Iran se oglušuje o ruske nuklearne prijedloge

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Moskva
Iran se oglušuje o ruske nuklearne prijedloge
Rusija je u četvrtak odbacila kritike Irana, koji je optužio Kremlj da podržava uvođenje novih sankcija toj državi, i podsjetila da Teheran godinama ignoriše ruske prijedloge za rješenje spora u vezi s iranskim nuklearnim programom.


Iranski predsjednik Mahmud Ahmadinejad izjavio je u srijedu da je podrška Rusije uvođenju sankcija Ujedinjenih nacija njegovoj zemlji neprihvatljiva i apelovao na ruskog predsjednika Dmitrija Medvedeva da ne podliježe američkim pritiscima, već da preispita svoj stav, podsjetio je Reuters.

Na molbu novinara da prokomentariše Ahmadinejadove kritike, ruski ministar vanjskih poslova Sergej Lavrov nazvao je komentar iranskog predsjednika "emotivnim".

Lavrov je izjavio da je Moskva u više navrata pokušala da riješi nuklearni spor, ali da se Teheran uvijek oglušivao o te napore i da Rusija počinje da gubi strpljenje.

"Na naše veliko žaljenje, ne mjesecima, već godinama je iranski odgovor na te napore bio, blago rečeno, nezadovoljavajući", rekao je šef ruske diplomatije na pres-konferenciji u Moskvi.

Prema njegovim riječima, sporazum Irana, Turske i Brazila o zamijeni nuklearnog goriva biće važan pomak ukoliko bude proveden.
"Pozdravljamo taj korak. Ako bude u potpunosti proveden, stvoriće veoma važne uslove za poboljšanje atmosfere za nastavak razgovora", naveo je Lavrov, prenosi Tanjug.

Iran je s Brazilom i Turskom prije 10 dana postigao dogovor o slanju 1.200 kilograma slabo obogaćenog urana u inostranstvo, u zamjenu za uranske šipke neophodne za rad teheranskog reaktora u kome se proizvode izotopi za liječenje raka.
(FENA)
 
Iran se nema sto nadati pomoci Rusije, kada je Rusija skoro isto zaglibila kao i Amerika.Njene baze su instalirane sirom Kazakhstana i Kirgistana i drugih drzava Buhare a plus imaju sukob sa muslimanima u Kavkazu.Da bi Rusija bila neutralna ona mora povuci svoju vojsku iz Buhare i smiriti situaciju u Ceceniji i tako se onda nadati principu da ce se muslimanski svijet ostaviti bez utjecaja nekih od sila Rusije ili Amerike.Amerika je duboko zaglibila sa muslimanima time sto podrzava Izrael u Palestini i zato sto planiraju tajne vojne aktivnosti duz islamskih zemalja.

Prema tome nema se sto nadati Iran nekoj pomoci od Rusije kada Rusija drzi u posjedu puno muslimanskih republika Buhare i sa tih prostora se njena vojska mora povuci.
 
Iran se nema sto nadati pomoci Rusije, kada je Rusija skoro isto zaglibila kao i Amerika.Njene baze su instalirane sirom Kazakhstana i Kirgistana i drugih drzava Buhare a plus imaju sukob sa muslimanima u Kavkazu.Da bi Rusija bila neutralna ona mora povuci svoju vojsku iz Buhare i smiriti situaciju u Ceceniji i tako se onda nadati principu da ce se muslimanski svijet ostaviti bez utjecaja nekih od sila Rusije ili Amerike.Amerika je duboko zaglibila sa muslimanima time sto podrzava Izrael u Palestini i zato sto planiraju tajne vojne aktivnosti duz islamskih zemalja.

Prema tome nema se sto nadati Iran nekoj pomoci od Rusije kada Rusija drzi u posjedu puno muslimanskih republika Buhare i sa tih prostora se njena vojska mora povuci.


Buhara je Rusija! Za rodinu!!!!
 
Nije Buhara Rusija,Buhara ima svoju historiju i ona je vezana za historiju Abasida i Bagdada, tako da su te repblike suvise dugo bile pod Sovjetskim Savezom pa se one trebaju osvjestiti i naloziti Rusiji da se povuce iz njihovih drzava jer je suverenitet tih drzava bitniji od svega.Tek tada Rusija mze da bude neutrani cinioc u svijetu a dok jos otvaraju svoje baze u kirgistanu, uzbekistanu Rusija nikada nece moci biti znacajan faktor u svijetu za muslimane.
 
Nije Buhara Rusija,Buhara ima svoju historiju i ona je vezana za historiju Abasida i Bagdada, tako da su te repblike suvise dugo bile pod Sovjetskim Savezom pa se one trebaju osvjestiti i naloziti Rusiji da se povuce iz njihovih drzava jer je suverenitet tih drzava bitniji od svega.Tek tada Rusija mze da bude neutrani cinioc u svijetu a dok jos otvaraju svoje baze u kirgistanu, uzbekistanu Rusija nikada nece moci biti znacajan faktor u svijetu za muslimane.



