"5 oktobar 2007 Seven years after changes!"

naravno da nije samo on, i naravno da su bitni ti spoljni faktori.
ali, je on ocigledno bio plodno tlo za implementaciju i realizaciju raznih ideja....
i normalno ne samo on, nego citavo bivse SFRJ drustvo...

Kad bi se stvari probale pojednostaviti-svaki od naroda SFRJ je iznedrio po jednog kretena na svom celu koji su-svaki pojedinacno potpalili narode.....
 
@Strela pa upravo sa tih slika koje si postavila kao i mnogih drugih i snimaka koje smo videli svi sa Miloseviceve sahrane se i vidi razlika izmedju njega i Djindjica jer su na Djindjicevu sahranu dosli ljudi kojima je bilo iskreno zao da ga dostojanstveno isprate ,dok je Miloseviceva sahrana bila blasfemican politicki miting na koji su mnogi izmanipulisani dosli kao da se radi o partijskom predizbornom skupu.Da ostavimo na stranu sto je sahranjen u kucnom dvoristu u sumrak bez popa kao da ne kazem ko , prvi i poslednji put sam na nekoj sahrani video da se nose slike ,parole na motkama i zastave(ne na pola koplja) sa kojima se mase kao i da se uzvikuje "Slobo ,Slobo " i jos neke parole,cak se i horski zvizdalo na pomen nekih kod drzanja govora tako da takav morbidan skup nije izraz nikakvog postovanja vec skup izmanipulisanih izgubljenih ljudi .Verujem da ti kao pravoslava hriscanka ,a i bilo ko drugi dal ateista ,komunista ili sta god bio ko drzi do sebe ,nece na sahranu nekoga koga postuje nositi zastavu ili parolu na motki da mase njima i da skandira pokojnikovo ime i druge parole mislim nema veze sta je ko po politickoj opredeljenosti ali to su neki osnovni principi opste kulture i tu se ogleda najveca razlika izmedju Slobine i Djindjiceva sahrane, a ne u prebrojavanju ko je imao vise ljudi i slicno.
 
@Светоличе, прво и основно је да покојник никада није одговоран за то,

како ће бити организована његова сахрана, осим уколико не изрази изричиту

жељу за живота, о начину на који ће бити сахрањен. Ово све важи за обичне,

анонимне људе, на чију сахрану не долази више од стотинак људи.

За државнике, бивше председнике, требало би да постоје званично прописан

начин и место сахране и да се не спроводе двоструки аршини!


Милошевићева сахрана је била народна сахрана, јер држава није стајала иза

тога, што је скандал само по себи. Милошевић, као бивши председник, требало

је да буде изложен, до сахране, у Савезној скупштини, а затим да буде сахрањен

на одговарајућем месту, а једино такво место је Алеја заслужних грађана на

Новом гробљу, мада и на тој локацији су сахрањивани многи, за које нико није

ни чуо...Али чак ни то нису дозволиле "демократе"!!!

Зар си заборавио догађаје око сахране?! Домаћи властодршци нису хтели ни

мртвог да га приме у Србију, па је и око тога трајало цењкање и убеђивање...

Верујем, немам никаквих званичних података, да је Русија – Путин, окренуо

неки телефон,можда, Коштуницу и рекао да би био ред, да бивши председник

Србије и Југославије, буде сахрањен у Србији.

Затим, домаћи властодршци нису дозволили да буде са аеродрома довежен

у Савезну скупштину, где би му грађани одали последњу пошту, и ту буде до

момента сахране...Страх! Паника! Грижа савести!

Нашли су "сломонско" решење, да грађани одају пошту Милошевићу у Музеју

25. мај, па и то накарадно решење, није спречило хиљаде људи да у дугим

поворкама, даноноћно одају пошту Милошевићу...
 
За државнике, бивше председнике, требало би да постоје званично прописан

начин и место сахране и да се не спроводе двоструки аршини!


Милошевићева сахрана је била народна сахрана, јер држава није стајала иза

тога, што је скандал само по себи. Милошевић, као бивши председник, требало

је да буде изложен, до сахране, у Савезној скупштини, а затим да буде сахрањен

на одговарајућем месту, а једино такво место је Алеја заслужних грађана на

Новом гробљу, мада и на тој локацији су сахрањивани многи, за које нико није

ни чуо...Али чак ни то нису дозволиле "демократе"!!!

Зар си заборавио догађаје око сахране?! Домаћи властодршци нису хтели ни

мртвог да га приме у Србију, па је и око тога трајало цењкање и убеђивање...

Верујем, немам никаквих званичних података, да је Русија – Путин, окренуо

неки телефон,можда, Коштуницу и рекао да би био ред, да бивши председник

Србије и Југославије, буде сахрањен у Србији.

Затим, домаћи властодршци нису дозволили да буде са аеродрома довежен

у Савезну скупштину, где би му грађани одали последњу пошту, и ту буде до

момента сахране...Страх! Паника! Грижа савести!

Нашли су "сломонско" решење, да грађани одају пошту Милошевићу у Музеју

25. мај, па и то накарадно решење, није спречило хиљаде људи да у дугим

поворкама, даноноћно одају пошту Милошевићу...

