Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja ne volim zelatin u filu (samo onaj sa kojim se zalije voce na torti)..
onda mi torta ima hotelski ukus..
kad si na letovanju u nekom dobrom hotelu, odes posle klope po desert, a tamo raj za oci i pakao za nepce..
svi isti bezlicni ukusi zelatina..

umesam slatku pavlaku u slag pa mikserom promesam jednu kolicinu malina..one pavlaku oboje i aromatizuju, a onda lagano umesam varjacom cele maline i samo izlijem preko korice..
pravi naziv te torte je sladoled torta, a recept za biskvit mogu veceras da ti bacim kad se vratim sa posla..

@emocija - ni ja je vise ne pravim..ne zato sto mi je muka, nego zato sto je kalorijska bomba..:) al vredi svakog dobijenog grama!
 
Poslednja izmena:
ja ne volim zelatin u filu (samo onaj sa kojim se zalije voce na torti)..
onda mi torta ima hotelski ukus..
kad si na letovanju u nekom dobrom hotelu, odes posle klope po desert, a tamo raj za oci i pakao za nepce..
svi isti bezlicni ukusi zelatina..

umesam slatku pavlaku u slag pa mikserom promesam jednu kolicinu malina..one pavlaku oboje i aromatizuju, a onda lagano umesam varjacom cele maline i samo izlijem preko korice..
pravi naziv te torte je sladoled torta, a recept za biskvit mogu veceras da ti bacim kad se vratim sa posla..
ovo mi se svidja
garant necu da pravim jer sam na dijeti:mrgreen: al cu da sacuvam ,pa kad mi dodje zuta minuta
 
ja ne volim zelatin u filu (samo onaj sa kojim se zalije voce na torti)..
onda mi torta ima hotelski ukus..
kad si na letovanju u nekom dobrom hotelu, odes posle klope po desert, a tamo raj za oci i pakao za nepce..
svi isti bezlicni ukusi zelatina..

umesam slatku pavlaku u slag pa mikserom promesam jednu kolicinu malina..one pavlaku oboje i aromatizuju, a onda lagano umesam varjacom cele maline i samo izlijem preko korice..
pravi naziv te torte je sladoled torta, a recept za biskvit mogu veceras da ti bacim kad se vratim sa posla..

@emocija - ni ja je vise ne pravim..ne zato sto mi je muka, nego zato sto je kalorijska bomba..:) al vredi svakog dobijenog grama!

Meni je zato muka,što ne prestajem dok je ima.:roll:
 
domacice,ovu sliku sam maznula sa mode,megi je kacila sa neta
da li bi mogla da das predlog kako da se ovo napravi,al da roze fil nije od pudinga
boli koliko lepo izgleda
25076150-1.jpg


Evo originalnog recepta. :)


Chocolate and Berries Yogurt Dessert Recipe


Prep Time: 40 Mins | Total Time: 4 Hrs 40 Mins | Makes: 8 servings



Ingredients:

  • 1 pouch Betty Crocker* Double Chocolate Chunk Cookie Mix
  • 1/4 cup (50 mL) vegetable oil
  • 2 tbsp (25 mL) water
  • 1 egg
  • 1 1/2 cups (375 mL) fresh raspberries
  • 2 cups (500 mL) raspberry yogurt
  • 1 cup (250 mL) whipping cream, whipped
  • 2 tbsp (25 mL) hot fudge topping
  • 1 cup (250 mL) fresh blueberries


Method:

Heat oven to 350ºF. In large bowl, stir cookie mix, oil, water and egg until soft dough forms.
On greased baking sheet, drop dough by tablespoonfuls to make 6 cookies. Bake 8 to 11 minutes or until set. Cool 2 minutes, remove from baking sheet to cooling rack.
Meanwhile, press remaining dough in bottom and 1 inch up sides of springform pan. Bake 8 to 10 minutes or until set. Cool completely, about 30 minutes.
In medium bowl, fold 1/2 cup raspberries into yogurt; spread evenly over crust. Crumble cookies; sprinkle over yogurt mixture. Carefully spread whipped cream evenly over cookie crumbs. Freeze 4 to 5 hours or until firm. Remove sides of pan.
Drizzle 1 tablespoon fudge topping over dessert. Top with blueberries and remaining raspberries. Drizzle with remaining fudge topping. Store in freezer.

Note:
For this recipe you'll need Double Chocolate Chunk Cookie Mix
Double Chocolate Chunk Pouch Cookies



Tip
Success : If frozen overnight, remove from freezer; let stand 15 minutes before cutting.
 
naprave se cokodani keksici koji se koriste izlomljeni za biskvit posle..
fil od vocnog jogurta, ne volis to smokvo..
da ne detaljisemo dalje :)
a i ti ne volis slatkise afro ;)

..cuj ne volim, volim bre samo izbegavam da jedem, i ja volim sve sto je sa vocnim jogurtom,
a koliko puta treba da napisem da je meni sve slatko lepo, od Leba i dzema do najfinijeg
kolaca...ne biram..:rumenko: i ne znam da stanem dokle god ima:dash:
...ali ovaj recept bih volela da imam:)
 
ja se nebi mešo u te vaše čorbičice, samo bi da mahnem gospođi...

....:bye:
:bye:
bar sam negde gospoja :lol:
nego sad stvarno moram da pocnem da pravim sarmice od zelja,a do toga mi je.....:roll:
danas na ulici vidim prastarog dedu,jedva stoji,prodaje 3 vezice zelja
bilo mi ga zao
sad to vene,a i kupila sam mleveno meso
nisam nikad pravila,al sam skontala sve kako treba ,samo ne znam jel u vodicu u kojoj se kuvaju treba dodati kuvani paradajz ili ne?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top