ONA, A NE NEKA DRUGA

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.620
Tema inspirisana dramskom situacijom moje drugarice, koja je uhvatila dečka u prevari sa njegovom 'drugaricom' (koju poznaje tek nekih 2 meseca, da ne pomislite da je u pitanju prijateljstvo iz detinjstva) koja mu povremeno pegla stvari, zato što on ne voli, i ponekad prespava kod nje, kad je jako umoran, jer ne može da ide kući (a živi od nje dve zgrade).... On je naravno uspeo da je ubedi da ništa nije bilo izmedju njih, a moja drugarica je problem rešila tako što je ''drugaricu'' izbrisala sa fejsbuka, iz telefona i iz života, uz objašnjenje ''koja budala, ona mu se nudi, a ON je neće'' (naravno pretpostavljate da su ovo njegove reči).

Da li slepo verujete svojim muževima i dečkićima i kada vam je jasno dato do znanja da ''tu ipak ima nešto'' ?
Da li mislite da su ''ljubavnice'' krive za sve?
Da li ste od onih žena koje će se pre obračunati sa ''onom trećom'' nego što će hrabro stati ispred svog muža i pokušati da reši problem koji imaju?
 
Prvo, vrlo bih se zabrinula da moj muz ima drugaricu koja ce da mu pegla itd.
Drugo, mislim da bih prvo pokusala da resim probleme koji postoje, jer tek kad nesto ne stima u nasoj vezi, jedno od nas dvoje mozda dobije poriv da sa nekim drugim deli svoje slobodno vreme, a ne verujem uopste da ce do toga doci, prvo sto smo jako vezani, a drugo sto smo potpuno otvoreni jedno prema drugom

Bas nedavno smo pricali o drugarstvima, musko-zenskim naravno, gde se oboje slazemo u tome da takva prijateljstva ne postoje
Njegova recenica koja me je odusevila je sledeca: Sta ce mi drugarica, pa ja vec imam drugaricu!:heart:
Sa cim se slazem u potpunosti
Ne verujem u musko-zenska prijateljstva
Nemam drugova, i ne mislim da je to lose
Imamo porodicne prijatelje, ali to je velika razlika

A sto se tice ljubavnice, ako bi to bilo, kao sto sam pisala vec xxxx puta, ozbiljno, bolje bi bilo da se razidjemo kao ljudi

Pu prva
 
Slepo ne verujem ni sebi, a kamoli nekom drugom.

"Ona druga" mi nije ništa kriva, jer sam ja u vezi sa njim, a ne sa njom i ona nikave obaveze prema meni nema. To me, naravno, neće sprečiti da žarko želim da je sretnem van pešačkog :lol: ali realno ja sa njom nemam šta da pričam o tome.

Osim u slučaju da je ona moja drugarica, rođaka ili tako nešto.
 
Tema inspirisana dramskom situacijom moje drugarice, koja je uhvatila dečka u prevari sa njegovom 'drugaricom' (koju poznaje tek nekih 2 meseca, da ne pomislite da je u pitanju prijateljstvo iz detinjstva) koja mu povremeno pegla stvari, zato što on ne voli, i ponekad prespava kod nje, kad je jako umoran, jer ne može da ide kući (a živi od nje dve zgrade).... On je naravno uspeo da je ubedi da ništa nije bilo izmedju njih, a moja drugarica je problem rešila tako što je ''drugaricu'' izbrisala sa fejsbuka, iz telefona i iz života, uz objašnjenje ''koja budala, ona mu se nudi, a ON je neće'' (naravno pretpostavljate da su ovo njegove reči).

Da li slepo verujete svojim muževima i dečkićima i kada vam je jasno dato do znanja da ''tu ipak ima nešto'' ?
Da li mislite da su ''ljubavnice'' krive za sve?
Da li ste od onih žena koje će se pre obračunati sa ''onom trećom'' nego što će hrabro stati ispred svog muža i pokušati da reši problem koji imaju?

