WHAT TO DO..?

Julian_Duranona:
Pa daj da odmah predamo zahtev za rezervaciju. Mozda dobijemo grupni popust?
Al' bilo bi, kao -
"Ko su oni tamo sto vriste?"
"Ma, pusti ih... To su neke budale sa Krstarice. Poceli su pre 30 godina da se svadjaju i ovde su nastavili... A vidis li onu gospodju sto svira klavir? E, to ti je cuvena anakin..."

:lol: :lol: :lol: jaoooo......



nego, Hellen, ako Aleksis tvrdi da život počinje u 70. ondaK moda treba primeniti i ostale njene recepte: mnogo muževa, malo više ljubavnika, a na kraju bejbi 30 godišnjaci :mrgreen: pa da :P
 
Julian_Duranona:
Vrlo dobro znas, da sam ja, ne tako davno, zagovarao ideju lapota - kao idealnog resenja za nas stare. Medjutim, posle brojnih lutanja, potrage za smislom postojanja i otkrivanja istina - vratio sam se korenima. Ova vera i ovi obicaji - primereni su nasem podneblju. Samo nemoj da mi pominjes negotinsku krajinu i Vlahe... To su pagani.
Jok, ne bojim se mraza i divljih zivotinja... nikako! Samo bih voleo da to bude po nasim obicajima.

aha
pa dobro onda izvini

ajd
pozz
 
Hellen:
Хехе...наравно...једино касним у броју мужева, ал има времена..још сам млада, надокнадићу....:lol:

:shock: i moja startna pozicija je loša, ja nemam još nijednog! :lol:
ajde ne gubimo nadu ....D


uvek se setim onih baba ludih "Triii sam muža sa'ranila" :lol:
 
kučka:
Sta uraditi kada shvatite da cete manje..vise ceo zivot ostati sami..?

Iz nekog razloga dosli ste do tog saznanja . Sta uraditi: Posvetiti se poslu,nekome iz familije i biti zadusna baba svima.Kupiti dobar sportski auto.Trositi lovu na zajebanciju i svaleraciju.Putovati po svetu i zezati se...ili..?? Mislim..ima i takvih ljudi. Sta ih je navelo da ostatak zivota provedu sami ?..ili je ovo previse ozbiljna tema..:?

Mislim da bi u tom slucaju radila od svega toga sto si nabrojala.Ali,neki ljudi zaista najbolje funkcionisu kada su sami,odn.kada nemaju obaveze,deca,porodica i sl.Nisu ni svi za vaspitavanje dece.
 
Imam drugaricu koja zivi sama.Ima 44 godine,nije se udavala,nema decu i jako je zadovoljna svojim zivotom.Ona je zadovoljila sve svoje hirove i snove.Obisla je sve krajeve sveta koji su je zanimali.Radila je na sebi i jos uvek se nadogradjuje,radi posao koji voli,ima puno dobrih prijatelja posvuda .Nije to nikakva tragedija ako je to tvoj izbor.Moze takav zivot jako lepo da se osmisli.
 
Psihologue:
NA koji se način dolazi do takvih saznanja?

Kako..naprimer..setas parkom i razmisljas o svemu i jednog trenutka shvatis da postoji verovatnoca da manje ili vise ostanes sam..Niko od nas to ne zna i principijelno ne treba tako ni da razmislja..ali da postoji mogucnost biti sam..postoji.Biti sam u smislu nemati sebi odgovarajuceg para..Naci neku osobu nije problem..Ali naci The osobu tesko ako sebi postavis kriterijume..Tako da mnogi kad tad pocnu sumnjati da ce ipak jednom ostati sami..Ko nije spreman na kompromise..eto velike mogucnosti da se bude sam..Dalje postavlja se pitanje koliko je ko sposoban ziveti sam, sam sa sobom, sto svakako po mojoj proceni nije jednostavno..Ja na primer ne funkcionisem 100% kada sam sama i mislim da necu biti sama jednom..iz razloga sto dobrim delom sami odlucujemo o svojioj sudbini.Sa danasnje distance i ovog trenutka( ne znajuci kako ce biti sutra) ja mislim da je zivot lep, da nam donosi mnogo lepih stvari u kojima treba uzivati, nova poznanstva samim tim i mogucnost da odaberemo tog mister ili miss prave..Ne bude uvek lepo uvek ali u tim trenucima pamtimo samo ono sto je bilo lepo i zivimo za ono lepo sto ce doci..
 
kučka:
Sta uraditi kada shvatite da cete manje..vise ceo zivot ostati sami..?

