ona dijeta

Ne mogu, jedem balansirano i raznovrsno vec godinama.z:)

edit na kraju krajeva glavni razlog sto sma ja licno protivnik takvih dijeta je taj sto ti ili bilo ko drugi se nece tako hraniti ceo zivot, a sta je sa mozgom (mislima)? Sutra cim prestanes da drzis dijetu, ponovo ces poceti da jedes sve sto si jeo i do dijete. Najbitnije stavr u celoj dijeti je da ti odredjeni nacin ishrane postane stil zivota, a ne samo sredstvo pomocu kog ces da smrsas. Slicno kao i ubacivanje balona u zeludac, a sta posle?

Posle ti se smanji zeludac :D
Da li kapiras da sada moze pored mene da budu kolaci i sl. i da me ne mame z:lol: To ranije nije moglo da se desi.
 
Posle ti se smanji zeludac :D
Da li kapiras da sada moze pored mene da budu kolaci i sl. i da me ne mame z:lol: To ranije nije moglo da se desi.

Kod svake dijete se "smanjuje" zeludac.
Nema to veze sa zelucem, vec sa procesima u organizmu. Nema UH, znaci da nema glukoze u krvi, organizam mora da razgradi masne naslage, kako bi obezbedio glukozu mora da stvara secer kako zna i ume. Pri tome luci se i glukagon (drugi hormon pankreasa), koji mobilise sve raspolozive secere i uopste organizam radi sve da bi preziveo-ukratko. Nema najbrze dostupne energije (secera), a sa druge strane unosis veliku kolicinu proteina, koji se najsporije vare i na taj nacin odrzavaju sitost.
Nema UH, pankreas ne luci insulin.
A sta sutra kada opet pocnes da koristis namirnice bogate secerima (voce, zitarice)? Opet ce biti isto, ne odmah, ali mic po mic, opet ce tvoji pankreas da luci vise insulina i opet ces vremenom poceti lose da reagujes na UH Zato sam i rekla da je bitno uticati na mozak, da mozak navikne da jede slozene UH, da ne misli na sve one slasne stvarcice, jer samo ako izbacis te slasne stvarcice iz upotrebe odrzaces tezinu, ako si vec sklon gojenju (ovo ne vazi za sve ljude, naravno da ima srecnika koji mogu da zive na slatkisima i belom hlebu i da nema propretne pojave u vidu salceta z:lol:, njihov organizam se uspesnije bori sa UH).
Necu uopste da se raspravljam, niti da dokazujem ko je u pravu, a ko nije, tvoja dijeta je tvoja stvar, ali nemoj posle da se razocaras. Za mesec-dva, kada pocnes da se hranis kako si jeo pre dijete, reagovaces isto, ako budes jeo beli hleb, slatkise, sokove, gotovu hranu.........

Balon inace zauzima prostor u zelucu, tako da ga siri i mozak je u tripu da mu je zeludac pun (nema signala gladi), a nije i zato se gubi potreba za hranom.
 
Pozdrav!
Ja sam htela da podelim svoje iskustvo sa UN dijetom

Prosle godine sam se osecala jako lose,mnogo sam se ugojila,a malo jela.Posle jela sam se osecala naduveno,posle pola sata sam ponovo bila gladna...uzas..Imam jako lepu figuru,oblik pescanog sata,ali tada sam,nazalost,izgledala kao bure.

Dijetu sam drzala jun,jul i avgust.Izgubila sam 12 kg.Kilograme sam gubila postepeno,nista naglo,u struku sam skinula 19cm!!!

Skinula sam knjigu i recepte prilagodjavala sebi.

Izbacila sam djubre iz ishrane,sve suhomesnato,kupovne sokove sam zamenila sveze cedjenim,beli pirinac integralnim,beli secer smedjim,ulje,Coca-colu,cipseve nisam videla svo ovo vreme,jer nemam zelju,sve jedem na maslinovom ulju,belo brasno ne jedem,uzimam razeno,integralno,crno,ovseno,jecmeno...beli hleb ne jedem,kupujem "Tonus"(ruski hleb bez brasna,sa zitaricama)...izbacila sam sve,sto mislim da bi svako trebao da izbaci.Naucila sam da se hranim drugacije i mislim da bih pala u nesvest kada bih pojela burek ili kulen...Jednostavno,nemam vise zelju za tim.

Sama sam spremala obroke,koristila oko 10 kg svezeg voca i povrca nedeljno(ovo je kolicina za dve osobe,jer smo mama i ja zajedno drzale dijetu;ona je izgubila 9 kg)

Nisam se odricala niceg,inace kolicinski dosta jedem.Imam mnogo recepata,ako neko zeli savet,rado bih mu pomogla,da kazem sta i kako sam spremala.Ako je nekom bitno,jela sam meso.

Iako volim voce,imala sam problema vocnim danima..tada sam jedino bila gladna.Cak mi ni tri vodela nisu bila problem,ali vocni...tada sam u vocne dane ubacila corbe od povrca...

Sada je april i nisam vratila ni kilogram...

Eto,tu sam za bilo koji savet...
 
Poslednja izmena:
onda sam ja 20 godina na un dijeti,ybt,iebale vas dijete to je promena ishrane totalna ne uspesna dijeta za preporuku

Jbg,nismo svi isti i nismo svi jeli kako ti jedes.Isto tako,nemaju svi ista iskustva.Moja kuma je drzala UN dijetu,ali je posle dva meseca vratila sve kilograme,cak otisla i preko...nije svaki organizam isti i ne moze svako da ostane na takvoj ishrani...
 

Back
Top