MERCEDES

Videli smo, naravno. Sve je to fantastično i sve, ali bljutavo - japanski i no-name konfekcijski.
Ima ljudi koji to i vole ( :/ ), doduše, ali meni je nekako...nikako.

Poređenje:

Lexus LS 600:
http://3.***************/_1XknPAfZhcs/SZF7l_f0-qI/AAAAAAAAFI4/kHZBFlE355Y/s400/2007+Lexus+LS+600h+Premium+interior.jpg

Mercedes W221 S400:
official-the-2009-mercedes-benz-s-class_10_small.jpg


Mada je meni i W221 go q... u odnosu na ove...
W123:
w123-interior-1024x1007.jpg

W116:
MERCEDESBENZS-Klasse-W116--medium-1939_2.jpg

8_G.sized.jpg

I, i danas neprevaziđeni:
Mercedes-Benz-Pullmann-Innen.jpg

W100 - Pullmann 600.
Ali, to sam samo ja...
 
Naravno da je sve stvar ukusa. Nekome je kokpit na prvoj fotki (npr. meni) mnogo lepši nego na drugoj.

Hteo sam samo da malo prodiskutujemo o toj temi tehničke superiornosti leksusa u odnosu na mercedes. To nisam ja izmislio.
Sorry za OT. Ljubitelji trokrake zvezde nastavite sa svojim uobičajenim aktivnostima.
 
evo, ima dva dana kako razmisljam o tome :mrgreen:

dovoljno je reci da MB limitira Nm na pojedinim modelima, da bi uopste bili u voznom stanju.

+ MekLaren I i II i prvi SL(to onaj sa vratima na gore sto se otvaraju?) da ne pominjemo
 
dizajn, po ukusu
pa sad, imas i Mecke dizele od 150konja koji trose 6 litara :)

hibridni pogon...kome to treba sada? :)
cenu ne znam. Znam da je jedan u KGu kupio Lexus 600 za 100-120 000eura.

Ako se tako razmislja nikada i ne treba da se prozivode.
Naravno da je to buducnost auto industrije. lexus ili ti toyota je medju prvima koja je to primenila.
Evo i mercedes tek sada krece u primeni hibri.pogona.
 
realno, mislim da ni u sledecih 10 godina neces to voziti...jos je rano. Jos ima nafte ispod zemlje. To znaci, jos para...

To je sve stvar od coveka do coveka, njegovo razmisljanje,odabir. Honda hibrid kosta oko 18hilj eu. to i nije skupo, toyota prius 20 ill 22 hilj. znaci kada se uporedi cene sa drugim automobilima nije nista drasticno skuplji.Sve je stvar ukusa,kao i to pitanje sto je postavljeno lexus ili mercedes.
 
Leksus ima samo jednu nesumnjivu prednost: od A do B preveze sa manje kvarova.

Mercedes se ne kupuje tek da bi prevezao od A do B i u tome je osnovna razlika.
Mercedes (i mnogi ostali europejci) su napravili 99% svih napretka na automobilima.

Poput slike Salavador Dali-ja i poklopca za bombonjeru.
Bombonjera je jeftinija na duze staze.

Kao sto mnogi vole i bombonjeru na zidu, tako mnogi vole i Leksus... ali o ukusima ne vredi raspravljati.
 
Imao sam kratko 190D. Dobar je bio :)

A vozio sam duze, mog brata, W123, pogodite koji motor? :mrgreen:
Mogu jaaa, mogu jaaaa... 240D? :mrgreen:

Naravno da je sve stvar ukusa. Nekome je kokpit na prvoj fotki (npr. meni) mnogo lepši nego na drugoj.

Hteo sam samo da malo prodiskutujemo o toj temi tehničke superiornosti leksusa u odnosu na mercedes. To nisam ja izmislio.
Sorry za OT. Ljubitelji trokrake zvezde nastavite sa svojim uobičajenim aktivnostima.
Ok, to je stvar ukusa, dizajn. Ali, hajde da diskutujemo: daj mi konkretan primer Lexusove tehničke superiornosti, ne paušalne odgovore tipa "ekonomični su".
Fire, sto ne smanji ovu sliku? :)
Da bu buduće generacije uživale u svoj njenoj lepoti... :mrgreen:
evo, ima dva dana kako razmisljam o tome :mrgreen:

dovoljno je reci da MB limitira Nm na pojedinim modelima, da bi uopste bili u voznom stanju.