1.Nikome ne verujem slepo..stavise tesko verujem ljudima i samo odabrane pustam da mi pridju na "pravi" nacin...poverenje mora da se zasluzi...
2. Ne! Nikad ne bih krivila ljubavnicu, vec njega i eventuelno sebe ako mi se argumentovano obrazlozi da sam ja kriva i ja prihvatim svoju krivicu...
3. Uvek sve pokusam prvo da resim razgovorom sa partnerom...i to cak vise puta.....samo sa jednom osobom sam insistirala na razgovoru, udubljivala se u to sta misli, zeli, hoce...tako nesto vise NIKAD sebi ne bi dozvolila..hoces, neces, cao...pali ili palim....

Ne verujem u musko zenska prijateljstva...verujem da je partner taj koji treba da nam je najbolji prijatelj za sve....
A za njegova objasnjenja nemam komentara..da nije tuzno bilo bi smesno...:roll:
 
Tema inspirisana dramskom situacijom moje drugarice, koja je uhvatila dečka u prevari sa njegovom 'drugaricom' (koju poznaje tek nekih 2 meseca, da ne pomislite da je u pitanju prijateljstvo iz detinjstva) koja mu povremeno pegla stvari, zato što on ne voli, i ponekad prespava kod nje, kad je jako umoran, jer ne može da ide kući (a živi od nje dve zgrade).... On je naravno uspeo da je ubedi da ništa nije bilo izmedju njih, a moja drugarica je problem rešila tako što je ''drugaricu'' izbrisala sa fejsbuka, iz telefona i iz života, uz objašnjenje ''koja budala, ona mu se nudi, a ON je neće'' (naravno pretpostavljate da su ovo njegove reči).

Da li slepo verujete svojim muževima i dečkićima i kada vam je jasno dato do znanja da ''tu ipak ima nešto'' ?
Da li mislite da su ''ljubavnice'' krive za sve?
Da li ste od onih žena koje će se pre obračunati sa ''onom trećom'' nego što će hrabro stati ispred svog muža i pokušati da reši problem koji imaju?

msm koliki debil treba da budeš da padneš na takvu spiku...osoba sam koja se obračunava sa ovim s kim je u vezi a ne sa trećom stranom...naravno da ne mislim da su ‚‚ljubavnice‚‚ krive za sve jer i za ljubav i rat su potrebne dve strane.:kafa:
 
Pa, prvo bih njega pitala šta se tu dešava, da li mu fali neki aspekt međuljudskih odnosa .. mislim, šta ima svoje želje da maskira "peglanjem".. interesantno bi mi bilo da čujem šta je u njegovoj glavi.. :D.
Ja sam za krajnju liberalizaciju bračnih odnosa ...

Prepostavljam da me ona ne bi zanimala preterano.
 
Ovaj....

Verujem u musko zenska prijateljstva..i imam iskrene prijatelje muskarce...jedan od mojih najboljih prijatelja se zeni za 2 nedelje...a nasa zajednicak drugarica je KUM. Njegova devojka nije kapirala nas odnos i u pocetku je pokusala da nas zavadi...medjutim vremenom se to ispeglalo....

Verujem im, zato sto sam sa njima zivela, i zato sto me poznaju, mogu da razgovaram s anjima otvoreno, a d ame ne gledjau..ispod obrva....s druge strane pak imam poznanike s kojima imam ok komunikaciju, ali u njihovom stavu i ponasanju osecam da se ne bi libili da preduzmu nesto vise ako bih spustila gard...tako da ima muskaraca sa kojima imam otvoren odnos...i koji zaq mene misle da sam divna, prelepa, pametna, kreativna, dobrica....i mnogo me vole, ali znam da nemaju sexualnix nagona prema meni..ili ih vesto kriju...vec dugi niz godina....:)

Sto se tice druge zene...hm....pametne su one koje krive drugu...stane ti na muskarca..ti udri po njoj..on posto je nesposobna da se brine o sebi...naravno da ce ostati sa tobom...e sad...koja to hoce da radi svaka cast...
:)


Ja ne bih...neka sam cisti svoja g.ovna....
 
ne bih krivila nikoga
uopste me ne interesuje da li ce on da kresne nesto sa strane, jedino mi je bitno da ne zakaci neku bolestinu - iz krajnje sebicnih razloga.
nisam sigurna da varanje mora da znaci da postoji problem u braku ili vezi, mislim da varaju i ljudi koje proleme u braku nemaju... samo su smoreni partnerom sa kojim su proveli 10/20 godina.
zeznula sam se samo sto nisam nasla muza koji ima iste poglede na zivot :neutral:
 
Ovaj....

