Da li kupiti polovnu Fiestu mk6 2002. god za 4000€? Da li je održavanje Forda skupo?

dino92avfc

Početnik
Poruka
1
Ola mućaćos, treba mi vaša pomoć :)

Keva se nešto oparila ovih dana, pa je mislila da uzmemo neki polovnjak. Karakteristike koje bi taj auto morao da ima su:
- 2000.+ godište,
-5 vrata,
-dizel,
-cena ispod 4500€

U opticaju su nam prvo bili Fiat Punto i VW Polo, međutim za Punta se ispostavilo da je živi šit, a taj model Pola košta nešto više od 4500€..
Na jednom placu sam našao Ford Fiestu mk6,
vrlo lep auto, turbodizel, 5 vrata, ima klimu, ABS, servo, elektropodizače... 2002. je godište, prešao je oko 150.000km, uvezen je iz Italije, malo je ogreban na dva mesta i cena mu je 4000€ na ime kupca.

E sad, meni sve to deluje super, nego su kevi neki likovi rekli da potraži bolje, da se može naći još boljih auta za te pare, kao npr. Astra (koja je meni bljak :P), a jedan lik koji je imao Mondea iz devedeset i neke joj je rekao "Samo ne Forda!" jer je imao dosta zezancija oko održavanja!
S druge strane, moj jedan kolega mi je rekao da su delovi za Forda jeftiniji nego za VW, pošto se u ovom momentu dvoumimo između VW Pola i Ford Fieste (da, i Astre.. xP)..

Ford_Fiesta_mk6_hatchback_car.jpg


800px-ford_fiesta_mk6_rear_20070926.jpg


Možete li mi vi pomoći u ovoj situaciji?
Unapred hvala.. :D
 
Pa znaš kako, Ford je dosta jeftin za održavanje, samo je problem naći primjerak sa pravom kilomtražom. Tih 150.000 km i 2002. plus dizel baš mi i ne izgleda kao prava kilometraža. Jer dizeli se voze mnogo više od benzinaca. Taj lik što ti je rekao ne Forda nikako nema veze s vezom, a najvjerovatnije da je nabasao na primjerak koji prethodni vlasnik nije održavao kako treba.
VW jeste jeftin za održavanja ako ćeš kupovati one shit djelove koji će da traju mjesec dana pa ajde ponovo kupuj. Kad bi uzimao orginalni dio, održavanje bi te izašlo skuplje nego Fieste.
Sve u svemu Fiesta je mnogo dobar auto, ponašanje u vožnji odlično, zabavna za vožnju, samo da imaš sreće da naletiš na dobro očuvan primjerak. Ima pocinkovanu limariju tako da nema problema sa korozijom.
 
@dino92avfc
U toj fiesti ti je motor iz Pezoa 206,Citroena C3 i Ford ga je sa izvorne oznake 1,4HDI prekrstio u 1,4TDCI.Taj motor je dobar al servis nimalo nije naivan i samo filter goriva ti kosta oko 4000 din, a jednog dana kad ti riknu dizne s obzirom da ima 150k km ocekuj cifru od preko 2000 eura za 4 nove.Mnogo bolja opcija ti je da uzmes benzinca koji je drasticno jeftiniji za odrzavanje a neces razmisljati o tome sta si sipao u rezervoar,o turbini kod koje ti je samo remont oko 350-400 eura,o akumulatoru,diznama....
A uz sve to i jeftinije ces ga platiti pa se ti sracunaj sta je isplativije.
Inace potrosnja dizela i benzinca je priblizna tako da ne vazi vise pravilo iz vremena tvoje mame da se sa dizelom duplo jeftinije vozis. Danas se na plinu duplo jeftinije vozis a uvek ga mozes ugraditi ako osetis potrebu za tim.
 
@dino92avfc
U toj fiesti ti je motor iz Pezoa 206,Citroena C3 i Ford ga je sa izvorne oznake 1,4HDI prekrstio u 1,4TDCI.Taj motor je dobar al servis nimalo nije naivan i samo filter goriva ti kosta oko 4000 din, a jednog dana kad ti riknu dizne s obzirom da ima 150k km ocekuj cifru od preko 2000 eura za 4 nove.Mnogo bolja opcija ti je da uzmes benzinca koji je drasticno jeftiniji za odrzavanje a neces razmisljati o tome sta si sipao u rezervoar,o turbini kod koje ti je samo remont oko 350-400 eura,o akumulatoru,diznama....
A uz sve to i jeftinije ces ga platiti pa se ti sracunaj sta je isplativije.
Inace potrosnja dizela i benzinca je priblizna tako da ne vazi vise pravilo iz vremena tvoje mame da se sa dizelom duplo jeftinije vozis. Danas se na plinu duplo jeftinije vozis a uvek ga mozes ugraditi ako osetis potrebu za tim.

ovde se slazem. najbolja kombinacija je benzinac + sekvent plin
 
Dizne jako jako retko crkavaju na TDCi. Naplašiste čoveka najtežim kvarovima koji se dešavaju u 3%. :D
Inače je održavanje ove Fieste najjeftinije u klasi.
Ne reče nam koje je kubikaže taj dizel, verovatno je 1.4 koji je dosta živahan u toj školjci.
Ili dodješ na www.fordclubserbia.org i tu dobiješ iz više prvih ruka mišljenja i utiske o baš toj FIesti.
 

Back
Top