SRPSKI FORUM

Ја сам рекао Идио*

ВИЗИЈА ПРЕПОДОБНОГ ГРИГОРИЈА О СТРАШНОМ СУДУ

Последњи свеопшти суд биће суд апсолутне правде и апсолутне милости Божје, јер ће Господ свима и свакоме судити по Својој бескрајној правди и бесконачној милости, тако да нико неће моћи кривити Бога за неправду или за немилост. Свезнајући и свемоћни Господ ће учинити очигледним све што је ко урадио у телу са боголиком душом својом, са божанским талентима својим (Мт. 25, 15-30). Сва дела свих људи, како добра тако и зла, и све мисли, жеље, осећања и речи, биће потпуно обелодањени и непогрешно измерени на теразијама вечне правде и вечне милости Божје. Свемилостиви Господ Исус изнеће на видело све што је сакривено у тами, објавиће савете срдачне, откриће савест свакога човека и што је у њој, душу и што је у њој, срце и што је у њему, и изрећи ће Свој свеправедни суд о свему томе.
[...] На Страшном суду, пошто одвоји праведнике од неправедника, Господ ће праведницима доделити вечно блаженство у Царству Божјем, а неправедницима – вечне муке у царству ђавољем. Он ће праведницима рећи: Ходите благословени Оца мога, примите царство које вам је приправљено од постања света (Мт. 25, 34). А неправедницима ће рећи: Идите од мене, проклети, у огањ вечни, приправљен ђаволу и слугама његовим (Мт. 25, 41). И отићи ће ови у муку вечну, а праведници у живот вечни (Мт. 25, 46).

[преподобни Јустин Поповић, Догматика Православне Цркве, III том, стр. 804-805]
 
КиМ:
А ти Идио* па ником ништа

normalno da nista, idiotizam je nedostatak inteligencije, i na to mozes da utices, kao sto ne mozes da utices na to ces biti belac ili crnac. s druge strane, biti licemer je stanje duha koje moze da se ispravi ako doticna osoba to hoce....
 
Ako ste srpski patriota onda bi trebalo da znate sa kog sajta je ovo:
Rada već ima pune četiri banke, a pogledaj je, kao devojčica!!! Nažalost muž joj slabo meće pa mora da se snalazi po komšiluku. Janko je na prinudnom, pa ima vremena na pretek i što da ga pametno ne iskoristi. Mislio je da će lako sa Radmilom, ali pogledajte koliko ga je iscedila ...

'Ajdec, KiM, da te vidim.
 
Толстојевски:
pazi kad ti je avatar strava....

Mislim bre da ovi rasisti imaju problem sa licnim identitetom... Bolesnici... pubertetlije...

Дефинитивно, човек није паметан да каже јесу гори они или демократе.
Ипак комунисти су гори.
 

Back
Top