EVROPSKA UNIJA...ideal zajednista

Petar_FPN:
a kako nam to,keve ti nije potrebna eu?i kako bi bili van izolacije?
naravno da ne bi imali sankcije,ali bi bili u izolaciji,smetnuti u stranu,i ekonomski i politicki...
nismo mi svajcarska ili norveska pa da imamo luksuz da biramo i neckamo se oko toga,jer smo prebogati...
i koja je alternativa,kad i bugarska i rumunija sad udju,a posle i hrvatska,i ostatak zap.balkana?gde smo mi...

Lepo nije nam potrebna!Po poslednjim anketama sprovedenim u EU oko 70 procenata gradjana ne zeli da se EU federalizuje,sto dosta govori o kvalitetu te zajednice!Nije tacno da bi ekonomski i politicki bili po strani,odakle ti to!To je propaganda B92,ono ili EU ili propast,svi ponavljaju to kao papagaji!Luksuz nemamo zato sto su upravo politicari koji se kunu u EU zaduzili zemlju i pokrali sve sto su mogli!Alternativa se vidi u samoj EU!Koliko ti jaca antiglobalisticki pokret iz godine u godinu?Pa i EU se polako sama iz nutra urusava,pa sto bismo mi hrlili tamo?
 
ne kazem ja da EU nije u krizi...al' na izborima cemo da vidimo sta zele gradjani, a ne na ulici...
sve je to dobro, i demonstracije, direktna akcija, i te fore...al' izbori su izbori...

i bas me interesuje, ako nemas nista protiv da kazes, u kojoj organizaciji si aktivan...
ASI ili NKPJ?
ili nesto trece...
 
Nisam u ASI jer nisam anarhista nego marksista lenjinista.U NKPJ nisam sigurno jer je to nacionalisticka proslobisticka organizacija senilnih staraca!Sto se tice izbora opste je poznato kakvu ulogu igraju mediji i koliko se u svetu daje mesta alternativnim pokretima na burzoaskoj tv mrezi i stampi!Vrlo dobro znas da propaganda je jako sredstvo za oblikovanje politicke svesti masa!
 
zox:
Kao sto rekoh,to su poceci jednog procesa koji se odrazio i na referendum u Francuskoj i na izglasavanje budzeta EU!Samo slepac ne vidi da je EU u krizi,a sto se doticne gospode tice,pa nece jos dugo!
EU uopste nije u krizi,i to je toliko smesno glediste,da ga mogu propagirati samo oni koji ne znaju ili slabo znaju o EU...mrzi me da po stoti put ponavljam kako funcionisu ugovori i politika eu,pricu o mastrihtu i sl..toliko je banalno misliti da se eu "urusava",kao da se lako da urusiti ono sto se sistemski i postepeno stvara vec pedeset godina,i za sta sve drzave jasno i nedvosmisleno imaju interes..ne znam samo ko posle prosirenja i tek prvog neuspelog pokusaja u 2 zemlje potvrde ustava vidi pocetak urusavanja..da podsetim,i mastriht kojim se stvarala eu nije bio odmah prihvacen..ali je u tome i prednost kod eu..sto se ide na sigurno i postepeno..
a za antiglobaliste...hhahaha
 
zox:
Nisam u ASI jer nisam anarhista nego marksista lenjinista.U NKPJ nisam sigurno jer je to nacionalisticka proslobisticka organizacija senilnih staraca!Sto se tice izbora opste je poznato kakvu ulogu igraju mediji i koliko se u svetu daje mesta alternativnim pokretima na burzoaskoj tv mrezi i stampi!Vrlo dobro znas da propaganda je jako sredstvo za oblikovanje politicke svesti masa!

onda nesto trece?
ili si freelancer...

mediji igraju ulogu...
ali postoje plakati, internet...ljudi dobro znaju za anti-globaliste...
 
fosilvaso:
Da je živ, sigurno bi neka poglavlja doradio sa pogledom na psihologiju masa i pojedinaca i napisao nešto prihvaljivije za praktičnu primenu.....Bukvalno: ne možeš očekivati da se u svinjcu može postaviti nekakav zdravi društveno-ekonomski sistem....
МА да је он жив постао би НАЦИОНАЛИСТА кад би видео шта се дешава
 
1. Divan i neminovan koncept.
2. Teško je predvidjati budućnost,ali smatram da do daljnjeg ne treba primati nove članice nego se posvetiti sredjivanju odnosa unutar Unije i jačanju novih članica.
3. U skorije vreme sigurno ne,a ako se stvari jednog dana radikalno poprave u toj zemlji,zašto da ne..
4. Srbija za 50 godina ako nastavi ovim tempom,ne iskoreni anticivilizacijsko ponašanje i ne uspostavi vladavinu prava.
5. Mislim da za sada članice treba da zadrže pun suverenitet i najvažnije konce u svojim rukama,a kada jednom sazremo za nešto više, videćemo...
 
srebro:
1. Divan i neminovan koncept.
2. Teško je predvidjati budućnost,ali smatram da do daljnjeg ne treba primati nove članice nego se posvetiti sredjivanju odnosa unutar Unije i jačanju novih članica.
3. U skorije vreme sigurno ne,a ako se stvari jednog dana radikalno poprave u toj zemlji,zašto da ne..
4. Srbija za 50 godina ako nastavi ovim tempom,ne iskoreni anticivilizacijsko ponašanje i ne uspostavi vladavinu prava.
5. Mislim da za sada članice treba da zadrže pun suverenitet i najvažnije konce u svojim rukama,a kada jednom sazremo za nešto više, videćemo...
ukrades mi rec iz usta imas pivo
 
Petre, svaka cast za temu...
To je prava tema za podforum "politika"

A sad o stavu da je EU u nacelu fenomenalna stvar...
Da, slazem se... ideja je inspirativna... Prozimajuca... Skora kao ideologija jugoslovenstva nekad...
Svejedno, treba potraziti probleme i prepreke na tom putu... Da ne prodjemo kao sa Jugoslavijom...

