ne­ka­da­šnja vlast u Av­ga­ni­sta­nu, ko­ja je, osim pro­so­vjet­ske ori­jen­ta­ci­je, na unu­tra­šnjem pla­nu spro­vo­di­la kon­cep­ci­ju „islam­skog so­ci­ja­li­zma”. Tek po­sle po­vla­če­nja so­vjet­ske ar­mi­je i gra­đan­skog ra­ta ko­ji je tra­jao go­di­na­ma, na vlast do­la­ze ra­di­kal­ni isla­mi­sti, ta­li­ba­ni, uz ogrom­nu voj­nu i lo­gi­stič­ku po­dr­šku SAD. Svo­jom ri­gid­nom vla­da­vi­nom Av­ga­ni­sta­nom ta­li­ba­ni su po­ja­ča­li unu­tra­šnje po­de­le ne sa­mo u ovoj ze­mlji, već i u re­gi­o­nu. Isto­vre­me­no, o islam­skom sve­tu stvo­re­na je pred­sta­va po me­ri uti­caj­nih ame­rič­kih kru­go­va.
 
Jedini kontinuitetski Islam vodi Iran i Siiti.Izgleda da je Vehabizam imao uspjeha i van Saudijske Arabije te je tako prodreo sa svojom filozofijom vracanju Islamskoj izvornosti i poneo dosta pristalica u svijetu.Ne bih znao sta da kazem ali sigurno je da vehabizam ima podrsku i od Amerikanaca jer evo Saudijska Arabija toliko godina funkcionira bez rata i bez konflikta sa Amerikom.
 

Back
Top