ona dijeta

ali mackice kako da izdrzim 3 meseca?mrsavicu vise nego sto treba.to je moja dilema.
inace ja ne jedem mnogo slano.mene slatkisi goje.jer preterujem.da li posle te dijete imas drugacije potrbe u ishrani?
dosla mi tetka koja ima 46 god i zgodna je.ali ona jede ko pticica.rekoh ako cu tako da se maltretiram kad ostarim qq meni :(
 
hani,nećeš smršati više nego što treba!
kada skineš salo.onda ima neka fora,u pitanju je da se skida nekih 10 % od ukupne težine...ali je bitno odraditi do kraja.da bi na tome i ostalo.
 
hanibal77:
ali mackice kako da izdrzim 3 meseca?mrsavicu vise nego sto treba.to je moja dilema.
inace ja ne jedem mnogo slano.mene slatkisi goje.jer preterujem.da li posle te dijete imas drugacije potrbe u ishrani?
dosla mi tetka koja ima 46 god i zgodna je.ali ona jede ko pticica.rekoh ako cu tako da se maltretiram kad ostarim qq meni :(
Možda je stvarno neverovatno, ali ja IMAM drugačije potrebe u ishrani! Baš posle te dijete. Dobro, ja nikad nisam mnogo slatkog jela; možda je razlika zbog toga :? Ima milion stvari koje nisam ranije ni pomirisala, ali posle mi je baš prijalo - grašak, šargarepa (boraniju i dalje ne volim :oops: )... I moja mama ima 55, pa se oblačimo u iste stvari :? Mislim, ne što sam ja debela, nego što je ona jako vitalna za svoje godine :P
Neću da lupam mnogo, ali mislim da malo i psihički treba da budeš spremna :? To znam od kad postim... Prvi put sam baš izludela koliko sam bila željna svega... Posle - ništa! Pored mene jedu roštilje i pice; meni baš ništa, uopšte ne dolazim ni u iskušenje... Stvar je u glavi, garantujem, ali da baš ne serem :roll:
Evo, imam i ja manu, kad pored mene svi piju, nema šanse da odolim :oops:

Da ne zaboravim ovo, možda kraljica, ili ko već dade ovu dijetu potvrdi - ne možeš da smršaš više nego što treba :idea: Drže je i oni koji su premršavi; dijeta nije samo za mršavljenje; nego potpuno za zdrav način ishrane, za promenu metabolizma... Koliko znam ta dijeta je prvenstveno propisana za srčane bolesnike.
 
xpajamacax:
hani,nećeš smršati više nego što treba!
kada skineš salo.onda ima neka fora,u pitanju je da se skida nekih 10 % od ukupne težine...ali je bitno odraditi do kraja.da bi na tome i ostalo.

jesi sigurna? Piše da se gubi 10-12kg, a to je meni baš mnogo
 
razuverile ste me.inace pokusavam dijetu nesto manje od godinu dana i nikako da nadjem nesto.kad sam dobila ovu kliknulo mi u glavi.osetila sam da sam spremna,ima toga da je dijeta i u glavi.
prvih nedelju dana mi je bilo tesko,mucio me bljutav ukusu u ustima,jer sam navikla da posle obroka obavezno "zasladim" :lol: .i nisam gubila tezinu nego cak i dobila 500gr.onda mi muz kaze da ja u glavi nisam dala sansu toj dijeti i da sam je unapred osudila na propast.da izdrzim dve tri nedelje pa da vidim.i tako bi.pocela sam da mrsavim,tek kad sam se pomirila sa tim.mnogo mi je lakse da izdrzim,prva 3 vocna dana sam jela po kolut cajne da izdrzim dan.sada mi nije potreban.nisam gladna,ni najmanje.vocni dan mi pada malo teze nego ostali ali nista katastrofalno.desi mi se da imam depresiju zbog mirisa hrane koju jedu ostali ukucani ali brzo prodje.inace ne radim bas striktno :kuvano meso,salata bez ulja i to.
 
Pa ova verzija dijete koju ja imam i ne kaže salata bez ulja, kuvano meso, itd. Ja jedem normalno začinjenu salatu i mesko svakakvo osim pohovano. I uvek je davalo rezultate.
Nego, moram i ja pod hitno da počnem dok još ima lubenica :wink: :lol:
 
queen lubenice su zakon za ovu salatu.hvala na savetu :wink: i dinje i grozdje.jabuke i banane ne jedem.malo breskve,imam i neki mango.
meni maca dala verziju u kojoj je malo strozije.pa ni ja ne pohujem.
ali na pizzu stavim malcice sira,da ne bude bas suvo sa paradajzom
 
hanibal77:
queen lubenice su zakon za ovu salatu.hvala na savetu :wink: i dinje i grozdje.jabuke i banane ne jedem.malo breskve,imam i neki mango.
meni maca dala verziju u kojoj je malo strozije.pa ni ja ne pohujem.
ali na pizzu stavim malcice sira,da ne bude bas suvo sa paradajzom

joj, ja obožavam banane, pojedem bar 2 kad je voćni dan. I jabuke volim, ali sam provalila da mi otvaraju apetit, pa ih se klonim :lol:
 
