Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Napisacu recept, ali mislim da je za svaku masinu drugacije. I mora striktno da se radi po meri, mislim tako pise...
Znaci cekam da se digne pa u frizider ili odma?
To je sad obicno testo umeseno, mislim da nema veze sto je iz masine.
 
Ne znam da li ti je neko već poslao recept na pp, ali za slučaj da nije, ja objavljujem javno koji sam dobila uz pekaricu:
Testo za picu
Voda 300 ml
So 3/4 male kašike
Maslinovo ulje 1 velika kašika
Brašno tip 405 - 450 g (e, sad meni ovde pored stoji 500 g, bilo mi je premekano sa 450 g. Pored toga ne znam jel to greška, ali mi, koliko
znam, nemamo tip 405, nego 400, ali ja koristim tip 500 - za hleb
Šećer 2 male kašike
Kvasac 1 paket (negde piše suvi kvasac, ovde ne piše, ali je po mom iskustvu mnogo ceo paket za toliko brašna, dovoljno je pola)
program: TEIG (to je onaj koji ga umesi i pusti da naraste, razlikuje se od pekare do pekare, ovo je sa moje stare pekare, pisalo je na nemačkom)

Recept je isti, samo je kod mene istopljeni puter umesto ulja i brzi kvasac- kafena kasicica( to vi domacice verovatno znate sta je).
 
Poslednja izmena:
moze ako pizzu neces debelu ko krofnu :)

u onom restoranu supermodernom, u tc usce, na trecem spratu, testo za picu je bilo super tanko ispeceno, skoro da nije imalo sta da se jede, a prilog, kvalitetan, je bio u relativno skromnoj kolicini. doduse precnik je bio nesto veci nego inace kod nas

bio sam sa nekim strancima, jedan je kuvar iz amsterdama, i kaze da tako treba. ok ako tako ytreba, mi ipak pravimo malo obilnije
 
predobro je ispalo, ne znam kako da nazovem salatu: )))
u pitanju je filet soma, pržen u jajetu sa sremušom:D

scaled.php

ssa51967.jpg


i pitica sa sirom i tikvicama, odlična je Bokice:ok:

scaled.php
 
žene, imam dva pitanja za vas: )))

kakvog su ukusa špargle:think:?
i ako ih pravite, kako ih najviše volite?

i kakva su vam iskustva sa kaprom?
hoću neku piletinu sa kaprom već odavno da spremam al ne znam dal će mi se dopasti ukus kapra:D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top