Buhara je Rusija,sa ili bez muslimana,svejedno!:bye:
 
Ne moze Rusija obnavljati Sovjetski Savez pod svojim imenom Rusija.Sovjetski Savez se odavno raspao tako da te zemlje su stekle neovisnost samo treba da steknu svoj maksimalni suverenitet a to je da se Ruske baze povucu iz Buhare kako bi Rusija ustupila tim drzavama suverenitet jer nije Rusija NATO Pakt, koji bi drzao druge zemlje pod svojom zavisnoscu i "zastitom" nego je Rusija drzava koja je priznala neovisnost Sovjetskih republika i priznala im je i suverenitet a Ruska zastita ne treba Buhari jer ce se Buhara sama zastiti od svakog neprijatelja.
 
Da li ce ti biti blizi Srbin zato sto ti je blizu?

Po Kur'anu muslimani su braca i oni se ne razdvajaju po porijeklu , rasi, naciji itd.Drugaciji je mentalni sklop jednog muslimana od Krscanina ili neke druge vjerske zajednice.

vijera je izmisljotina ili u najboljem smislu samo mali dio narodnog folklora.dok svi mi izmedju triglava i djevdjelije djelimo manje-vishe isti jezik(Hrvatski),obicaje,mentalitet...uglavnom daleko vishe nego ti imas s tamo jednim mustafom iz bangladesa...
 
vijera je izmisljotina ili u najboljem smislu samo mali dio narodnog folklora.dok svi mi izmedju triglava i djevdjelije djelimo manje-vishe isti jezik(Hrvatski),obicaje,mentalitet...uglavnom daleko vishe nego ti imas s tamo jednim mustafom iz bangladesa...

Vera je trebalo da bude nesto sto uzdize dusu coveka i daje mu nadu.Skup simbolicnih prica.....ali su je pojedini dobro iskoristili za svoj interes(krstaski ratovi,dzihadi,inkvizicije itd)!
 
Preci mi je Mustafa iz Bangladesa koji dolazi iz plemenite zemlje nego bilo koji Srbin ili Hrvat u okolisu.Mustafa je moja krv i moj mentalitet i odemo zajedno bas carsiju i popijemo koju kahvu a onda odemo do dzamije i klanjamo kao pravi muslimani.

daj marine, nemoj zayebavat.evo ja imam dva rodjena brata,i nema shanse da se dogovorimo oko plave boje.ali,nemoze mi jozo ili stipe biti blizi od moje rodjene brace.pa makar ja s istima djelio misljenje o plavoj boji.razumish,marine..
 
Islam je u tome poznat da je homogenizovao narod na osnovu svojih principa a to je vjerovanjem u Allaha i sada svako ko vjeruje u Allaha je muslimanu brat i on smije sa njim da bude otvoren i srdacan bas kao prema svojim roditeljima.Ako rodjeni brat predje u drugu vjeru onda on nije vise brat u smislu muslimana nego je cisto krvni srodnik ali prema njemu se nema povjerenja pricati o bitnim islamskim stvarima.
 
Ako na primjer budem razgovarao sa rodjenim bratom koji pripada Krscanskoj vjeri a od nekuda dodje moj brat musliman iz Malija onda cu ja da se izdvojim sa mojim bratom iz Malija u drugu stranu i ostavit cu brata rodjenoga da sjedi sam sa sobom.

vidish,zato je islam OPASAN.jer to vishe nije stvar osobnog vjerovanja, nego to postaje OPASNA IDEOLOGIJA.a ideologija uvik djeli ljude.zato se islamu nepishe dobro.a kad zagusti(ekonomski) u krscanskoj evropi,jer jos onako pravo i nije zagustilo,muslimani ce biti ono sto su bili zidovi '39 u njemackoj.pazi sta sam ti reka...
 
Arapi su taj kraj nazvali Buharom i to je bilo u vrijeme Abasida.Taj kraj je cio primio Islam i postali su veoma dobri muslimani a Tadzikistan je rodio jednog velikana u sakupljanju Hadisa a to je Tirmizi.Zato taj kraj je muslimanski i gaji jedan veoma dobar prilaz Islamu.Oni samo cekaju vrijeme kada ce se zvanicno osloboditi Ruskih baza na svojoj teritoriji jer oni trebaju reci da im ne treba nikakva zastita da se mogu sami braniti a njima ce svaka muslimanska drzava da pomogne i njihovom razvoju.