Bravo Strelo, lutko moja !
 
[ Наравно, све је било фарса: 5. октобар није био

процес успостављања демократије у Србији, већ насилан процес, успостављања

најпримитивнијег, дивљег, тзв. првобитног капитализма, који је у земљама западне

Европе и Америке нестао пре више од 100 година.[/B]

Demokratija jeste uspostavljena, priznali neki ili ne. Međutim, opaska o uspostavljanju prevaziđenog modela kapitalizma je nažalost tačna. Mi smo generalno narod koji ide iz jedne krajnjosti u drugu. Voleo bih kad bi kreatori naše ekonomske politike veću pažnju obraćali na evropska iskustva nego na američka. Relativno dobar sistem zaštite prava zaposlenih nije trebao biti uništen. Moram međutim primetiti da je devastiranje istog započelo još za vreme Miloševića.
 
tako je . demokratski nekrofili nisu dali da se milosevic sahrani na novom groblju zato je i sahranjen u dvoristu "kao kanarinac".

to je pravi prikaz demokratskog antisrpskog nemoralnog lica

nisu dali bivsem predsedniku srbije ni da se sahrani kao covek. to je najbolji prikaz "demokratskog humanizma"

Da sam se ja pitao, on bi zavshio kao Chaushesku...
Stoka koja je najodgovornija za smrt srpskog naroda devedesetih ne zasluzhuje vishe od jame.
 
e viudis sta ti je igra sudbine. milosevic umro u krevetu a djindjic zavrsio kao causesku.

naravoucenije : ne zeli drugome ono sto ne zelis sebi



Vidiš kako umeš da budeš pametan kad se potrudiš. 8-)

A zašto nam ti onda ponovo želiš rat?

Malo ti je bilo? Ili si onda bio klinac, pa te zaobišlo, pa bi sad malo ti da se dokažeš?

Kako je moguće da ti neko do te mere ispere mozak da uopšte pomisliš da bi bilo dobro da se vrati neki novi Milošević?

Kako je moguće da je za tebe "glas razuma" ono što je govorio Šešelj?

Kako je moguće da svom budućem detetu želiš da živi u skloništu, da jednom godišnje pojede mandarinu, da mu nikad u životu ne omogućiš odlazak na more, planinu, ekskurziju, da ne vidi ni jednu stranu zemlju... Kako je moguće da neko ko ima iskustvo devedesetih želi da se to vrati, a što je još gore, to želi i svom detetu?

Ja to, i pored svih napora, ne mogu da razumem.
 
ja ne zelim rat. ja samo zelim slobodu za svaki pedalj moje otadzbine.

trenutno je jedan de moje zemlje okupiran od strane americkih nacista i njihovih slugu i ja ne mogu da se pomirim sa tim stanjem i spreman sam da idem i u rat ako treba da oslobodimo taj okupirani deo nase zemlje.

kako je moguce da ti zelis da srpska deca na kosmetu zive kao kerovi u logorima ogradjenim zicom?

kako je moguce da nisi spremna da zrtvujes deo svoje komocije, vremena, novca, zivota da im pomognes?

jer oni su ipak nas narod?

sta bi radila da tvoja deca zive u takvim uslovima?
 
@Strela pa upravo sa tih slika koje si postavila kao i mnogih drugih i snimaka koje smo videli svi sa Miloseviceve sahrane se i vidi razlika izmedju njega i Djindjica jer su na Djindjicevu sahranu dosli ljudi kojima je bilo iskreno zao da ga dostojanstveno isprate ,dok je Miloseviceva sahrana bila blasfemican politicki miting na koji su mnogi izmanipulisani dosli kao da se radi o partijskom predizbornom skupu.
e kad spomenu blasfemicnu :lol: sahranu jel tada bese ivana zigon imala onaj nastup pred masom kad je krenula da recituje neku patirotsku i onda krenula onako histericno da se dere u mikrofon i da pravi bolne grimase?
Da sam se ja pitao, on bi zavshio kao Chaushesku...
Stoka koja je najodgovornija za smrt srpskog naroda devedesetih ne zasluzhuje vishe od jame.
pa mozda je i trebalo al eto srbija je oduvek imala talenat da mediokritete postavlja tamo gde im nije mesto i da ih stiti,dok je sve sto je odstupalo od proseka ili proterala ili pobila.
tako reci,politicka i svaka druga elita nam je teski krs,sve mamini i tatini sinovi preko veza i vezica dovedeni,mutavi i nesposobni.
Malo ti je bilo? Ili si onda bio klinac, pa te zaobišlo, pa bi sad malo ti da se dokažeš?
vec smo se dogovorili,dzeri ide u prve borbene redove kad bude trebalo da se zapuca i dokazuje :)
 
ja ne zelim rat. ja samo zelim slobodu za svaki pedalj moje otadzbine.

trenutno je jedan de moje zemlje okupiran od strane americkih nacista i njihovih slugu i ja ne mogu da se pomirim sa tim stanjem i spreman sam da idem i u rat ako treba da oslobodimo taj okupirani deo nase zemlje.

kako je moguce da ti zelis da srpska deca na kosmetu zive kao kerovi u logorima ogradjenim zicom?

kako je moguce da nisi spremna da zrtvujes deo svoje komocije, vremena, novca, zivota da im pomognes?

jer oni su ipak nas narod?

sta bi radila da tvoja deca zive u takvim uslovima?



