A KAD CETE RADJATI DECU?!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljuba82:
[
Нешто и о "блудничењу"...види мој резон...Ако бих ја у овом тренутку Н. направио дете, то значи прекид са образовањем и једва да бих могао основне услове да му пружим...друго дете никада не би видело светлост дана. Овако, за 8-9 година бих могао да имам троје деце која би имала много боље услове. Значи кондом, крема, пилула...као средство за повећавање наталитета + уживање у међувремену :wink: Шта мислиш о теме?

Е, па видиш...и девојке исто тако размишљају. Зар је високо образовање привилегија само мушкараца? ''Зашто да почнем са рађањем у двадесетој кад могу да завршим факс, да се запослим, па онда да до тридесете стигнем да родим два комада, а да им притом својом платом и запослењем обезбедим боље услове!'' Прича је потпуно иста, зато немој да прозиваш само женски род. :wink:
 
Pobunjenik:
Данас у Србији постоји много људи који нису у стању да се издигну изнад сопственог СЕБИЧЛУКА, јер им је све прече од прављења деце. Да су тако размишљали наши прадедови, нас данас не би ни било.

Најглупље могуће објашњење феномена беле куге у Србији јесте тешка економска ситуација. Србија је пре 100 година била у много тежој ситуацији, па су људи, ипак, имали по 5-6 деце. Али, тада није било оволике антисрпске и антихришћанске пропаганде, која буквално тера младе људе у егоизам и одваја их од породичног живота.

Зато ће ова генерација Срба доживети да буде национална мањина у сопственој земљи. Међтуим, не треба очајавати; макар ће се очистити жито од кукуља, и они Срби коју буду живели у будућности, биће они о којима је Исус говорио када је рекао да је много позваних али мало одабраних.

E daj postedi nas i ne mesaj Isusa u sve ovo!Nisam za neradjanje,ali ne i za radjanje po svaku cenu!Uostalom, kad je otiso cika Sloba, mnogi od nas su govorili da hoce promene pa makar i na gore, pa mislim da su mnogi to i dobili, sad mogu mirne duse da prave decu! Znas nije poenta reci da je pre 100 godina bilo gore nego danas, u pravu si nije bilo tv-a, kompijutera, automobila, struje... al je tako bilo svima, a danas kad vidis kako ljudi zive, onda to mnogo teze podnosis! Za bebu, samo vidi sta ti sve treba, pelene, specijalna hrana, kola (jer ne mozes s jednomesecnom bebom da se guras u isti bus sa babama i kantarima), pa za ovo i ono i kad ti je plata nekih 150 evrica, pa to je fenomenalno, i jos kad ti skinu za bolovanje, imaces tek tolko za nedelju dana!
 
Данас неки "не могу с једномесечном бебом у аутобус", а у доба Арсенија Чарнојевића су људи са по десеторо деце ишли ПЕШКЕ од Космета до Војводине. Данас се деци купује "специјална храна", а наши дедови су јели природну храну, и живели по 80 година. Али, у то време, иако су људи били неупоредиво сиромашнији него данас, није било оволико ЕГОИЗМА; није било оволико НОВОГ СВЕТСКОГ ПОРЕТКА!!!
 
Pobunjenik:
Данас неки "не могу с једномесечном бебом у аутобус", а у доба Арсенија Чарнојевића су људи са по десеторо деце ишли ПЕШКЕ од Космета до Војводине. Данас се деци купује "специјална храна", а наши дедови су јели природну храну, и живели по 80 година. Али, у то време, иако су људи били неупоредиво сиромашнији него данас, није било оволико ЕГОИЗМА; није било оволико НОВОГ СВЕТСКОГ ПОРЕТКА!!!

А чиме ти храниш и превозиш сву своју децу? :roll: Дај нам савет...можда се решим да родим још које. Где налазиш или производиш природну храну и како носиш болесну бебу код лекара?
:roll:
 