Iz nekog razloga dosli ste do tog saznanja . Sta uraditi: Posvetiti se poslu,nekome iz familije i biti zadusna baba svima.Kupiti dobar sportski auto.Trositi lovu na zajebanciju i svaleraciju.Putovati po svetu i zezati se...ili..?? Mislim..ima i takvih ljudi. Sta ih je navelo da ostatak zivota provedu sami ?..ili je ovo previse ozbiljna tema..:?



E sve to sto si gore navela!
A i sta znaci , uslovno receno, biti sam?
Mogu i da imam nekog kraj sebe, a on umre u 60-oj, i ko ce mi onda dodati casu vode?! :wink: :roll:
 
merde ja bas razmisljam u poslednje vreme ako umrem sa muzem together ko ce da javi mojima?a ko ce dete da uzme?ona je francuskinja po drzavljanstvu i konzulat nece znati,a za nas ce da javi za dva meseca...a dok neko dobije vizu da dodje po nju vec ce je usvojiti ili sta vec,a da postoji onaj kreten moj svekar koji bi je verovatno prodao ciganima u italiju :roll:
ja to ozbiljno:?
 
hanibaI77:
merde ja bas razmisljam u poslednje vreme ako umrem sa muzem together ko ce da javi mojima?a ko ce dete da uzme?ona je francuskinja po drzavljanstvu i konzulat nece znati,a za nas ce da javi za dva meseca...a dok neko dobije vizu da dodje po nju vec ce je usvojiti ili sta vec,a da postoji onaj kreten moj svekar koji bi je verovatno prodao ciganima u italiju :roll:
ja to ozbiljno:?

Ti si cudo od zene :)
Ja bih na tvom mestu angazovala spremacicu, dadilju ili nekog takvog...pa, nije valjda da nemas, recimo komsiluk ili nekog iz porodice ko te obilzi, pa makar i gnjavi svaki dan?
 
niko od srba:?
imam neke drugarice francuskinje i austrijanke jbt one ne znaju ni moju porodicu ni brojeve telefona ni srpski(a moja mama samo ruski:lol: )
nekako mi bezveze da nekome ostavim tu obavezu od francuza,ne znam...
a familiju nemamo,samo nas troje(i njegov otac u okolini ali taj bi pre ostavio moje dete u podrumu nego da ga zbrine)
 
a dadilja ,sta znam nisam bliska s njom
dodjem u utorak i kazem joj "e corinne ako muz i ja izginemo evo ti brojevi da javis" sigurno bi me pogledala :shock:
 
E, jbg., izgleda da bi bilo prakticno da ipak upoznas tvoje sa nekim, cisto za svaki slucaj.
Mislim, bre, batali da razmisljas o tako drasticnim stvarima, al, opet, zivot nosi svasta, pa je ipak dobro da ti neko ima broj telefona od roditelja, pa makar bili i stranci u pitanju ili dadilja.
Dok sam ja bila van zemlje, nisam se ni trudila nesto narocito sa srbima da imam kontakte, narocito u vezi sa nekim osetljivim stvarima.
Nego, vezano za ovu temu, nekada sam bila ocajna pri pomisli da moj muz moze da nestane pre mene, toliko, da jednostavno, jednom, odlucim da vise ne mislim o tome...i izdresirala sam sebe da mi takve stvari vise ne padaju na pamet....a i, odgledala sam film "Beleznica" :).
 
Уф, једно време, док су ми деца била баш јако мала хватала ме је помисао шта би било да мени позли, да се онесвестим, или тако нешто.....шта би деца тада радила? Брррр...
 
