Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
svi danas spanac :D

Moj ručak.:lol:


img0972jb.jpg
 
Emocija mnogo lepa jela kuva.
A ja danas napravila paprikaš s pasuljem ! Smislila da pravim krompir paprikaš sa suvim mesom. Ma sam merkala da li da stavim jedno ili dva parčeta nekih polusuvih masnih rebara, pa sam ipak stavila dva. Posle probam, ono jako, masno, a već stavila sav krompir koji sam imala i onda izvadim kuvani pasulj iz zamrzivača, pa ubacim neku količinu.... valjda će valjati. Moji vole te tako jake stvari.
Ja uglavnom postim, osim vikendom, (hahaha, ja sam od tih koje parka pominje, samo ne postim na vodi) pa sam sebi skuvala integralni pirinač u kuvalu za pirinač, a na rešetki na pari - brokoli. Meni je to bilo dobro.
 
brusketi od heljdinog hleba ...
Crni i beli luk propržiti sa pečurkama..narendana šargarepa i i malo spanaća..i paradajiz sosa..
kad se ohladi pomešati sa kriškom domaćeg sira..izmrviti viljuškom..
Hleb namazati maslacem..ja koristim omega 3..pa staviti smesu i preko narendati biljni kačkavalj dimljeni..
Zapeći u rerni ..ne na plehu nego koristiti rešetku ..
 
brusketi od heljdinog hleba ...
Crni i beli luk propržiti sa pečurkama..narendana šargarepa i i malo spanaća..i paradajiz sosa..
kad se ohladi pomešati sa kriškom domaćeg sira..izmrviti viljuškom..
Hleb namazati maslacem..ja koristim omega 3..pa staviti smesu i preko narendati biljni kačkavalj dimljeni..
Zapeći u rerni ..ne na plehu nego koristiti rešetku ..

a taj hleb je kućna radinost ili kupovni. Jesi ti u Srbiji?
Ja tako nekad pitam, a onda ispadne da su ljudi negde daleko i to što tamo negde ima da se kupi - ovde nema.
 
jel to kao đuveč se sprema pa se zapeče?????idem u četvrtak u Grčku pa da nabavim njihovu rižu,mnogo je kvalitetnija...
Vidi,ja sve kuvam,al' ima i varijanta da se zapece.Ukusno je u svakom slucaju,
Pazi,ovde imas 3-4-5-6 vrsti pirinca :lol:
imagemagic.php
ovaj je za supu
imagemagic.php
ovaj je za punjene paprike i paradajz
imagemagic.php
imagemagic.php
ova 2 su za pilav

Imas onda i basmati,i rizu sa safranom recimo,i.... to m za sada pada na pamet.Imas izbor :)
 
Ima heljdinog brašna svuda, ali treba znati pravi odnos njega i nekog drugog brašna s kojim se meša jer ne može da se pravi samo od heljdinog, bilo bi suviše tvrdo i gorko. Obično je i u svim ti "crnim" hlebovima osnova belo pšenično brašno, pa se ostala dodaju u nekom procentu.
 
U petak sam isprobala one ćuftice iz rerne i suuuuper su ispale.
Sinoć isekla belo meso na kockice ( trebalo je na štapiće), šargarepu na štapiće, puuuno zeleni ( koren peršuna) na štapiće, dodala lišće peršuna,malo soli, narendala kupus i propržila...Dodala bih ja tu i soja sos, susam, balzamiko...ali zbog nekeog režima ishrane zbog alergije, uzeh ovu light varijantu...
 
ima li neko recept za kucnu pekaricu za hleb od kukuruznog brasna?
emocijoooo, daj neki recept :D
stavila bih neku meru otprilike, ali ne znam bas u kom odnosu da mesam brasna zbog razlicite vlaznosti i apsorpcije :think:
sinoc sam ispekla integralni od mesavine belog, graham i razanog brasna sa semenkama
ova jabuka je tu da pridrzava krisku da stoji uspravno :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top