Sto se tice muslimanksog bratstva to je neprikosnoveno da su svi muslimani braca i da se svi gledaju lijepo bez obzira na rasnu ili nacionalnu pripadnost.
 
vidish,zato je islam OPASAN.jer to vishe nije stvar osobnog vjerovanja, nego to postaje OPASNA IDEOLOGIJA.a ideologija uvik djeli ljude.zato se islamu nepishe dobro.a kad zagusti(ekonomski) u krscanskoj evropi,jer jos onako pravo i nije zagustilo,muslimani ce biti ono sto su bili zidovi '39 u njemackoj.pazi sta sam ti reka...

Jel to mislis na Bosanske muslimane koji su u Europi ili mislis na muslimane u globali?
 
iran ce ostati usamljen u svojim namerama,i doci ce do III sv.rata ali u manjim razmerama,mozda cak i do nuklearnog.izrael nikada nece dopustiti potencijalnu pretnju od strane irana,pogotovo sto je iranski preds.javno izjavljivao da izrael treba izbrisati sa mape sveta.doci ce do rata,bice unistavana iranksa nuklearna postrojenja,e sad sumnjam da ce amerika direktno uci u rat,ona za to nema snage,a ni sredstava ali ce zato,verujem,izrael biti glavni akter koga ce svesrdno podrzavati SAD-e.tako da ce region bliskog i srednjeg istoka biti zapaljen i dovesti do velike krize.
 
iran ce ostati usamljen u svojim namerama,i doci ce do III sv.rata ali u manjim razmerama,mozda cak i do nuklearnog.izrael nikada nece dopustiti potencijalnu pretnju od strane irana,pogotovo sto je iranski preds.javno izjavljivao da izrael treba izbrisati sa mape sveta.doci ce do rata,bice unistavana iranksa nuklearna postrojenja,e sad sumnjam da ce amerika direktno uci u rat,ona za to nema snage,a ni sredstava ali ce zato,verujem,izrael biti glavni akter koga ce svesrdno podrzavati SAD-e.tako da ce region bliskog i srednjeg istoka biti zapaljen i dovesti do velike krize.


Moguce je da Izrael napadne Iran ali ako do toga dodje bitce rat izmedju Zidova i muslimana i objavice se Dzihad tako da ni Sirija nece sjedeti skrstenih ruku kao ni Hezbollah.Mozda dodje do ujedinjenja muslimana ako Izrael napadne Iran i to ce biti sansa muslimanima da objave rat Izraelu i da pokusaju pritisnuti Izrael i osvojiti im Jerusalem i tako obezbijediti drzavu za Palestinu a mozda muslimanima narstu apetiti pa da krenu u totalni rat protiv Izraela do konance okupacije Izraela.Vjerujem da bi to bila jedna dobra vijest za muslimane kad bi samo Izrael napao Iran jer bi time bio suzen prostor Izraelu a vjerujem ne bi se mijesali Krscani izmedju sukoba Zidova i muslimana tako da bi muslimani bez obzira sto Izrael ima mozda nukleranu bombu bili uspjesni u ratu protiv Izraela.

Mozda totalnom okupacijom Izraela bude zadovoljena pravda covjecanstva jer Palestinci su do sada iznurivani ratom i istrebljenjem pa bi mozda jedan takav rat bilo zadovoljenje pravde.
 
Da li vecina muslimana sa Balkana koji su poreklom Srbi,Hrvati,Grci,Bugari,Albanci ... misli isto kao i Marin 55?
Prednje pitanje je od sustinske vaznosti za narode i drzave Balkana,pa i za celu Evropu.

Ko gleda Miroslave ko je kog porijekla.Sada imas Pomake, Bosnjake, Albance, Gorance i sve su to muslimani.Vise nikoga ne interesuje da li je od Srba ili Hrvata.Evo jedno pitanje:zasto Srbi vole Grke kad oni nemaju isto slavensko porijeklo kao i Srbi?Nemojmo ovdje da pricamo Slobinu demagogiju.
 
Ma nema razloga za neku ljutnju.Iran nema sta da zamjeri Rusiji kada ona nema nista sa Iranom i cak vodi svoju nacionalnu politiku.To je isto tako bilo i sa Irakom koji se nadao Ruskoj pomoci.Iskreno muslimani nemaju sta da se nadaju Ruskoj pomoci ako zele da se brane onda to trebaju sami da se pripreme i da se brane kako znaju i umiju jer strana pomoc im nece doci.Isto tako Srbiji nije dosla Ruska pomoc u vrijeme NATO vojne intervencije u Srbiji sto su Srbi i Rusi ista Slavenska krv i ista religija, a kamoli da Rusija pomaze Iranu.Ja sam zato da se Amerikanci povuku iz svih islamskih drzava i da se takodjer Rusi povuku sa svojim bazama iz muslimanskih drzava bivseg Sovjetskog Saveza.Tako ce biti svima bolje i napravice se jedan jak Islamski blok koji ce biti povezan ekonomijom i bitce tek tada mira.
 

Back
Top