72 godine od ubistva kralja Aleksandra

Fagypont:
Kralj Aleksandar Karađorđević bio je na čelu velikosrpskog projekta po imenu "prva Jugoslavija". U ime tog projekta,između ostalog,osporavao je postojanje makedonskog naroda i njegovo pravo na opredeljenje i bio vrhovni naredbodavac zločina i terora koji su beogradski žandari sprovodili po Makedoniji. VMNRO je organizacija koja je pružala otpor beogradskom teroru,baš kao i "ustaški pokret" koji je bio organizator. Možda sam preterao kada sam rekao da je zaslužio smrt,ali svakako mi ga žao NIJE,jer je na njegovim rukama bila krv mnogo nedužnih ubijenih ljudi.

evo jos jednog ljubitelja ustasa i vmro zlocinaca..dokle bre vise? :shock: ustase su dobri ljudi, a beograd je teror !? boze mili...
 
King David:
Nisam ni ustasha, ni Kralj David, ali ti jesi velikosrpski nacional -shovinista, jer ti je nick, vise nego tendenciozan.

ti jesi ustasa zato sto podrzavas njihova dela i metode. ja nisam sovinista zato sto sam protivnik komunisticke diktature cija je glavna politika bila zatiranje srba na svim prostorima putem izmisljanja kojekakvih drzava sa ciljem naseg oslabljivanja. tvoj nick onda izrazava tvoju zelju da postanes kralj.
 
srbija do grcke:
ti jesi ustasa zato sto podrzavas njihova dela i metode. ja nisam sovinista zato sto sam protivnik komunisticke diktature cija je glavna politika bila zatiranje srba na svim prostorima putem izmisljanja kojekakvih drzava sa ciljem naseg oslabljivanja. tvoj nick onda izrazava tvoju zelju da postanes kralj.

A šta tvoj nick izražava? Tvoje teritorijalne pretenzije na Makedoniju?
 
Fagypont:
Je li,a kako je onda Gavrilo Princip heroj po kojem se imenuju ulice?? Pa i on je ubica,samo je to u redu jer je Srbin,a?

gavrilo je bio borac za slobodu bosne iz celjusti austrougarske koja je okupirala bosnu 1908, kao sto znas. osim toga zar se nisu i ostali narodi borili za oslobodjenje, a ne samo srbi. mi smo hrvate izbavili iz austrougarske i ti to uporedjujes?
 
srbija do grcke:
gavrilo je bio borac za slobodu bosne iz celjusti austrougarske koja je okupirala bosnu 1908, kao sto znas. osim toga zar se nisu i ostali narodi borili za oslobodjenje, a ne samo srbi. mi smo hrvate izbavili iz austrougarske i ti to uporedjujes?

Srbi u Austrougarskoj nisu bili ništa manje ugnjetavani nego Makedonci u Kraljevini Jugoslaviji... Ali TO je poenta- srpske ubice su heroji,ubice Srba su zlikovci.. Zašto raspravljati sa takvim "ljudima"...
 
Fagypont:
A šta tvoj nick izražava? Tvoje teritorijalne pretenzije na Makedoniju?

moje teritorijalne pretenzije? :D . a sta tvoj nick izrazava. znas li ti sta znaci fag? *****. i nemoj mi reci da te vredjam, jer si sam izabrao taj nadimak. a srbija je pre dolaska komunisticke diktature bila do grcke, a danasnji makedonski narod smatram prijateljskim, :) mnogo vise nego likove poput tebe bez obzira sto smo u istoj drzavi. ako si u srbiji.
 
Fagypont:
Srbi u Austrougarskoj nisu bili ništa manje ugnjetavani nego Makedonci u Kraljevini Jugoslaviji... Ali TO je poenta- srpske ubice su heroji,ubice Srba su zlikovci.. Zašto raspravljati sa takvim "ljudima"...

makedonci ugnjetavani? na koji nacin? jos jedan dokaz da ovaj ovde lik opravdava i podrzava ubijanje srba. sam to kaze! sama ta cinjenica sto ti nisi banovan i sto dalje mozes da ovde saljes poruke mrznje i podrzavas ubijanje srba, je dokaz koliko su srbi veci hriscani (ti mene kamenom, ja tebe hlebom), od vas. kazem vas jer je ocigledno da ti nisi srbin.
 
