A KAD CETE RADJATI DECU?!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
klanja.gif


'ebi ga, nisam mogao da nadjem neki smiley koji se klanja slici..:)
 
Ahahahahahahahahhhha, sto je sladak, bre! Gde si ga naso?! Okacila bi ja sliku, nego se plasim da bi mi se toliko videla moja nadprosecna inteligencija na licu da bi oni sto ne razumeju sta je (kvazi)intelektualna onanija ostali bez daha, pa bi se ugusili jer bi zaboravili da disu ( :roll: :? ).
 
Ma, ljudi, mi ovdje bezveze pokusavamo neke stvari da objasnimo...
ma ovdje uopste nema problema... :twisted:
Svetozar, Pobunjenik i Ljuba82 ce nama da srede natalitet.... :roll:
eto, momci, po 20oro djece i problem rijesen....
sa takvom ljubavlju prema drzavi i sa tako plemenitim ciljevima....:twisted:
ma ni 20oro djece vam nece biti dovoljno....:roll:
a zene su ionako masine za radjanje... :twisted:
djeca se ionako radjaju zbog nataliteta i spasenja drzave... :cry:
pa sto onda da se ovakve teme uopste postavljaju ? :twisted: :evil:
 
WithdrawnWater:
Nikome ni nisam rekla da je glup vec da nas je glupost prerasla. Ko se pronasao u tome verovatno je imao razloga
A sto se usudjivanja tice, usudila bih se isto onako kako se taj neko usudjuje da kaze ostalima koji takodje iznose svoje misljenje (koje je od njegovog suprottno i dijametralno razlicito, ali ipak po njihovim moralnim standradima ispravno!) da KENJAJU!

Oni sa IQ 150, a i oni sa prosecnim IQ odlicno razumeju sta znaci kvazi, sta intelektualna, a sta onanija, pa posto su sposobni za logicno i apstraktno misljenje mogu da shvate i sta znaci kvaziintelektuialna onanija. A ako tebi nije jasno, zbog tvoje pameti ili cega drugog, da pojasnim: to je ono sto ti i tebi slicni radite.

A ako ces vec braniti srpski jezik tako ostrasceno, onda da se razumemo: tek 'Btw' (by the way) na srpskom nista ne znaci. Hipokritu i licemeru.
Не браним ја острашћено српски језик...није то мој фах, проналазим се у другим стварима, само просто не могу да верујем да ти представљаш академског грађанина ове земље.
Зато ћу нацртати...Могла си да кажеш интелектуална онанија, па би то нешто и значило или рецимо квазиинтелектуална (па нешто друго...али не онанија), а ово апсолутно, али апсолутно нема никаквог смисла (не улазим уопште у граматику, правопис, стране скраћенице...битан је смисао)
А ово што ти радиш овде драга докторка је скретање пажње са главног проблема, губљење смисла...демагогија, а због тога смо овде где смо...плиткоумна гуско.

Хипокрит и лицемер
 
Pobunjenik:
Светозаре, овакве реакције си и могао да очекујеш, јер се свако чеше где га сврби. Од оваквих Српкиња не треба ни очекивати да рађају децу. Данашње девојке иду улицама буквално ГОЛЕ, и зими и лети, па није ни чудо што свака друга добије упалу јајника. Оне немају намеру да рађају јер "немају пара" да издржавају децу, али зато имају пара за крпице које носе, за кафиће и за цигаре. И како могу такве девојке да сутра буду мајке?? Чему ће оне да науче своју децу?

Према томе, на њих треба заборавити, јер је то она негативна селекција која је тренутно на површини. Потребно је да прође неко време док на сцену дођу људи који ће ширити праве вредности, а то су љубав према Богу, породици, нацији и отаџбини.