Verujem u musko zenska prijateljstva..i imam iskrene prijatelje muskarce...jedan od mojih najboljih prijatelja se zeni za 2 nedelje...a nasa zajednicak drugarica je KUM. Njegova devojka nije kapirala nas odnos i u pocetku je pokusala da nas zavadi...medjutim vremenom se to ispeglalo....

Verujem im, zato sto sam sa njima zivela, i zato sto me poznaju, mogu da razgovaram s anjima otvoreno, a d ame ne gledjau..ispod obrva....s druge strane pak imam poznanike s kojima imam ok komunikaciju, ali u njihovom stavu i ponasanju osecam da se ne bi libili da preduzmu nesto vise ako bih spustila gard...tako da ima muskaraca sa kojima imam otvoren odnos...i koji zaq mene misle da sam divna, prelepa, pametna, kreativna, dobrica....i mnogo me vole, ali znam da nemaju sexualnix nagona prema meni..ili ih vesto kriju...vec dugi niz godina....:)

Sto se tice druge zene...hm....pametne su one koje krive drugu...stane ti na muskarca..ti udri po njoj..on posto je nesposobna da se brine o sebi...naravno da ce ostati sa tobom...e sad...koja to hoce da radi svaka cast...
:)


Ja ne bih...neka sam cisti svoja g.ovna....

:ok:

Ја сам кума свом најбољем другу, а он је крстио моју децу!
И верујем у мушко - женска пријатељства, можда више него у ,,истополна''.
Али никад не могу поверовати да је неко трећи крив за однос двоје људи..
 
:ok:

Ја сам кума свом најбољем другу, а он је крстио моју децу!
И верујем у мушко - женска пријатељства, можда више него у ,,истополна''.
Али никад не могу поверовати да је неко трећи крив за однос двоје људи..

I ja sam kuma svom najboljem drugu, ali to drugarstvo nije od dva meseca, i nemam nameru NIKAD da mu išta peglam, rame sam za plakanje, a i on meni uvek i UVEK.
Nas dvoje smo kao Vil i Grejs iz tamo neke serije, s'tim da on nije gej a ja nisam neudata, ali gledajući, slušajući, čitajući, malo verujem u muško-ženska prijateljstva, bar ne ovakva kao u prvom postu.
 
Tema inspirisana dramskom situacijom moje drugarice, koja je uhvatila dečka u prevari sa njegovom 'drugaricom' (koju poznaje tek nekih 2 meseca, da ne pomislite da je u pitanju prijateljstvo iz detinjstva) koja mu povremeno pegla stvari, zato što on ne voli, i ponekad prespava kod nje, kad je jako umoran, jer ne može da ide kući (a živi od nje dve zgrade).... On je naravno uspeo da je ubedi da ništa nije bilo izmedju njih, a moja drugarica je problem rešila tako što je ''drugaricu'' izbrisala sa fejsbuka, iz telefona i iz života, uz objašnjenje ''koja budala, ona mu se nudi, a ON je neće'' (naravno pretpostavljate da su ovo njegove reči).

Da li slepo verujete svojim muževima i dečkićima i kada vam je jasno dato do znanja da ''tu ipak ima nešto'' ?
Da li mislite da su ''ljubavnice'' krive za sve?
Da li ste od onih žena koje će se pre obračunati sa ''onom trećom'' nego što će hrabro stati ispred svog muža i pokušati da reši problem koji imaju?

Nataša draga, svom mužu bezrezervno verujem, u braku smo evo baš danas 31.g. Ima on neke svoje prijateljice po pijaci (on je nabavljač, ja manuelni radnik), ima i neke koleginice sa kojima je ostvario ne znam kakav prijateljski odnos, ali je to sve van braka, ljubavi i bilo čega sličnog. Da samo jednom poželi da mu iko drugi pegla gaće, ne bi ga majci samnom proveo ni dva minuta, jes' da mu gaće ni ja ne peglam, ali košulje i pantalone da, i za to žrtvovanje tražim i iskrenost i vernost, a da ukapiram da tamo neka drugarica radi više no što drugarice rade, matori bi ostao bez muda, a drugarica bi završila u hitnoj, a ja, pa ebiga, ja verovatno u bajbokani ;)
 
