Citroen skuplji za održavanje od BMW?

Šta je ovo pobogu sa francuzima? Ćopavac 100-120 evra? Jel ja to ne vidim dobro? Za ostale automobile 20-30 evra 🤔

Screenshot_2024-02-20-22-58-19-359_com.kupujemprodajem.android.jpg
 
Farovi i soferka nisu isto. Farovi su plasticni sa slojem nekog zastitnog materijala preko njih. Nemacki automobili, narocito posle 2008.-9- imaju znatno deblji taj sloj. Najvise stradaju pod uticajem sunca i prasine - peska u vazduhu. Vek kod farova sa tanjim zastitnim materijalom je oko 200-250k km. Nakon poliranja budu kao novi. Ako su zuti sa unutrasnje strane to znaci da taj auto verovatno ima predjenih najmanje 400-500k km.

Ovo pisem na osnovu iskustva sa licnim automobilima i automobilima od prijatelja i poznanika koji imaju proverenu - pouzdanu kilometrazu, kao i na osnovu iskustva sa 20+ ispoliranih parova farova.

Ovi sa debljim slojem ostaju duze "novi".
 
Ma nije nego prašina i sunce. Stradaju od RADA izmeri slobodno koja je temperatura u faru dok radi sijalica preko 90° i zato požute i matiraju.

A to što se uvozi kod nas odavno ima preko pola miliona ili čak milion km na satu.

A šoferke su nekvalitetne zato se pojavljuje milion sitnih naprslina kije uzrokuju matiranje stakla.
 
Mislim da sam na nekoj temi pisao o ljubomori komsiluka. Bar mi se cini. Ukratko, zateknem kvrcnutu soferku. Odem u firmu (da ne reklamiram koju ), Pilkington soferka, 330E. Stavljaj.
Posle mesec dana, opet cvrknuta. 'de opet toliko dati, aj' kinesku. Dosli ljudi, zamenili i ok. 120E. Posle petnaestak dana, opet. Opet dodju, zamene i ta sada evo i dan danas nakon 5-6 godina stoji.
Jos i onog pitam onako u razgovoru. da li je dvoslojna i tako te stvari. Kaze covek sa Golfom 2 je zadnje sto su bile dvoslojne.
Tako da sa njima zaista nisam imao problema. Nijansirane zelenksato. Ne primecujem da nesto ima razlike u prelamanju svetla. Mislim na izoblicavanje gledanjem kroz nju. Sva ona plastika i sta ide oko retrovizora se lepo uklapa. Bas zadovoljan.
 

Back
Top