Internet kupovina

nacafaca

Zainteresovan član
Poruka
375
KOji je najsigurni nacin kupovine preko neta to jest placanja?Radi se o tome da smo nasli neke proizvode koji se nalaze u engleskoj,prodavac na vise od 5 prozivoda placa posljiku a ispod toga mi i to 50$ e sada mene nesto muci prodavac je kao iz Engleske a sve cene nam daje u dolarima i to mi je u staru sumnjivo a i kada nas je zbao broj je bio sakriven?Kako da budemo sigurni da cemo dobiti robu da ne isapdnemo budle i platami a roba nikada ne stigne?
 
KOji je najsigurni nacin kupovine preko neta to jest placanja?Radi se o tome da smo nasli neke proizvode koji se nalaze u engleskoj,prodavac na vise od 5 prozivoda placa posljiku a ispod toga mi i to 50$ e sada mene nesto muci prodavac je kao iz Engleske a sve cene nam daje u dolarima i to mi je u staru sumnjivo a i kada nas je zbao broj je bio sakriven?Kako da budemo sigurni da cemo dobiti robu da ne isapdnemo budle i platami a roba nikada ne stigne?

Korisiti Pay Pal .Ukoliko mozes da nadjes nekog ko ga ima registrovanog .Jer u Srbiji jos nije dozvoljena registracija Pay pala. Ndji nekog rodjaka iz inostranstva .Koliko znam kod njih mozes da trazis novac nazad ukoliko si prevaren.A oni ukoliko placas na njegov pay pal racun imaju sve podatke o njemu i racunu.
Ali ni sam neznam koliko je sigurno nisam bio u situaciji da se petljam sa takvim stvarima.Ali sam citao da kod njih ide tako.
 
Koristi escrow.com.

Nacin na koji ESCROW funkcionise je:

1. Ti postavis iznos koji trebas da platis na ESCROW nalogu (+ oko $100 za cenu ESCROW-a)
2. Posto prodavac dobije potvrdu od ESCROW-a da je uplata izvrsena na njemu je da posalje proizvod tebi(DHL-om recimo, i onda unese DHL broj posiljke tako da ESCROW moze da prati posiljku)
3. Nakon sto ti dobijes svoj proizvod i ESCROW bude obavesten o tome da je posiljka isporucena kupac biva isplacen

Americki dolar je standard za poslovanje preko Interneta tako da to ne bi trebalo toliko da te buni ali u svakom slucaju koristi trgovinski e-nalog kao sto je escrow.
 
Poslednja izmena:
Ma bre ja sam ovde pokusao kupiti nesto smesno i postoji samo narucivanje preko neta..a nalaze se u kumodraskoj..ja kazem necu na nevidjeno to i to mi treba..takav kvalitet..ali ne vredi..i preko neta neki koji su se reklamirali ja im prosledim link i sve kao ok i na kraju nista..jos trebe lupam glavu koliko ce biti carina i dal ce da otvaraju paket pa mi stignu necije stare cipele
 

Back
Top