Popih vodu koju je i maca pila...

mali_cile

Primećen član
Poruka
625
Naslov sve kaze.
Maca je pila vodu iz moje case koja je stajala na komodici pored kreveta i ja sam to videla i rekla ma sklonicu casu kad budu reklame. I kako sam se zagledala u film skroz sam zaboravila da sklonim casu i sto je jos gore popila sam svu vodu...
Zanima me mogu li se na taj nacin zaraziti necim? Ako mogu-cime? I koliko to moze da bude opasno?
Jos da napomenem da zadnja dva dana (od kada se to desilo) ja dusu ispovratih, vrti mi se u glavi, muka mi je, imam temp, zuta sam u licu..... Mozda to i nema veze sa tom vodom mozda sam samo pokvarila stomak ali ako neko mozda ima neki savet, misljenje ili slicno iskustvo da podeli.... Izvolite!
 
Naslov sve kaze.
Maca je pila vodu iz moje case koja je stajala na komodici pored kreveta i ja sam to videla i rekla ma sklonicu casu kad budu reklame. I kako sam se zagledala u film skroz sam zaboravila da sklonim casu i sto je jos gore popila sam svu vodu...
Zanima me mogu li se na taj nacin zaraziti necim? Ako mogu-cime? I koliko to moze da bude opasno?

Može da bude opasno za mačku, pa ne bi bilo loše da više ne piješ njenu vodu, jer možeš da joj preneseš bolesti.


Jos da napomenem da zadnja dva dana (od kada se to desilo) ja dusu ispovratih, vrti mi se u glavi, muka mi je, imam temp, zuta sam u licu..... Mozda to i nema veze sa tom vodom mozda sam samo pokvarila stomak ali ako neko mozda ima neki savet, misljenje ili slicno iskustvo da podeli.... Izvolite!

Ovi simptomi ne liče na one bolesti koje mačke najčešće prenose ljudima.
Dok god nemaš dijareju, a uzimajući u obzir brzinu ispoljavanja simptoma, skoro sigurno nije u pitanju nešto što ti je mačka prenela.
Sa druge strane, bilo bi poželjno da se obratiš lekaru, kako bi na osnovu analiza utvrdili da li je reč o psihosomatskom oboljenju uzrokovanim strahom od bolesti, ili je reč o nečem ozbiljnijem.

Od bolesti koje možeš dobiti od mačke, pod uslovom da dođeš u kontakt sa njenim izlučevinama, a ona izlazi napolje i pri tome imaš oslabljeni imunitet (npr. imaš AIDS ili si na terapiji zbog raka), najčešće su bakterijske infekcije (npr. bartenoloza, koju dobiješ usled ujeda i grebanja od strane zaražene mačke ili infekcija salmonelom, koja liči na tvoje simptome, ali pošto nemaš proliv, onda nije to u pitanju); parazitske infekcije (razni crvi koji žive po mačjim crevima mogu da se nasele i u čoveku... ukoliko uneseš zaražene mačje fekalije - mislim da to ne može da ti se desi); infekcije kože (što nemaš); infekcije kao što su toksoplazmoza (što takođe nemaš sudeći po simptomima)...
 
Dok ne počnu da ti niču brkovi i repić - nema frke!
A sad ozbiljno:
pošto je to domaća, fina maca, verovatno nema nikakvu zoonozu.
Taman i da ima - nije se baš lako zaraziti,
a i da se zaraziš - treba bar nekoliko dana da se neki simptomi pokažu.
Dakle sva ta mučnina je samo autosugestija, osim ako imaš neku svoju bolest.
 
a i da se zaraziš - treba bar nekoliko dana da se neki simptomi pokažu.

Salmoneli treba između 8 sati i dva-tri dana. Da ima i proliv, rekao bih da je to najverovatnije u pitanju, ali pošto nema...


Dakle sva ta mučnina je samo autosugestija, osim ako imaš neku svoju bolest.

Slažem se. :ok:


Ali ako cura ne moze iz kreveta zbog mucnine i vrtoglavice to moze da bude ozbiljno?

Može, zato sam i napisao da poseti lekara. Osim toga psihosomatska oboljenja takođe mogu biti ozbiljna.


Mozda da pije malo antibiotike?:think:

Aha... može... po svom nahođenju. Malo žuto-crvenih i nekoliko zeleno-žutih, a i da doda one roze. :hahaha:
 
Jaka mučnina i vrtoglavica se meni javlja od pada pritiska, a on uglavnom od stresa. Nadam se da je to, a ne nešto ozbiljnije.
Ne javlja se bolesnica - ne znamo šta je dalje bilo...
Ali nas mačkaroše (barem mene) zanima šta se zapravo desilo. Pošto po kući imamo mačke, ako je takva brza zaraza zaista moguća mi to treba da znamo. Takođe imamo prijatelje i goste koji se plaše mačaka i bolesti pa i u tom slučaju treba da znamo kako pomoći.
U svakom slučaju želim Ciletu brzo ozdravljenje :heart:
 
Evo i mene da se oglasim. Hvala vam svima sto ste se tako brzo javili i reagovali. Nisam bila kod lekara ali od ponedeljka do danas stanje je svakim danom hvala Bogu sve bolje. Pritisak mi je bio jako jako nizak i imala sam izuzetno visok broj otkucaja srca pa zato nisam mogla da ustanem iz kreveta (cak ni do kompa). Sada mi je pritisak malo bolje,broj otkucaja se sinoc vratio u normalu a vrtoglavica i mucnina se i dalje u nekim trenucima javljaju ali 70% vremena se osecam zaista dobro. Mislim da je u pitanju bio samo neki stomacni virus koji trenutno hara i mislim da su male sanse da je voda koju je i maca pila imala veze sa tim. Nije iskljuceno da je to u pitanju ali su sanse jako male. Tako da iz predostroznosti od sada pijem sve iz flase kada mi je macka u stanu:D
 

Back
Top