Republički geodetski lopovi !

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Gledam danas na jednoj lokalnoj televiziji da je u toku rok od 18 meseci za prenos prava korišćenja građevinskog zemljišta (valjda za fizička lica) u pravo vlasništva. I sad to treba sve da se uradi da bi se tamo uknjižile te parcele, zemljište kako bi čovek i zvanično postao vlasnik nekog imanja a ne samo korisnik. I sad, tu ima da se neko pravo prenese bez naknade a neko uz naknadu, valjda je za fizička lica bez naknade, a za pravna lica, firme uz neku naknadu.

Međutim, i to "bez naknade" je bez naknade samo zvanično jer se u opštini ne plaćaju nikakvi troškovi prenosa vlasništva ali se zato plaćaju NEVEROVATNIH 7 000 DINARA lopovskom katastru tj. Republičkom geodetskom zavodu na ime nekih taksi i ku**eva, palčeva. I to im je "usluga bez naknade". Koliko li tek taj prenos vlasništva plaćaju pravna lica za veće objekte mogu samo da zamislim.

A ranije sam čuo i da kad se gradi neka kuća ili zgrada, da se u katastru plaćaju neke ogromne takse koje su toliko velike da su veće od svih (ili ostalih) troškova za građevinsku dozvolu. I te pare takođe idu Republičkom geodetskom zavodu tako da se i to uklapa u njihovu lopovsku priču. Zamolio bih neke forumaše koji su imali lična iskustva sa ovom lopovskom državnom ustanovom da nam ih prenese i kaže da li su te katastarske takse stvarno toliko velike.

Sve u svemu, Republički geodetski zavod je još jedna u nizu srpskih državnih lopovskih ustanova i institucija koje skidaju kožu s leđa napaćenim i osiromašenim građanima Srbije ! :evil:
 
Ja treba to da uradim. Bila sam u opštinskom katastru i dobila uplatnicu za 1900 i kusur dinara.. Ne znam kada će mi udeliti uplatnicu za ostatak love do tih 7000 d. za tu cifru sad prvi put čujem.

Sve u svemu, i da ostane na ovih 2 hiljade dinara ipak je to u pitanju samo pljačka naroda i ništa više.
Zemljište ne može tek tako ni za 2 ni za 7 hiljada promeniti namenu.

Meni na primer, Opština zemljište treba da vrati rešenjem, onako kako ga je i oduzela, bez ikakvih plaćanja taksi. Kako će da mi vrate i kad će da mi vrate 1 ar koji su nam drpili isto rešenjem za trotoar, nemam pojma. Najverovatnije neće nikad. da pišem propalo.
 
ne sekirajte se

tadicevci sta rade ceo dan sede u kancelarijama i smisljaju kako i na koju foru da otmu nove pare od naroda

prvo su bile legalizacije pa atesti za plin sad ide taj prenos vlasnistva nad gradjevinskim zemljistem i tako dalje.

igranka se nastavlja.

dokle videcemo.
 
ne sekirajte se

tadicevci sta rade ceo dan sede u kancelarijama i smisljaju kako i na koju foru da otmu nove pare od naroda

prvo su bile legalizacije pa atesti za plin sad ide taj prenos vlasnistva nad gradjevinskim zemljistem i tako dalje.

igranka se nastavlja.

dokle videcemo.

I ja to isto mislim. Sede i smišljaju na koji način još da nam drpnu lovu i smišljaju nove afere da nas zamajavaju dok se oni se smisle da raspišu izbore.
 
Ma, nije,bre, "neko" zemljište nego ovo tvoje na kojem ti je već kuća.

Do sad si bio samo korisnik gradskog gradj. zemljišta a sad kao navodno sa plaćanjem te takse postaješ vlasnik istog. Malo morgen.

to kad sam ja isao u skolu se zvalo strucno "PRODAVANJE CIGLE"

uzmu mangupi iz osmog razreda i prodaju ciglu onim klincima iz petog recimo, i ako klinac nece da izvadi pare i kupi ciglu oni mu zalepe zausku

e to isto radi tadic. nonstop prodaje ciglu narodu a ko se usprotivi zalepi mu zausku tako sto mu posalje poreznike da ga svedu u ravan.

tako je recimo prosao onaj raja rodic i njegov list kurir. kurir vise nije opozicioni list vec rezimski.

dnevna verziaj sveta o vlastima i kritici vlasti ne sme vise da napise nista.
 
Poslednja izmena:
Ma, nije,bre, "neko" zemljište nego ovo tvoje na kojem ti je već kuća.

Do sad si bio samo korisnik gradskog gradj. zemljišta a sad kao navodno sa plaćanjem te takse postaješ vlasnik istog. Malo morgen.

