5G i zvanicno krece u Srbiji... P.S. pratite promene u okruzenju pocev od prirode, vremena, ljudi, zivotinja, insekata, biljaka itd.

pa sam zato to i napisao da su vec ranije isti opsezi bili korisceni i stojim iza toga! naravno da su frekfencijski opsezi koje koristi 5G mreza bili u upotrebi i ranije, nisu tek tako sa neba pali pojavom 5G.
Naravno da su korisceni zato smo odavno i videli sve sve ovo o cemu govori naslov.

5G ce sve samo dodatno da pojaca krseci zakonske norme

Inace krsenje tih normi postaje trend

Francuska zabranila prodaju iPhone 12 zbog nivoa zračenja

 
Naravno da su korisceni zato smo odavno i videli sve sve ovo o cemu govori naslov.
na koje konkretno "promene u okruzenju pocev od prirode, vremena, ljudi, zivotinja, insekata, biljaka itd." mislis i kakva je povezanost radio talas sa tim?

5G ce sve samo dodatno da pojaca krseci zakonske norme
Inace krsenje tih normi postaje trend

Francuska zabranila prodaju iPhone 12 zbog nivoa zračenja

na koje konkretno zakonske norme mislis koje krsi 5G mreza?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da, ali tu hranu jedemo pa nam nije ništa.
Da li si znao da se hrana masovno tretira i radijacijom

Food irradiation

na koje konkretno zakonske norme mislis koje krsi 5G mreza?
Norme zracenja baznih stanica kao sto je slucaj u Srbiji i Briselu
na koje konkretno "promene u okruzenju pocev od prirode, vremena, ljudi, zivotinja, insekata, biljaka itd." mislis i kakva je povezanost radio talas sa tim?
Sve navedeno... izumiranje insekata, povecana koncentracija alergena u vazduhu, klimatske promene... zivotinje bas i nisu mnogo izlozene
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da znaš ne bi se plašio zračenja mikrotalasne pećnice.
Swadak si
ne, mikrotalasna je skroz bezbedna...
stavi komad sveze piletine da vidis sta mu radi

pa onda uzmi mobilni telefon i stavi u nju i pozovi ga sa drugog telefona
dok je ugasena

i onda saberi dva i dva pa mi posalji poruku na pp u kojoj ces priznati da nemas pojma i da mi se zahvalis sto sam te naucio nesto
 
ne, mikrotalasna je skroz bezbedna...
stavi komad sveze piletine da vidis sta mu radi

pa onda uzmi mobilni telefon i stavi u nju i pozovi ga sa drugog telefona
dok je ugasena

i onda saberi dva i dva pa mi posalji poruku na pp u kojoj ces priznati da nemas pojma i da mi se zahvalis sto sam te naucio nesto

Prvo ,nije tema ,već odgovor Sredoju na neporediva poređenja koja je pravio.

Drugo, u mojoj kući nema te nakaze...:ok:
Svo zračenje nalazi se unutar pećnice.
Teško da ti nešto mene možeš da naučiš u vezi mikrotalasnog zračenja.
Swadak si i ti.
 
Poslednja izmena:
ma samo kad si mi ti strucnjak za telekomunikacija! igrom slucaja malo se nesto razumem, pa sam zato to i napisao da su vec ranije isti opsezi bili korisceni i stojim iza toga!

ti isti frekvencijski opsezi su bili i ranije korisceni i to:
niski su se koristili za radio i televiziju, srednji opsezi za satelitske komunikacije i vojne potrebe, a visoki opsezi (mmWave) su bili u upotrebi za vojne radarske sisteme i druge namene.

sa cime se konkretno ne slazes od toga sto sam napisao bilo za opsege koji su se ranije koristili, bilo za opsege koje 5G mreza koristi?
sta je tu netacno?

jel si ti procitao sta si napisao?
"zasto treba nova infrastruktura"?! jel ces kroz staru opremu iz '80-ih godina, kao npr. stare radio predajnike ili satelitske antene, da emitujes signal za ultra-brzi inetnernet!? kako to zamisljas? stara infrastruktura jednostavno nije tehnicki

malo ti "uceni covece" ako si uspeo da stignes do srednje skolu uopste, da nadjes knjigu iz fizike, mislim da je to 2 ili 3 razred, pa da ponovis frekvencije i elektromagnetne talase i sl. da se ne blamiras vise ovde tim nebulozama koje ovde pises! :ok:
Hvala na opsežnom elaboratu.

I dalje ovo ne dokazuje da bi 5 kod moguće instalacije bio bezbedan za zdravlje građana, u gusto naseljenim mestima za koja je namenjen.

Obzirom da je ta frekvencija za 5G do sad bila korišćena u vojne i vrlo specifične svrhe, daleko od masovne rasprostranjenosti.