+ MekLaren I i II i prvi SL(to onaj sa vratima na gore sto se otvaraju?) da ne pominjemo
Recimo...a gde su po tome Lexus/Toyota?
Da, prvi SL bješe W198 tj. 300SL (trkaćoj verziji oznaka bi 300SLR), "Flugturer" tj. "Gullwing".
Dizajn, ekonomičniji su, hibridni pogon, jeftiniji s i tako.
Molim konkretne primjere. O dizajnu ne vredi raspravljati, usput... Daj mi konkretne primere prednosti h-pogona te po čemu je Lexus h bolji od MB-ovog H.? Meni je ekonoimično sve što troši ispod 25... i ne možeš porediti 1.4 sa 6.3, npr. Opet, hoću konkretan primjer, isto tako i za cenu, onda možemo da pričamo.
(nemoj ovo da shvatiš kao svađu, nije mi cilj...;) ) Pozdrav
Ako se tako razmislja nikada i ne treba da se prozivode.
Naravno da je to buducnost auto industrije. lexus ili ti toyota je medju prvima koja je to primenila.
Evo i mercedes tek sada krece u primeni hibri.pogona.
e bih rekao, budućnost je struja, ali, kako D. reče, još duuugo ništa od toga, dok ima ko da prodaje naftu...a nakon toga... Drina, Tara, Dunav, Vrbas...na konju smo! :mrgreen:
Leksus ima samo jednu nesumnjivu prednost: od A do B preveze sa manje kvarova.

Mercedes se ne kupuje tek da bi prevezao od A do B i u tome je osnovna razlika.
Mercedes (i mnogi ostali europejci) su napravili 99% svih napretka na automobilima.

Poput slike Salavador Dali-ja i poklopca za bombonjeru.
Bombonjera je jeftinija na duze staze.

Kao sto mnogi vole i bombonjeru na zidu, tako mnogi vole i Leksus... ali o ukusima ne vredi raspravljati.
Svaka čast!
 
Mogu jaaa, mogu jaaaa... 240D? :mrgreen:

Ok, to je stvar ukusa, dizajn. Ali, hajde da diskutujemo: daj mi konkretan primer Lexusove tehničke superiornosti, ne paušalne odgovore tipa "ekonomični su".
Da bu buduće generacije uživale u svoj njenoj lepoti... :mrgreen:
Recimo...a gde su po tome Lexus/Toyota?
Da, prvi SL bješe W198 tj. 300SL (trkaćoj verziji oznaka bi 300SLR), "Flugturer" tj. "Gullwing".
Molim konkretne primjere. O dizajnu ne vredi raspravljati, usput... Daj mi konkretne primere prednosti h-pogona te po čemu je Lexus h bolji od MB-ovog H.? Meni je ekonoimično sve što troši ispod 25... i ne možeš porediti 1.4 sa 6.3, npr. Opet, hoću konkretan primjer, isto tako i za cenu, onda možemo da pričamo.
(nemoj ovo da shvatiš kao svađu, nije mi cilj...;) ) Pozdrav
e bih rekao, budućnost je struja, ali, kako D. reče, još duuugo ništa od toga, dok ima ko da prodaje naftu...a nakon toga... Drina, Tara, Dunav, Vrbas...na konju smo! :mrgreen:
Svaka čast!

O tome pricam, hibridni pogon-struja,elektro motor koji daje struju kao pogon motoru.
To za dizel,dizela ce biti jos dugo, samo sto jos niko ne zna da li ce se za takva vozila pr.za 10,15god naplacivati extr porez,registracije...kao i sto sami znate, politika je i da automobili.manje zagadjuju, tako ce i radi toga hibridni pogon dosta biti prisutniji u narednih godina.
Neko je napisao vec gore a ti si mu rekao svaka cast, da ce ga lexus dovesti iz tacke A do tacje B sa manje kvarova od mercedesa.
U tome se i ti slazes a to je jedan ogroman razlog koliko je dobar-kvalitetan lexus ali opet kao sto sam rekao sve je stvar ukusa.
 
Ne moze jedan Japanac da izmislja luksuz u automobilizmu onako kako to radi Amerikanac, Englez, Nemac ili Italijan...
Ne može danas više niko da izmišlja luksuz u automobilu, jednostavno sam se razočarao kakav je lukzus u modernim vozilima - plastika i plastična imitacija drveta. I to u vozilima koja koštaju više od 30.000 evra.
A ranije kad pogledaš - pravo drvo, koža, velur, pliš, aluminijum.....
 

Back
Top