PITAM SE

la-istili

Obećava
Poruka
88
Pitam se koliko sam usamljena umisljenju da smo postali nacija u dubokom tripu da dostigne posvaku cenu ideal o životu mini_ mega zvezde ,bogate , lepe ,pametne,popularne ,vise puta razvedene sa decom koju viđa na velike praznike ili ih nema da je nebi sputavala u karijeri .Ovo moje skromno mišljenje odnosi se vecim delom na ženski deo ove duboko obolele populacie kojoj i sama pripadam .
Moj predlog je da svako od nas ko prepozna simptome u svojoj okolini reaguje metodom OSVEŠTENJA .
Više o metodi u nastavku nadam se sutra .
 
Mozda si u pravu ali kod nas je uzelo maha a mi smo ti sirota nacija i uglavom vucemo poreklo sa nekog brda ili njive zar nije glupo da se toliko kuresamo da smo face kad nam viri motika iz buje.
 
gurmanci:
Posledica uticaja medija. Svi osecaju da nije u redu ali nekako imaju alibi kad vide kako zive "zvezde". Mislim da je u pitanju svetski a ne nacionalni fenomen
Da, ali samo kod izrazito mladih osoba ti mediji imaju uticaja. Prema tome, na Rastinu temu - Apel roditeljima! :P
Malo više angažovanja ne može baš toliko da škodi.
 
73DEA:
Pitam se koliko sam usamljena umisljenju da smo postali nacija u dubokom tripu da dostigne posvaku cenu ideal o životu mini_ mega zvezde ,bogate , lepe ,pametne,popularne ,vise puta razvedene sa decom koju viđa na velike praznike ili ih nema da je nebi sputavala u karijeri .Ovo moje skromno mišljenje odnosi se vecim delom na ženski deo ove duboko obolele populacie kojoj i sama pripadam .
Moj predlog je da svako od nas ko prepozna simptome u svojoj okolini reaguje metodom OSVEŠTENJA .
Više o metodi u nastavku nadam se sutra .


Nije u redu sto generalizujes i karakterises ceo zenski deo populacije kao OBOLELI, samo zato sto postoji znatan procenat ovakvih zena ( s karijerom ).
Mozda tebe to vise licno pogadja, iz nekih razloga, ali ne zaboravi da je jos uvek NAJVECI PROCENAT zena kod nas, ipak, dosledan materinstvu i porodici.
A sto se razvoda tice, nije u pitanju samo zenina odluka da zivi samostalno. Razvod se desi zbog mnogo (ne)opravdanih razloga, i u tom smislu se jedino tu slazem s tobom, da ih je sve vise u zadnje vreme. Ali, opet tvrdim, da nije u pitanju samo emancipacija zene, vec i mnogo cega drugog.
Ja licno nisam udata, ali zivimo zajedno i imamo dete ( cerku od 2,5 god. ). Zaposlena sam, ali nisam u trci za karijerom i nemam slicnih ambicija. Moji razlozi za ovakav status su sasvim drugaciji i nemaju veze sa onim epitetima koje si navela. A mnogo je ovakvih kao ja. S toga, ne mogu se sloziti s tobom da je onaj gore boldovan tekst realan.
 
sirenica:
73DEA:
Pitam se koliko sam usamljena umisljenju da smo postali nacija u dubokom tripu da dostigne posvaku cenu ideal o životu mini_ mega zvezde ,bogate , lepe ,pametne,popularne ,vise puta razvedene sa decom koju viđa na velike praznike ili ih nema da je nebi sputavala u karijeri .Ovo moje skromno mišljenje odnosi se vecim delom na ženski deo ove duboko obolele populacie kojoj i sama pripadam .
Moj predlog je da svako od nas ko prepozna simptome u svojoj okolini reaguje metodom OSVEŠTENJA .
Više o metodi u nastavku nadam se sutra .
Nema metode šalila sam se .
 
