[anketa] Sta je manje zlo za Uncle Sama?

Sta je manje zlo za Uncle Sama?

  • Da zarate sa Iranom

  • Da NE zarate sa Iranom


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

_nobody_

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.370
amerika ce napasti iran samo ako bude sigurna da na taj nacin nece doci do ujedinjenja muslimanskih zemalja...amerika napada samo na mogo slabije od sebe...nikad ne rizikuje neprihvatljive gubitke za americko javno mnenje...kad bi se resilo pitanje medju muslimanima--ko ja zemlja da bude centar muslimanima arabija ili iran--resilo bi se sve..amerika ne bi smela nista...ali..??? americka proverena taktika zavadi pa vladaj je uspesna jos uvek...
i rusija bi mogla resiti problem...prodati iranu dovoljno PVO sistema --i amerikanci ni pomisljali ne bi da krenu...ali ni izraelci..

Logicno rezonujes. ali se amerika nalazi, sasvim logicno, izmedju cekica i nakovnja svoje nezavidne ekonomske situacije, koja NE moze da funkcionise BEZ rata sa Iranom, da bi se dubioze americke privrede odlozile na neko vreme...

Ako ameri zarate sa Iranom, kajace se, ako ne zarate, kajace se... Sta je manje zlo za Uncle Sama? :mrgreen:

_nobody_
 
Logicno rezonujes. ali se amerika nalazi, sasvim logicno, izmedju cekica i nakovnja svoje nezavidne ekonomske situacije, koja NE moze da funkcionise BEZ rata sa Iranom, da bi se dubioze americke privrede odlozile na neko vreme...

Ako ameri zarate sa Iranom, kajace se, ako ne zarate, kajace se... Sta je manje zlo za Uncle Sama? :mrgreen:

_nobody_
Да не зарате.
Од једине и неприкосновене суперсиле која може водити два велика рата на два краја света свела се, по речима Леона Панете, на силу која може водити један велики рат.
А врло продуктивно било би да се добар део тог новца усмери у космос и земаљска фундаментална истраживања и због тога што је то поље делатности великих компанија из области војноиндустријског комплекса(Нортроп, Локид Мартин, Боинг...) па би и они били намирени уместо да лобирају за, добрим делом неуспешну маглу типа Ф-35, па и Ф-22.
 
Manje zlo je da ne zarate .... ne podcenjujmo neprijatelja - ima tamo i pametnih ljudi , pa nece ni zaratiti .. uveli su sankcije , zamzavaju sredstva vlade i racunaju da ce ekonomski baciti Iran na kolena .... i na tom ekonomskom terorizmu ce se zaustaviti ..

A ona silna podzemna skloništa (gradovi) koja su napravljena velikom brzinom u zadnjih desetak godina?

Čini mi se da nisu planirali da to bude promašena investicija.
 
A ona silna podzemna skloništa (gradovi) koja su napravljena velikom brzinom u zadnjih desetak godina?

Čini mi se da nisu planirali da to bude promašena investicija.

Mislis na iranska ili na americka ???

Ako mislis na iranska Iran je morao tako da radi .... tako rade ozbiljjne drzave .... to se radi preventivno .... ali do napada nece doci , bez obzira na koncentraciju aviona , nosaca , trupa ...

WB-57 prebacen u Avganistan ... sigurno nije zbog talibana ...

http://1.***************/-12rBpjGHAkE/T5rAhK3sxaI/AAAAAAAABxM/19CCPgwlisc/s400/OSGEOINT+%2811+Jan+2011%29+WB-57+Deployment.jpg

http://2.***************/-4eiUS3f-bIA/T5qR1KX3hmI/AAAAAAAABwY/Ci0AoyGynIU/s400/OSGEOINT+WB-57+Bagram+AFLD.jpg

http://3.***************/-3dhr0rRdfVM/T5qSRIkBNSI/AAAAAAAABwg/dfbMFgcAyHA/s400/OSGEOINT+Kandahar+WB-57+Multiple+Payload.jpg

Neuverljviva su objasnjanja zasto su tamo .... ali - ovo je razlog ..


http://3.***************/-RVJGkmgRXII/T1K0lgB64mI/AAAAAAAABJk/vUeRWkL-0SU/s400/NG+%25282011%2529+BACN+WB-57.jpg

U bazi Al Dzavra u UAE se nalze i U2 i Global Hawk .. Pre mesec dana su F 22 vrsili vezbe izbegavanja PVO sistema ... ipak ne mislim da do rata moze doci u predizbornoj godini ...
 
