Budzetski paraziti zaradjuju 8-12 puta vise po satu od radnika u privatnom sektoru!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.416
Procitao sam malopre studiju jednu po kojem radnik u drzavnoj upravi tj na budzetskoj sisi efektivno radi 3.5 sata dnevno a radnik u privatnom sektoru 7 sati dnevno

Sobzirom da svi znamo da su plate u drzavnom sektoru 4-6 puta vece nego u privatnom ispada da su radnici u drzavnom sektoru koji zive od nas privatnika i uzimaju nas novac , bukvalno 8-12 puta placeni po radnom satu vise nego radnici u privatnom sektoru!

resenje krize u srbiji- smanjiti plate u drzavnom sektoru na po 10-20.000 dinara jer i onako budzetski paraziti ne rade za vise.
 
Па и плаћа се по сату. Погледај обрачун на крају месеца. А ако си био запослен неке 1960. било је исто. Сваки месец је имао различити број сати рада. И ове данашње капиталистичке крвопије предају такве обрачунске листе, једино што не приказују оне сате које радник ради без накнаде јер би у противном добио откау
 
Па и плаћа се по сату. Погледај обрачун на крају месеца. А ако си био запослен неке 1960. било је исто. Сваки месец је имао различити број сати рада. И ове данашње капиталистичке крвопије предају такве обрачунске листе, једино што не приказују оне сате које радник ради без накнаде јер би у противном добио откау

Ali problem je u tome sto zaposleni u vanprivredi ne rade puni radno vreme, jedva pola. Kako ko, ali vecina tako.
 
Не верујем да је већина јер ванпривреду чини образовање (професорска плата је 40,000 дин за пун фонд сати, мада ни то није лоше), војска (шта то беше), ватрогасци и свашта нешто што се ретко хвали платом. Ако мислиш само на којекаква јавна предузећа и државне установе и институције, онда си у праву, али то је њима њихова борба дала, то су углавном запослени преко партијске везе.
 
Не верујем да је већина јер ванпривреду чини образовање (професорска плата је 40,000 дин за пун фонд сати, мада ни то није лоше), војска (шта то беше), ватрогасци и свашта нешто што се ретко хвали платом. Ако мислиш само на којекаква јавна предузећа и државне установе и институције, онда си у праву, али то је њима њихова борба дала, то су углавном запослени преко партијске везе.

radjeno ozbiljno istrazivanje i svi ti sto primaju platu sa budzeta rade efektivno 3.5 sata dnevno.

lepo izracunali ljudi.
 
Не верујем да је већина јер ванпривреду чини образовање (професорска плата је 40,000 дин за пун фонд сати, мада ни то није лоше), војска (шта то беше), ватрогасци и свашта нешто што се ретко хвали платом. Ако мислиш само на којекаква јавна предузећа и државне установе и институције, онда си у праву, али то је њима њихова борба дала, то су углавном запослени преко партијске везе.

Da mislim na njih i mislim da to uopste nije u redu.

Komunalije poskupljuju evo opet samo da bi se njima delile (neradnicke) plate.

Jedino radnici NKV tamo rade nesto.
 
Ја сам седамдесетих, после годину-две у просвети побегао у привреду, што због веће плате, што због динамике. Сада се вратих у просвету због сигурности.
Србија је постала земља парадокса. Једино су код нас на втху листе пожељних занимања радна места у ванпривреди (нека анкета објављена пре коју недељу).
Питање је докле ће све то да траје. Који месец од Телекома, мало дуже од ЕПС-а, касарне,...
 
Ја сам седамдесетих, после годину-две у просвети побегао у привреду, што због веће плате, што због динамике. Сада се вратих у просвету због сигурности.
Србија је постала земља парадокса. Једино су код нас на втху листе пожељних занимања радна места у ванпривреди (нека анкета објављена пре коју недељу).
Питање је докле ће све то да траје. Који месец од Телекома, мало дуже од ЕПС-а
, касарне,...