Za korisnika sa srbijom i grckom u nicku.. Moj nick znači "freezing point",a to što ti to ne znaš je tvoj problem,a zašto svuda vidiš homoseksualce zapitaj svog psihologa,možda si latentni..
Srbija je bila do Grčke samo zato što je bila okupaciona sila,a komunisti su makar bili dovoljno ljudi da priznaju narodu pravo na samoopredeljenje.
 
srbija do grcke:
makedonci ugnjetavani? na koji nacin? jos jedan dokaz da ovaj ovde lik opravdava i podrzava ubijanje srba. sam to kaze! sama ta cinjenica sto ti nisi banovan i sto dalje mozes da ovde saljes poruke mrznje i podrzavas ubijanje srba, je dokaz koliko su srbi veci hriscani (ti mene kamenom, ja tebe hlebom), od vas. kazem vas jer je ocigledno da ti nisi srbin.

To što srbijanski udžbenici istorije "žmire" na ono što se radilo u Makedoniji i Crnoj Gori izmadju dva rata ne može obrisati činjenice i žrtve.. Tvoj problem je što ništa drugo nisi video osim tih udžbenika. Kraj moje rasprave s tobom.
 
Fagypont:
Srbi u Austrougarskoj nisu bili ništa manje ugnjetavani nego Makedonci u Kraljevini Jugoslaviji... Ali TO je poenta- srpske ubice su heroji,ubice Srba su zlikovci.. Zašto raspravljati sa takvim "ljudima"...

КРАЉЕВА ПРОКЛАМАЦИЈА СРПСКОМ НАРОДУ


Драги моји Срби!

Догодило сеоо, чему се никад нисам надао. Бугари, наша браћа по крви и вери, наши савезници заратише на нас, без објаве рата.

Пролише крв своје браће, својих савезника и нечовечно побише рањенике. Расекоше мачем савезни уговор и уништише пријатељство и братство. И ево,већ осам дана како се на Овчем пољу, по Маћедонији и на старим границама наше отаџбине бије љута битка и лије братска крв.

Згрануше се јуначка срца и задрхташе сени палих Срба на Једрену. Бугари заборавише српску и братску помоћ, заборавише проливену крв и пале јунаке на ољима Тракијским! Пружише Словенству и културом свету одвратни пример неблагодарности и грамжљивости.

Небратски поступак бугарских нападача мене је дубоко заболео. Он је повредио моја искрена Словенска осећања. Одговорност за овај злочин према Словенству и човечанству нека понесе онај који га је извршио.

И зашто све то? Зато, што неће да се братски, мирним путем, распрви спор, о деоби! Зато, да нам отму наше тековине, нашу дедовину, земље Немањићске, које залисте свежом крвљу и ослободисте и повратисте Српству.
Сени наших палих витешких бораца у овом славном рату, позивају вас, Србе и заклињу да их осветите.

Од те напасти бранимо се заједнички ми и наши верни и јуначки савезници Грци, с нама бране српске земље наша храбра и витешка браћа Црногорски соколови.
Животни интереси Отаџбине нагнали су ме, иако тешка срца, да позовем мојухрабру војску, да се пожртвовањем и јунаштвом покаже достојна хероја славних победа на Куманову, Прилепу, Битољу и Једрену.
Нека мојим драгим војницима Бог и срећа јуначка у помоћи буду у овом жалосним, а нама наметнутом рату.

У Београду, 25.јуна 1913. Петар I с.р.
 

На дан 29.јула 1913. Врховни Командант, Њ.В.Краљ Петар I
поводом закљученог мира у букурешту, издао је следећу наредбу:



НАРЕДБА ВОЈСЦИ

Јунаци!
Јучеје у букурешту закључен мир. Овим миром одређена је и нова граница између нас и Бугарске. Границом овом, поред задобивених територија у рату са Турском, обухваћен је још знатан део Источне Маћедоније(Старе Србије) у којој су ова важнија места: Крива Паланка, кратово, Кочане, Штип, Радовиште, Пехчево, Царево Село и Дојран са знатним делом Дојранског језера.

Јунаци!
Својом проливеном крвљу, својим јунаштвом, својим пожртвовањем и својим славним победама учинили сте, да је Србија свој заветни аманет: Осветиле тужно Косово и спрала љагу са Сливнице, Ви сте оправдали све жртве које је народ врло радо поднео за овај рат, оправдали сте наде моје, вашега Врховног Команданта. ви стеучинили да је постала славном и познатом у целом свету. Творци нових међа Велике Србије ви сте, моја храбра и победоносна војско.