sirenica:
Nije u redu sto generalizujes i karakterises ceo zenski deo populacije kao OBOLELI, samo zato sto postoji znatan procenat ovakvih zena ( s karijerom ).
Mozda tebe to vise licno pogadja, iz nekih razloga, ali ne zaboravi da je jos uvek NAJVECI PROCENAT zena kod nas, ipak, dosledan materinstvu i porodici.
A sto se razvoda tice, nije u pitanju samo zenina odluka da zivi samostalno. Razvod se desi zbog mnogo (ne)opravdanih razloga, i u tom smislu se jedino tu slazem s tobom, da ih je sve vise u zadnje vreme. Ali, opet tvrdim, da nije u pitanju samo emancipacija zene, vec i mnogo cega drugog.
Ja licno nisam udata, ali zivimo zajedno i imamo dete ( cerku od 2,5 god. ). Zaposlena sam, ali nisam u trci za karijerom i nemam slicnih ambicija. Moji razlozi za ovakav status su sasvim drugaciji i nemaju veze sa onim epitetima koje si navela. A mnogo je ovakvih kao ja. S toga, ne mogu se sloziti s tobom da je onaj gore boldovan tekst realan.

bas tako.
i, da dodam jos jednu rec: 73DEA, govoris o svom okruzenju, i o svom sopstvenom vidjenju stvari, imaj na umu.
ja vidjam doticnu kategoriju zena samo na poslu, i to samo sporadicno (veruj meni da mi mnogo ljudi svaki dan prodje ispred ociju), a tek nisam sklona da osudim taj sistem vrednosti i taj nacin razmisljanja... sve ima svoju cenu. i sve ima "zasto-nesto".
i, duboko sam uverena da moze "grand" da peva sta hoce, ako se u kuci "svira" nesto sasvim drugo.

sirenice,
boga ti, ispasce da smo mi precanke iz drugog kosmosa :).
 
Pa, u svakom slucaju me raduje to sto ljudi RAZMISLJAJU ipak o tome, znaci da im je nesto privuklo paznju, a ovde smo da to svi i podelimo.
Ne mislim, 73Dea, da si nekoga htela da uvredis, naprotiv, ja sam i naglasila da samo NIJE U REDU da generalizujes neke stvari... S otga se i "Indigo" i ja javismo, kao "jos uvek zdrav" deo te populacije... :lol:
Sve u svemu, tema zaista zasluzuje paznju i diskusiju.
Pozdrav. :D
 
Ili ste vi, Prečanke, brojčano i vremenski više na Netu! :wink:
Ne znam nije devojku, ženu, kojoj je cilj da dostigne što više brakova i razvoda. I to u Beogradu. Majke mi! :wink: :P
Mislim da i muškarci i žene, bilo gde na Zemlji, teže 'pravim vrednostima', samo to je u našoj sredini postala slabost koju je sramotno javno prikazivati. Zato jer su nam mediji iz svetske ponude pokupili samo ono što njima donosi najbržu zaradu, i time nas stalno bombarduju.
Ne razumem zašto svi povlačite kao argument taj Pink? Znači, gledate ga, jer kako biste inače napadali program koji ne znate? Zar je danas, sa kablovskom u stanu, ta TV kuća i dalje toliko privlačna?
Slažem se sa mišljenjem da 'ono što se gleda i sluša u kući' oblikuje, zajedno sa svesnim uticajem roditelja, naše buduće društvo.
 
"Ne razumem zašto svi povlačite kao argument taj Pink? Znači, gledate ga, jer kako biste inače napadali program koji ne znate? Zar je danas, sa kablovskom u stanu, ta TV kuća i dalje toliko privlačna?
Slažem se sa mišljenjem da 'ono što se gleda i sluša u kući' oblikuje, zajedno sa svesnim uticajem roditelja, naše buduće društvo."




