Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
oni koji su bili voljni da ustanu i odu da beru visnje i tresnje, rucak u restoranu (sa svekrom:mrgreen:)
za mene lenju koja je ostala da uziva, na rostilju luk,paprika,patlidzan i tikvica i parce crnog hleba:heart:
kakvo uzivanje ,nedelja,a ja nisam sa keceljom
 
Tikvice.....idem da legnem malo...

IMG_2228.jpg
 
ja izdinstam luk - beli, crni..sargarepu, kasicicom izvadjen srednji deo tikvice,kasika secerca, integralnog pirinca,mix semenja - suncokret, golica..neko zrnce suvog grozdja i seckani paradajz..so, biber i malo karija..tom smesom napunim polovine tikvica secene po duzini..pospem parmezanom i zapecem..
njam je.

Au, al ga ti zakomplikujes, ja ih punim ko papriku. A gde je meso u tom receptu? Inace, volim ih i sa sojinim mrvicama.
 
Ja sam za ono gore dinstala luk, sredinu tikvice, malo šargarepice i šećerca i malo šunkice, da zamiriše i da ne bude baš vegan ;)...na kraju ulila pavlaku za kuvanje da ispadne kao sosić...pa sam punila time, preko paradajz na kockice (ne volim dinstani), pa opet prelila pavlakom, pa još poklopila kačkavaljem i zapekla. Oduzela sam se od dve polovine, nisam mogla da dišem :D
 
Na 200 sam pekla, al' nisam sigurna koliko, možda oko 20 minuta...nije po receptu, pa sam onako odokativno, otvarala i bockala tikvicu...uglavnom, eno gore slike, dok se sir nije onako zapekao odozgo. Tikvica je bila meka, ali čvrsta, nije se raspadala.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top