bilo nekad

Tema je vec bila pod drugim imenom. Ne mora tako da bude - izbor je samo tvoj. Prijatelja ne mozes imati vise od dvoje-troje do cetvoro, svi ostali su samo drugari, poznanici, kolege, ortaci, prolaznici. Ako moras sa 'prijateljima' da razmenjujes telefone, ond aoni ne spadaju u kategoriju prijatelja uopste i nema zasto da ti bude zao. Porodica oduzima znacajan deo vremena i energije i naravno da je broj jedan prioritet, ali ako zbog nje zapostavis ili izgubis svoje prijatelje (one prave, ako si ih uopste imala) doci ce vreme kada ce deca imati svoje prijatelje (od 13 pa nadalje kad pocnu da izlaze), polako ce otici od kuce, a ti ces ostati potpuno sama, bez svojih prijatelja, i odjednom sa viskom vremena a manjkom ljudi u svom zivotu. Sami sebi namecemo tempo. Nije bitno koliko se puta vidite, bitan je kvalitet vaseg odnosa, bitno je kako se osecate svaki put kad se vidite (kao ljudi koji se nisu videli dve sekunde ili kao ljudi koji se vise ne prepoznaju), bitno je koliko se bliskima osecate i sta mozete da podelite, bitno je koliko ste prisutni unutar vasih bica i vasih zivota nezavisno od iskljucivo fizickog prisustva, bitno je koliko se zaista volite i koliko st etu jedni za druge.
Ne dozvoli da porodica bude opravdanje za nemanje vremena; uvek moze da se stvori vreme, da se izmisli po neki sat, da se napravi po neki kompromis - uvek, ali UVEK postoji prostor i vreme za tvoje prijatelje u tvom zivotu - ako ti to hoces. Samo od tebe zavisi. I od toga koliko su tvoji prijatelji stvarno PRIJATELJI, a ne ortaci, drugari, poznanici.
Pozz.
 
WithdrawnWater:
heh i tebi - citacemo u novinama??! :D :lol: :lol:
Sta se radi, zeno?

:lol:
me, ne - da pokažem dragom cifru od tri četiri iz merodavnog izvora 8)
Šta se radi, joj, svašt ai ništa, kao što si možd avidela opet sam s emalo frustrirala dečurlijom (ošli su juče :wink: )...sad valjda naredne dve nedelje ću biti mirna psihički (nema ko da mi otme doručak i da me lepi eurokremom sa prstiju :twisted: )...e, da - ugojila sam se od one teme o dijeti na ž.kutku - počela sam da žderem ko sumanuta i mislim o nacrtanom čvarcima one lude jagodice :lol:
Inače, sve po manje više starom - radim i tako to. Ajde ovih dana sa pijemo kofi sa sladoledom :D
 

Back
Top