А.Чеку прети Србима с КиМ

tokyo:
kako je meni smiješno kad se lovite na moje sitne prpuste prilikom tipkanja poput č/ć, dž/đ i interpunkcijske znakove i simbole :lol:

a ono što je rečeno i smisao rečenog to mi nekako ne uspjevate demantirati :roll:

lutko, pomeriti znake navoda za desetak mesta u levo, pa ih jos preformatirati pod drugu rec... to nije parovpsian greska - to je semanticko-sintaksicka greska. ali ja uopste nisam hteo da te ispravljam u tom smislu, nikad to ne radim (vidi samo kako tek ja pisem), nego tek da ti skrenem paznju da je rec "poznati" upravo dovoljno dvosmislena da bi mogla biti iskoriscena u znacenju koje se tebi iz nekog razloga ucinilo umesnim (pogotovo posto je to glagol, a dvosmislen pridev ne postoji osim kada se koristi ironija. a onda to sto si napisala bi znacilo da impliciras da se ja i mita 'lose' poznajemo... sto sigurno nije bio cilj).

phuhhh... nego, ne rece mi, 'sam te (u)poznao nekad ili nisam? razumes, tako cemo najlakse odgovoriti na pitanje vezano za mitu :D
 
INTERVJU - MARKO JAKŠIĆ, član pregovaračkog tima za Kosovo
BESNI ALBANCI!
Albanci salvama uvreda napali naš pregovarački tim u Beču kada je iznosio srpske predloge o decentralizaciji na Kosovu i zaštiti crkava i manastira. Kod pitanja decentralizacije nismo mogli više!


Marko Jakšić i članovi pregovaračkog tima



Pregovori Beograda i Prištine u Beču o planu specijalnog izaslanika UN o statusu Kosova i Metohije pokazali su da postoji vrlo jaka veza između albanske delegacije i Martija Ahtisarija, kaže za Press Marko Jakšić, član srpskog pregovaračkog tima.

On tvrdi i da su Albanci imali prave "izlive besa" kada je Beograd davao svoje predloge o pitanjima decentralizacije i zaštite crkava i manastira, i da je delegacija Prištine branila predlog o statusu više i od samog Ahtisarija!


Marko Jakšić


- Svaka naša peta rečenica bila je da je čudno da Albanci tako zdušno brane Ahtisarijev dokument, da ga brane više i od samog Ahtisarija. Oni nisu krili stav koji govori da imaju njegovu podršku - kaže Jakšić.

Oko kojih tačaka je bilo najviše nervoze?

- Najviše je bilo oko pitanja decentralizacije, kada je Srbija predložila da naš narod dobije entitet na Kosovu, što je izazvao pravi bes albanske delegacije! Burno i vrlo nervozno reagovali su i u raspravi o crkvama, kada smo predložili da naši vojnici zajedno sa međunarodnim snagama čuvaju manastire Srpske pravoslavne crkve!

Da li je trebalo da naši pregovarači više insistiraju na pitanjima decentralizacije, što smatra Dušan Janjić?

- Verujte, mi nismo mogli više, najviše što smo mogli mi smo učinili. Jedino što smo mogli jeste da ih bijemo tu na licu mesta, ja ne znam drugi način insistiranja!

Kada smo izneli svoje sugestije o pitanjima decentralizacije na Kosovu, oni su bukvalno pobesneli! Optužili su nas da pričamo budalaštine i gluposti, da vršimo etički inženjering, da i posle Miloševića pravimo koridore, sistem potkovice u vojnom smislu!

Ahitisarijev plan

Da li očekujete neke promene u planu Ahtisarija na susretu "na vrhu" 10. marta?

- Možda još samo dođe do nekih kozmetičkih promena kada bude sastanak na najvišem vrhu. Mislim da će suština ostati ista kao što je Finac predložio i dao. Sa takvim papirom ništa nećemo moći da uradimo i da neka naša delegacija ponovo ode na pregovore. Takav dokument sa malim korekcijama će verovatno otići pred Savet bezbednosti, ali se nadam da on tamo neće proći.