Stvarno mi je drago da procitam da ste razmisljali o temi. Dobro,ima tu mnogo onih koji su mi gurali u tastaturu ono sto nisam ni otkucao.Tacno je to da se ljudi cesu tamo gde ih najvise svrbi i znao sam da ce biti mnogo vise onih koji ce negativno komentarisati, ali kad (kao i mi) spoznaju lepotu roditeljstva i osnovne principe koji vladaju a to je ako rodis jedno, rodila si sebi tiranina za ceo zivot, nesto blaze je sa dvoje dece a sto je broj veci tim ces imati zdraviju porodicu i sposobniju decu. Kad se osvrnete oko sebe videcete da tamo gde je vise dece svi su vredni I PAZE SE!, ne kopaju jedni drugima oci. To je istina, samo je treba priznati. Nisam ja kriv sto pola danasnjih muskaraca i zena zasnivaju porodice tek posle 33-34 godine pa posle u dokonim satima odu na forum i pljuju po nama.
Inace, ne moze se ni jedna tema zapoceti a da se ne narusi necija sujeta. A JA SAM OVU TEMU POSTAVIO ZATO STO ME STVARNO ZANIMA!
 
Dajte, molim vas, manite se nasih baba i deda i Arsenija Carnojevica. Da su vama za petama oni koji su bili Arseniju i ostalom Serbstvu, bojim se da bi obuvli opanke i trcali preko Brankovog mosta. A u doba nasih baba i deda kao sto znamo S e x je bio jedina zanimacija, posto jelte nije bilo ni TV-a ni interneta, a kontracepcija ni u jednom obliku nije postojala. Cisto sumnjam da su nase babe bile srecne sto su radjale sirotinju i sve usklikivale "nek smo brojni Srbi, pa nek smo i gladni i bosi". A da ne pricamo kako su sa "radoscu" slale sinove u sve besmislene ratove.

To je kao da govorimo o demokratiji, i kako je ona lepo funkcionisala u Grckoj. Pa ne funkcionisala majci kad je tada grka bilo cirka hiljadu.


Dokolica je majka demagogije
 
Hellen:
Е, па видиш...и девојке исто тако размишљају. Зар је високо образовање привилегија само мушкараца? ''Зашто да почнем са рађањем у двадесетој кад могу да завршим факс, да се запослим, па онда да до тридесете стигнем да родим два комада, а да им притом својом платом и запослењем обезбедим боље услове!'' Прича је потпуно иста, зато немој да прозиваш само женски род. :wink:

Извини...ја то нисам рекао. Свака девојка, тј. млада жена која заврши факс и притом до 30-те роди двоје (или уопште има двоје деце) је за свако поштовање. Моје велико поштовање има и жена која има двоје или више деце, а да притом нема више образовање (самом чињеницом да је мајка). Али не могу да разумем високо-образоване жене које немају децу у поодмаклим годинама. На крају крајева, видели смо то овде, џаба сво образовање овога света...гуска је гуска.
Опет, да ли због еманципације (да се разумемо...ја то подржавам, да не почне сад...), себичности или неких других разлога, данашње рибе као да покушавају да опонашају мушкарце и све више одлажу ту одлуку. Једноставно, мушкарци могу да дозволе себи "луксуз" да добију дете у 33-ој, 34-ој, жене то не могу. Природа је то тако уредила (зато ја вероватно у 60-ој нећу бити у стању да задовољим своју партнерку, можда и пре :? :wink: ).

WithdrawnWater:
...Обећавам да ћу у најскорије време себи наћи вееееелику к*рч*ну...
...Обећавам да ћу у најскорије време себи наћи вееееелику к*рч*ну...
...Обећавам да ћу у најскорије време себи наћи вееееелику к*рч*ну...
...Обећавам да ћу у најскорије време себи наћи вееееелику к*рч*ну...
...Обећавам да ћу у најскорије време себи наћи вееееелику к*рч*ну...

Хммм...не делује :? , покушај у међувремену да повећаш рупе, али тако да те ипак не види.
 
e sramota me je tako cu se izvuci sada. mislim to shto sam pisala. ne smem ni dachitam
kad cu da radjam, pa kad zavrshim fax, ili mozda i pre ako me neko napuca. nikad se ne zna kad ces biti nepromishljen. a da li cu abortirati joj ne znam ne mogu nista da kazem za sebe unapred. ali pretpostavljam da je to mnogo lose i da te promeni zauvek.
joj boze
uzas
a nikad necu zavrsiti fax u ebenoj sam krizi izgleda da se sve ukrstilo,a nemam ni tipa. ne mogu da zamislim da ga imam. to mi deluje strashno zrelo a ja se samo zezam sa mushkima ako uopste ista radim.
ko zna mozhda zavrsim u manastiru haha neveropvatno ali ja malo naginjem cini mi se tim vodama. ok kad pishem verovatno necu. suvise je to daleko
ma katastrofa do katarstrofe
 