Ne povlacimo ga "svi", nego velika vecina mozda. Ja ga ne gledam vec jako dugo.
A da ga komentarisem - ne mora da znaci i da ga gledam! Jednostavno, i konkretno, "Grand" ( u bilo kom njegovom obliku ) je jedno mentalno zamorno ZLO! Bilo je dovoljno samo par sekundi ( koliko treba da se prebaci kanal na daljinskom ) da registrujem sadrzaj programa, pa da budem kompetentna da ga i komentarisem, upravo ovako. A to ni u kom slucaju ne znaci da ga gledam ( trajni glagol ). :wink:
 
zainteresovana:
Mislim da i muškarci i žene, bilo gde na Zemlji, teže 'pravim vrednostima', samo to je u našoj sredini postala slabost koju je sramotno javno prikazivati. Zato jer su nam mediji iz svetske ponude pokupili samo ono što njima donosi najbržu zaradu, i time nas stalno bombarduju.
Ne razumem zašto svi povlačite kao argument taj Pink? Znači, gledate ga, jer kako biste inače napadali program koji ne znate? Zar je danas, sa kablovskom u stanu, ta TV kuća i dalje toliko privlačna?
Slažem se sa mišljenjem da 'ono što se gleda i sluša u kući' oblikuje, zajedno sa svesnim uticajem roditelja, naše buduće društvo.

na zalost, mnoge "normalne" stvari odavno nisu vise.. "trendy", "fancy" i tome slicno; no, nouveau riche nismo mi izmislili, i "sine nobilitate", ako se dobro secam, primarno je pocelo da se koristi u UK, dakle - ne vidim nista novo, posebno, niti traumaticno, sto ne postoji bilo gde u svetu, i to ODAVNO.

"mala" je nevolja sto stanovnistvo sa skoro 80% "funkcionalno nepismenih" jednostavno ne zna da to nije novina, i - samim tim - ne zna i da je itekako moguce u "ovakvim" okolnostima (kao da su nesto posebno) itekako moguce i biti drugaciji, pa i podici dete koje nije puki "plebs", bez individue, sofisticiranosti, intelekta i rafinmana.

BTW, mozda pink i nije dobar primer (nisam ni znala da je "grand" na pinku :oops:), mozda je bolja "palma"... lol

pardon, udaljih se od "teme": sta ima novo u "dobroj udaji", ili "prijateljstvu za pare"?
 
Problem komšiluka i porodice predstavlja se kao problem društva :shock:
SVi su krivi ako smo mi malo zgrešili, jel? E, svašta. Za mene, to je "neki tamo" svet....o kojem čujem samo na krstarici, čak ni u rl ne razgovaramo tome (što je posledica nedostatka provokacije te vrste, nema toga oko mene)
Da obrazložim možda? :D
Ne gledam TV već dugo godina i ponosim se time :wink:
I...da, tvrdim da sam normalan čovek ako ne čitam (i ne palim se) romansirane biografije u Svetu i sličnim novinama :lol:
 
Betty:
Problem komšiluka i porodice predstavlja se kao problem društva :shock:
SVi su krivi ako smo mi malo zgrešili, jel? E, svašta. Za mene, to je "neki tamo" svet....o kojem čujem samo na krstarici, čak ni u rl ne razgovaramo tome (što je posledica nedostatka provokacije te vrste, nema toga oko mene)
Da obrazložim možda? :D
Ne gledam TV već dugo godina i ponosim se time :wink:
I...da, tvrdim da sam normalan čovek ako ne čitam (i ne palim se) romansirane biografije u Svetu i sličnim novinama :lol:

hahahah, idi, betty....:)
ja jos kazem - "i, ovako neobavestena, zivim odlicno" :). meni je pre par godina TV bio nekoliko dana u kvaru, da nisam ni primetila...

a sta imas protiv "sveta"? dobro, to bas nisam citala, ali moja frizerka drzi "gloriju", ubilo se za frizerajske razgovore jednom mesecno :D. jedino je mali problem sto sa mesecima zakasnjenja citam kako se bane ivkovic ozenio i sta ga znam... :)
 
Molim vas da temama dajete imena koja govore o tematici iste. Ne koristite naslove tipa:"Pitam se", jer dolazi do nesporazuma. Ja konkretno nikada ne bih kliknuo na ovoliko prezvakanu temu u zivotu...

U buduce ce se teme bez adekvatnog ili bar mashtovitog naslova brisati...

Mislim, pitam se i ja, pa nikome to ne nabijam na nos...
 
PITAM SE...
zasto je veci "zlocin" nazvati temu nemastovito, od npr. javnog i otvorenog vredjanja i ponizavanja!?!?!?
No, moderator se ipak trudi, nema sta... :wink:
 

Back
Top