Zašto mislite da će Savet bezbednosti odbiti takav dokument?

- Time se ruši međunarodni svetski poredak na kome odavno počiva svet i bilo bi previše da se Albancima da još jedna država. Onda ćemo se suočiti sa činjenicom da će morati da dođe do pravih pregovora u kojima im se neće unapred obećati nezavisna država.


Imali smo jednu pravu harangu raznoraznih izraza, naročito kada je u pitanju formiranje novih opština, gde su Albanci pokazali da su vrlo nervozni. Ništa drugo nismo mogli da uradimo, osim da ih na licu mesta šamaramo i bijemo, što bi, priznaćete, bilo neprimereno.

Koji je deo pregovora bio najkonstruktivniji?

- Na pregovorima u Beču suština priče bila je da smo mi napadali Ahtisarijev predlog, a da su ga Albanci branili. Mi smo to i rekli međunarodnim posrednicima.

Albanci nisu ni krili da je Ahtisari više od 95 odsto njihovih zahteva prihvatio i uneo u dokument, što je dokaz da je dokument zajednički rađen između Ahtisarija i albanske strane.

Bez obzira na nepomirljive stavove, ima li bilo kakve koristi od pregovora?

- Na videlo je izašlo da mi ne kočimo pregovore. U dobrom delu stavova potvrdili smo da Albancima nudimo zaista ono što mislimo, a to je suštinska autonomija. S druge strane, rekli smo im da, ukoliko oni žele da ta autonomija bude manja, mogu biti više prisutni u političkom životu Srbije, odnosno da budu poslanici u Republičkoj skupštini.

Na pravi način smo razotkrili i dokumentovali da nije tačno da je dve trećine papira koje je Ahtisari ponudio kao rešenje u korist srpske strane.

G. Tadić
 
tokyo:
nego
evo par reakcija na jedan vaš film koji će se prikazivati u Hrvatskoj:
http://forum.net.hr/thread.jspa?threadID=374312&tstart=0
Ovde svi stalno povracaju...a najsmesniji je ovaj sto sanja kako je razbio trecu silu u Evropi...kad ce ljudi da shvate da oni tu silu nisu nikad ni videli, jer se nije ni makla iz tadasnje SRJ...na vasu srecu...
Ovo sto Ante citira je lepa i dobronamerna zamisao, ali njegovi smajliji koji povracaju, kao reakcija na taj text jasno govori sta on misli o tome...dok je takvih nema nista od "dobrosusedskih" odnosa...zaboravi...daleko od mene...
 
hektorius:
Ovde svi stalno povracaju...a najsmesniji je ovaj sto sanja kako je razbio trecu silu u Evropi...kad ce ljudi da shvate da oni tu silu nisu nikad ni videli, jer se nije ni makla iz tadasnje SRJ...na vasu srecu...
Ovo sto Ante citira je lepa i dobronamerna zamisao, ali njegovi smajliji koji povracaju, kao reakcija na taj text jasno govori sta on misli o tome...dok je takvih nema nista od "dobrosusedskih" odnosa...zaboravi...daleko od mene...

ante je veća legenda hrvatskih foruma

daleko veći od eremite, Jerrya i torentea zajedno :lol:
 
tokyo:
ante je veća legenda hrvatskih foruma

daleko veći od eremite, Jerrya i torentea zajedno :lol:
Extremi su uvek najglasniji...i najvise postova pisu...jer za nesto drugo i nisu sposobni, samo kenjaju, a kad zagusti nigde ih...a jadan je onaj narod koji takve najvise podrzava...pogledaj u Nemackoj...SVAKI put kad se nadje neka grupa od 50-tak neonacista da nesto protestuju odmah se stvori 2 - 3 hiljade onih koji su protiv, i svaki put je takav odnos, tako da polizei mora uvek da neonaciste spasava, jer bi ih ovi raskomadali...sve su to pic**ce koje se samo u coporima pokazuju...
 

Back
Top