Могуће је да ми то време нећемо ни доживети, али оно неминовно долази.
..pa ko kaze da narod kakav smi mi i zasluzuje da prezivi? To bas i nije negativna selekcija!
Ne mozes ni da zamislis sta sam sve dozivela u trudnoci, sto od muskaraca (narocito radno sposobne populacije) sto od zena.
A i sta znaci to da ih treba radjati radjanja radi. Pa sta da mu kazem sutra `izvini bebo, strpi se malo mama nema od cega da ti kupi...`? Ili mislis da to raste samo od sebe i ne zahteva paznju, ljubav, vreme...
I sto ti nisi na poslu da pravis pare kako bi neka cica tebi mogla da rodi puno malih SRBA?
 
Pobunjenik:
Светозаре, овакве реакције си и могао да очекујеш, јер се свако чеше где га сврби. Од оваквих Српкиња не треба ни очекивати да рађају децу. Данашње девојке иду улицама буквално ГОЛЕ, и зими и лети, па није ни чудо што свака друга добије упалу јајника. Оне немају намеру да рађају јер "немају пара" да издржавају децу, али зато имају пара за крпице које носе, за кафиће и за цигаре. И како могу такве девојке да сутра буду мајке?? Чему ће оне да науче своју децу?

Према томе, на њих треба заборавити, јер је то она негативна селекција која је тренутно на површини. Потребно је да прође неко време док на сцену дођу људи који ће ширити праве вредности, а то су љубав према Богу, породици, нацији и отаџбини.

Могуће је да ми то време нећемо ни доживети, али оно неминовно долази.
..pa ko kaze da narod kakav smi mi i zasluzuje da prezivi? To bas i nije negativna selekcija!
Ne mozes ni da zamislis sta sam sve dozivela u trudnoci, sto od muskaraca (narocito radno sposobne populacije) sto od zena.
A i sta znaci to da ih treba radjati radjanja radi. Pa sta da mu kazem sutra `izvini bebo, strpi se malo mama nema od cega da ti kupi...`? Ili mislis da to raste samo od sebe i ne zahteva paznju, ljubav, vreme...
I sto ti nisi na poslu da pravis pare kako bi neka cica tebi mogla da rodi puno malih SRBA?
 
vd:
3. šta predlažete kao rešenje u postojećoj situaciji [/i].

Сваки човек да себи до 30-те своје године женску љубу прибави себи за жену. Ако се нађе који себар да себи до 30-те љубу не прибави, да се исти сажеже и она мушка ствар да му се до пола одсече и да се осмуди. Ако се нађе који мушки да је друго мушко за жену узео...да се на рапав колац неомашћен натакне, а пре тога да се омами...да не би уживао. :wink:
 
CBETO3AP:
DOSTA JE BILO PRAZNIH LJULJASKI!
NA POSAO!!!!!

:wink: Samo Ti pocni Svetozare, pridruzicemo Ti se vec... E ljudi, imali smo"ndevojku", "nzenu" i ostale"licnosti", sad imamo "Pobunjenika, "Svetozara", "Ljubu" ili kako se vec zove, sto ljudi vole da se dopisuju sami sa sobom i da sami sebi aplaudiraju na Forumima kako su "pametni i lepi", pa to je strasno!?!
 
Ма ако неко жели дете...увек ће бити пара, увек! И сваки динар уложен у децу ће се вратити најмање двоструко у финансијском смислу, да не причам о осталим немерљивим задовољствима због тога што има дете. Али не, риба хоће да изађе на "Acapulco", вози нова кола...После кад напуни 32, 33 пита се зашто нико неће да је жени кад је она, је ли, још лепа, млада, образована евентуално...Једноставно неће да ризикује са таквом рибом, из чисто биолошких разлога (ризик приликом рађања, кад дете напуни 20, она ће бити бабац од 60 ...) или просто неће да буде са рибом са таквом филозофијом живота.

Свака част Светозаре.