Lepi Boro, tvoja (i moja, vise je moja nego tvoja, jer su me Rusi odgajili, odrasli, Lenjinova stega mi je dala ubitacnost, onu koju koristim na Zapadu) Rusija se nesto nije pretrgla da zastiti Iran. :mrgreen:

Mislim, KGB je odgajio Putina... KGB je (nekada davno) hteo da stavi shapu i na mene, moj otac je bio pametniji od svega toga i razumeo stvari... Nesvesno. Ponuda Rusa da mi daju besplatno skolovanje na Lomonosonu rejected, no question asked!
_______

Rusi su All Cool (Alles Klar, sto bi rekli Nemci)... Ali u slucaju Irana, trebali bi da urade nesto vise, mnogo vise nego sto su uradili za nas, Srbe 1999te. Ipak je Iran njihov (Ruski) primarni interes. Da li se slazes?

_nobody_
 
Lepi Boro, tvoja (i moja, vise je moja nego tvoja, jer su me Rusi odgajili, odrasli, Lenjinova stega mi je dala ubitacnost, onu koju koristim na Zapadu) Rusija se nesto nije pretrgla da zastiti Iran. :mrgreen:

Mislim, KGB je odgajio Putina... KGB je (nekada davno) hteo da stavi shapu i na mene, moj otac je bio pametniji od svega toga i razumeo stvari... Nesvesno. Ponuda Rusa da mi daju besplatno skolovanje na Lomonosonu rejected, no question asked!
_______

Rusi su All Cool (Alles Klar, sto bi rekli Nemci)... Ali u slucaju Irana, trebali bi da urade nesto vise, mnogo vise nego sto su uradili za nas, Srbe 1999te. Ipak je Iran njihov (Ruski) primarni interes. Da li se slazes?

_nobody_

Apsoluno se slazem - bilo je tu dosta konfuzije i jalovosti , ali sacekajmo smenu predsednika ... do sada je ipak spoljnu politiku vecim delom vodio Medvedev ... zato i mislim da su mnogi Ruski potezi u regionu ( a Iran se granici sa Rusijom ) bili pogresni ... brzo ce i taj 7 maj i nova administracija .. i mislim da ce se strasti oko Irana polako smiriti .... ;)

Slazem se i da Rusi danas u Srbiji ne odigravaju briljantno , ali ni drugi ( mnogo vise reklamiraniji ) nisu nista sposobniji .... ustvari , prave cak i gluplje greske od Rusa - hbg. nije stvarnost holivudski film ....kad bih ovde pisao o americkim promasajima nebi stalo ni na 10 stranica ...
 
Apsoluno se slazem - bilo je tu dosta konfuzije i jalovosti , ali sacekajmo smenu predsednika ... do sada je ipak spoljnu politiku vecim delom vodio Medvedev ... zato i mislim da su mnogi Ruski potezi u regionu ( a Iran se granici sa Rusijom ) bili pogresni ... brzo ce i taj 7 maj i nova administracija .. i mislim da ce se strasti oko Irana polako smiriti .... ;)

Slazem se i da Rusi danas u Srbiji ne odigravaju briljantno , ali ni drugi ( mnogo vise reklamiraniji ) nisu nista sposobniji .... ustvari , prave cak i gluplje greske od Rusa - hbg. nije stvarnost holivudski film ....kad bih ovde pisao o americkim promasajima nebi stalo ni na 10 stranica ...

:ok:

_nobody_
 

Back
Top