Uvek se setim iz knjige "Gluvi barut" onog cetnickog vojvode u Drugom svetskom ratu, koji je kad su da okupljeni seljaci pitali : "Vojvodo, sta oce ti komunisti? I sta je to komunizam?", odgovorio - "Komunizam je najbolja stvar izmisljena od kad je sveta i veka... al' nije za vas majku vam j... seljacku !"

Uz ovu ogradu, da iznesem i svoje misljenje...

...
Problem sa nama i EU se, pre svega, po mom misljenju, moze lokalizovati u nadmenom stavu kolonijalnih sila koje Evropom dominiraju... Stav vise-desetina-milionskih nacija ce, svakako, u trendu liberalizacije i kapitalizacije istoka, gde se, pojave, svet i odnosi medju drzavama gledaju kroz novac, sve vise da gravitira ka "mi placamo vise, ergo, mo treba vise da se pitamo"... nesto slicno situaciji kakvu imamo u UN... A u drustvu nejednakih, svakako, po defaultu, postoji diskriminacija.
To se ovde cesto cuje medju nacionalno obojenom inteligencijom...
Sve nacionalne struje unutar Srba se slazu da u Evropu NEJEDNAKIH po pravima ne treba uci... ima jedna divna narodna poslovica koju sam cuo pre koju godinu... "ne ide se golim dupetom medju pijane ljude" - mislim da ona doslovno predstavlja situaciju u kojoj bi smo se nasli ako bi smo u skorije vreme usli u Uniju... Ovo, plus cinjenica da, licno, nikako nisam odusevljen faktom da cu sa Nemcima da budem u istoj Drzavi... I sa Vatikanom... Jer njihov stav prema nama me, u najblazem, zabrinjava...
Svejedno, o integracijama treba razmisliti... pametno... i teziti ostvarivim i funkcionalnim resenjima... Moj stava je oduvek bio takav - "okamova ostrica" - samo jednostavno je ispravno...
Ajde prvo da mi napravimo Srbiju ako ok drzavu... koja ima standarde ili iste, ili gde moze, iznad euro standarda, pa cemo onda da se integrisemo...
Nesto slicno onome kako su Slovenci ulazili u Jugoslaviju...
 
-sta mislite o evropskoj uniji kao konceptu?
Evropski koncept se rasprao, a za to je dokaz uredba koju je donela Nemachka o nekoj vrsti majorata koju imaju njeni drzavljani u odnosu na ostale drzavljane zemalja chlanica i to sve za shto je sxvatila da moze da joj se desi da joj dodje lekar iz Poljske ili Slovenije i ponudi joj da radi isti posao kao Nemachki lekar samo za tri puta manju platu, i tako je pala u vodu ideja o slobodnom trzishtu novca i radne snage u Evrpskoj uniji
-gde su granice buduce prosirene evropske unije?
Granice buduce Evropske unije su tama dokle sezu i interesi njenih chelnica i sila, po Nemachkoj: Drang nacht oster (prodor na istok) po Francuskoj ne dalje od Instambula i td..
-da li je turska treba da udje u eu?(i ukrajina,gruzija...)
Turksa ne bi trebala da udje u uniju, ne vidim ni praktichan i istoriski razlog za to. Evropska unije treba da bude unija razlichitosti, ali mislim da ostale Evropske zemlje bi trebali mnogo da modifikuju svoje vrednosti (skoro i da ix se odreknu) da se Turci ne bi osecali izdovojenim od ostatka Evrope. A istoriski nema nikakvog razloga da to Evropa uradi, da li su Turci imali milosti kada su rushili temelj Evropske civilizacije Konstatinopolj!?? A za Ukrajnu i Gruziju,,,, za boga o chemu mi prichamo, kakva unija, kakvi bakrachi, pa oni josh nemaju svi ni leba da jedu..
-kada ce srbija uci?
E to mnogo zavisi od toga, kada cemo sxvatiti Djindjiceve metafore (ko razume, shvatice)
-da li je moguca buduca federacija evrope?
Ne, naravno da nije, drzave Evropske unije jesu pravne tvorevine zasnovane na gradjasnkim drushtevnim vrednostima, ali ne verujem da ce se velike Evropske sile odreci svoje tradici za zajednichku Evropu, aman ljudi pa Amerikancima to ne odgovara, naravno da se to nece desiti dok su oni vele sila tj. number 1.

Odlichna tema, sve poxvale
 
Petar_FPN:
opet ista pitanja...
-sta mislite o evropskoj uniji kao konceptu?
Све негативно, ватикански концепт
Petar_FPN:
-gde su granice buduce prosirene evropske unije?
Карлобаг, Карловац,Вировитица, Пољска,Летонија,Литванија
Petar_FPN:
-da li je turska treba da udje u eu?(i ukrajina,gruzija...)
ТРЕБА
Petar_FPN:
-kada ce srbija uci?
АКО БОГ ДА НИКАДА
Petar_FPN:
-da li je moguca buduca federacija evrope?
НЕ
Petar_FPN:
odgovori na bilo koje od ovih pitanja...

:lol::lol::lol::lol::lol:,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
 

Back
Top