Rimokatolicizam i idolatrija

Koliko sam ja shvatio iz citanja 9 glave propovednika,govori se da mrvi nista ne znaju u smislu da nijedno dobro delo,bogatstvo ili bilo sta drugo nece odneti u gorob,i da ce nakon smrti biti zaboravljeni.
No,nisi odgovorio na moje pitanje:Ako je u nesvesnom stanju,kako je Mojsije razgovarao sa Hristos na Tavoru,kad je i on umro vekovima ranije?

Vjerovatno ga je Bog vaskrsnuo.

Takodje iz propovjednika:
“Sve što ti dođe na ruku da činiš, čini po mogućnosti svojoj, jer nema rada ni mišljenja ni znanja ni mudrosti u grobu u koji ideš.”
“I vrati se prah u zemlju kako je bio, a duh se vrati k Bogu, koji ga je dao.”
 
Vjerovatno ga je Bog vaskrsnuo.

Takodje iz propovjednika:
“Sve što ti dođe na ruku da činiš, čini po mogućnosti svojoj, jer nema rada ni mišljenja ni znanja ni mudrosti u grobu u koji ideš.”
“I vrati se prah u zemlju kako je bio, a duh se vrati k Bogu, koji ga je dao.”

Hrist je rekao razbojniku: "Zaista ti kažem, danas ćeš biti sa mnom u raju".
 
Vjerovatno ga je Bog vaskrsnuo.
Tacan stih koji to pokazuje,ili je ovo neosnovana tvrdnja koju nema razloga d aprihvatimo(samo primenjujem tvoj princip,nista vise).
“Sve što ti dođe na ruku da činiš, čini po mogućnosti svojoj, jer nema rada ni mišljenja ni znanja ni mudrosti u grobu u koji ideš.”
“I vrati se prah u zemlju kako je bio, a duh se vrati k Bogu, koji ga je dao.”
Pa to upravo potvrdjuje sve sto sam rekao.Govori ti da uzivas u zivotu("Uživaj život sa ženom koju ljubiš svega veka svog taštog..." itd.) jer zivot prolazi.U gorbu nema tih zadovoljstava.Svi nakon smrti odlaze u ad(do Hrista).
 
Jesus-is-savior.com

souls_die_go_to_hell.gif


Baš hrišćanska poruka puna milosrđa.

I ovo, takođe sa tog sajta:

"Judaism is Satanic! Judaism is a lie of the devil "

"Judaism is heresy, an errant philosophy. "

“The Word of God does NOT teach that we must give up our sins to be saved"

http://www.jesus-is-savior.com/Believer's Corner/Doctrines/repentance.htm

Dakle, ovaj ko je vlasnik sajta, David J. Stewart, tvrdi da Biblija ne podučava da je pokajanja put spasenja, kao i Houdmann i time krši jedan od osnovnih postulata hrišćanstva. Njegova doktrina je u potpunoj suprotnosti sa Matejem 3:1-8; i Brojevima 32:23.

Dalje, vlasnik sajta www.jesus-is-savior.com optužen je za seksualno zlostavljanje dece i te optužbe je priznao.

http://3.***************/_JTWhDPbwRlw/SmdJcAmtJeI/AAAAAAAAANI/ThCSChvyXwc/s1600/david-j-stewart-charged-google-snippet.jpg







Reference: CF0032-09 People vs. David John Stewart

http://4.***************/_JTWhDPbwRlw/TUbMlsM19lI/AAAAAAAAAXI/ctcJRwBeQQA/s1600/Maria+Cenzon+Email.jpg

I ovaj će da mi trubi o hrišćanstvu i priča kako većina ljudi odlazi u pakao?

E, a ko govori protiv naroda Bozijeg?
Onaj koji je to sto govori da su oni!
 
Tacan stih koji to pokazuje,ili je ovo neosnovana tvrdnja koju nema razloga d aprihvatimo(samo primenjujem tvoj princip,nista vise).
Nema ga,ali zato imas u Judinoj poslanici da se Mihailo prepirao sa sotonom oko Mojsijevog tijela.
“Sve što ti dođe na ruku da činiš, čini po mogućnosti svojoj, jer nema rada ni mišljenja ni znanja ni mudrosti u grobu u koji ideš.”

Pa to upravo potvrdjuje sve sto sam rekao.Govori ti da uzivas u zivotu("Uživaj život sa ženom koju ljubiš svega veka svog taštog..." itd.) jer zivot prolazi.U gorbu nema tih zadovoljstava.Svi nakon smrti odlaze u ad(do Hrista).

Naravno,nema zadovoljstava jer su ljudi u besvjesnom stanju.
 
Poznati rimokatolički pisac Alfons Liguori opširno piše o tome da su uspešnije molitve upućene Mariji nego Hristu. !

Imaš u starom zavjetu da su Jevreji super živjeli dok su štovali kraljicu nebesku i u njenu čast pekli kolače i biljke na žrtvenicima žrtvovali dok nije došao monoteziam koji je sve poremetio koji je donio krv na žrtvenike i nevolje na zemlji.

Majčinske moći su velike i ona je milost ..
 
Ma,da,kada ti ne odgovara,onda to nema veze s predanjem.
Ne,kad meni ne odgovara,nego uzmes lepo npr.pravoslavni katihizis Zdravka Pene i lepo procitas i upoznas se sa pravoslavljem/katolicanstvom,koje zelis da kritikujes.
Pa hajde,molim te,objasni mi, sa te teoloske strane,kako je RKC napravila doktrinu o Marijinom bezgresnom zacecu?
Ne znam.Nisam se bavio time.Mada je po meni to lazna dilema(jer niko nije rodjen sa praroditeljskim grehom).
 
Ne,kad meni ne odgovara,nego uzmes lepo npr.pravoslavni katihizis Zdravka Pene i lepo procitas i upoznas se sa pravoslavljem/katolicanstvom,koje zelis da kritikujes.

Ne znam.Nisam se bavio time.Mada je po meni to lazna dilema(jer niko nije rodjen sa praroditeljskim grehom).
Potkrijepi to citatima iz Biblije.
Uostalom ne radi se o praroditeljskom grehu nego o bezgresnom zacecu.
 
Imaš u starom zavjetu da su Jevreji super živjeli dok su štovali kraljicu nebesku i u njenu čast pekli kolače i biljke na žrtvenicima žrtvovali dok nije došao monoteziam koji je sve poremetio koji je donio krv na žrtvenike i nevolje na zemlji.

Majčinske moći su velike i ona je milost ..

17 Mi ćemo točno ispuniti svoje obećanje, što smo ga dali na svoja usta, naime da ćemo kaditi kraljici nebeskoj i lijevati joj naljeve, kao što smo činili mi i oci naši, kraljevi naši i knezovi naši u gradovima Judinim i po ulicama jerusalemskim. Tada smo imali kruha, da jedemo do sitosti. Bilo nam je dobro, i ne doživjesmo nikakvu nesreću.

18 A otkad smo prestali kaditi kraljici nebeskoj i lijevati joj naljeve, trpimo oskudicu u svemu i ginemo od mača i od gladi.
JEREMIJA 44
 

Back
Top