Pa naravno da je to balon koji treba da pukne.:cool:
 
http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=12548315#post12548315 :mrgreen:

Ima dve varijante,
Prva je, budžetlije uništavaju privredu i treba smeniti tadića što ih drži na državnim jaslama,
a druga je, budžetlije su srbi i treba smeniti tadića što ih otpušta i tako ih ostavlja na ulici...

:super:

i gde sam to napisao da podrzavam budzetske parazite. u postu za koji si stavio link sam rekao da podrzavam srbiju kao parlamentarnu demokratiju.

ti si tamo napisao da si na strani parazita a ne ja. ja to nigde nisam rekao

malo si zbunjen z:D
 
i gde sam to napisao da podrzavam budzetske parazite. u postu za koji si stavio link sam rekao da podrzavam srbiju kao parlamentarnu demokratiju.

ti si tamo napisao da si na strani parazita a ne ja. ja to nigde nisam rekao

malo si zbunjen z:D

Greška kod ubacivanja linka, evo ti uvodni post

http://forum.krstarica.com/threads/345985

Obratiti pažnju na reči "plate" "protest" "javni sektor" :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Greška kod ubacivanja linka, evo ti uvodni post

http://forum.krstarica.com/threads/345985

Obratiti pažnju na reči "plate" "protest" "javni sektor" :mrgreen:

opet si zbunjen z:D

ja sam tu napisao da se radnicima ukida pravo na strajk. svim radnicima. i u privatnom i drzavnom sektoru. radncii trebaju da imaju pravo na strajk po na to definisanim uslovima.

opet to ne menja sustinu ove teme iz uvodnog posta.
 
opet si zbunjen z:D

ja sam tu napisao da se radnicima ukida pravo na strajk. svim radnicima. i u privatnom i drzavnom sektoru. radncii trebaju da imaju pravo na strajk po na to definisanim uslovima.

opet to ne menja sustinu ove teme iz uvodnog posta.

Ma važi... :mrgreen:

Hajde polako...

Bez većih plata u javnom sektoru

19. januar 2010. | 13:58 -> 18:30 | Izvor: B92, Beta Beograd -- Nema povećanja plata u javnom sektoru dok traje kriza odlučeno na sastaku premijera i nekoliko ministara kod predsednika Borisa Tadića.

Za ceo tekst http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=01&dd=19&nav_category=9&nav_id=405112

Ili kod kolege tikomira na temi Tadicev rezim zavodi TOTALNU DIKTATURU: Radnicima se ukida pravo na strajk!


:hahaha:
 
i gde sam to napisao da podrzavam budzetske parazite. u postu za koji si stavio link sam rekao da podrzavam srbiju kao parlamentarnu demokratiju.

ti si tamo napisao da si na strani parazita a ne ja. ja to nigde nisam rekao

malo si zbunjen z:D

A znaš šta se na kraju dešava sa zbunjenim ? :mrgreen:

Tema: Radio, ne radio, svira ti radio. :lol:
 
Ništa to ne vredi bez glavne stvari: Tadića i žute na robiju. Kako si to mogao da ispustiš? I kako će tvoja duša da nađe mir bez toga?
Nije problem u strpavanju pojedinih u zatvor već u tome koga postaviti posle njih. Problem u Srbiji nisu političari već birači. Ako pogledate prosečnog birača u Srbiji onda ne treba da čudi ponašanje ove i prošle vlasti, a i one iz 90-tih. Problem je u tome što prosečan stanovnik Srbije mora da pođe od sebe a ne da kuka na vlast. Vlast nikog ne tera da baca papire po ulici, da pljuje, da ne radi itd. Slika prosečnog Srbina se vidi kad spadne sneg i to po bačenim flajkama od kojekakvih vooda i sokova. Svi mi imamo udela u ovoj Srbiji. Kada bi samo malo više poveli o higijeni ove prirodno bogate države odmah bi nam bilo lepše. bar u psihološkom smislu. I to je nešto.
 

Back
Top