ADSL u NS,ljudi da li je to moguce?

"Dobro došli, Чупи НС
Bili ste ovde poslednji put: 06.09.2005. u 22:09"

Evo me opet, sada ste pukli ;)

Jutros sam konacno dobio novu (digitalnu) centralu i tako sam skako do plafona koliko sam srećan bio i odmah sam poslao mail da mi jave da li ima mogućnosti da i ja dobijem ADSL, mada ću u svakom slučaju ostati na kablu, prvenstveno zato što ADSL provajderi nemaju prepaid pakete, a nisam bas takav buržuj da mogu da plaćam flat......

Inače kablovski ima mnogo veće mogućnosti od ADSL-a. Sto se srbije tiče mogu reći da je odnos download:upload na kablu (SBB) 2:1, a kod većine (mislim svih, ali neću da garantujem) ADSL je 4:1, sto daje ogroman plus kablu. SBB takodje omogućava lokalni saobraćaj koji bez obzira koji flat paket koristite ima brzinu 512Kbps/512Kbps i ne usporava "spoljni" protok. Ako se smiluju i konačno nam uvedu flat lokal (dakle da se uz izvesnu nadoknatu uz prepaid paket ne naplaćuje protok u lokalu, posto za sada računaju punu cenu), ADSL me neće videti..... Jedna od retkih predosti ADSL-a je sto svojim korisnicima daju javne IP adrese, a SBB ne (zapravo samo flat korisnicima, ja imam javu IP adresu).

Još nešto, za ADSL nije potrebno imati samo digitalnu centralu, potrebno je i da Telekom instalira neku dodatnu opremu u centralu i zato ceo proces ide tako sporo.... Samo da nama proradi Agencija za telekomunikacije i da dođu neke švabe, pa će se sve obavljati za dan :)

I još nepto, za vikend je bio ovde neki naš lik iz Kanade i on plaća kablovski 5Mbps 40 kanadskih dolara.

Inače na SBBovom forumu možete saznati dosta toga, pa eto.....

I na kraju da se odmah napomenem da i na SBB-u ne cvetaju ruže i da mnogi ljudi imaju velikih problema, a videćete na njihovom forumu da ih i ja dosta pljujem (nick: MilosMaric)
 
И да, данас ми је стигао потврдан одговор од Neobee да су испуњени технички услови за увођење ADSL-a, мада ћу још мало остати на каблу, да видим да ли ће се несшто промнути и како ће заправоо радити ADSL код нас. Иначе за то време балавим гледајући овај ценовник. Јесте да не волим Словенце, али су отишли мноооог напред.....
 
Sto si lud? Pa pre paid se bas i ne isplati osim ako SAMO koristis za postu i surfovanje jednom mesecno... Koliko ja znam ljudi koji su uzimali kablovski, svi su pocinjali sa pre paidom, ali 90% njih je preslo na flat......


Inace za sve koji "nisu u tehnickoj mogucnosti" da imaju ADSL objasnjenje. Meni se ucinilo kao najlogicnije.

Dakle: SVE nove centrale mogu da podnesu ADSL ali uz malu prepravku hradversku, koja kosta. Tako da se to isplati raditi SAMO tamo gde ima vise od n zainteresovanih (nopr. 100) po cenmtrali. Ako ovaj broj nije dovoljno velik oni nece da rade, znaci sve je do telekoma. Ne isplati im se da ulazu za mai broj ljudi.

Tako da nije cuditi sto je moj jedan ortak dobio i ako zivi na avijaticarskom naselju, sto je i logicno s obzirom da kod njega sbb nije hteo da uvodi kablovski net (opet iz zlicnog razloga, mora oje da bude blizi optickom keblu koji nije svuda, i nije ima se isplatilo da ba dovlace samo zbog njega, a inace ima kablovsku tv) tako da su mnogi iz te okoline hteli brz net, pa je telekom odlucio da oni "imaju tehnicke mogucnosti".

Tako da ce uglavnom dobijati oni delovi grada gde ljudi nemaju brz net, a inace hoce, a sbb im nije hteo omoguciti, jer ce se oni vise interesovati.....
 
A ince, gledao sam neku reklamu, u nemackoj.... Posto su novogodisnji popsti u toku, to je i zaakacilo ADSL, pa tako da je sa oko 7 evra spao na oko 5evra. Naravno mesecno, za flat!

Tako da znate koliko ovi nasi shupci precenjuju distribuciju interneta.....

NA ovo me potseti gornji post, mada se ne razumem u slovenacke cene...
 
Пази, мени је prepaid довољан за тренутне потребе, узео бих и ја flat, али не могу да издвојим још 1000 динара да бих могао да скидам ста ми падне на памет.... Довољно ми је 30MB дневно.....


Што се цена тиче 1€ = 240SIT

У праву си за стицање техничких могућности, мада мислим да не морају људи да се буни, они сами то процењују, а уграђују ту опему у све најновије централе у граду (као ова моја стара само 3 дана ;) )
 
Ja druze korirtim modem od 56k intelov modem zamisli kad sam ja sa
ovim mojim budjavim modemom skinuo negde oko 650 mb za mesec a da sam
uplacivo prepaid odrari bi me 10 puta skuplje .Imam neke programe koji ubrzavaju
proces modema za 25-30 ubrzavaju dovnload i upload ako imas sajt i dok skidas programe
mozes da otvaras starnice kod mene je drug dosao i video kako mi jr brzo skinuo program covek nije mogo da veruje .Imam onaj Isdn na 128kb ali to sam skoro dobio posto sam menjao fiksni telefon oni iz poste debili ne znajyu nista ni gde moze da uplati znavi totalno neorganizovano ali isao preko verata i uporedio isdn je samo za 28 posttom bio brzi od modema
 

Back
Top