Јунаци!
Ускоро ће доћи мој наредба за демобилизацију војске. Али порред радости за ваш повратак својим домовима, мени се срце моје стеже, кад помислим да многе породице неће видети своје миле и драге јунаке, који су своје кости оставили на бојном пољу. Нека је изгинулим и помрлим борцима вечита слава! Они су своју крв и животе дали за срећу и величину своје Отаџбине.

А ви ћете се, јунаци, који сте преживели св ратне напоре и сва искушења вратити својим милим и драгим, да у миру продужите своје послове и да се одмарате на славом увенчаним ловорикама.

Живела моја храбра и победоносна војска.

Петар I с.р.
 
http://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_I_of_Yugoslavia
http://en.wikipedia.org/wiki/Intern...nary_Organization#IMRO_in_the_interwar_period
http://en.wikipedia.org/wiki/Vlado_Chernozemski


Vlado Černozemski (1897-1934)
150px-Chernozemski.jpg
 
Феги,пошто ти толикио смета Србија и српски народ,што се фино не одселиш и решиш све проблеме?
У супротном са таквим профашистичким погледима на свет увек ће ти нешто сметати.
 
Fagypont:
Za korisnika sa srbijom i grckom u nicku.. Moj nick znači "freezing point",a to što ti to ne znaš je tvoj problem,a zašto svuda vidiš homoseksualce zapitaj svog psihologa,možda si latentni..
Srbija je bila do Grčke samo zato što je bila okupaciona sila,a komunisti su makar bili dovoljno ljudi da priznaju narodu pravo na samoopredeljenje.

ne znam kako je bila okupaciona sila, kad makedonija prvi puta tek 45-te nije u sastavu srbije. vekovima pre toga je bila u okviru srbije. ti ocigledno ne znas sta pricas. okupaciona sila su bili komunisti koji su srbiju unazadili decenijama.
 
Fagypont:
To što srbijanski udžbenici istorije "žmire" na ono što se radilo u Makedoniji i Crnoj Gori izmadju dva rata ne može obrisati činjenice i žrtve.. Tvoj problem je što ništa drugo nisi video osim tih udžbenika. Kraj moje rasprave s tobom.

"zmire"- interesantna rec. ti nas prosvetli, navedi nas na neke udzbenike u kojima se ne "zmiri" o tome sta se radilo tamo. mozda i jeste kraj rasprave, ali to je zato sto su ti presusili argumenti, kao i tvom ortaku king davidu koji je odustao od rasprave usled slicnih problema.
 
srbija do grcke:
ne znam kako je bila okupaciona sila, kad makedonija prvi puta tek 45-te nije u sastavu srbije. vekovima pre toga je bila u okviru srbije. ti ocigledno ne znas sta pricas. okupaciona sila su bili komunisti koji su srbiju unazadili decenijama.

Ja sam ti vec preporucio Archibalda Rajsa, on slovi za velikog srpskog prijatelja ( sto mu je kasnije adekvatno uzvraceno ), a, tebe, ako zanima, imam prigodnu literaturu, prodacu ti po znatno nizim cenama nego uobicajeno ( 15 eura po knjizi ), ostavi mi adresu, pa cemo se dogovoriti.
 
srbija do grcke:
"zmire"- interesantna rec. ti nas prosvetli, navedi nas na neke udzbenike u kojima se ne "zmiri" o tome sta se radilo tamo. mozda i jeste kraj rasprave, ali to je zato sto su ti presusili argumenti, kao i tvom ortaku king davidu koji je odustao od rasprave usled slicnih problema.

King David je imao neke obaveze, znas, nije bas uvek u mogucnosti da igra ping -pong sa velikosrbima, jer ovi imaju dobru volju. Rekao sam da je preobimno stivo,i nije za forumske rasprave, i predlozio ti korekno, da, ako te zanima, dobijes knjige po povlastenoj ceni.
 
King David:
Ja sam ti vec preporucio Archibalda Rajsa, on slovi za velikog srpskog prijatelja ( sto mu je kasnije adekvatno uzvraceno ), a, tebe, ako zanima, imam prigodnu literaturu, prodacu ti po znatno nizim cenama nego uobicajeno ( 15 eura po knjizi ), ostavi mi adresu, pa cemo se dogovoriti.

izvini o cemu ti pricas? niti sam ti se obratio niti te zvao na razgovor. ja ne zelim da pricam sa ljudima kojima su ustase idoli, ili u najmanju ruku opravdavaju ono sto su oni radili. te literature zadrzi za sebe. mene tvoje cinjenice ne zanimaju.
 

Back
Top