Hellen:
Уф, једно време, док су ми деца била баш јако мала хватала ме је помисао шта би било да мени позли, да се онесвестим, или тако нешто.....шта би деца тада радила? Брррр...
Isto tako mi je bilo.Kada me prvi put u zivotu bilo ukocilo u ledjima od propuha i preseklo u pokusaju da ustanem dok jos nisam znala sto mi je srce je htelo da mi iskoci od straha ,plakala sam ko kisa i samo saptala:ja ne smem biti bolesna ja ne smem biti bolesna.......
 
zašto se javlja strah od smrti u godinama full napona? :?
ja bih verovatno otišla psihoterapeutu da imam takve uznemirujuće i opsesivne ideje. Mislim, grozno.
I što UOPŠTE razmišljati o smrti pri zdravoj pameti i zdravom telu? :)
 
Betty:
zašto se javlja strah od smrti u godinama full napona? :?
ja bih verovatno otišla psihoterapeutu da imam takve uznemirujuće i opsesivne ideje. Mislim, grozno.
I što UOPŠTE razmišljati o smrti pri zdravoj pameti i zdravom telu? :)

То знају они који имају децу...
То није страх за себе, него свест да по сваку цену мораш да будеш здрав и читав управо због деце...
Нарочито ако живиш сам са њима.
 
Hellen:
То знају они који имају децу...
То није страх за себе, него свест да по сваку цену мораш да будеш здрав и читав управо због деце...
Нарочито ако живиш сам са њима.
upravo to!ipak ne bih volela da mi dete zavrsi u sirotistu,cini mi se da bi je moj brat ili dever vise pazili i voleli...
a smrt je deo zivota,kao sto razmisljamo o zivotu treba se pripremiti i za smrt...
razumece roditelji kad kazem da sam pre laure zivela prilicno luckasto,od kad se ona rodila nisam sela na motor,nisam zapalila joint,nisam vozila preko dozvoljenog...ne mogu jbt odgovornost je jaca od svega(i znam da nisam jedina,jos jedna forumasica mi je pricala o tome)
 
Hellen:
То знају они који имају децу...
То није страх за себе, него свест да по сваку цену мораш да будеш здрав и читав управо због деце...
Нарочито ако живиш сам са њима.
majčinstvo čuda čini :)
:D znam, tako mi pričala jedna...čim je ostala u blagoslovenom stanju, počela da vozi ko što znaci savetuju, ne brže :mrgreen:
Nego, jedno hteti biti ok a drugo je paranoisati....nešto mislim, ako ću da se mučim mišlju o smrti, pa ja ne bih ondaK da se razmnožavam :? Bolje biti miran i srećan, nego u društu potomaka, a izmrcvaren strahom od smrti...meni tu nešto nije u redu, ali dobro, kapiram da i ne mora tako.
Baš me zanima da li pajamaca misli o smrti.
 
Znam da je banalno,ali mozes da zalepis br tel svojih najblizih na neko vidno mesto(negde u predsoblju ili na frizider u kuhinji)
I meni je tesko kad pomislim da je moja sestra sama sa muzem u Italiji, a mi svi ovde.
A sto se tice novostecenog straha za svoj zivot ,a sve zbog novog zivota koje smo donele na ovaj SVET,postajem pomalo paranoicna....kad naidjem na kamion iz kojeg vire balvani ,onako lahotno vezani,kocim ili ga zaobilazim u sirokom luku, sve iz straha da se bas tad ne otkaci
 
zar to ne treba da bude samo POJAČANA BRIGA i OPREZ? Ili baš moraš da se mrcvariš o frikombinuješ ko će ti čuvati klince...ma idi.
Zar niej majčinstvo jedna divna sveta dužnost bla bla bla, uživanje, sreća sreća radoooost? :D Nije bwe, ispada da je svakodnevno mučenje crnim mislilma kad vas čitam :lol:
 
w.witch:
Znam da je banalno,ali mozes da zalepis br tel svojih najblizih na neko vidno mesto(negde u predsoblju ili na frizider u kuhinji)
I meni je tesko kad pomislim da je moja sestra sama sa muzem u Italiji, a mi svi ovde.
A sto se tice novostecenog straha za svoj zivot ,a sve zbog novog zivota koje smo donele na ovaj SVET,postajem pomalo paranoicna....kad naidjem na kamion iz kojeg vire balvani ,onako lahotno vezani,kocim ili ga zaobilazim u sirokom luku, sve iz straha da se bas tad ne otkaci
nije losa ideja:lol: ili da ostavim broj avesic pa ako se ne javim na forum onda da ona javi:lol:
mozda broj telefona na oglasnoj tabli nije losa ideja nisam mislila o tome;) (ona tabla u kuhinji gde ostavljamo poruke jedni drugima)
 

Back
Top