Pravoslavlje i mladi

to shto ti hocjesh da ignorishesh problem, neznachi da on nepostoji x)
prema hrishcjanstvu, SZ je delo boga, mojsije, isus navin, david, solomon, ilija, to su sve bili bozhiji proroci, a svi oni su bili ubice, a poneki i nezasiti bludnici..


mi u Spc znamo odlicno sta je SZavet i kako se cita...to izvlacenje iz antropoloskog,vremenskog i svakog konteksta primereno je sektasima i svim onim zlonamernim i neukim clanovima verskih zajednica koje temelje svoje ucenje na tome da je pravoslavlje pogresno...

zar nisi ti negde pomenuo da nameravas da osnujes neku takozvanu 'versku zajednicu':zper:

klasika....samo tu maglu mozete prodavati samo onima koji ne znaju nista o pravoslavlju.
moj savet maldima je da ne slusaju propovedi o pravoslavlju od nepravoslavnih....
mi nismo protestanti...crkva je stvorila Sveto Pismo a nije Sveto Pismo stvorilo crkvu.
 
Bio sam na sluzbi u vise crkava i vise manastira....

Zasto si napisala tako da ja to razumem kao da se sve sto se izgovori jeste na savremenom srpskom...

Problem je u tome sto ako nesto ne razumem onda bez obzira na nacin govora koji moze biti izvanredan, zbog ne razumevanja reci ja to ne prihvatam kao nesto lepo, a tek o sustini recenog nista ne mogu reci...

:bye:

e sada ja nisam razumela sta si ti hteo reci :think:
 
To je ONO sto ljude privlaci u sekte, a ne vecite price o zivotu u raju...

Ljudima treba nesto i na ovom svetu...
evo ti najvecja "sekta" je primer da nije tako. imash adventiste i svedoke sa po oko 10 miliona vernika, koji itekako pomazhu svoje chlanove, a najvecja pentekostalna grupacija (asembliz of gad) ima oko 60 miliona vernika, a uopshte nemaju organizovanu pomocj svojim chlanovima, jedino neformalno, kad se vernici sami organizaju da pomognu savernicima u nevolji. zajednica "skupine bozhije" je privukla najvishe ljudi zbog religijskih pricha, ne materijalnih razloga..

mi u Spc znamo odlicno sta je SZavet i kako se cita...to izvlacenje iz antropoloskog,vremenskog i svakog konteksta primereno je sektasima i svim onim zlonamernim i neukim clanovima verskih zajednica koje temelje svoje ucenje na tome da je pravoslavlje pogresno...
znachi ako u starom zavetu pishe da je bog naredio mojsiju da pobije chitav jedan narod, zajedno sa decom, zhenama i starcima, ja ako kazhem da bog naredio genocid to je "izvlachenje iz konteksta"? x) zhivi u zabludi, meni ne smeta..

zar nisi ti negde pomenuo da nameravas da osnujes neku takozvanu 'versku zajednicu'
aham. i necje imati nikakve veze sa hrishcjanstvom.

klasika....samo tu maglu mozete prodavati samo onima koji ne znaju nista o pravoslavlju.
moj savet maldima je da ne slusaju propovedi o pravoslavlju od nepravoslavnih....
mi nismo protestanti...crkva je stvorila Sveto Pismo a nije Sveto Pismo stvorilo crkvu.
pa vi tu maglu mozhete da prodajete samo ljudima koji nerazmishljaju.
kao nema veze shto je bog naredio gomilu ubistava i shto je sam ubijao gomilu puta, sve je to bilo u odredjenom antropoloshkom kontekstu, on je ljubav... gluposti.
 
Poslednja izmena:
VEOMA ZNACAJAN MOMENAT, REKAO BIH PRESUDAN!

Danas nije dovoljno samo PRICATI PRICE, vernik mora da se OSETI ZASTICEN od grupe kojoj pripada!

Ja recimo znam da evangelisti, kada neki njihov clan nesto zabrlja, odmah mu obezbedjuju besplatnog advokata i brane ga na sve nacine! Cak i u zatvoru ima bolje uslove od ostalih zatvorenika!

