PREDLOG ZA RASELJAVANJE

gost 304860

Buduća legenda
Poruka
44.404
Povodom jucerasnje vesti da za tri nedelje u nasu nam Srbiju stize jos 100.000 nase tamnopute brace dajem predlog za resenje njihovog stambenog problema. Skupstina grada je jasno stavila do znanja da se njima moraju obezbediti pristojni uslovi zivota, a posto svi dolaze iz izuzetno razvijenih zemalja gde su se vec nekoliko godini privikli na tamosnje uslove zivota moj predlog je da im se umesto favela i kontejnera (za pocetak-stanovi su u planu za sledecu godinu), obezbedi adekvatan smestaj hotelskog ili apartmanskog tipa na izuzetnim lokacijama u gradu da ne bi patili za civilizovanim svetom. Pored svake ambasade drzave iz koje su dobili nogu u dupe, trebalo bi napraviti stambenu zgradu sa pogledom na doticnu da bi im sto duze bila u secanju. Odzake i ventilaciju bi obavezno trebalo usmeriti prema ambasadi da bi i sluzbenicima ambasade oni ostali u secanju. Sto se mokrih cvorova tice to prepustam strucnjacima: jedan na spratu ili jedan u zgradi a mozda po potrebi i letnji izdvojen iz zgrade. Parket i drvenarija sto kvalitetniji orah i hrast 15 mm-ne znamo kakva ce biti sledeca zima. Za ostale koji ne vole gradsku buku Dedinje i Senjak su izuzetno pogodne lokacije iz dva razloga:
1. Nema potrebe za izgradnjom mokrih cvorova: sume koliko hoces a za kupanje bazena otvorenih i zatvorenih takodje dosta. 2. Sekundarnih sirovina vise nego dovoljno. Znamo kako nasa bogata braca zive na tim lokacijama pa su kontejneri za djubre sigurno kvalitetnije napunjeni. Takodji posto bi bili odmah ispraznjeni nema potrebe za vozilima Gradske cistoce te bi se ista usmerila ka centru i periferiji da bi mi obicni smrtnici barem malo cistije ziveli.
Vlasnici ne bi trebalo da brinu zbog pada cena nekretnina jer sa 5.000 Eura bi pale na 3.000 sto za njih ne bi predstavljalo problem, doduse mogli bi da se lise jednog ferrarija ili mercedesa godisnje a to je zanemarljivo.
Predlazem svim NVO i nezavisnim TV da podrze ovu ideju jer bi pred ocima sveta ispali bolje i humanije nego sto smo do sada. Ne zaboravite da su nasa nova braca politicke izbeglice a ne neki olos (za one neupucene pogledati film "Scarface").
Za sve one koji smatraju da je ovo sarlatanstvo, ne zaboravite da za svakoga buduceg Srbina drzava dobija po 2.000 Eura u proseku, to je oko 200.000.000 Eur.
Sa tim parama bi mogli da im uvedu i gas, ali nije preporucljivo jer bi oni sa Stormefronta mogli da dodju na neke izvitoperene ideje...
 
Nece brate vekslo,

Prvo ce ih teretni avioni istovariti na Kosovo, pa posto nece moci tamo da se snadju jer nema urbane sredine-siposi su divljaci i sam znas kako zive, onda ce nasa braca da krenu za Beograd. Usput ce da skupe potrepstine za nove stanove, namestaj i slicno a mi cemo ih docekati kako nam dolikuje...
 
Ja se zezao a oni stvarno:

Kontejneri ne, stanovi da
26. jul 2005. | 14:59 | Izvor: Beta
Beograd -- Beograd je odustao od najavljenog postavljanja kontejnera za Rome u naselju Dr Ivan Ribar na Novom Beogradu.

Glavni arhitekta Beograda Đorđe Bobić izjavio je danas da je grad odustao od postavljanja kontejnera, odnosno privremenog smeštaja za Rome u pomenutom naselju i da je u toku razmatranje neke druge lokacije za postavljanje kontejnera.

Bobić je dodao da grad ostaje pri planu da u naselju Dr Ivan Ribar izgradi 950 takozvanih socijalnih stanova, čija gradnja treba da počne na proleće.



E pa sad da uzmem dete pa da ga namazem imalinom, ne znam na koju foru ce u zivotu da zaradi svoj stan...
 
Znas ti socija;ni stanovi su velo sumnjivi. Kao prvo kvalitet stanova i velicina ce veroatno biti smesni. A jos kada usele po 10 roma u svaki plus ko spava u hodnicima nastanice nekih 10000 ako ne i ise u prostor pravljen za 3000 stanovnika. Nije to bas stan o kakvom bi bilo ko od nas sanjao.
I sa gradskim vlastima Bg-a se potpuno slazem. Kad bi malo bolje razmislili videli bi i zasto. Bg sada ima problema sa ciganima koji zive na nekima od najperspektivnijih delova Bg-a. Kao i svaki dobar ekonomista razmislite.
Raselite ih odatle tako sto im napravite stanove, prodate zemlju po veoma dobroj ceni i time otplatite stanove koji ce u izgradnji kostati do 10000e po stanu (otprilike) i ulepsate neke vrlo ruzne delove grada koji se nalaze u samom centru.
A vi koji bi ste takodje stan bez motike razmislite da li bi ste stvarno hteli takav stan. U sred nicega i da delite stan sa 10 drugova. Spavanje svaki dan sa po 4-5 osoba u krevetu dok se smrad siri par kilometara od naselja.
 

Back
Top