A jel se to odnosi samo na one koji grade nešto ili proširuju kuću / dvorište / imanje ili to moraju svi da plaćaju da bi se neka kuća npr. vodila i zvanično na nekoga ?
 
pogledaj samo dnevne listove srbije i vesti koje oni furaju

dok narod grca u bedi nemastini i bez posla oni mu forsiraju price sa estrade, ko je koga u sta gde i kad, sa kim su videli ovoga a sa kim onoga, sta je bilo novo na farmi, sa kim su se posvadjali neki i neka, i tako u krug.

red farme, red estrade, ,red obecanja o lepom zivotu koji nas ceka od 2525 godine
 
U Srbiji fale Principi
Gavrila Principi

30.png
 
Gledam danas na jednoj lokalnoj televiziji da je u toku rok od 18 meseci za prenos prava korišćenja građevinskog zemljišta (valjda za fizička lica) u pravo vlasništva. I sad to treba sve da se uradi da bi se tamo uknjižile te parcele, zemljište kako bi čovek i zvanično postao vlasnik nekog imanja a ne samo korisnik. I sad, tu ima da se neko pravo prenese bez naknade a neko uz naknadu, valjda je za fizička lica bez naknade, a za pravna lica, firme uz neku naknadu.

Međutim, i to "bez naknade" je bez naknade samo zvanično jer se u opštini ne plaćaju nikakvi troškovi prenosa vlasništva ali se zato plaćaju NEVEROVATNIH 7 000 DINARA lopovskom katastru tj. Republičkom geodetskom zavodu na ime nekih taksi i ku**eva, palčeva. I to im je "usluga bez naknade". Koliko li tek taj prenos vlasništva plaćaju pravna lica za veće objekte mogu samo da zamislim.

A ranije sam čuo i da kad se gradi neka kuća ili zgrada, da se u katastru plaćaju neke ogromne takse koje su toliko velike da su veće od svih (ili ostalih) troškova za građevinsku dozvolu. I te pare takođe idu Republičkom geodetskom zavodu tako da se i to uklapa u njihovu lopovsku priču. Zamolio bih neke forumaše koji su imali lična iskustva sa ovom lopovskom državnom ustanovom da nam ih prenese i kaže da li su te katastarske takse stvarno toliko velike.

Sve u svemu, Republički geodetski zavod je još jedna u nizu srpskih državnih lopovskih ustanova i institucija koje skidaju kožu s leđa napaćenim i osiromašenim građanima Srbije ! :evil:
Pisao covek ovde da je pored svega isplacao legalizaciju ,uknjizenje taxe i dobio -nepootpunu dozvolu jer je izdata po"pojednostavnjenom postupku". ja bi rekao prevara.
 
Gledam danas na jednoj lokalnoj televiziji da je u toku rok od 18 meseci za prenos prava korišćenja građevinskog zemljišta (valjda za fizička lica) u pravo vlasništva. I sad to treba sve da se uradi da bi se tamo uknjižile te parcele, zemljište kako bi čovek i zvanično postao vlasnik nekog imanja a ne samo korisnik. I sad, tu ima da se neko pravo prenese bez naknade a neko uz naknadu, valjda je za fizička lica bez naknade, a za pravna lica, firme uz neku naknadu.

Međutim, i to "bez naknade" je bez naknade samo zvanično jer se u opštini ne plaćaju nikakvi troškovi prenosa vlasništva ali se zato plaćaju NEVEROVATNIH 7 000 DINARA lopovskom katastru tj. Republičkom geodetskom zavodu na ime nekih taksi i ku**eva, palčeva. I to im je "usluga bez naknade". Koliko li tek taj prenos vlasništva plaćaju pravna lica za veće objekte mogu samo da zamislim.

A ranije sam čuo i da kad se gradi neka kuća ili zgrada, da se u katastru plaćaju neke ogromne takse koje su toliko velike da su veće od svih (ili ostalih) troškova za građevinsku dozvolu. I te pare takođe idu Republičkom geodetskom zavodu tako da se i to uklapa u njihovu lopovsku priču. Zamolio bih neke forumaše koji su imali lična iskustva sa ovom lopovskom državnom ustanovom da nam ih prenese i kaže da li su te katastarske takse stvarno toliko velike.

Sve u svemu, Republički geodetski zavod je još jedna u nizu srpskih državnih lopovskih ustanova i institucija koje skidaju kožu s leđa napaćenim i osiromašenim građanima Srbije ! :evil:

KOLEGA IVAN- bas si shkrtica i cicija....
PRENOS VLASNISHTVA SE UVEK PLACAO.....
Mislim da sma na Novom BeoGRadu preos platio oko 5500 dinara a
kad sam kupovao stan taj isti prenos mi je bio
5% od cene stana.....
Bacio sam tada oko 250.000 dinara.....
PA KOLEGA sta je to u odnosu na pisljivih 7000 dinara...
 
Kolega Tikomir je delimichno u pravu a malkice i nije.
Naime,koliko god para geodeti uzeli,trebace do penzije da premeravaju ostatak Srbije koji maltene ne postoji na mapama.
E sad,da li shibicari "vrdalamaju" sa visinom takse,e za to je kompetentniji Kolega Tikomir.!!!
 
KOLEGA IVAN- bas si shkrtica i cicija....
PRENOS VLASNISHTVA SE UVEK PLACAO.....
Mislim da sma na Novom BeoGRadu preos platio oko 5500 dinara a
kad sam kupovao stan taj isti prenos mi je bio
5% od cene stana.....
Bacio sam tada oko 250.000 dinara.....
PA KOLEGA sta je to u odnosu na pisljivih 7000 dinara...

Za tebe su to pišljivih 7000 dinara a za nekoga je to pola plate.
 

Back
Top