Jehovini svedoci imaju fond za materijalnu pomoc svojim clanovimka. Pre 5-6 godina u Nemackoj su bile velike poplave...U jednom selu voda je odnela sve kuce....Samo jedan Svedok je tamo ziveo i svi su mu se podsmevali..
Cim se voda povukla, stiglo je nekoliko kamiona: sa materijalom, radnicima i namestajem: za dva dana su mu sagradili novu kucu i potpuno opremili namestajem!

To je ONO sto ljude privlaci u sekte, a ne vecite price o zivotu u raju...

Ljudima treba nesto i na ovom svetu...

ali stvarno si promasio sushtinu pravoslavne vere...
crkva moze da bude i mesto za druzenje ali je prevashodno mesto za bogosluzenje.....
ona bi trebalo da moze da pomaze ljudima i u materijanim dobrima i ona to radi koliko je u mogucnosti a nazalost to je jako malo.....
potpuno se slazem( ali se i aktivno zalazem za to) da crkva treba tu Ljubav o kojoj propoveda i na delu da pokaze:)
dakle-budimo promena koju prizeljkujemo--kao deo crkve ja nisam samo posmatrac i kritizer onoga sto popovi rade..
 
Problem je u tome sto ako nesto ne razumem onda bez obzira na nacin govora koji moze biti izvanredan, zbog ne razumevanja reci ja to ne prihvatam kao nesto lepo, a tek o sustini recenog nista ne mogu reci...

:bye:
Мислиш да опера није лепа ако се не пева на разумљивом језику? Зар суштину опере не добијеш приликом куповине карте у облику флајера?
Видиш, литургију разумеју они који су читали Библију и другу верску литературу, који су добили припрему од свог духовника, који се интересују...
Када слушаш панк цео живот па одеш на оперу, заиста може да звучи незанимљиво...
П.С. Извињавам се свим панкерима, у овом случају су наведени само као пример.
 
Ovo je tacno . Koliko zbog same SPC koja se pretvorila u nesto sto se meni ni malo ne svidja toliko i zbog opste ekonomske krize i nemastine. A sekte nude pare . Kod mene u selu su adventisti isli od vrata do vrata i nudili pare . U selu pored pentakostalci imaju mlin i dele ljudima brasno i neke stvari za dzabe uz obavezu da ljudi dodju na njihove sluzbe i saznaju da se pentakostna crkva od pravolsavlja razlikuje samo 10 % i da je to u stvari ista vera.
ово болдовано ме подсећа на демократску странку који су нудили паре да се гласа за њих:mrgreen:

није то брашно и "неке ствари" џабе, то се скупо плаћа.
 
znachi ako u starom zavetu pishe da je bog naredio mojsiju da pobije chitav jedan narod, zajedno sa decom, zhenama i starcima, ja ako kazhem da bog naredio genocid to je "izvlachenje iz konteksta"? x) zhivi u zabludi, meni ne smeta..

to nema veze sa zabludom nego sa naukom.....


aham. i necje imati nikakve veze sa hrishcjanstvom.


pa vi tu maglu mozhete da prodajete samo ljudima koji nerazmishljaju.
kao nema veze shto je bog naredio gomilu ubistava i shto je sam ubijao gomilu puta, sve je to bilo u odredjenom antropoloshkom kontekstu, on je ljubav... gluposti.

rasudjivanje je veoma cenjena vrlina u pravoslavlju.....
tako da ta prica o nerazmisljanju ne pije vodu....

a ti koristis temu o pravoslavlju za promociju svoje "zajednice" :zper:
kako tipicno:roll:
 
Мислиш да опера није лепа ако се не пева на разумљивом језику? Зар суштину опере не добијеш приликом куповине карте у облику флајера?
Видиш, литургију разумеју они који су читали Библију и другу верску литературу, који су добили припрему од свог духовника, који се интересују...
Када слушаш панк цео живот па одеш на оперу, заиста може да звучи незанимљиво...
П.С. Извињавам се свим панкерима, у овом случају су наведени само као пример.