Šta ide u prilog tome da je 5G bezbedan?
 
gocpodine uzdrzite se od komentara ovog tipa
ja nicam gej
Nisam ni ja.
Al si swadak onako neseksualno.
Ko kad kažeš da je neka beba swatka.

DakleM, Admir Sredoje je poredio zračenje zatvorene mikrotalasne i otvorenih antena po komšiluku.

Saberi se pa razumi ko o čemu ovde priča.
 
Obzirom da je ta frekvencija za 5G do sad bila korišćena u vojne i vrlo specifične svrhe, daleko od masovne rasprostranjenosti.
Koja frekvencija? Koristi se masovno za Wi-Fi a 5G je samo pojacanje
Šta ide u prilog tome da je 5G bezbedan?
Nista, zato ga i sire. Preduzeli su mere da sprece svaku alternativu koja bi bila bezbedna, recimo Li-Fi

Li-Fi internet, misterija

a ultrazvuk koriste samo u spijunske svrhe

I zidovi imaju uši: Jeziva istina o tome kako nas prisluškuju ...

Ultrazvučno praćenje
Veliki deo podataka se na različitim uređajima prikuplja putem kontroverznog oblika digitalnog nadzora koji se naziva ultrazvučno praćenje.
Funkcioniše tako što svi pametni uređaji u našem domu – od televizora do laptopa – tajno komuniciraju uz pomoću zvuka koje ljudsko uho ne registruje, ali ga registruje mikrofon drugog uređaja i na taj način sinhronizovano prate naše aktivnosti.
Uređaji to rade tako što šalju ultrazvučne talase po prostoriji koji otkrivaju našu lokaciju i skupljaju informacije o tome šta radimo u svakom trenutku.
 
Ne nego ti nemaš pojma jer ne bi onda rekao ono što si rekao.... :mrgreen:
Онда лепо кажи по ком принципу ради и зашто труднице не смеју да јој приђу док ради.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Онда лепо кажи по ком принципу ради и зашто труднице не смеју да јој приђу док ради.
Smeju da priđu i trudnice.
Svo mikrotalasno zračenje je unutar pećnice.
Spolja nema zračenja.
Faradejev kavez .
 
Poslednja izmena od moderatora:
Не смеју, читај упутства за микроталасну.
Сад сам на зоом састанку. Чим завршим пошто видим да не знаш, написаћу ти зашто и како ради микроталсна.
Smeju.
Nikakva opasnost po plod ne postoji.
Postojala bi eventualno kad bi vrata pukla i fetus bio izložen zračenju.
 
Hvala na opsežnom elaboratu.

I dalje ovo ne dokazuje da bi 5 kod moguće instalacije bio bezbedan za zdravlje građana, u gusto naseljenim mestima za koja je namenjen.

Obzirom da je ta frekvencija za 5G do sad bila korišćena u vojne i vrlo specifične svrhe, daleko od masovne rasprostranjenosti.

Šta ide u prilog tome da je 5G bezbedan?
evo ti karta sveta sa pokrivenoscu 5G sihnala

5g-standorte-weltkarte_10_2022.jpg

Amerika, Evropa, J. Koreja, Japan, Emirati, juzni deo Kine, Australija... drugim recima najrazvijieniji delovi sveta!
jel imas ti neke podatke da u tim delovima ljudi masovno oboljevaju, umiru zivotinje i insekti, biljke suse, i sl. gluposti koje se navode kao posledice 5G?
razmisli, da li bi razvijene zemlje same sebe "trovale" 5G signalom ili bi ga prvo prodale siromasnim zemljama?
i ako je stetan, zasto bi se ulagalo u razvoj 5G mreze? ako ce svi da poumiru od toga, ako se smanjuje trziste, ko ce onda da kupuje tu svu opremu (pametne telefone i sve druge smart-uredjaje, autonomna vozila i sve drugo sto koristi 5G)?
 
1. Godinama unazad bila je afera"'vamo/'namo 5 G antene, ptice umiru od 5G". "puna Srbija 5G-a" itd.itd. da bi prosle godine isplivala cinjenica-cak i bi kad bi hteli da koristimo 5G-NEMAMO adekvatnu infrastrukturu!
2. Problem 5G bas i jeste-domet. Tojest da ne moze da se prostire/prolazi kroz zgrade/brda/planine beskonacno...
3, Kinezi vec imaju 6G. Imace 7 G verovatno dok kod nas zazivi 5G...:)
ne postoji 6G jos 5G nije uveden u vecem delu sveta tek kad se to zavrsi i urade optimizaciju tek onda rade upgrade.

Kinezi nemaju dok ne ukradu od Ericssona ,nisu sposobni da projektuju, znaju da kopiraju i da unaprede, ali ne ide da projektuju .
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top