Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Molim za pomoc ( ja inace svaki dan navratim da vidim sta se kuva al nekako nemam vremena da stavim sta ja kuvam ).Naime za prvi maj sam pravila ciz kejk sa jagodama ali jako mi se osecao sir ,deca nisu bila zadovoljna.Da li neko moze da mi preporuci koji sir kupiti ? Ja sam kupila neki sitan sir.Mlekoprodukt ga pravi ali je bio jako kiseo i ceo kolac se osetio na sir .Iz Vojvodine sam ,kod mene ima marketa Lurdy,Maxi,Gomex,PerSu,Idea
 
ako budes morala da skidas kile,jesces ga sigurno :)
naviknes se na ukus,mozes u njega da naseckas beli ili crni luk,da ga pomesas sa tunjevinom,ili kiselim mlekom....

bljak :)
danas su me merili, nEsam se ugojila :P
ne mogu ja to tako da jedem, meni je neukusan
ako budem morala kile da skidam, smanjicu kolicinu koju pojedem
nece me spasiti sigurno sir sa 3 % manje masti :D
 
posto sam ja ceo dan danas u transu
ima da istresem onu minestrone supu iz kesice, obozavam tu podravkinu <3
isprzim caskom one panirane kolutice lignje
i spremim salatu od paradajza i rukole i fete
samo jos da ustanem sa fotelje i da krenem :D
 
domacice,ovu sliku sam maznula sa mode,megi je kacila sa neta
da li bi mogla da das predlog kako da se ovo napravi,al da roze fil nije od pudinga
boli koliko lepo izgleda
25076150.jpg
 
domacice,ovu sliku sam maznula sa mode,megi je kacila sa neta
da li bi mogla da das predlog kako da se ovo napravi,al da roze fil nije od pudinga
boli koliko lepo izgleda
25076150.jpg

smooooooookvooooooooo :smajlikojibali:
nisam domacica lai sam slicno spremala deset godina svom detetu za rodjendan..
dole ide tanka biskvit korica.. a onda slatka pavlaka u koju se umesaju maline..sve se izlije u kalup za tortu, pokrije folijom i pravac friz (ne frizider) na 6 sati..
ne zaledi se skroz, nego taman dobro ohladi..
jednu sam uvek spremala sa malinama, a drugu sa nutelom i pecenim lomljenim lesnicima..
zlo.
 
majka od mog drugara pravi celu tortu koja je kao to roze od voćnog jogurta i ne znam još čega. možda želatina. al je mnogo, mnogo lepo.
pa ne bas...
imam averziju od stavljanja sira ,kisele pavlake ili jogurta u kolace
(:tajna:danas sam bacila celu tacnu kolaca sa sirom koje mi je donela mamina prijateljica iz sarajeva.strasno mi je zao,jer je pravila sa ljubavlja zena od 70 godina i vukla autobusom,al mi stvarno to ne volimo a niko nije ni od komsija hteo da jede)
jel moze nekako drugacije taj krem
i za kore me interesuje
 
smooooooookvooooooooo :smajlikojibali:
nisam domacica lai sam slicno spremala deset godina svom detetu za rodjendan..
dole ide tanka biskvit korica.. a onda slatka pavlaka u koju se umesaju maline..sve se izlije u kalup za tortu, pokrije folijom i pravac friz (ne frizider) na 6 sati..
ne zaledi se skroz, nego taman dobro ohladi..
jednu sam uvek spremala sa malinama, a drugu sa nutelom i pecenim lomljenim lesnicima..
zlo.
kako umesaju?malo se neke ispasiraju,a druge ostave cele?
a kako to biskvitno testo tamno,pa tanko?
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top