Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja danas kupila neki poljski kefir, deluje obecavajuce kad muckam :)
Za rucak krompiri i karabataci iz rerne sa belim lukom i kilo zacina.
I italijanski hleb sa travkama iz pekarice.

Nego, da vam pitam- kakvo je testo za kiflice? Jel isto kao za picu?
 
mmm ovcje kiselo mleko

Taman uz ovaj burek.... :aha:
 
Ja picu pravim od običnog hlebnog testa, a u testo za kiflice ubacim i malo mleka i neko jaje.
Evo našla sam recept po kom smo svi u mom okruženju pravili kiflice. Poveća je mera, pa možeš da smanjiš po potrebi:
1 kg brašna
1 kvasac
3 jaja
3 šoljice ulja
1/2 litre mleka....
sve se zamesi, ostavi da naraste, posle se prave jufkice koje se razvuku na krugove, pa se svaki krug iseče na 6 delova, na ivicu se stavi sir (a može i bez, a može i džem ili eurokrem) urola, poređa na tepsiju, može da se premaže žumancetom, da se pospe susamom ili kimom (a i ne mora), ali valja da se na svaku stavi komadić margarina.

Trojanka, kakve travke stavljaš u taj italijanski hleb. Ja ništa više ne isprobavam. :( Samo običan hleb. Ja ga slabo jedem, a moji su više za klasiku.
 
Poslednja izmena:
Ubacila sam bosiljak, ruzmarin i origano. Originalno ide majcina dusica, majoran i bosiljak. Sta kad imas samo pobacas unutra, super je.Ovaj mi je za sada najlepsi. Crni mi se uopste ne svidja kako ispadne.
A jel stavljas ti mleko u prahu u hleb? Meni ide u svaki recept za hleb. Za picu ne ide.
 
ne, ja uopšte ne stavljam mleko ni u kakvom obliku u hleb.
Ima da napravim jedan mali hleb s travkama, samo za mene, makar ga jela nedelju dana. Ja ne znam šta je dosta kad mi je lepo, onda mi je lakše da nema i da ne počinjem.
A kad stavljaš te travke, stavljaš maslinovo ulje? Tako mi nekako ide.
 
jaoo, još jedan burek ?!!? :):D jes da je to zlo za nas koji pokušavamo da jedemo manje i zdravije, ali uživam u vašim burečkim uspesima. Obavezno da staviš sliku kad bude gotovo.
Možda ću i prestati da pratim ovu temu.:(

Kod mene danas pileći bataci. Mislila sam sa djuvečom (na akciji u maxiju ;)), ali možda ću da prelistam malo knjige recepata pa da napravim drugačije. Bojim se da ću se zadržati u traženju i proučavanju novih recepata, pa mi onda treba i više vremena da spremim, kad nije rutinski, a htela sam nešto drugo danas da radim. Mogla bih i paradajz čorbicu, onako klot, samo sa rezancima. Imam domaće rezance, mama mi napravi, a ja supe skoro nikad ne pravim, nego čorbe, pa napravim gusto ili dodam heljdu ili ječam ili ih izblendiram pa mi nikako rezanci ne idu.
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
jaoo, još jedan burek ?!!? :):D jes da je to zlo za nas koji pokušavamo da jedemo manje i zdravije, ali uživam u vašim burečkim uspesima. Obavezno da staviš sliku kad bude gotovo.
Možda ću i prestati da pratim ovu temu.:(

Kod mene danas pileći bataci. Mislila sam sa djuvečom (na akciji u maxiju ;)), ali možda ću da prelistam malo knjige recepata pa da napravim drugačije. Bojim se da ću se zadržati u traženju i proučavanju novih recepata, pa mi onda treba i više vremena da spremim, kad nije rutinski, a htela sam nešto drugo danas da radim. Mogla bih i paradajz čorbicu, onako klot, samo sa rezancima. Imam domaće rezance, mama mi napravi, a ja supe skoro nikad ne pravim, nego čorbe, pa napravim gusto ili dodam heljdu ili ječam ili ih izblendiram pa mi nikako rezanci ne idu.

volim paradajz corbu. corba od povrca neki dan svakako ili povrce na teflonu

danas verovatno pekarski krompir.
 
za decu i muza krompir paprikas sa svinjetinom i kupus salata
za mene i tatu svinjska rebra
za njega u maslinovom ulju,belom luku i ruzmarinu
za mene sta se imalo:) soja sos,vorcester,djumbir,pomorandza,kecap i med
sad sam izadila paketice od folije i okolo poredjala krompir,tikvicu,praziluk i sargarepu
za nas je i zelena salata
mama je na vodi,pa ce je piti kod kuce:confused:
 
ne, ja uopšte ne stavljam mleko ni u kakvom obliku u hleb.
Ima da napravim jedan mali hleb s travkama, samo za mene, makar ga jela nedelju dana. Ja ne znam šta je dosta kad mi je lepo, onda mi je lakše da nema i da ne počinjem.
A kad stavljaš te travke, stavljaš maslinovo ulje? Tako mi nekako ide.
Odmah na pocetku se ubacuje, zajedno sa ostalim sastojcima. Maslinovo ili biljno ulje, kako kad. Sve travke su susene, tj iz teglice. Ide najobicniji program za beli hleb.
 
zna li neko kakva je ona gotova, kuvana hrana u maksiju?
sta valja od toga?

pre par godina, dok je sve izgledalo daleko optimistickije, na tv je gostovao neki rukovodilac maxija, i ispricao da oni imaju ozbiljne namere da masovno spremaju tu `gotovu hranu za poneti`, valjda racunajuci da ce biti privredna ekspanzija i sve vise zaposlenih sa sve manje slobodnog vremena

ja sam kupovao nekad nesto, i na drugim mestima. tesko da u duzem periodu ostane kvalitet i ukus. cene bolje da ne spominjem

u zadnje vreme sam nasao jednu ribarnicu, usputnu, koja przi i pece ribu, pa tamo ponekad pazarim. volim kad mi osoblje uliva poverenje i kad ima malo ljubaznosti
 
spakovano mi je svo sudje tako da nisam u mogujsnoti, a vec 3 dana przim jaja, em su mi se smucila jaja em nemam vise ni tiganj : )

što si spakovala sudje? seliš se? ili da ne bi kuvala?
Ja sam uzimala povremeno neko povrće sa komadićima piletine, onako kao djuveč bilo mi je lepo. (I ja danas napravila djuveč s pilećim batačićima). Mada je meni to kupovno uvek više začinjeno i više masno nego što ja to pravim. Grilovano povrće je lepo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top