....

...pa dobro...u uvodnom postu nije navedeno o kakvim se osobama radi...bliskim ili ne, a kako sam ja bukvalista, shvatijo sam da tu spada širi krug ljudi koje znamo...

...
 
treba li ljude pustiti da se udave u zivom blatu sopstvenih zabluda i losih procena?

to je pitanje koliko su te njihove zablude zaista zablude i njihove lose procene zaista lose... i ko smo mi da ocenjujemo da li nekoga treba izbavljati iz necega ili ne? odakle nama pravo da sudimo tako? sta to nama daje za pravo da mislimo da smo pametniji od nekoga? kako mi znamo da, eto, oni grese a da smo mi u pravu, pa da ih jos i 'izbavljujemo', iako nam ne traze to? mislim, mozda nam vec sutra bude jasno koliko su oni bili u pravu a mi u zabludi... da li ce onda to znaciti da su ipak oni nas izbavili iz zivog blata nasih sopstvenih zabluda i losih procena?
 
to je pitanje koliko su te njihove zablude zaista zablude i njihove lose procene zaista lose... i ko smo mi da ocenjujemo da li nekoga treba izbavljati iz necega ili ne? odakle nama pravo da sudimo tako? sta to nama daje za pravo da mislimo da smo pametniji od nekoga? kako mi znamo da, eto, oni grese a da smo mi u pravu, pa da ih jos i 'izbavljujemo', iako nam ne traze to? mislim, mozda nam vec sutra bude jasno koliko su oni bili u pravu a mi u zabludi... da li ce onda to znaciti da su ipak oni nas izbavili iz zivog blata nasih sopstvenih zabluda i losih procena?

Slazem se sa ovim ali samo ako nije u pitanju ljubavni odnos...
 
to je pitanje koliko su te njihove zablude zaista zablude i njihove lose procene zaista lose... i ko smo mi da ocenjujemo da li nekoga treba izbavljati iz necega ili ne? odakle nama pravo da sudimo tako? sta to nama daje za pravo da mislimo da smo pametniji od nekoga? kako mi znamo da, eto, oni grese a da smo mi u pravu, pa da ih jos i 'izbavljujemo', iako nam ne traze to? mislim, mozda nam vec sutra bude jasno koliko su oni bili u pravu a mi u zabludi... da li ce onda to znaciti da su ipak oni nas izbavili iz zivog blata nasih sopstvenih zabluda i losih procena?

slazem se ta mogucnost uvek postoji
ali recimo rile da gledas clana svoje porodice..sestru majku sutra zenu..kako ocigledno radi nesto lose veruje ljudima kojima ne treba..na bilo koji nacin postoji mogucnost da ugrozi sebe...sta ti radis sedis i fakin filozofiras kako to mozda i nije tako? :)
 
ali ja generalno vise ne mogu da gledam kako se ljudi dave...i to hoce da se udave...nece da vide
i onda mislis kakav si covek ako ne pruzis stap...a onda shvatis pametan, ko te hebe jel hoces da se davis eto ti davi se

natuznije i porazavajuce saznanje ljudskoga roda-ne mozes ga spasiti od sebe samog
 

Back
Top