Novac ili veza?

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Zali mi se danas komsija: zena mu je otputovala u Angolu da bude profesorka u jednoj americkoj skoli...

Plata odlicna, u dolarima.....

Ugovor je na dve godine sa mogucnoscu produzavanja.

A njihova veza traje ovde vec dve godine i on je ozbiljno mislio da se zeni, vreme mu je..

Njemu je zao, on je zanatlija i ima svoju radnju, takodja dobro zaradjuje.

Sta raditi? Cekati? Traziti drugu vezu? Ipak ostaviti sve i ici za njom?...:think:

Sta bi vi uradili na njegovom mestu?
 
Pa ženi je očigledno važno da zaradi (podržavam), a ne vidim zašto to sa vezom treba odmah da se odluči - videće i sami kako stvari stoje, ako su jaka veza, izdržaće. A ako on ne želi da oženi baš nju, nego se bi se ženio jer mu je vreme - :lol: - onda... je žena još pametnija što je otišla čak u Angolu.
 
Zali mi se danas komsija: zena mu je otputovala u Angolu da bude profesorka u jednoj americkoj skoli...

Plata odlicna, u dolarima.....

Ugovor je na dve godine sa mogucnoscu produzavanja.

A njihova veza traje ovde vec dve godine i on je ozbiljno mislio da se zeni, vreme mu je..

Njemu je zao, on je zanatlija i ima svoju radnju, takodja dobro zaradjuje.

Sta raditi? Cekati? Traziti drugu vezu? Ipak ostaviti sve i ici za njom?...:think:

Sta bi vi uradili na njegovom mestu?

jako je nezahvalno tvrditi da bih ovo ili ono, nikad ne reci nikad... ako je ljubav prava, otici ce za njom ili ce se ona vratiti... ako ljubav nije prava, raskantace se preko skajpa... :( do sada nisam bila u situaciji da biram izmedju mesta stanovanja i voljene osobe, ali ko zna sta nam nosi dan a sta noc :cool:
 
bila je slicna tema vec... ne verujem u ljubav na daljinu, pogotovo ne na toliki period razdvojenosti. novac je svakako bitna stavka, ali mislim da su dvoje koji se vole i bogatiji i srecniji kad su zajedno, ma kako i ma gde...
 
Zali mi se danas komsija: zena mu je otputovala u Angolu da bude profesorka u jednoj americkoj skoli...

Plata odlicna, u dolarima.....

Ugovor je na dve godine sa mogucnoscu produzavanja.

A njihova veza traje ovde vec dve godine i on je ozbiljno mislio da se zeni, vreme mu je..

Njemu je zao, on je zanatlija i ima svoju radnju, takodja dobro zaradjuje.

Sta raditi? Cekati? Traziti drugu vezu? Ipak ostaviti sve i ici za njom?...:think:

Sta bi vi uradili na njegovom mestu?
ako se zeni samo zato sto mu je, kako kaze, "vrijeme"
onda je svejedno ko ce mu biti zena, zar ne?
 
o tome da li ce je cekati ili poci za njom je svakako trebao razgovarati sa doticnom prije odlaska..
ko zna kakve ona ima planove...
ako se ona pokupila samo tako i otisla mozda i nema namjeru nista ozbiljno s njim..

i sto kaze unsaie..ako smatra da mu je vrijeme, svejedno koga ce ozeniti..
 
Zali mi se danas komsija: zena mu je otputovala u Angolu da bude profesorka u jednoj americkoj skoli...

Plata odlicna, u dolarima.....

Ugovor je na dve godine sa mogucnoscu produzavanja.

A njihova veza traje ovde vec dve godine i on je ozbiljno mislio da se zeni, vreme mu je..

Njemu je zao, on je zanatlija i ima svoju radnju, takodja dobro zaradjuje.

Sta raditi? Cekati? Traziti drugu vezu? Ipak ostaviti sve i ici za njom?...:think:

Sta bi vi uradili na njegovom mestu?

Cekaj, prvo kazes da mu je zena, pa onda da bi on da se zeni.....:eek: Sa tom ili nekom drugom??

U slucaju da mu je "potencijalna zena" :lol:, moj stav je da ljubav na daljinu ne funkcionise, ne opstaje, ......cak i ako ostanu zajedno, sve pukne kad se ponovo spoje.

To vazi i za ljude u "vezi" a i u braku...
 
Zali mi se danas komsija: zena mu je otputovala u Angolu da bude profesorka u jednoj americkoj skoli...

Plata odlicna, u dolarima.....

Ugovor je na dve godine sa mogucnoscu produzavanja.

A njihova veza traje ovde vec dve godine i on je ozbiljno mislio da se zeni, vreme mu je..

Njemu je zao, on je zanatlija i ima svoju radnju, takodja dobro zaradjuje.

Sta raditi? Cekati? Traziti drugu vezu? Ipak ostaviti sve i ici za njom?...:think:

Sta bi vi uradili na njegovom mestu?