Pobunjenik:
Данас неки "не могу с једномесечном бебом у аутобус", а у доба Арсенија Чарнојевића су људи са по десеторо деце ишли ПЕШКЕ од Космета до Војводине. Данас се деци купује "специјална храна", а наши дедови су јели природну храну, и живели по 80 година. Али, у то време, иако су људи били неупоредиво сиромашнији него данас, није било оволико ЕГОИЗМА; није било оволико НОВОГ СВЕТСКОГ ПОРЕТКА!!!
Zato su pravili po 10oro pa ko prezivi,zar ne!? Ali deda ti sigurno nije radio 30 km od kuce i provodio u gradskom prevozu po 4 sata dnevno da bi zaradio tek za prevoz i da ponesto unese u kucu, ziveo je mnogo sporijim tempom, a 30 km daleko je isao samo za slave i specijalne prilike, ili hoces da kazes da je svaki dan pesacio od Kosmeta do Vojvodine! Pa onda mu svaka cast, mozda je dobio beneicije kao maratonac
 
Ljuba82:
Hellen:
Е, па видиш...и девојке исто тако размишљају. Зар је високо образовање привилегија само мушкараца? ''Зашто да почнем са рађањем у двадесетој кад могу да завршим факс, да се запослим, па онда да до тридесете стигнем да родим два комада, а да им притом својом платом и запослењем обезбедим боље услове!'' Прича је потпуно иста, зато немој да прозиваш само женски род. :wink:

Извини...ја то нисам рекао. Свака девојка, тј. млада жена која заврши факс и притом до 30-те роди двоје (или уопште има двоје деце) је за свако поштовање. Моје велико поштовање има и жена која има двоје или више деце, а да притом нема више образовање (самом чињеницом да је мајка). Али не могу да разумем високо-образоване жене које немају децу у поодмаклим годинама. На крају крајева, видели смо то овде, џаба сво образовање овога света...гуска је гуска.
Опет, да ли због еманципације (да се разумемо...ја то подржавам, да не почне сад...), себичности или неких других разлога, данашње рибе као да покушавају да опонашају мушкарце и све више одлажу ту одлуку. Једноставно, мушкарци могу да дозволе себи "луксуз" да добију дете у 33-ој, 34-ој, жене то не могу. Природа је то тако уредила (зато ја вероватно у 60-ој нећу бити у стању да задовољим своју партнерку, можда и пре :? :wink: ).

WithdrawnWater:
...Обећавам да ћу у најскорије време себи наћи вееееелику к*рч*ну...
...Обећавам да ћу у најскорије време себи наћи вееееелику к*рч*ну...
...Обећавам да ћу у најскорије време себи наћи вееееелику к*рч*ну...
...Обећавам да ћу у најскорије време себи наћи вееееелику к*рч*ну...
...Обећавам да ћу у најскорије време себи наћи вееееелику к*рч*ну...

Хммм...не делује :? , покушај у међувремену да повећаш рупе, али тако да те ипак не види.

E sve je ok, al zar bas moras sa vredjanjem, pa bices mnogo dostojanstveniji ako ne kazes da je neko guska ili bilo sta drugo! TO sto je neka zena zavrsila fax je ok, ali da li si pomislio koliko se muskarci klone "jakih" zena, znam mnoge devojke koje ako doktroriraju i izadju s nekim deckom on je pita jer normalna ili sta trazi sa njim! Al to sad nema veze! Lakse je mnogo onoj sa trgovackom, ona nije opterecena time sta je zavrsila i kog ce da nadje, a ranije ce da osnuje porodicu i bez mnogo komleksa, a onda ce da otvri trgovinu i zivece mnogo bolje nego ona sa skolom koja ce traziti posao shodno zanimanju!
:)
 
Pobunjenik:
Данас неки "не могу с једномесечном бебом у аутобус", а у доба Арсенија Чарнојевића су људи са по десеторо деце ишли ПЕШКЕ од Космета до Војводине. Данас се деци купује "специјална храна", а наши дедови су јели природну храну, и живели по 80 година. Али, у то време, иако су људи били неупоредиво сиромашнији него данас, није било оволико ЕГОИЗМА; није било оволико НОВОГ СВЕТСКОГ ПОРЕТКА!!!