Љубо, да ли ти мислиш да је решавање проблема наталитета у Србији искључиво у рукама жена? Мислим, жене су једине које бирају да ли ће и када ће да имају децу? Питају ли се нешто и мушкарци?
Хоћеш ли допустити да твоја жена одлучује када ћете и колико ћете деце имати, или ће то бити ваша заједничка одлука?
 
Данас у Србији постоји много људи који нису у стању да се издигну изнад сопственог СЕБИЧЛУКА, јер им је све прече од прављења деце. Да су тако размишљали наши прадедови, нас данас не би ни било.

Најглупље могуће објашњење феномена беле куге у Србији јесте тешка економска ситуација. Србија је пре 100 година била у много тежој ситуацији, па су људи, ипак, имали по 5-6 деце. Али, тада није било оволике антисрпске и антихришћанске пропаганде, која буквално тера младе људе у егоизам и одваја их од породичног живота.

Зато ће ова генерација Срба доживети да буде национална мањина у сопственој земљи. Међтуим, не треба очајавати; макар ће се очистити жито од кукуља, и они Срби коју буду живели у будућности, биће они о којима је Исус говорио када је рекао да је много позваних али мало одабраних.
 
Ljuba82:
...сва срећа да је прва варијабла релативно лако-мерљива величина. Теби остављам онанију...али не интелектуалну :twisted:

Ta prva varijabla je kod tebe izgleda opasno podbacila...Ispao si na glavu pri porodjaju, mozda?! Tata te pravio posle 30-te? Mama te nije dojila? :shock: :lol:

A sto se onanije tice, hvala sto si voljan da mi ostavis svje zivotno zavestanje - ali ja preferiram partnerske seksualne odnose. Probaj i ti jednom, ako uspes da navatas neku koja ce biti voljna da se seksa sa tobom, mozda tako neces imati potrebu za onanijom. (Ni intelektualnom a ni..... :) )
 
Rale druze...ah, rekla bi nesto zabavno i to, nego sad citam na zdravlju kako neko jadno dete umire od sarkoma sa prosirenim metastazama i zeludac mi se prevrce od bljuvotina likova tipa ovih ovde.....da ih ne nabrajam sa ove teme, i njihovog dr-kanja u pravom smislu te reci nad tim sto im se dize na sopstvenu 'pamet' ( na drugo i ne moze da im se digne, da izvinis!). Da ti se smuci zivot. Pa nisam u inspiraciji, malo mi je otuzan ukus u ustima od svega toga.
 
Ljubo, PObunjenice i Svetozare, da li vi imate dece? OK znam da Ljuba nema ;) On cak pominje i patrijarha, a ovamo bludi(sa stalnom devojkom, da, ali to je prema crkvi blud, kao sto je i greh da koristis kondom, mozda sam promasila temu, ali o tome verovatno ne diskutujes kad pominjes patrijarha). Ako imate, nastavite da ih pravite ako imate kome i time je tvoj doprinos onome sto te muci dovoljan.

E sad drugo pitanje. Zasto su pre ljudi imali po 8-9 dece a danas je troje vec podvig? Iz linije mojih dede-babe ih je 8 i 9, neki su poginuli u ratu, koliko znam nije ih mnogo poumiralo od bolesti, ne znam da li su svi studirali, ali skolovali se nekako jesu. Vec bake i dede nisu imali vise od dvoje-troje (znaci generacija sa decom rodjenom uoci ili posle rata), a danas je 5 dece SF. Znaci verovatno su oni gledajuci svoje znali kako je to tesko pa nisu hteli i oni da prolaze kroz to, posto se i drustvo moderniyovalo, mnogo vise ljdui po gradovima..? // Nikad mi nije bila jasna ta kontracepcija 30tih-40tih-50tih godina!// Opet mozda su moje porodicne linije neke srecnije pa ih je dosta prezivelo, verovatno nisu bas svi tako dobro prolazili. Ali opet pamtim reci moje bake (njih 9) - "a mi se nikada nismo svadjali" kad se podzapam s bratom. znaci mozda ta brojnost imai svojih prednosti. Da li je danas zivot u stvari skuplji nego sto je bio ili imamo vise mogucnosti da se zanimamo (sta su tad ljudi imali da rade osim da gaje decu, nije bilo TV ni interneta)
OK ispade da i ja brinem o beloj kugi a nemam ni neku nit. nema veze.
 