Znaš šta, stvarno si ... da ti ne kažem.

Meni je drago što deca žive ogradjena bodljikavom žicom i ja neću da žrtvujem deo svoje komocije, vremena i novca da im pomognem?:confused:

Jel' ti nekad pročitaš ono što napišeš, ali naglas, da čuješ kako to zvuči i kakvu budalaštinu napišeš?

Pa tačno da im dam sve do poslednje pare koju imam, sve zajedno sa stanom, da li bi im to pomoglo? Pa ne bi Jarry, samo bi to pokupili neki Jakšići i slični, a ja bih bila na ulici.

Razumeš?

Ili da okačim pušku o rame i idem na Kosovo?

To mora da rešava država, Jarry, država, a ne mi kao pojedinci našim dobrovoljnim prilozima.

A sad lepo idi zahvali se svojim idolima za to što deca na Kosovu žive u logorima, okupirana, bez nade da će sutra biti bolje. Samo se njima zahvali za to - tvom ljubljenom Miloševiću i tvom još više ljubljenom Šešelju, a usput poseti i Tomu i Acu, pa se i njima zahvali u svoje i naše ime.

A usput ih zamoli, bar ove preživele, da nas se manu i da gledaju svoja posla, ili idu da spašavaju neku drugu državu, ali neku koju baš mnogo mrze, pošto su nas, koje vole - urnisali.
 
Ma pusti lujku znash valjda na chijem je platnom spisku...
Baš bih voleo da znam na čijem je platnom spisku ?

Žena, umetnica, koja je za srpski narod (decu) na KiM uradila više nego ceo DOS za 7 godina. Čak i ovako narušenog zdravlja ne odustaje ...

Malo vam nedostaje razumevanja pojma slobode, kao i percepcija kontra-slobode, da ne kažem zlotvora koji i na suptilne a i one najgore načine haraju našom zemljom ... A vi ih obožavate i nazivate prijateljima.

Šta vi uopšte očekujete od EU živeći ovaj današnji dan i sa saznanjem da nasilno hoće da nam otmu 15% teritorije ???
 
Baš bih voleo da znam na čijem je platnom spisku ?

Žena, umetnica, koja je za srpski narod (decu) na KiM uradila više nego ceo DOS za 7 godina. Čak i ovako narušenog zdravlja ne odustaje ...

Malo vam nedostaje razumevanja pojma slobode, kao i percepcija kontra-slobode, da ne kažem zlotvora koji i na suptilne a i one najgore načine haraju našom zemljom ... A vi ih obožavate i nazivate prijateljima.

Šta vi uopšte očekujete od EU
živeći ovaj današnji dan i sa saznanjem da nasilno hoće da nam otmu 15% teritorije ???
Leba bez motike Laci.
 
Baš bih voleo da znam na čijem je platnom spisku ?

Žena, umetnica, koja je za srpski narod (decu) na KiM uradila više nego ceo DOS za 7 godina. Čak i ovako narušenog zdravlja ne odustaje ...

Malo vam nedostaje razumevanja pojma slobode, kao i percepcija kontra-slobode, da ne kažem zlotvora koji i na suptilne a i one najgore načine haraju našom zemljom ... A vi ih obožavate i nazivate prijateljima.

Šta vi uopšte očekujete od EU živeći ovaj današnji dan i sa saznanjem da nasilno hoće da nam otmu 15% teritorije ???

Хвала Богу Ивана је оздравила. Прошле године на Видовдан се удала
и убрзо је постала мајка. Сада јој је син стар око годину дана.:-)

ivanamd5.jpg

Ивана са мужем Григоријем Брковићем

ivana1do6.jpg
 
Милошевићева сахрана је била народна сахрана, јер држава није стајала иза

тога, што је скандал само по себи. Милошевић, као бивши председник, требало

је да буде изложен, до сахране, у Савезној скупштини, а затим да буде сахрањен

на одговарајућем месту, а једино такво место је Алеја заслужних грађана на

Новом гробљу, .
Kakvi crni arsini znaci i Causesku i Musolini su trebali da budu sahranjeni sa svim drzavnim pocastima jer su bili na celu svojih drzava dugi niz godina ,cak duzi od Slobe :shock:on nije umro kao obican penzionisan drzavni vec kao optuzenik za najteza krivicna dela ma sta mislili o njima ili tom sudu ,a i pred domacim sudom u pravosnaznoj je oznacen kao organizator visestrukog ubistva ,to su samo pravne cinjenice bez da ulazimo u dublje analize npr. kako je Srbija izgledala kad je on dosao na vlast, a kako kad je konacno skinut ,sto bi bila jos teza inkriminacija jer to zna svako ko je ziveo ovde u poslednjih 20 godina.
 

Back
Top