Kako ti lupetas.Znas li kolika je smrtnost tada bila?I koliko je brace i sestara mog dede uspelo da prezivi detinjstvo i da dozivi zrelost?Zive i zivotinje u sumi i prezive, pa to ne znaci da i covek moze tako!
 
Ма ако неко жели дете...увек ће бити пара, увек! И сваки динар уложен у децу ће се вратити најмање двоструко у финансијском смислу, да не причам о осталим немерљивим задовољствима због тога што има дете.

Ovo je jedini deo od cele teme koji mi je privukao pažnju. I na svim temama mi oči bode kada polemika ode u ovom pravcu. Ma sve ja razumem i sve mogu da shvatim. Teško je, i svako ima pravo da bira koliko dece će imati i u koje vreme.........
Napade besa dobijam na pitanja: Znaš li ti koliko PARA je potrebno da se gaji dete? Aman ljudi više. Dete nije trošak i ne isteruje pare iz džepa. Ako nećete da rađate, nemojte, niko vas ne tera, samo nemojte meni objašnjavati takve stvari. Smatram da imam potpuno pravo da sudim o ovome (iako za sad imam samo jedno dete), i svako ko mi bude rekao da je dete koje nosi strogo chicco garderobu i ima njihove igračke, i ide u privatni vrtić srećnije i zadovoljnije od mog deteta, može slobodno da upozna moje dete i da prosudi. Deci je potrebno mnogo više od običnih materijalnih stvari, a to što ćete sutra moći da kažete da ste mu pružili SVE, a kako vam ono vraća, pomislite šta ste mu ustvari pružili. Mislim da će NenaS imati mnogo toga da vam kaže o ovome.
Toliko od mene, ja opet skrenuh sa teme, ali to je jedini deo u kome se ne slažem sa tuđim mišljenjem, a sve ostalo mi je stvar izbora.
 
Ljuba82:
Hellen:
Е, па видиш...и девојке исто тако размишљају. Зар је високо образовање привилегија само мушкараца? ''Зашто да почнем са рађањем у двадесетој кад могу да завршим факс, да се запослим, па онда да до тридесете стигнем да родим два комада, а да им притом својом платом и запослењем обезбедим боље услове!'' Прича је потпуно иста, зато немој да прозиваш само женски род. :wink:

Извини...ја то нисам рекао. Свака девојка, тј. млада жена која заврши факс и притом до 30-те роди двоје (или уопште има двоје деце) је за свако поштовање. Моје велико поштовање има и жена која има двоје или више деце, а да притом нема више образовање (самом чињеницом да је мајка). Али не могу да разумем високо-образоване жене које немају децу у поодмаклим годинама. На крају крајева, видели смо то овде, џаба сво образовање овога света...гуска је гуска.
Опет, да ли због еманципације (да се разумемо...ја то подржавам, да не почне сад...), себичности или неких других разлога, данашње рибе као да покушавају да опонашају мушкарце и све више одлажу ту одлуку. Једноставно, мушкарци могу да дозволе себи "луксуз" да добију дете у 33-ој, 34-ој, жене то не могу. Природа је то тако уредила (зато ја вероватно у 60-ој нећу бити у стању да задовољим своју партнерку, можда и пре :? :wink: ).


...Обећавам да ћу у најскорије време себи наћи вееееелику к*рч*ну...
...Обећавам да ћу у најскорије време себи наћи вееееелику к*рч*ну...
...Обећавам да ћу у најскорије време себи наћи вееееелику к*рч*ну...
...Обећавам да ћу у најскорије време себи наћи вееееелику к*рч*ну...
...Обећавам да ћу у најскорије време себи наћи вееееелику к*рч*ну...

Uh, polako batice, nece da ti poraste od pustih zelja...probaj sa VEPom ili sa vijagrom...mada sumnjam da ce da ti pomogne.... :wink:
 