Tema inspirisana dramskom situacijom moje drugarice, koja je uhvatila dečka u prevari sa njegovom 'drugaricom' (koju poznaje tek nekih 2 meseca, da ne pomislite da je u pitanju prijateljstvo iz detinjstva) koja mu povremeno pegla stvari, zato što on ne voli, i ponekad prespava kod nje, kad je jako umoran, jer ne može da ide kući (a živi od nje dve zgrade).... On je naravno uspeo da je ubedi da ništa nije bilo izmedju njih, a moja drugarica je problem rešila tako što je ''drugaricu'' izbrisala sa fejsbuka, iz telefona i iz života, uz objašnjenje ''koja budala, ona mu se nudi, a ON je neće'' (naravno pretpostavljate da su ovo njegove reči).

Da li slepo verujete svojim muževima i dečkićima i kada vam je jasno dato do znanja da ''tu ipak ima nešto'' ?
Da li mislite da su ''ljubavnice'' krive za sve?
Da li ste od onih žena koje će se pre obračunati sa ''onom trećom'' nego što će hrabro stati ispred svog muža i pokušati da reši problem koji imaju?

Не верујем слепо никоме, па ни самој себи.:)

Што се мене тиче, љубавница може да буде крива само ако се испостави да је љубавница нека особа која је МЕНИ била блиска пре него сам почела везу с дотичним....дакле, ако се ради о другарици, сестри...знам, звучи огавно, али и то је живот.:confused: Наравно, то не скида кривицу са њега, и то већи део кривице јер свако је одговоран за своје поступке.

Трећа ме никад није занимала....кад ми се и дешавало да сконтам да актуелни нешто муља, нисам имала потребу да знам о коме се ради , а није ми се никад ни десило да га ухватим на делу, па да сазнам с ким ме вара.

Једном сам посумњала у сестру његовог (некад био актуелан, више није) доброг друга, имала сам добар разлог. А и она ми је била другарица из основне. Да се заиста испоставило да је варао с њом, мислим да би ми се моментално огадио. Јер то не би била превара као превара, већ тотални недостатк лојалности.
 
Da li slepo verujete svojim muževima i dečkićima i kada vam je jasno dato do znanja da ''tu ipak ima nešto'' ?
Da li mislite da su ''ljubavnice'' krive za sve?
Da li ste od onih žena koje će se pre obračunati sa ''onom trećom'' nego što će hrabro stati ispred svog muža i pokušati da reši problem koji imaju?
1. slijepo + vjerovanje, malko kontradiktorno, ne? :think: ne, ako vjerujem, to nikako nije "slijepo", vec zasluzeno povjerenje
2. samo ona je "kriva" jedino i iskljucivo u slucaju da je on retardiran
jer samo u tom slucaju ona moze da ga navede iako on, jadnicak, toboz nece... stavise, sasvim je moguce da je on njoj pricu o svom zivotu servirao kao nesto sasvim trece u odnosu na pravo stanje stvari
u svakom slucaju, nemam vise sto da trazim sa njim, tako da, na kraju krajeva, nije ni vazno

3.buduci da je veza na relaciji ja-on, ne vidim zbog cega bih se trebala "obracunavati" sa njegovom ljubavnicom? ona ne stoji izmedju nas dok je neko drugi ne postavi tu, a u tom slucaju - neko drugi je postavio tu = u njemu je problem
.... ako vec postoji druga osoba - tj prevario me je, bilo kakav razgovor sa njim nije opcija jer samom prevarom
je pokazao da ne samo da nije osoba koja ce reci da postoji problem i obratiti mi se,
vec ce i isti koristiti kao izgovor i opravdanje za svoje ponasanje
tj. "problem" je vec van mojih ruku i nemam sto da radim, moje misljenje nije uzeto u obzir samim tim sto mi situacija nije stavljena do znanja na prvom mjestu

samo cu da nastavim sa svojim zivotom
 
1. Nikad ne verujem slepo. Ali ta glupava objašnjenja su ponižavajuća, bolje da odmah kaže šta ima, ne da očekuje da poverujem u neku priču "you stupid woman...":D
2. Naravno da nisu samo ljubavnice krive, nije ga naterala na silu.
3. Ne bih se obračunavala sa njom, radi se o odnosu njega i mene, a ta neka žena mi ne duguje ništa u tom smislu. Osim, naravno, ako bi se radilo o drugarici, što bi bila dupla izdaja.
 