ne znam da li ima na netu,ali postoji lepa knjizica "Odgovaranje na liturgiji"...uglavnom ima i objasnjenja sta je liturgija i napismeno sta se izgovara.....
 
evo ti najvecja "sekta" je primer da nije tako. imash adventiste i svedoke sa po oko 10 miliona vernika, koji itekako pomazhu svoje chlanove, a najvecja pentekostalna grupacija (asembliz of gad) ima oko 60 miliona vernika, a uopshte nemaju organizovanu pomocj svojim chlanovima, jedino neformalno, kad se vernici sami organizaju da pomognu savernicima u nevolji. zajednica "skupine bozhije" je privukla najvishe ljudi zbog religijskih pricha, ne materijalnih razloga..

Pentakosna crkva organizuje zurke i orgije za svoje mlade clanove!

LICNO sam prisustvovao jednoj od ti orgija u Pentakosnoj crkvi.

Religiozne price su pokrivac ispod koga se svasta desava.
 
Ovo je tacno . Koliko zbog same SPC koja se pretvorila u nesto sto se meni ni malo ne svidja toliko i zbog opste ekonomske krize i nemastine. A sekte nude pare . Kod mene u selu su adventisti isli od vrata do vrata i nudili pare . U selu pored pentakostalci imaju mlin i dele ljudima brasno i neke stvari za dzabe uz obavezu da ljudi dodju na njihove sluzbe i saznaju da se pentakostna crkva od pravolsavlja razlikuje samo 10 % i da je to u stvari ista vera.

:hahaha::hahaha::hahaha:

crkvu drma ekonomska kriza, dok sekte ne drma :rotf:
to se najbolje vidi po voznom parku :hahaha:
oni (sekte) cak sta vise nude mladima pare da bi ih privukli, dok je crkva skromna i da bi opstala na ovoj danasnjoj krizi ona naplacuje svoje usluge.
cene duhovnosti kod pravoslavaca su veoma visoke, 'ebiga odrzavanje duhovnog voznog parka je dosta skupo...:per:
inace, dzipovi, audiji i mercedesi voze pravo u raj, a sa ovom danasnjom krizom...:think:
...i onda se pitaju gde su im mladi :dash:
 
VEOMA ZNACAJAN MOMENAT, REKAO BIH PRESUDAN!

Danas nije dovoljno samo PRICATI PRICE, vernik mora da se OSETI ZASTICEN od grupe kojoj pripada!

зато постоје богослужења и духовна надградња.

Ja recimo znam da evangelisti, kada neki njihov clan nesto zabrlja, odmah mu obezbedjuju besplatnog advokata i brane ga na sve nacine! Cak i u zatvoru ima bolje uslove od ostalih zatvorenika!

а када СПЦ брани неког свог свештеника што је засро, одма се тумачи како се религија меша у секуларизам
бљује ми се на то лицемерство:bljak::bljak::bljak:

Jehovini svedoci imaju fond za materijalnu pomoc svojim clanovimka. Pre 5-6 godina u Nemackoj su bile velike poplave...U jednom selu voda je odnela sve kuce....Samo jedan Svedok je tamo ziveo i svi su mu se podsmevali..
Cim se voda povukla, stiglo je nekoliko kamiona: sa materijalom, radnicima i namestajem: za dva dana su mu sagradili novu kucu i potpuno opremili namestajem!

ово не треба ни коментарисати
за то су власти надлежне, чиста дискриминација, ако су хришћани онда би требало да су им мили сви људи, а сви добро знамо да ко није у јеховине сведоке су сотонине слуге:mrgreen:


To je ONO sto ljude privlaci u sekte, a ne vecite price o zivotu u raju...

Ljudima treba nesto i na ovom svetu...

за то материјално (на овом свету) су задужене световне власти.
 
