Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
videla na kulinarici.
napravi se smesa za palacinke, ali samo malkice gusca. sipa se flasicu od vode, ona koja na vrhu ima onaj pipak, cuclu ili kako god vec:)
ugrese se ulje i iscrta se prvo krug, onda se povlace linije. jednostavno je:)
na kraju kad sam filovala je ispalo malo bez veze jer sam zurila, sledeci put ce biti urednije umotano.
napravila sam mnogo vise smese nego sto treba, posle pravila normalne palacinke i ********** dijetu skroz naskroz.
 
srecom pa kiselo mleko i ako pravis ne moras da cekas da se ukiseli ko kupus :)))))

moja mama pravi sama i kackavalj....

a baba je redovno uz kuvane paprike pravila zajedno i punjene tikvive, medju te paprike poredja i par tikvica, pa kuva zajedno....
Ја ко твоја баба, мешано, с тим што напуним и кромпир неки са филом, па му лупим поклопац исто од кромпира.
Не знам само да ли је твоја баба практиковала да запече у рерни мало, али ја ударим увек мало финиш у рерни.
А иначе се тиквице најлепше од зачина слажу са свежом мирођијом.
 
...pre par minuta razgovor je tekao ovako..
..."sta cemo danas za rucak"
..."ne znam"
..."kako ne znas"
..."pa tako fino ne znam"
..."pih i sta cemo danas rucati"
....tisina...
..."idem ja napolje malo"
..."ajde i kupi nesto za rucak, sto kupis to cu skuvati pa cemo imati rucak":lol:
...e pa neka malo ona lupa glavu sta bi moglo da se kuva danas:whistling:
 
često je mnogo teže smisliti nego spremiti.
Ja ću danas neku improvizaciju onog Bokicinog mesa u sosu od gorgonzole sa njokama, ali bez gorgonzole i bez mesa.:zcepanje: Mislim, ima malo mesa, dve šnicle ostale od prekjuče, a njoke će da glumi onaj jučerašnji neuspeli falafel. Prvo ću propržiti malo slaninice i onda dodati sve naseckano i prokuvati u pavlaci za kuvanje. Nadam se da će valjati. Možda bih mogla da ubacim i pola kese ili kesu mešavine za rusku salatu ili balkansku ili tako nešto da bude šarenije!?
 
...e pa zbog smisljanja sam i rekla da ne znam....neka malo i ona ukljuci mozak:)

...od juce nista ostalo nije, a mislila sam da hoce....

ja isto često budem neprijatno iznenadjena kad se pojede, a ja planirala i za sutra. Znam da sad ovo ružno zvuči kao da nedam ljudima da jedu, a skoro da i bude tako. Pa ne mora da se pojede kilo mesa za ručak. Bude i prilog i salata... ali moj sin kad mu je lepo, navali pa sve to bez hleba, a onda mnogo više i pojede.
Kako god da se organizujem potrošim previše vremena u kuhinji, a treba i opeglati i srediti.... ovo je sad za rupu... valjda će ići brže sad kad bar sudove ne moram da perem. Dobila sam mašinu!:)
 
ja isto često budem neprijatno iznenadjena kad se pojede, a ja planirala i za sutra. Znam da sad ovo ružno zvuči kao da nedam ljudima da jedu, a skoro da i bude tako. Pa ne mora da se pojede kilo mesa za ručak. Bude i prilog i salata... ali moj sin kad mu je lepo, navali pa sve to bez hleba, a onda mnogo više i pojede.
Kako god da se organizujem potrošim previše vremena u kuhinji, a treba i opeglati i srediti.... ovo je sad za rupu... valjda će ići brže sad kad bar sudove ne moram da perem. Dobila sam mašinu!:)

...super za masinu, videh na nekoj drugoj temi, neka te srecno sluzi dugo godina...ona je spas, ja sam je imala dok su mi deca bila jako mala,
i mnogo mi je tada bila od koristi, pokvarila se i ne popravih je nikad na zalost, ali to su sprecile neke duge zivotne okolnosti...nema veze...
...e pa da ispadne kao da ne damo..naravno da nije tako...meni juce svratila mladja cerka sa zetom i malenom, dobro da je i bilo za sve, jer ih
nisam planirala, niti znala da ce doci....iznenadili su me bas...:)

...meni je lako da spremim, samo da drugi misle sta....
 
...pre par minuta razgovor je tekao ovako..
..."sta cemo danas za rucak"
..."ne znam"
..."kako ne znas"
..."pa tako fino ne znam"
..."pih i sta cemo danas rucati"
....tisina...
..."idem ja napolje malo"
..."ajde i kupi nesto za rucak, sto kupis to cu skuvati pa cemo imati rucak":lol:
...e pa neka malo ona lupa glavu sta bi moglo da se kuva danas:whistling:

:lol:
kod mene je bilo slicno ranije..
na pitanje sta da kuvam dobijala sam odgovor - sve jedno mi je..
a kad bih spremila, bio bi komentar - pa sto si ovo spremila?
i trudila sam se da malo cesce spremim ono sto bas ne voli puno..
e onda se promenilo..kad idem subotom u nabavku, sad ja nju pitam - je li, sta da kupim, sta hoces da kuvam ove nedelje..
da vidis kako odgovor istrese iz rukvava s mesta :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top