Jocic da trazi ostavku Vuka?

Apache11

Zainteresovan član
Poruka
146
Ajde sad SPO simpatizeri,Jocic da trazi ostavku Vuka,po meni,ne zezam se,legende,9.mart,knjige,ideje....

"Mogu da vam kažem sve što se tiče slave. Sve sam rekao u saopštenju. Prednost saopštenja u odnosu na usmeno obraćanje javnosti je to što je ono vrlo precizno. Dodatna pitanja se ne postavljaju na slavi, je l' vam to jasno? Možda ćete čuti sutra ili prekosutra, ali na slavi se ne govori ni o čemu osim slave, ako znate šta je slava", rekao je Koštunica.

"Jeste, ja sam odgovoran lično, ali odgovoran je pokoji i u Briselu i Vašingtonu, duža je priča, ali nije za slavu, nije pristojno govoriti o tome na slavi", kazao je on. Na konstataciju da i šef diplomatije Vuk Drašković traži smenu odgovornih, premijer je rekao da je to je njegovo specifično mišljenje. "Ne brinite ništa, budite strpljivi", poručio je Koštunica novinarki B92.
Ministar Jočić je dao još eksplicitniju izjavu povodom Draškovićevog zahteva: "Mogu i ja da tražim njegovu ostavku". "Vi ne nameravate da date ostavku?", glasilo je pitanje novinarke B92. "Ne, nema razloga", odgovorio je ministar.
 
Министар спољних послова СЦГ и лидер Српског покрета обнове Вук Драшковић оценио је да је прекидом преговора са ЕУ нанета велика штета држави и да би сви који су одговорни за неиспуњавање обавеза према Хашком трибуналу требало да поднесу оставке.

„Сви они који су одговорни за неизвршење хашке обавезе требало би да поднесу оставке. Пре свега мислим на шефове војних и цивилних обавештајних служби, шефа полиције и шефа БИА“, рекао је Драшковић Радију Београд 202.

Према његовим речима, на та места требало би да дођу нови људи који ће све „који су сарађивали и ратовали са Младићем и који представљају мрежу подршке хашким бегунцима“ избацити из служби.

Председник СПО је рекао да ће СПО по његовом повратку из Солуна расправљати о евентуалном повлачењу министара из те партије из Владе. Драшковић борави у Солуну на дводевном самиту Процеса сарадње у југоисточној Европи који је почео јуче
 

Back
Top