Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Testo je jednostavno, ali jedno od boljih za one koji vole da stave dosta voca u kolacu, jer se ne pokvasi i nije gnjackavo od previse voca:

Umutiti 4 cela jaja sa casom secera + 2 kesice vanila secerom,
dodati casu jogurta, pola case ulja, 2 case brasna, pola kesice praska za pecivo,
ko voli rendanu koricu limuna i lepo umesati sve.
Izliti u pleh (ja uvek na papir), velicinu pleha odrediti prema tome koliko volite da kolac ima testa - ja uvek u pleh od rerne da bi bio sto tanji sa sto vise voca. Preko staviti voce po zelji, peci u zagrejanoj rerni. Kad je gotovo i prohladi se malo posuti vanila secerom, ili premazati nekom marmeladom ili staviti slag, ili sladoled...ko je za sta raspolozan.
:kolac:
Stvarno je :kolac:
Pravila sam ga nekoliko puta i odlican je :super:
Ja sam pravila u dve verzije. Sa kajsijama, i drugu mix sa kajsijama, breskvama, bananama i jabukama.
Odozgo slag krem pa u frizider.

Ovog leta pravim naizmenicno taj kolac i neki sladoled.
Evo recepta za sladoled (za one koji ga prave od zivih jaja):

Umutiti
6 belanaca sa
6 kasika secera, dodati
6 zumanaca
2 slag krema od vanile
2 slag krema od cokolade
1 kisela pavlaka

Mi smo u ovo stavljali 1 punu kafenu kasicicu zive mlevene kafe. Ukus je odlican.
A mogu po osnovnom receptu i: cokoladne napolitanke, zele bombone, cokoladne bananice...
 
http://www.coolinarika.com/recept/kvrgusa/
evo i moje krvguse, odlicna je !
ko sto rekoh ja sam otkostila dva bataka s karabatacima i iseckala meso, i jedan pileci file iseckala
nisam koristila podravkinu begetu za piletinu nego ja zbuckala malo obicne vegete, aleve, karija, bosiljka, majcine dusice i persuna pa tako uprzila meso
i zbog moje rerne, jer je takva kakva je, pekla sam za nijansu malo duze na 200 stepeni....
:)
sve u svemu, mnogo je dobra :)
eb8712d42ae5727aa8b66340f97f2c95_view_l.jpg
9a3134e5dbf565325a225fae6e37d77d_view_l.jpg
ebcb43004b47c36d8001e77eb383cc81_view_l.jpg
1f4fca5456c8de610cf0173ddef1da61_view_l.jpg
 
Stvarno je :kolac:
Pravila sam ga nekoliko puta i odlican je :super:
Ja sam pravila u dve verzije. Sa kajsijama, i drugu mix sa kajsijama, breskvama, bananama i jabukama.
Odozgo slag krem pa u frizider.

Ovog leta pravim naizmenicno taj kolac i neki sladoled.
Evo recepta za sladoled (za one koji ga prave od zivih jaja):

Umutiti
6 belanaca sa
6 kasika secera, dodati
6 zumanaca
2 slag krema od vanile
2 slag krema od cokolade
1 kisela pavlaka

Mi smo u ovo stavljali 1 punu kafenu kasicicu zive mlevene kafe. Ukus je odlican.
A mogu po osnovnom receptu i: cokoladne napolitanke, zele bombone, cokoladne bananice...

...ti kolaci su super za ovo letnje vreme...a sladoled sam pravila po tom receptu dok sam dobijala jaja od mame iz
sela, sveza i bez koncentrata....u umuceno sam dodavala oko 200g mlevenih oraha....odlican je ukus ko voli orahe...a
nekad istopljenu cokoladu samo sipala i mutila, pa je ispadalo nesto kao stracatela....
 
Stvarno je :kolac:
Pravila sam ga nekoliko puta i odlican je :super:
Ja sam pravila u dve verzije. Sa kajsijama, i drugu mix sa kajsijama, breskvama, bananama i jabukama.
Odozgo slag krem pa u frizider.

Ovog leta pravim naizmenicno taj kolac i neki sladoled.
Evo recepta za sladoled (za one koji ga prave od zivih jaja):

Umutiti
6 belanaca sa
6 kasika secera, dodati
6 zumanaca
2 slag krema od vanile
2 slag krema od cokolade
1 kisela pavlaka

Mi smo u ovo stavljali 1 punu kafenu kasicicu zive mlevene kafe. Ukus je odlican.
A mogu po osnovnom receptu i: cokoladne napolitanke, zele bombone, cokoladne bananice...

Od kad sam otkrila to testo, zaboravila sam na druga. Toliko jednostavno, a savrseno za vocni kolac.
Ja sam zaboravila da uslikam kad sam pravila sa nekim neobicnim sljivama, odlicnog ukusa, a boja zarko crvena, kolac je bio nestvarnog izgleda zbog tako intenzivne boje.
Sto se tice sladoleda, preterala sam ovog leta, sve rekorde sam oborila u muckanju, a bogme nisam ga ni ja zaobilazila kad se sluzio. :lol:
Pre neki dan sam po prvi put u vanila sladoled dodala slatko od zelenih smokvi i bilo je mmmmm....... :kolac:
Ko ne voli jaki ukus kafe u sladoledu i kapucino daje odlican dozivljaj.

lamar, gde me sad potseti na sve ovo...kod ovolikog voca, sta ce mi sladoledi i kolaci. :lol:
 
Petak i ko o cemu, Darth o pechenju hahaha :lol: Sala, dosao danas sa posla i trebao mi je instant rucak. Na danasnjoj trpezi: upozorenje za ljude sa slabi shifci ide femsi naziv penne rigate al arrabiata :mrgreen: A za srpsku publiku makarone u arabiata sosu :mrgreen:

Cinija puna radosti :D
_MG_1176-1.jpg


Hrana za oci i dusu...
_MG_1182-1.jpg


Ubivam, rasturam :lol: :mrgreen:
_MG_1185-1.jpg


Bon apettite :D

Omiljeno mi jelo u italijanskim restoranima:aha:
 
Petak i ko o cemu, Darth o pechenju hahaha :lol: Sala, dosao danas sa posla i trebao mi je instant rucak. Na danasnjoj trpezi: upozorenje za ljude sa slabi shifci ide femsi naziv penne rigate al arrabiata :mrgreen: A za srpsku publiku makarone u arabiata sosu :mrgreen:

Cinija puna radosti :D
_MG_1176-1.jpg


Hrana za oci i dusu...
_MG_1182-1.jpg


Ubivam, rasturam :lol: :mrgreen:
_MG_1185-1.jpg


Bon apettite :D

vjerujem da je dobro, samo ja jedem barem 3x vecu porciju od ove. obicno pojedem oko kilogram.
 
odlicno izgleda arrabbiata, to je jedna od mojih omiljenih nacina pripremanja paste el volim da krkam ljuto :mrgreen: bese blizu mene jedan jeftin i dobar italijanski restoran u kojem su sve italijani radili, kakvu su arrabbiatu spremali, mljac bude onako lepo al dente, sos fantastican, najeade se ko covek a to mu jos dodje samo predjelo :sad2:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top