Izgubio mi se prvi deo poruke a mrzi me da ponavljam. Uglavnom se slazem da je D-mol sa tobom da je radjanje licni izbor, ali ne i sa tim da dete nije trosak - jer to prosto nije (ne istina, vec nije realno: dete povecava materijalne troskove, i to niko normalan ne moze da spori. Ali dete se radja da bi se bezuslovno nekome pruzila ljubav, da bi mu se sve na svetu sto se moze pruzilo, i materijalno, i duhovno, i emotivno, to je najlicnija potreba coveka da otelotvori deo sebe i ostavi licni zapis na svetu, da nekome da sve ono sto se moze dati bez sebicluka, to je trenutak kad covek zauvek prestaje da bude samo svoj i kad neko drugi postaje vazniji od svega.....Ali dete se ne radja zbog podizanja nataliteta Srbije, niti zbog tudjih pritisaka i zelja, niti da se zadovolji forma, niti da se obezbedi statistika zato sto debilna drzava nije sposobna da resi piatnje svog opstanka pa onda drobi zenama da radjaju (ko da se muskarci tu nista ne pitaju).
Puna mi je ordinacija nesrecne dece tog tipa koja ne osecaju da se uklapaju igde, koja su nesrecna jer su im roditelji na ivici prezivljavanja i imaju samo za osnovno (za hranu na stolu i odecu na ledjima, ali - da li je to i za dete OSNOVNO, to dete niko ne pita, zar ne?!), a jos punija onih koji su radjali 'po narudzbini' da zadovolje tudje zelje i prohteve pa sad ne znaju sta bi sa klincima; puna mi je kapa isto tako raznih alkosa i psihopata koji svojim zenama stancuju po petoro dece jer njihovo je da zaseju, a posle imamo zrtve porodicnog nasilja i takva seksualna, fizicka, i emotivna zlostavljanja dece da ti se povraca! NEka se Srbija prvo pozabavi ovom decom koju ima i neka njih zbrine, pa onda neka apeluje na radjanje i podizanje nataliteta!
dete je bre licni izbor, -LICNI izbor, najlicniji, najljudskiji, najemotivniji! I ti debili koji stalno kenjaju ovde - radjajte, radjajte - neka bre radjaju, niko ih ne drzi! Ostavite se vise pritiska na zene da radjaju - treba da radjaju decu oni koji decu zele, zbog dece, a ne zbog toga sto im je bas neophodan neko da se njime zabavljaju i da ga dave jer se nisu ni intelektualno ni emotivno ostvarili, pa katastrofalne invaliditete svojih jadnih partnerskih odnosa razresavaju tako sto prave decu! Deca su sebe radi, a ne vas radi, bre, moroni jedni pateticni i sebicni!!!
 
Први ИЗГОВОР је био лош стандард, па када се испоставило да ни пре 100 година стандард није био ништа бољи, а да су људи ипак правили и рађали децу, онда сте кренули с причом како су, отприлике, наши преци били буделе што су правили децу, па тако Мундо Дароје иде толико далеко да их чак оптужује да су учествовали у "бесмисленим ратовима", и позива ме да не мешам Арсенија Чарнојевича у целу ову причу, док ме Г-ђа Министарка напада што сам споменуо Исуса.

Када би људи који овако размишљају одали признање нашим славним прецима који су изгинули на Косову Пољу, на Марици, у боју на Мишару, код Иванковца, у оба Балканска рата, на Церу...онда више не би могли да мисле само на себе, јер би морали да признају да немају никаквих заслуга, а да их наши преци имају много.

Ви сте ти који треба да се суочите с прошлошћу, и да погледате како су генерације Срба које су пре вас живеле биле скромне и пожртвоване, за разлику од вас себичњака којима је само проклети новац у глави.

Наши прадедедови су ишли по неколико километара, можда чак и десетина километара пешке до школе, под условом да су се уопште и школовали, пошто није било новца, а ипак су оставили потомство иза себе, упркос свим недаћама, јер они нису били ЕГОИСТИ као што сте ви. Они нису тражили изговоре, они су ВОЛЕЛИ своју отаџбину, за разлику од вас који волите једино себе.

Сада ћете, пошто ћете се осетити понижено, јер, ипак, у тим себичним срцима постоји једно мало зрнце савести, оптужити мене за све и свашта, али то неће решити ваш проблем. Ви остајете егоисти, и све ваше приче су ПРАЗНЕ јер представљају покушај оправдавања ваших себичлука и немарности.
 
e Pobunjenik loš ti je rezon, izivni ali tako je... poenta svega jeste da su naši preci živeli onako jer nisu znali za drugačije.
Misliš da bi išli peške da je bilo vozova, automobila?
misliš da bi bilo isto da je bilo struje?
sagledaj malo kako je zaista bilo tada. Nemoj glorifikovati prošlost.
Život je tada bio težak.A ljudi su živeli onako kako su najbolje umeli, baš kao i danas mi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top