Radjati decu ne znaci stancovati ih kao pare u stampariji pobogu! :shock:
Treba im obezbediti osnovna sredstva za zivott, skolovanje, dom, ljubav.... :roll:
Ne znam...
Ja sam uvek pre za kvalitet nego za kvantitet...
sto ne znaci da ne planiram troje dece.... :wink: ali do tada, ako na mene cekate, gotovi smo.... :D
 
Ne znam da li se neko nasao u situaciji sa dvoje dece da stane i gleda u zid i da ne zna kuda krenuti. Bez posla, jer je tehnoloski visak, bez novca, bez mogucnosti da mu iko pomogne, a dete trazi isto sto ima i njegov drug... Da li je to dovoljno vredno suza ... Sigurno je dovoljno vredno borbe, al` situacija u drustvu je takva da ce svako samo sleci ramenima i reci: bice bolje ...
 
jagodica:
Ljubo, PObunjenice i Svetozare, da li vi imate dece? OK znam da Ljuba nema ;) On cak pominje i patrijarha, a ovamo bludi(sa stalnom devojkom, da, ali to je prema crkvi blud, kao sto je i greh da koristis kondom, mozda sam promasila temu, ali o tome verovatno ne diskutujes kad pominjes patrijarha). Ako imate, nastavite da ih pravite ako imate kome i time je tvoj doprinos onome sto te muci dovoljan.

Е јагодице, покопа ме скроз :roll: :lol: .
Да објасним...помињање патријарха је у контексту изражавања дивљења према Њему, који сваке године у 5-6 реченица погоди целу срж онога што се дешава око нас. Нешто и о "блудничењу"...види мој резон...Ако бих ја у овом тренутку Н. направио дете, то значи прекид са образовањем и једва да бих могао основне услове да му пружим...друго дете никада не би видело светлост дана. Овако, за 8-9 година бих могао да имам троје деце која би имала много боље услове. Значи кондом, крема, пилула...као средство за повећавање наталитета + уживање у међувремену :wink: Шта мислиш о теме?

Hellen:
Љубо, да ли ти мислиш да је решавање проблема наталитета у Србији искључиво у рукама жена? Мислим, жене су једине које бирају да ли ће и када ће да имају децу? Питају ли се нешто и мушкарци?
Хоћеш ли допустити да твоја жена одлучује када ћете и колико ћете деце имати, или ће то бити ваша заједничка одлука?

Не мислим, не знам одакле си извукла закључак да ја овим нападам само жене. Можда сам се и ја мало "несрећно" изразио. Опет, постоје многи примери (из прве руке знам) женске злоупотребе када је рађање у питању, да не ширим, слажеш се?
Наравно да то зависи и од мушкараца. Само пази, објективно, мушкарци ипак имају времена, а девојке се у последњој деценији понашају веома неодговорно и све више и више одлажу ту одлуку. Биолошки сат не можеш преварити.

WithdrawnWater:
...бла бла трућ трућ...ali ja preferiram partnerske seksualne odnose...бла трућ...

17.gif

Следећи пут кад ти навуче кесу на главу, пробуши рупице, тако ћеш избећи касније понижавање због недостатка кисеоника у мозгу.
 
E, nemoj tolko da se zacenjujes - mogo bi od uzbudjenja da te opali infarkt... :roll:
Mislim, nista drugo ni ne moze da te opali - kao na primer mozdani udar: za to bi valjalo da imas mozak... :?
A ni ti ne mozes nista da opalis: za to bi valjalo da imas chime. Pa onda opaljujes gluposti i drkas po forumu. Ako dechko, miraaaaannnn...! 8)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top