Pa ona očigledno nije mislila da se udaje...:neutral:
 
ako je za dve godine koliko su zajedno samo mislio da je ozeni jer mu je vreme ..
onda ni za naredne dve godine ne treba nista da radi ..osim da i dalje misli i ceka je..
pa ako i tada..posle tih dve godine bude mislio da je zeni a ona bude htela..
bice zajedno..a mislim da nece...
 
Ako su zajedno dve godine a ona je odlucila da napravi taj korak predpostavljam da su o tome pricali i da je dobila njegov blagoslov....Ukoliko nije onda ga je prostim jezikom receno ostavila i otisla svojim putem...:(
A to sto je hteo da je zeni,zvuci mi da govorimo u potencijalu...Sto je nije ozenio,i rekao:Maco,batali Angolu,budi moja zena,nista ti nece nedostajati samnom...(kad vec kazes da je situiran!)
Sada kada je otisla-to sto je hteo nije od znacaja,a licno ne verujem u ljubav na daljinu..
Prema tome po meni oni se nisu razumeli najbolje ili su jednostavno imali razlicite planove...o koima btw.nisu pricali na vreme.
 
A to sto je hteo da je zeni,zvuci mi da govorimo u potencijalu...Sto je nije ozenio,i rekao: Maco,batali Angolu,budi moja zena,nista ti nece nedostajati samnom...(kad vec kazes da je situiran!)
Sada kada je otisla-to sto je hteo nije od znacaja,a licno ne verujem u ljubav na daljinu..
Prema tome po meni oni se nisu razumeli najbolje ili su jednostavno imali razlicite planove...o koima btw.nisu pricali na vreme.

Stvar je u tome da verovatno ona hoce da bude NEZAVISNA od njega kada se radi o novcu...

I da se POSLOVNO ISKAZE.

Da li je moguce je da je to DANAS JACI MOTIV nego imati jedan staromodni, klasicni brak i decu? :sad2:
 
Stvar je u tome da verovatno ona hoce da bude NEZAVISNA od njega kada se radi o novcu...

I da se POSLOVNO ISKAZE.

Da li je moguce je da je to DANAS JACI MOTIV nego imati jedan staromodni, klasicni brak i decu? :sad2:

NIje jaci, ali tako mora da bude..... na nekoj drugoj temi dosli su do zakljucka da zena mora da bude samostalna inace je sponzorusa koja muskarcu hoce da otima novac. I ako se on zaljubi u drugu moze da je sutne a ona nema pravo ni na sta....Kako onda de ne tezi ka tome da bude nezavisna?:dontunderstand: Ta njegova radnja nije zajednicki stecena imovina.

Ali u slucaju koji si naveo, oni jednostavno imaju drugacije vidjenje zivota, kao i planove , tako da jednostavno i ne treba da budu zajedno
 
Nema ničeg lošeg u tome da se iskaže i poslovno ostvari. A klasičan brak je divota, koja je u ovim vremenima teško održiva. Mada, pored takvih kvalifikacija i dobre biografije može naći posao i ovde, pa se lepo uda, i ima i klasičan brak kako ti kažeš, i ostvarenost u poslu. Ili ja zamišljam sve kao neku bajku sa slikama.
 
Stvar je u tome da verovatno ona hoce da bude NEZAVISNA od njega kada se radi o novcu...

I da se POSLOVNO ISKAZE.

Da li je moguce je da je to DANAS JACI MOTIV nego imati jedan staromodni, klasicni brak i decu? :sad2:
Pa ok mi je njen izbor..poslovno ce se iskazati ali ce emotivno se unakaziti...Salim se naravno..Ocigledno njoj nije stalo do svega koliko i njemu..

A molim te ne pominji model staromodnog braka,ovde se na takvu formulaciju oci vade i lome koplja.
Primetila sam da su zene jako alergicne na pojam biti necija zena,pripadati,deliti..Ja nikada do kraja nisam shvatila sta zapravo znaci biti nezavisan u vezi?
Imati svoju platu?Ako je samo to..dodjavola.
 
Pa ok mi je njen izbor..poslovno ce se iskazati ali ce emotivno se unakaziti...Salim se naravno..Ocigledno njoj nije stalo do svega koliko i njemu..

A molim te ne pominji model staromodnog braka,ovde se na takvu formulaciju oci vade i lome koplja.
Primetila sam da su zene jako alergicne na pojam biti necija zena,pripadati,deliti..Ja nikada do kraja nisam shvatila sta zapravo znaci biti nezavisan u vezi?
Imati svoju platu?Ako je samo to..dodjavola.

Sta je danas uopste brak?

Cemu on SLUZI?

Da li ga je vreme pregazilo ili ne?

Kako ga treba konzumirati?

Sta misle muskarci a sta zene o njemu?

KOME VISE TREBA?

Koliko ima MITOVA o braku?

I jos hiljadi pitanja postoji.....
 

Back
Top