Queen_:
hanibal77:
queen lubenice su zakon za ovu salatu.hvala na savetu :wink: i dinje i grozdje.jabuke i banane ne jedem.malo breskve,imam i neki mango.
meni maca dala verziju u kojoj je malo strozije.pa ni ja ne pohujem.
ali na pizzu stavim malcice sira,da ne bude bas suvo sa paradajzom

joj, ja obožavam banane, pojedem bar 2 kad je voćni dan. I jabuke volim, ali sam provalila da mi otvaraju apetit, pa ih se klonim :lol:
jabuke :evil: istružu stomak!
 
hanibal77:
ma necu sport za vreme dijete.to cu posle da bih zategla jer ce mi se koza opustiti i izgubicu misice.
ne mogu da cekam da me prodje jer mi je muka :cry:
ranije sam od grozdja i tresanja dobijala proliv a sada ne,izgleda da mi se organizam navikao na voce.
sad ce ovi muskarci da se zgrazavaju sto ovako pisemo.
jagodice je l vodis dnevnik dijete sa merenjem svaki dan?ja da i posle cu da napravim grafikon.
a posto cu da izgubim ono sto zelim za manje od 3 meseca sta cu onda?htela bih da obavim i onih 3 meseca privikavanja.da l da prestanem na npr 2 meseca i onda radim onih 3 meseca voce za dorucak i 1 nedeljno vocni dan?zbog te promene metabolizma?
e necu kad ostarim da budem debela baba!

ne vodim dnevnik otprilike pamtim sta sam jela ; ))
inace na tezinu i na npr stomak mislim da uticu i hormoni, valjda se zbog njih zadrzava voda itd, meni se smanjio stomacic, to je vajlda bilo to, a ne salo.
dakle valjda su ti odgovorili a ja se neshto mislim pa sad kad prestanes, ako opet pocnes da se gojis (a mislim da s gojis kad jedes bez veze, kad mnogo mesas hranu i kad jedes vise nego sto ti treba tj oci su ti gladnije od stomaka) onda odradis neku nedelju ovako i eto?? valjda je to sto goji testo+meso

mene zanima zasto funkcionise ova dijeta el soja mesto mesa smeta itd...mislim daje efekte sada ali dugorocno??

primecujem da sada vise biram hranu i da mi je glupo da jedem nesto sto mi nije bash super :I ok pojedem ali nekako sam osetljivija?

a i valjda si sad treniranija da ne jedes izmedju obroka. ma ni ja ne bi trebalo nesto jos mnogo da radim ovo

nista nisam rekla pametno al sad cu da vas citam ; )
 
hanibal77:
pa 13. ce biti mesec dana.imam sad koliko si ti imala kad smo se ono dopisivale.ali hocu jos.mada ce mi 3 meseca biti previse,ne znam sta da radim jer pise ako ne ides na 3 meseca ne menja se metabolizam.sta ti mislis?

pa za mesni dan uzmi najedi se chvaraka ili nekog masnog sira, shta vec imash tu pa ce da se ugojish ; )))) taman za 3 meseca

meni sad ide nesto brzo, bas puno piskim!! vide mi se koske na vratu :( mada imam mlitav stomak

hehe bash sam logorash ali mislim da malko popustim opet bi pocela da se gojim. inace experimetnalno sam pojela palacinku i kao da sam je osetila : )

e za zatvor...mozda ti pomogne...ali mozda i ne
popijesh uvece pre spavanja malo tople, prokuvane vode i ujutro na prazan stomak...pa posle pola sata pocnes da jedesh
i pod dva...kad se probudis, dok se josh nisi rasanila...istegni prvo jednu nogu, zadrzi jedno 10-15-20 sec pa pusti, pa drugu.. dok lezis na ledjima
mozda i ne pomogne al eto ; )))
i ja nesto ne kakim al izadje po koji brabonjak sada. posle ovog kolaca izadje neka ruzhna kaka mozda je bio neki pokvaren ;)
 
hanibal77:
queen lubenice su zakon za ovu salatu.hvala na savetu :wink: i dinje i grozdje.jabuke i banane ne jedem.malo breskve,imam i neki mango.
meni maca dala verziju u kojoj je malo strozije.pa ni ja ne pohujem.
ali na pizzu stavim malcice sira,da ne bude bas suvo sa paradajzom

ebote taj sir ti sve sjebe, posto ti se stomak shalta na belancevine i blokira uglj.hidrate. tako kazu neke knjige. bolje stavi neko povrce. ali dobro ako si smrsala valjda nije tako katastrofalno. dakle onda smesh sir. ulje ne utice, nego malko uspori zato valjda moze masno pecivo...tako kazhu. ja sam jela jednom pecivo s orasima pa je valjda bilo ok

i dakle ako ja u toku mesec dana 2x zamenim meso sojom-pecurkama, to se ne vazhi?? mislim deluje sto se tice mrsavljenja.. zasto se ne vazi??

