A posle uskrsa ....

Veze nemam, nije joj se dopalo nesto . Retko se desi da petunija umre al ova je bas bila resena .
Nije skroz al je prilicno usahla.
Sve sam preduzela sta sam umela i nisam uspela.

Muskatlu onu neglesku mi je polomio vetar .
Taj deo sam pobola u zemlju i bas da vidim sta ce da se dogodi .
 

Taman poslednjeg sunčanog dana se otvorila "raketa" :)

20100620_004.jpg
20100620_007.jpg
 
i meni uginula jedna dupla petunija : (
al sve se tešim da je to jer nisam bila tu deset dana plus su se mnogo osušile, nisu baš redovno zalivane,pa sam se rastužila kada sam videla uvele pupoljke i požutele listove
očistila sam ih, doobro zalila i djubrivom, pokidala uvele cvetove i listove i sada su bolje, sve osim jedne koju ću baciti
 
i meni uginula jedna dupla petunija : (
al sve se tešim da je to jer nisam bila tu deset dana plus su se mnogo osušile, nisu baš redovno zalivane,pa sam se rastužila kada sam videla uvele pupoljke i požutele listove
očistila sam ih, doobro zalila i djubrivom, pokidala uvele cvetove i listove i sada su bolje, sve osim jedne koju ću baciti

Moje su se bile ubuđale od vlage... tj. zemlja, ali su se vratile među žive čim je malo granulo sunce ;)
 
pa da, kaže mi drugarica koja je bila u stanu da ih nije zalivala jer je bilo kišno i hladno, zalila ih je samo jednom za tih 10 dana
sad ne znam šta je gore da li da se sasuše od suvoće zemlje ili da se ubudjaju od vlage : )
 
..ja ću moje muškatle ustvari ono što je ostalo od njih posle ovog ludog vremena,
još malo zaliti noćas, pa da vidim hoće li živnuti ipak...prosto mi je tužno da ih
gledam kakve su....:(

...doduše još nisam stigla da kupim stolicu za terasu, pa sam manje na njoj
a i ne stižem..a našla sam zgodnu i nije skupa, za male terase kakva je moja...
 
moje petunije su prvo imale vaske pa sam ih razvasila
posle toga a pre jeno 2 nedelje ih je napala kao neka bela prasina i sve mi se isusile stabljike i lisce
prskala sam ih i zalivala nekim praskom sto mi dala teta
al
izgleda da nece preziveti
o kako neslavna prva sezona cvecarenja u mom zivotu
smrc
 
moje petunije su prvo imale vaske pa sam ih razvasila
posle toga a pre jeno 2 nedelje ih je napala kao neka bela prasina i sve mi se isusile stabljike i lisce
prskala sam ih i zalivala nekim praskom sto mi dala teta
al
izgleda da nece preziveti
o kako neslavna prva sezona cvecarenja u mom zivotu
smrc


...prvi se mačići u vodu bacaju....biće bolje sledeće godine, imaćeš
više iskustva....;)
 
i moju jednu petuniju napala kao neka bela proašina, počelo da se suši lišće i stabljike i sve i prskala sam ih nekim sredstvom, al slaba vajda
kaže mi žena u apoteci da ih prskam 1 nedeljno i da ne može da predje na druge petunije
neke mi cvetaju kao lude al deo njih polako vene, dok sam samo na jednoj primetila tu prašinu, valjda je to pepelnica, mislim da je napala i mirkine muškatle u jednom trenutku
 
a ese zna uzrok pepelnicinog atakovanja? (ja zaboravi da pitam tetu)

Kaze moja kuma (ona je pejzazni arhitekta, pa se razume u te andrmolje) da atakuje zato sto moze. :)
To je neka gljivica, pa se siri, ali za razliku od drugih, nije joj neophodna velika vlaznost za razmnozavanje, zato je tako zaebana.
Najverovatnije su biljke bile zarazene pre nego sto si ih kupila.
Tako da mozes da se vadis da nisi ti kriva, odlicna si cvecarka! :mrgreen:
 

Back
Top