:hahaha::hahaha::hahaha:

crkvu drma ekonomska kriza, dok sekte ne drma :rotf:
to se najbolje vidi po voznom parku :hahaha:
oni (sekte) cak sta vise nude mladima pare da bi ih privukli, dok je crkva skromna i da bi opstala na ovoj danasnjoj krizi ona naplacuje svoje usluge.
cene duhovnosti kod pravoslavaca su veoma visoke, 'ebiga odrzavanje duhovnog voznog parka je dosta skupo...:per:
inace, dzipovi, audiji i mercedesi voze pravo u raj, a sa ovom danasnjom krizom...:think:
...i onda se pitaju gde su im mladi :dash:

hajde da ponovim---crkva je puna mladih--dodji nedeljom slobodno pa se uveri.
i opet---sa strane gledano ne vidite dobro,pa ne vidim potrebu da pricate o necem o cemu ne znate...
 
:hahaha::hahaha::hahaha:

crkvu drma ekonomska kriza, dok sekte ne drma :rotf:
to se najbolje vidi po voznom parku :hahaha:
oni (sekte) cak sta vise nude mladima pare da bi ih privukli, dok je crkva skromna i da bi opstala na ovoj danasnjoj krizi ona naplacuje svoje usluge.
cene duhovnosti kod pravoslavaca su veoma visoke, 'ebiga odrzavanje duhovnog voznog parka je dosta skupo...:per:
inace, dzipovi, audiji i mercedesi voze pravo u raj, a sa ovom danasnjom krizom...:think:
...i onda se pitaju gde su im mladi :dash:
Ако ћемо искрено, не питају се. Пита се постављач теме.
 
ali stvarno si promasio sushtinu pravoslavne vere...
crkva moze da bude i mesto za druzenje ali je prevashodno mesto za bogosluzenje.....
ona bi trebalo da moze da pomaze ljudima i u materijanim dobrima i ona to radi koliko je u mogucnosti a nazalost to je jako malo.....
potpuno se slazem( ali se i aktivno zalazem za to) da crkva treba tu Ljubav o kojoj propoveda i na delu da pokaze:)
dakle-budimo promena koju prizeljkujemo--kao deo crkve ja nisam samo posmatrac i kritizer onoga sto popovi rade..

Bravissimo!
:super:
 
Мислиш да опера није лепа ако се не пева на разумљивом језику? Зар суштину опере не добијеш приликом куповине карте у облику флајера?
Видиш, литургију разумеју они који су читали Библију и другу верску литературу, који су добили припрему од свог духовника, који се интересују...
Када слушаш панк цео живот па одеш на оперу, заиста може да звучи незанимљиво...
П.С. Извињавам се свим панкерима, у овом случају су наведени само као пример.

Ne idem na operu. Kad ne razumem reci ne prihvatam unapred da je to u redu. Postoje razne pesme svasta se moze staviti kao reci, mozda ti mozes da sa uzivanjem slusas melodiju bez obzira sto ne razumes tekst, melodija divna a tekst ko na farmi.

Naravno u crkvi ne ocekujes da ce biti neprimerenog govora, reci. Ali ponekad se provuce interesantno na tecnom srpskom i neka politicka poruka. U redu nije da smatram da bi se to moralo u potpunosti izuzeti, crkva kao takva jeste deo drustva ali i treba da ima odredjenu meru, i da do kraja budem jasan to sto sam slusao imalo je meru.

Stojati i slusati a ne razumeti vise od 70% zato sto je deo na tom jeziku koji nikad nije koriscen u narodu, delom sto nije dovoljno glasno, manjim delom, mislim da ne oplemenjuje. Da nije bilo potrebe da se govori na jeziku koji je razumljiv i danas bi sve bilo na jeziku kojim je govorio Isus Hrist.

Kome je poruka upucena on treba da je i razume.
 
Jednog dana u ne tako dalekoj buducnosti (ako se nista ne promeni) a brojnost pravoslavaca padne ispod brojnosti sekti u Srbiji - hoces li i dalje govoriti tu pricu?

Ne ide to tako u praksi....To su FOLIRANJA.

kada si bio poslednji put na bogosluzenju?
da li si uopste pravoslavac?
to je hriscanska 'prica'...ako bi crkva propovedala suprotno to ne bi bila hriscanska crkva....

 

Back
Top