el kombinujete meso-sir? ja sam jednom, pa je bilo ok, ali kad sam uz probala tada malo poh. kackavalja..to mi je bash tesko palo. mada, trebalo bi da mozhe zar ne?? osim sto je ultraprzeno mozda je u tome bio problem

dakle je l jaja-meso nikako ili mozhe? jaja sa slaninom ; ))
el smeta recimo majonez ili pavlaka na povrce? to nisu belancevine nego masti

masti valjda usporavaju varenje...a valjda je poenta da se to brzo vari tako ja to shvatam??? el stomaku bitno da svari zivotinjske namirnice ili da pokupi belancevine za 4 dana? ili tu ima neki trik.

vi znate nesto sto ja ne znam dakle kuchketine : )

ma ja bre jela przene tikvice pohovane u pola litra ulja pa evo sad pishkim.. :I ali cini mi se da mi je bolje kad se krecem da nekako bolje ide

inace cini mi se da recimo...rafinisano ulje kao da smeta, a maslinovo ne! verovanto vazi i za belo brasno.. ne kazem da ne treba jesti samo zapazham mada sam to citala ;)

inace ja cu ovo da prekinem na nekoliko dana... pa mogu posle opet...je l onda opet ide na 3 meseca ili mi se racuna ovo pre??

he, kao sto vec rekoh, citala sam da ovu dijetu daju bolesnicima pred operaciju...valjda se procisti

inace lepa mi je kozha od ovoga
eto da kucnemo o drvo
;)
 
Ovo bi trebalo da pomogne sto se probave tice-meni 100% pomaze a bas sam uvek imala problema sa stolicom.Dakle, svako jutro na prazan stomak popiti toplu limunadu, bez secera naravno.Ja ne stavim ceo, nego pola limuna i mlako-toplu vodu, ukus je skroz O.K. a zaista pomaze, to mi je jedna doktorka preporucila ne samo kada ste na dijeti nego zauvek,topi masti i regulise probavu.
 
tasicka:
Ovo bi trebalo da pomogne sto se probave tice-meni 100% pomaze a bas sam uvek imala problema sa stolicom.Dakle, svako jutro na prazan stomak popiti toplu limunadu, bez secera naravno.Ja ne stavim ceo, nego pola limuna i mlako-toplu vodu, ukus je skroz O.K. a zaista pomaze, to mi je jedna doktorka preporucila ne samo kada ste na dijeti nego zauvek,topi masti i regulise probavu.
A kad 'proradi'? :? Mislim, posle popijene limunade, kad moraš da 'obaviš', posle koliko otprilike vremena?
 
ako se pitas da li ces posle limunade stici do wc-a na vreme..hoces ne brini :wink: .Totalno normalna stolica samo garantovano redovna-uredna kako se vec kaze, a proradi kako-kad za sat-dva.
 
Zdravo!
Volela bih da probam tu vasu esktra dijetu, trebalo bi da regulisem svoj metabolizam koji je katastrofa, cemu sam naravno sama kriva. Elem, da li bi neka od vas bila ljubazna da napise pravila te dijete. Videla sam onu UN na pocetku, ali koliko sam shvatila ona se razlikuje od ove koju vi vodite.
Ili mi kazite gde da je nadjem.
Poz!
 
tasicka:
ako se pitas da li ces posle limunade stici do wc-a na vreme..hoces ne brini :wink: .Totalno normalna stolica samo garantovano redovna-uredna kako se vec kaze, a proradi kako-kad za sat-dva.
Ma, neee bree :lol:
Baš me i brine tih par sati :? Ja bih nešto odmah da me protera, posle kad stignem na posao... uh :x
 
bajadera:
Zdravo!
Volela bih da probam tu vasu esktra dijetu, trebalo bi da regulisem svoj metabolizam koji je katastrofa, cemu sam naravno sama kriva. Elem, da li bi neka od vas bila ljubazna da napise pravila te dijete. Videla sam onu UN na pocetku, ali koliko sam shvatila ona se razlikuje od ove koju vi vodite.
Ili mi kazite gde da je nadjem.
Poz!
to je ta dijeta!
daj mi mail na pp poslaću ti!
 
mackica ns:
Kraljice, ja sam od reči do reči imala (i držala) tu koju si ti napisala... Mislim da za strožijom nema potrebe :wink:

btw. Zašto se kaže 'držati' dijetu :? :?:
Baš mi je glup izraz :roll:

ma, valjda u toj drugoj varijanti može samo kuvano meso i salata bez ulja, tako nešto.
 

Back
Top