Čitam vaše postove i vidim da smo do sada generalno svi složni u jednom, da ljubavnica nije kriva .... Ali u masi slučajeva za koje sam čula u RL - žene će ipak pokušati da se obračunaju sa dotičnom.

Moja drugarica je i dalje sa svojim dečkom, on je nju lepo ubedio da je sve to bilo prijateljski, a ovu grešnicu ne vadi iz usta i stalno viče ''koja budala, koja budala'' .... Dobra prijateljica moje majke i dan danas pati za mužem koji je ostavio zbog druge žene i potajno želi da je sretne negde i da se obračuna sa njom .... U čemu je kvar kod ovakvih žena?
 
Čitam vaše postove i vidim da smo do sada generalno svi složni u jednom, da ljubavnica nije kriva .... Ali u masi slučajeva za koje sam čula u RL - žene će ipak pokušati da se obračunaju sa dotičnom.

Moja drugarica je i dalje sa svojim dečkom, on je nju lepo ubedio da je sve to bilo prijateljski, a ovu grešnicu ne vadi iz usta i stalno viče ''koja budala, koja budala'' .... Dobra prijateljica moje majke i dan danas pati za mužem koji je ostavio zbog druge žene i potajno želi da je sretne negde i da se obračuna sa njom .... U čemu je kvar kod ovakvih žena?

Ma nije to kvar, nego prosto....šta znam, reakcija.
Napisala sam gore da bih sigurno želela noge da joj polomim, ali mi je jasno da meni ona nije zgrešila.
Neko prosto ostane na tom prvom impulsu, ili zgodnije je da kriviš i mrziš tog trećeg nego onog koga voliš i lakše je da svu krivicu pripišeš njoj nego onom ko je zaista doneo odluku da uđe u celu tu priču (onaj rad, ona ga zavodila, a on, šta će, muško...:strika: )
Kad ne možeš iz bilo kog razloga da se obračunaš sa njim, preneseš "utiske" na nju.
 
On je naravno uspeo da je ubedi da ništa nije bilo izmedju njih
Da li slepo verujete svojim muževima i dečkićima i kada vam je jasno dato do znanja da ''tu ipak ima nešto'' ?
Da li mislite da su ''ljubavnice'' krive za sve?
Da li ste od onih žena koje će se pre obračunati sa ''onom trećom'' nego što će hrabro stati ispred svog muža i pokušati da reši problem koji imaju?
Ah, to je ono 'jel više veruješ meni ili svojim očima' :lol: izvini što se smejem, nije mnogo smešno.

Ja ipak više verujem svojim očima. ;)
Ljubavnice? Ne mislim da su krive uopšte.
Nema treće, nema trećeg, samo smo nas DVOJE u našem odnosu i samo smo mi odgovorni za ono što radimo i ono što nam se dešava.
 
Tema inspirisana dramskom situacijom moje drugarice, koja je uhvatila dečka u prevari sa njegovom 'drugaricom' (koju poznaje tek nekih 2 meseca, da ne pomislite da je u pitanju prijateljstvo iz detinjstva) koja mu povremeno pegla stvari, zato što on ne voli, i ponekad prespava kod nje, kad je jako umoran, jer ne može da ide kući (a živi od nje dve zgrade).... On je naravno uspeo da je ubedi da ništa nije bilo izmedju njih, a moja drugarica je problem rešila tako što je ''drugaricu'' izbrisala sa fejsbuka, iz telefona i iz života, uz objašnjenje ''koja budala, ona mu se nudi, a ON je neće'' (naravno pretpostavljate da su ovo njegove reči).

Da li slepo verujete svojim muževima i dečkićima i kada vam je jasno dato do znanja da ''tu ipak ima nešto'' ?
Da li mislite da su ''ljubavnice'' krive za sve?
Da li ste od onih žena koje će se pre obračunati sa ''onom trećom'' nego što će hrabro stati ispred svog muža i pokušati da reši problem koji imaju?

Ona mu pegla, i kod nje spava... mora da mu i kuva...:mrgreen:

Ja da sam na mestu te tvoje drugarice ja bi joj se zahvalila...:mrgreen::lol::hvala:
 

Back
Top